Gelinim Mutfakta

26 Temmuz Perşembe Gelinim Mutfakta Günün Birincisi Kaynanalardan Kaç Puan Aldı? Gelinlerin Toplam Puanı

Gelinim Mutfakta 26 Temmuz Günün birincisini ve aldığı puanı verirken Cansu’nun puanı, Özlem’in puanı, Ezgi’nin puanı, Emine’nin puanını da vermiş olacağız. Bu gün yani 26 Temmuz Gelinim mutfakta günün yemeği ve malzemesini da ayrıca vereceğiz. Gelinim mutfakta puanları ile haftalık puan durumu en altta verildi. 

Gelinim Mutfakta 26 Temmuz Günün Birincisi ve Diğer Gelinlerin Puanları

Gelinim Mutfakta 27 Temmuz Altınları kim oladığını görmek için [pembebuton]Tıklayınız[/pembebuton]. (Cuma) Bir haftaya ne kadar da hızlı geçiyor. Final gününe artık bir gün kaldı ve bu gün gelinlerin topladığı her puan çok çok önemli hale geldi. Bu hafta yarışmaya dahil olan Emine ile kaynanası Fatma yarışmada oldukça iddialı olduğunu aldığı puanlarla ve günün birincisi olarak bizlere göstermiş oldu. Ezgi bu gün mutlaka ama mutlaka günün en yüksek puan alan gelinlerinden olmalı aksi taktirde yarın yapılacak final günün de altınlar için değil yarışmada kalabilmek için mücadele edecek.

Gelinim mutfakta 26 temmuz puanlama aşamasına geçmeden önce Perşembe gününe geldiğinde altınlara en yakın olan gelin 40 puanla Özlem liderliğini sürdürürken Özlem’e en yakın olan gelin 36 puanla Cansu’nun takip ettiğini görüyoruz. Bu hafta Nurten hanımın üst üste kendi gelinin tabağını bulamadığı gibi oldukça düşük puanlar vermesi Özlem’i çileden çıkarttı. Dün gününü en komik anlarının anlatmadan geçemeyeceğim. Cansu’nun Reyhan hanımı taklit etmesi ve taç takması Özlem de ona eşlik etmesi çok komik buldum. Bu gün yani 26 Temmuz Gelinim Mutfakta günün yemeği ne olduğuna geçmeden önce bu gün yaşanan bazı olaylara kısaca değinelim.

Sevgül hanım oldukça kibar biri olmasına rağmen Reyhan hanımın tavırlarına artık ses çıkartmaya başladı. Bu hafta oldukça atışmalı geçtiğini, buna Sevgül hanım da dahil olduğunu ve Reyhan hanıma gördüğü yanlışlarını yüzüne vurmaya başladı. Özlem cephesinde ise kaynanası Nurten hanımın uzun müddet boyunca kendi gelini Özlem’e 5 puan vermemesi Özlem’in canını oldukça sıktığını ve günün yemeğini yaparken serzenişlerde bulunduğunu gördük.

Sevgül hanımda Özlem’in yanında oldu ve Nurten hanıma bu durumu değerlendirmesini istedi. Nurten hanım da “ne yapayım. Her zaman beş veremem ki” diyerek kendisini savundu. Günün kritikleri yapılırken Nurten hanım ile Özlem karşı karşıya geldi ve kozlarını paylaştılar. Gelinim mutfakta 26 Temmuz günün birincisi (Perşembe) kim olduğunu belirleyecek olan günün yemeği ve malzeme listesini verelim.Gelinim Mutfakta Program kapak resmi26 Temmuz Gelinim Mutfakta Gününü Yapılan Yemeğin Malzemeleri

 • 500 gram Tavuk göğsü eti
 • 12 adet arpacık soğan
 • iki adet patlıcan
 • bir adet havuç
 • bir adet kabak
 • 2 adet domates
 • bir adet kırmızı kapya biber
 • bir dolmalık sarı biber
 • bir adet dolmalık yeşil biber
 • bir çay bardağı zeytin yağı
 • bir tatlı kaşığı tuz
 • bir çay kaşığı karabiber
 • bir tatlı kaşığı kuru biberiye 

Gelinim mutfakta 26 temmuz perşembe günü en yüksek puanı alabilmek için hen pratik hem de doğru yapabilmek için Fatih beyin söylediği malzeme listesini dikkatle not adılar. Kaynanalarda günün yemeğini gerek kendi gelinin tabağını tanıyabilmek adına gerekse daha iyi yapabilmek adına 90 saniye gibi kısa bir süre içerisinde tüyolarını verdikten sonra kaynanalar bekleme odasına gittiler. 26 Temmuz Gelinim Mutfakta Perşembe puanları alt başlıkta sizleri bekliyor. 

Gelinim Mutfakta 26 Temmuz Puanları (25.07.2018 Perşembe)

Kaynanalar bekleme odasında geçtikten sonra her gelin hızla yemeğini yapmaya koyuldu. Ezgi bu gün mutlaka kazanması gerektiği aksi takdirde final günü elenmek ile yüz yüze kalacağını bildiği için yemeğini hem özenerek yaptı hem de en erken bitiren gelinlerden oldu. Bu duruma Sevgül hanım günün kritiğini konuşulurken Ezgi’nin hızla yaptığı yemeği tüm malzemeleri bir araya getirip hemen fırına verdiğini özenerek yapmadığını söyledi.

Cansu bu hafta hep iyi yapmaya çalıştığı halde kaynanaların düşük puan verdiğini , o yüzden bu gün özenmeden daha doğrusu iyi yemek ortaya koymayacağını ve kaynanaları bu duruma kaç puan vereceğini merak ettiğini söyledi. Bakalım Cansu’nun bilerek yapmadığı tabağa kaynanalar kaç puan verecek.

Bu gün verilecek puanlarda en çok merak ettiğim Nurten hanımın kendi gelini Özlem’e vereceği puan ve karşısında Özlem’in tepkisini çok merak ediyorum. Alt kısımda verilecek puanlar neticesinde Gelinim Mutfakta 26 Temmuz Perşembe Günün Birincisi ve sonuncusu belli olacak.

26 Temmuz Gelinim Mutfakta Puanları (26.07.2018 Perşembe)

Kaynana Sevgül’ün verdiği Puanlar
Cansu : 5 puan⇒ Sevgül’ün Gelini
Özlem : 2 puan
Ezgi : 1 puan
Emine : 1 puan

Kaynana Nurten’in verdiği Puan
Cansu : 3
Özlem : 5 ⇒ Nurten’in Gelini
Ezgi : 1
Emine : 2

Kaynana Reyhan’ın verdiği Puanlar
Cansu : 2
Özlem : 2
Ezgi : 5 ⇒ Reyhan’ın Gelini
Emine : 1

Kaynana Fatma’nın verdiği Puanlar
Cansu : 4
Özlem : 1
Ezgi : 2
Emine : 5 ⇒ Fatma’nın Gelini

Yukarıda puanları gelinlerin yarışmaya başladığı sıraya göre aktaralım. Cansu 14 puan, Özlem 10 puan, Ezgi 9 puan, Emine 9 puan aldı. Bu puanlara baktığımız da 26 Temmuz Gelinim mutfakta birincisi elenmekten bir adım öne çıkarken altınlara bir adım daha yaklaştı. Kaynanaların Perşembe günü verdiği puanlar çerçevesinde gelinim mutfakta 26 temmuz günün birincisi Cansu oldu (Perşembe). Altınlara ise hangi gelin yaklaştı. Hangi gelin ise eleme potasını görmek için alttaki Gelinim mutfakta toplam puanlara bakabilirsiniz.

23- 24 – 25- 26 Temmuz Perşembe – 27 Temmuz Cuma Haftalık Toplam Puanları

Cansu’nun puanı : 36+ 14 = 50  Altınlara yakın
Özlem’in Puanı : 40 + 10 = 50  Altınlara yakın
Ezgi’nin Puanı : 25 + 9 = 34 Elenme Adayı
Emine’in Puanı : 33 + 9 = 42

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

11 Yorum

 1. Ezgi gider, özlem bilezikleri alamaz inşallah
  Hatice ne olur GEl sensiz olmuyor♥♡♡♥

 2. Allahım çok şükür kaynana reyhandan ve gelininden kurtulduk çok şükür ne antipatik insanlar yaaa tencere kapak misali

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu