Gelinim Mutfakta

27 Ağustos Gelinim Mutfakta Günün Birincisi Kim Oldu? Gelinim Mutfakta 27 Ağustos Pazartesi Puanları

Gelinim Mutfakta 27 Ağustos günün birincisi kim hangi yarışmacı oldu? Gelinler, kaynanalardan kaç puan aldı? Gelinim Mutfakta 27 Ağustos Pazartesi gününün puanlarını verirken Ezgi’nin puanını, Emine’nin puanını ve bu hafta yarışmaya katılan Ayşenur’un puanı ile Burcu’in  puanlarını da topluca vereceğiz. [mavibuton]27 Kasım Gelinim Mutfakta Puan Tablosu[/mavibuton] için tıklayınız.

Gelinler bu gün yani 27 Ağustos gelinim mutfakta puanları verilirken gelinler en yüksek puanı alabilmek amacı ile günün yemeğini ve tarifini not alırken bizde sizler için sitemize günün yemeğinin adı ne? Malzeme listesi ne? Bizde bunları sitemize ekleyeceğiz. Bu yarışma nihayetinde beş altın bilezik için yarışıyorlar. Bu puanlar her gün değişiyor. Bizde Gelinim Mutfakta haftalık puanları vereceğiz. Yani gelinim mutfakta toplam puanlar da kim önde olduğunu rahatlıkla görebileceksiniz. Gelinim Mutfakta 29 Ağustos günün birincisi kim olduğunu yazdığımız yazımıza ulaşmak için [pembebuton]Tıklayınız[/pembebuton]. 

Gelinim Mutfakta 27 Ağustos Günün Birincisi Ezgi Mi Oldu? (Pazartesi)

Gelinim Mutfakta 28 Ağustos Günün Birincisi kim olduğunu ve Salı günü hangi gelin çeyrek altını aldığını yazdığımız yazımıza ulaşmak için [pembebuton]Tıklayınız[/pembebuton]. Her hafta olduğu gibi bu hafta Pazartesi günü yarışmaya yeni bir gelin ve kaynana dahil oldu. Bir farkla bu hafta yarışmadan çekilen Özlem ile Nurten hanımın yerine yeni bir kaynana ve gelin extradan dahil oldu. Bu hafta ilk olarak Ayşenur ve kaynanası Nermin hanım dahil oldu. Hemen arkasından ise Burcu ile kaynanası Nurten dahil oldu. Yeni gelen gelin ve kaynanaları bir önceki konumuzda sizlere tanıtmıştık. Bu yazımızı okumayanlar ana sayfadan istediği gelinin adını ara kısmına yazı arayabilirler veya yazımızın en altında benzer konular içerisinde bulabilirler. [pembebuton]27 Eylül Perşembe Gelinim Mutfakta puanları[/pembebuton] ve günün birincisi kim olduğunu görmek için tıklayınız.

Yeni gelen gelin Betül ile Burcu yarışmadaki dengeleri nasıl değiştirecek. Bunu izleyip hep birlikte göreceğiz. Ancak Pazartesi günün kritikleri konuşurken yeni gelen gelin Ayşenur kendisi üzerine kurulan iddiayı duyduğunda yarışmadan elenmeyeceğini hatta geçen hafta birincisi olan ve unutkan olarak nitelendirdiği Ezgi’yi yarışmadan eleyeceğini göreceksiniz diyerek yarışmada ne kadar iddialı olduğunu bizlere gösterdi. Ben Ezgi’nin yerinde olsam biraz çekinirdim. Sonuçta panik ve hırs bir araya gelirse yapamayacağı işleri bile yaptırabilir.

Bu gün yani pazartesi günü yarışma uzun bir ara verdiği için, geçtiğimiz haftanın kısa bir özetini vereceğiz. Daha sonra Gelinim Mutfakta 27 Ağustos Günün Birincisi kim olduğunu ve kaynanalar tüm gelinlere kaç puan verdiğini tek tek aktaracağız. En sonra ise Gelinim Mutfakta toplam puanları vereceğiz. Bu sayfaya sadece Gelinim Mutfakta 27 Ağustos Puan durumunu görmek için  gelen değerli okurlarımız puan durumu en alt kısımda verilmiştir. Özet kısmı okumadan direk en alt kısma bakabilirler. Gelinim Mutfakta Program kapak resmiGelinim mutfakta 27 Ağustos puanlama (Pazartesi) kısmına geçmeden önce geçtiğimiz iki hafta pazartesi günü Betül ile kaynanası Yıldız hanım yarışmaya katıldı.

Betül diğer gelinlerden yaş olarak büyük olması ve diğer gelinlere nazaran kaynanası ile uzun yıllar bir arada olması diğer gelin ve kaynanalar tarafında özellikle Fatma hanım tarafında tecrübeli gelin olarak lakap takıldı. Bu tecrübesini bu yarışmada kullanacağını düşünüp diğer gelinler oldukça tırstı ama Betül’ün performansı beklentilerin altında kaldı. Betül ilk gün kaynanalardan en düşük puan olan 6 puan aldı. Özlem ile Ezgi de birinciliği paylaştılar.

Betül ikinci günü ikinci olarak bitirse de birinciliği Ezgi’ye kaptırdı. Çarşamba günü Ezgi yine günü birinci olarak bitirirken Betül ile Özlem de günü sonuncu olarak kapatmışlardı. Ezgi Perşembe günü gelinim mutfakta tarihinde günün birincisi puanlarında en yüksek puan olan 19 puan alarak rekoru yeniden tazeledi. Betül ise günün sonuncusu oldu. Cuma günü gelinim mutfakta puan durumuna baktığımızda  Ezgi 69 puan ile bileziklerin sahibi olurken, Betül 48 puan ile yarışmadan elendi. Gelinim mutfakta 27 Ağustos günün birincisini belirleyecek olan günün yemeği ve malzemelerini verelim.

27 Ağustos Gelinim Mutfakta Günün Yemeği Sultan Kebabı Malzemeleri

 • Kuşbaşı 250 gram tavuk
 • İki adet yufka
 • Bir su bardağı bezelye
 • bir adet patates
 • Bi,r adet kabak
 • Bir adet havuç
 • Bir adet soğan
 • Üç diş sarımsak
 • İki tatlı kaşığı domates salçası
 • Yarım su bardağı su
 • Bir yemek kaşığı tereyağı
 • İki çay kaşığı tuz
 • Bir çay kaşığı karabiber

Başemel Sos İçin

 • Bir su bardağı süt
 • bir yemek kaşığı un
 • Bir yemek kaşığı tereyağı
 • Bir çay kaşığı muskat rendesi
 • Bir çay kaşığı tuz
 • İki çay kaşığı karabiber

Tüm gelinler ilk gün nasıl başlar ise hafta genel de öyle gittiği az çok bildikleri için 10 günlük tatil dönüşü dinamik ve enerjik bir biçimde malzeme listesini dikkatle not aldı. Gelinim Mutfakta 27 Ağustos Pazartesi Günün birincisi kim olduğu ve 27 Ağustos Gelinim Mutfakta puanları alt kısımda sizleri bekliyor. 

Gelinim Mutfakta 27 Ağustos Puanları (27.08.2018 Pazartesi)

Kaynanalar günün menüsü açıklandıktan sonra Ezgi ile Emine beşemel sosu daha önce yaptıkları için daha avantajlı olduğunu söyleyelim. Ezgi ile Emine’nin kaynanası beşamel sosa dikakat etmeleri konusunda dikkat etmesini yakmadan pişirmesini söyledikten soran kaynanalar 90 saniye içerisinde günün yemeğini daha nasıl iyi yapabilecekleri konusunda gelinlerine özel tüyolar verdikten sonra kaynanalar izleme odasını yolunu tutarken gelinlerde 45 dakika içerisinde günün yemeğini yapmaya başladılar.

Günün yemeğini yaparken Emine ile Ezgi uğursuz masaya gelen Ayşenur’un cuma günü eleneceği konusunda iddiaya girdi. Ayşenur ise kendilerinden emin bir şekilde konuşan Ezgi’ye seni ben eleyeceğim. Bu cuma bunu göreceksin diyerek yarışmada ne kadar iddialı olduğu göstermiş oldu. 

Gelinler belirlenen süre içerisinde günün yemeğini tamamladılar ve sunum aşamasına geçtiler. Birazdan verilecek puanlar neticesinde, Gelinim Mutfakta 27 Ağustos Pazartesi günün birincisi ve sonuncusu belli olacak.

27 Ağustos Gelinim Mutfakta Puanları (27.08.2018 Pazartesi)

Kaynana Reyhan’ın verdiği Puanlar
Emine : 1
Ezgi : 5 puanReyhan’ın Gelini
Ayşenur: 2
Burcu: 2

Kaynana Nermin’in verdiği Puan
Emine : 1
Ezgi : 5
Ayşenur : 4 puanNermin’in Gelini
Burcu: 1

Kaynana Fatma’nın verdiği Puanlar
Emine : 1 puanFatma’nın Gelini
Ezgi: 3
Ayşenur: 5
Burcu: 4

Kaynana Nurten’in verdiği Puanlar
Emine : 3
Ezgi : 5
Ayşenur : 1
Burcu : 2 puan ⇒ Nurten’in Gelini

Haftanın ilk günü pazartesi günü bu puanlar çerçevesinde sona erdi. Kaynanalar kendi gelinlerine kaç puan verdiler? Hangi kaynana kendi gelinin tabağını buldu. Gelinlerin aldığı toplam puanlar ne Şimdi sizlere gelinlerin yarışmaya katılım sırasını baz alarak tek tek verelim. Emine 6 puan, Ezgi 18 puan, Ayşenur 12 puan, Burcu 9 puan aldı. Salı günü alınan puanları görmek için yukarıdaki mavi yazılı kısım içindeki tıklayınız ibaresine basıp yazıya ulaşabilirsiniz.

Pazartesi günü kaynana konseyinin verdiği puanlar sonucunda gelinim mutfakta 27 Ağustos günün birincisi Ezgi oldu. (Pazartesi) ve Çeyrek altını aldı. Her zaman olduğu gibi bu haftada gelinlerin aldığı puanların toplamını en alt kısımda toplayarak altın yarışında kimin önde götürdüğünü rahatlıkla görebilmek için vereceğiz.

27 Ağustos Pazartesi – 31 Ağustos Cuma Toplam Puanlar (Pazartesi)

Emine’in Puanı : 6
Ezgi’nin Puanı : 18
Ayşenur’un Puanı : 12
Burcu’nun Puanı : 9

Gelinim Mutfakta 117. Bölüm 28 Ağustos Fragmanı

https://www.youtube.com/watch?v=vL30Xr8akZw

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu