Gelinim Mutfakta

27 Temmuz Cuma Gelinim Mutfakta Altınları Kim Kazandı? Hangi Gelin Günün Birincisi Kim? Ezgi Mi Elendi?

Gelinim mutfakta 27 temmuz cuma altınları kim kazandı? Kaç puanla birinci oldu? Ayrıca Gelinim Mutfakta 27 Temmuz günün birincisi Hangi gelin oldu? Kaynanalar günün birincisi olan geline kaç puan verdiler? 27 temmuz gelinim mutfakta altınları kim kazandı?Hangi gelin beş altını aldığını bu yazımızda bulabileceğiniz gibi ayrıca bu gün yapılan günün yemeği ve malzeme listeni de bu yazımızda sizler için ekledik. Uzun yazılarımızı okumadan direk gelinim mutfakta Gelinim Mutfakta 27 Temmuz bilezikleri kim aldı ve kim elendiğini en alt kısımda verdik direk yazımızın en altına bakıp öğrenebilirsiniz.

Gelinim Mutfakta 27 Temmuz Bilezikleri Kim Aldı?

Gelinim Mutfakta 3 Ağustos Haftanın kazananı görmek için [saributon]Tıklayınız[/saributon]. 23 Temmuz Pazartesi günü başlayan ve final günü olan 27 Temmuz Cuma gününe kadar gelinler her gün 12:15 de ekran karşında daha önceden bilmediği bir tarifi o an duyup şeflerin dikkatli anlatımlarını dinleyip kendi elinin lezzetini kattıktan sonra dört adet kaynana ve dört adet gelinin yaptıkları yemeğe veya tatlıya puan verdiler. 1 ile 5 puan arasında puanlama yapan kaynanalar hem lezzetli tabağı bulup hem de kendi gelinine beş puan vermeyi amaçlansa da asıl niyet kendi gelinin tabağını bulup yarışmada hem elenmemek hemde Cuma günü yani Gelinim Mutfakta 27 Temmuz puanları  hesaplandığında en yüksek puanı alabilmek ve sonunda beş adet bileziğin sahibi olabilmek için çaba sarf ettiler.

Bu hafta yarışmaya Başak’tan sonra yarışmaya Emine ile kaynanası Fatma hanım dahil oldu. Genel de yeni gelen gelinler ya çok iyi puanlar alıp geldiği hafta bielziklerin sahibi oluyor yada çok vasat bir performans sergileyip geldiği hafta eleniyor. Ancak Emine bu kuralın dışına çıktı. Ne vasat ne de sıçrama yapabildi. Ortada bir performans sergiledi. Cuma günü Gelinim Mutfakta 27 Temmuz puan  kısmına geçilmeden önce Emine 42 puanla zirvede yer alan gelin ile arasında 8 puan olduğunu matematik hesabına göre Emine’nin birinci olma şansı olsa da bizce mümkün gözükmediğini söylemeliyim.

Diğer yandan geçen hafta yarışmaya dahil olan Ezgi ise bu hafta vasat bir performans sergiledi ve final günü 34 puan toplayarak eleme potasındaki gelin oldu. Bu gün Ezgi, Gelinim Mutfakta 27 Temmuz haftanın birincisi  olamayacağı açıkça belli olsa da en azından elenmemek için mücadele edecek. Bakalım fenomen kaynana Reyhan hanım Ezgi’nin performansı sayesinde yarışmada kalmaya devam edebilecekler mi? Bu gün her hafta olduğu gibi gelinler tatlı yapacaklar. Cuma günü Fatih bey haftanın kısa özetini yaptığından dolayı genel de kolay yapılabilen bir tatlı yapılmasını istiyor.

Bu gün de 27 Temmuz Cuma Gelinim Mutfakta günün birincisini belirleyecek olan tatlının adını daha sonra gelinlerin yapımını en sonra puan kısmını vereceğiz. Sakın Bizden Ayrılmayın. Ayrıca  Gelinim Mutfakta 27 Temmuz kim kazandı? kaç puan aldı? Finalde neler yaşandı? Tüm bunlar siz değerli okurlarımızı bir alt başlıkta bekliyor.

Gelinim Mutfakta 27 Temmuz Günün Birincisi Kim? Günün Tatlısının Adı Ne?

Yarışma programının en önemli olan anlarına geçmek için en gerideki gelin için bir fırsat, en yüksek gelinin hemen arkasında olan gelin içinde bilezikleri almak için son fırsat olan final günü son kez yapılacak puanlama için gelinler oldukça odaklanmış gördüm. Fatih bey bu gün kolay tatlı tercih ediyor. Bu gün de gelinlerden armut tatlısı yapmalarını istedi.

Gelinim Mutfakta Program kapak resmi

Bakalım bu tatlıdan en yüksek puanı kim alacak. Dün tüm kaynanalar kendi gelinlerinin tabaklarını bulup beş puan vermişlerdi. Bu gün de böyle biri durum olur mu? Bunu hep birlikte göreceğiz. Şimdi tatlının malzemelerini verelim. Bu arada bu kısımları okumak istemeyen ve Gelinim Mutfakta 27 Temmuz kim kazandı ve bilezikleri kim aldığını bakmaya gelen okurlarımız bu yazının en alt kısmında verdik. Direk oraya bakabilirler.

Gelinim Mutfakta 27 Temmuz Armut Tatlısı Malzemeleri (Cuma)

 • Dört adet armut
 • dört yemek kaşığı toz şeker
 • Bir tatlı kaşığı tereyağı
 • Bir çay kaşığı tarçın
 • Bir su bardağı fındık

Kreması için

 • Beş su bardağı süt
 • Bir su bardağı toz şeker
 • Bir yemek kaşığı tereyağı
 • Bir paket vanilya
 • Dört yemek kaşığı un

Üzeri İçin

 • Pişmaniye

Gelinler final günü birinci olan kendi yerini korumak isterken ona en yakın olan gelin de Gelinim Mutfakta 27 Temmuz haftanın birincisi  olabilmek için kaynanasından son tüyoları alıp bir an önce işe koyuldular. Genen haftadan itibaren Ezgi’nin kendi kaynanasına mesaj gönderdiğini düşünen gelinler Ezgi’yi bu hafta yakın markaja aldılar ve Ezgi bu durumdan ciddi manada etkilendiğini düşünüyorum.

Bu gün Ezgi tam tersini yaparak diğer gelinlerin yaptıklarını kontrol etti ve bazı gelinlerin açıklarını yakaladı. Bakalım bu duruma Fatih bey ne diyecek. Belirlenen süre içerisinde Armut tatlısı yapımı tamamlandı ve hem Gelinim Mutfakta 27 Temmuz haftanın birincisi kim olduğunu belirlemek hem de  Gelinim Mutfakta 27 Temmuz günün birincisi kim olduğunu belirlemek üzere puanlama aşamasına geçildi.

Gelinim Mutfakta 27 Temmuz Puanları (27/07/2018 Cuma)

Birazdan verilecek puanlama neticesinde Gelinim Mutfakta 27 Temmuz cuma kim elendi ve yarışmaya veda ettiğini öğrenirken Gelinim Mutfakta 27 Temmuz cuma kim kazandı kaç puanla birinciliği elde ettiğini öğreneceğiz. Sakın bizden ayrılmayın.

Kaynana Nurten’in verdiği Puan
Cansu : 5
Özlem : 3 puan ⇒ Nurten’in Gelini
Ezgi : 1
Emine : 3

Kaynana Reyhan’ın verdiği Puanlar
Cansu : 2
Özlem : 1
Ezgi : 5 puan ⇒ Reyhan’ın Gelini
Emine : 1

Kaynana Sevgül’ün verdiği Puanlar
Cansu : 5 puan⇒ Sevgül’ün Gelini
Özlem : 1
Ezgi : 1
Emine :  1

Kaynana Fatma’nın verdiği Puanlar
Cansu : 3
Özlem : 5
Ezgi : 2
Emine : 1 puan ⇒ Fatma’nın Gelini

Cuma günü Armut tatlısına kaynanaların verdiği ve gelinlerin topladığı puanları yarışmaya katılım sırasına göre verelim. Cansu 15 puan, Özlem  10 puan, Ezgi 9 puan, Emine 6 puan aldı. Yukarıda verdiğimiz puanlara baktığımızda Gelinim Mutfakta 27 Temmuz günün birincisi Cansu oldu. Asıl merak edilen ise bir hafta boyunca biriken puanlarda Gelinim Mutfakta Altınları kim kazandığı da ortaya çıkmış oldu. Altınları kazanan ve yarışmadan elenenler anlık olarak alttaki puan tablosunda verilmektedir. 

23 Temmuz Pazartesi – 27 Temmuz Cuma Haftalık Toplam Puanları

Cansu’nun puanı : 50 + 15 = 65  Altınları kesinlikle aldı
Özlem’in Puanı : 50 + 10 = 60
Ezgi’nin Puanı : 34 + = 43⇒ Kesinlikle Elendi
Emine’in Puanı : 42 + 6 = 48

Gelinim Mutfakta 27 Temmuz 100. Bölüm Fragmanı

https://www.youtube.com/watch?v=l-eSruhkE48

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

4 Yorum

 1. Cansu ve Özlem nedir ya o hamile haliyle dilinin maşallahı var o kadarki bağırıyorlar kimseyi beğenmiyorlar artık gitsinler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu