Gelinim Mutfakta

28 Ağustos Gelinim Mutfakta Günün Birincisi Hangi Gelin Oldu? Gelinim Mutfakta 28 Ağustos Salı Puanları

Gelinim Mutfakta 28 Ağustos Salı günün birincisi kim hangi gelin oldu? Gelinler, kaynanalardan Salı günü kaç puan alabildi? Gelinim Mutfakta 28 Ağustos Salı günü birinci yani çeyrek altını alan gelin kim olduğunu siz değerli okurlarımıza diğer yarışmacıların; Ezgi’nin puanını, Emine’nin puanını, Burcu’nun puanını ve Ayşenur’un puanlarını da topluca vereceğiz. [mavibuton]Gelinim Mutfakta 19 Ağustos günün birincisi[/mavibuton] için tıklayınız.

28 Ağustos Salı Gelinim Mutfakta yarışmasında gelinler en yüksek puanı almak amacıyla günün yemeğini en güzel şekilde ve zamanında yapıp, 28 Ağustos gelinim mutfakta puanları verilirken hem hak ettiği puanları kaynanalardan istemek hem da az puan verildiğin de kendi tabağını savunacaklar. Gelinler günün yemeğini not alırken bizde sitemizde bu yemeğin malzemelerini kalem kalem yazacağız.

Her gün yarışma alının puanlarla daha da kızışmakta ve her geçen dakika puna durumu değişmekte. Bizde sizler için Gelinim Mutfakta haftalık puanları vereceğiz. Ayrıca her gelinin aldığı Gelinim Mutfakta toplam puanlar da kim önde olduğunu an ve an görebilmek için alt kısımda vereceğiz. Gelinim Mutfakta 19 Ağustos Çarşamba gününü birincisini ve çeyrek altını kimin aldığını görmek için [pembebuton]Tıklayınız[/pembebuton].

Gelinim Mutfakta 28 Ağustos Günün Birincisi Hangi İki Yarışmacı Oldu? (Salı)

Salı günü yarışmaya iki yarışmacı ve yanlarında iki kaynana dahil oldu. Ayşenur kötü sayılamayacak bir başlangıç ile ilk bölümden ümit vaad erken Burcu dün en düşük olmasa da bir yukarıda puan aldı ve bir an evvel kendisine gelip bu gün en yüksek puanı alması gerekiyor. Aksi takdirde Burcu için tehlike çanları çalacak. Ezgi ile Emine Ayşenur uğursuz masaya geldi. Bu hafta Ayşenur elenecek diye kendi aralarında iddiaya girse de Ayşenur Emine’ye ağzının payını vererek dün günü ikinci kapatırken Emine günü sonuncu olarak bitirdi. 

Bu yazımızda siz değerli okurlarımıza bu gün gelinler ne yaptı ve nasıl tartıştı gibi bu gün yaşanan olayları anlatacağı. Yani bu günün özetini vereceğiz. Daha sonra Gelinim Mutfakta 28 Ağustos Günün Birincisi kim olduğunu ve kaynanalar yarışmacılara kaç puan verdiğini tek tek vereceğiz. Yazımızın en sonra ise Gelinim Mutfakta toplam puanları vermiş olacağız. Bu sayfaya sadece Gelinim Mutfakta 28 Ağustos Puan durumunu görmek için  gelen değerli okurlarımız puan durumu en alt kısımda verilmiştir. Özet kısmı okumadan en alt kısma bakabilirler. Gelinim Mutfakta Program kapak resmiCuma günü verilecek olan beş altın bileziğe her yarışmacı elbette sahip olmak için bu yarışmaya katılıyor. Kimi yarışmacı bu ödüle ulaşabilirken kimi yarışmacı da altın yüzü görmeden yarışmaya veda ediyor. Bes yapım ve kanal yetkililerin yaptığı format değişikliği ile artık günün birincisine çeyrek altın verilecek. Gayet yerinde bir değişim olduğunu en azından Cuma günü elenen ama günün birincisi olan yarışmacı için teselli ödülü olacak. 

Gelinim mutfakta 28 Ağustos puanlama (Salı) kısmına geçmeden önce dün yarışmayı izlemeyenler için dün ilk çeyrek altını Reyhan’ın gelini Ezgi aldı. Yarışmaya katılan iki gelinden biri olan Ayşenur günü ikinci bitirirken Burcu üçüncü oldu. Tecrübeli yarışmacı Emine ise günü sonuncu kapattı. Salı günü Gelinim Mutfakta puan duruma baktığımızda Ezgi 18 puan ile liderliğini sürdürüyor. Hemen arkasından 6 puan geride 12 Puan ile Ayşenur takip ediyor. Bakalım bu gün verilen puanlar bu sonucu ne ölçüde değiştirecek. Gelinim mutfakta 28 Ağustos günün birincisini belirleyecek olan günün yemeği ve malzemelerini verelim.

28 Ağustos Gelinim Mutfakta Günün Yemeği Ali Paşa Pilavı Malzemeleri

Köftesi İçin

 • 200 gram kıyma orta yağlı
 • Bir diş sarımsak
 • Bir adet soğan
 • İki çay kaşığı Tuz
 • Bir çay kaşığı Karabiber

Pilav İçin

 • İki su bardağı pirinç
 • Üç yemek kaşığı tereyağı
 • Üç su bardağı et suyu
 • Bir avuç Antep fıstığı
 • Bir avuç Sultaniye Üzüm
 • Bir çay kaşığı tuz
 • İki çay kaşığı karabiber

Burcu bu gün kendisini kanıtlamak için verilen tarifi dikkatle not aldığını gördüm. Bakalım yemeğini zamanında yapabilecek mi? Kaynanalar tarafında nasıl puanlar alacak? Emine ise tecrübeli yarışmacı olmasına rağmen dün istediği puanları alamadı. Bu gün bu durumu düzeltmek için ellerinden geleni yapacak. Ayşenur ise kendisi üzerine kurulan iddiayi tersine çevirip Emine ile Ezgi ikilisinden birini bu cuma günü elenenler arasında görmek istiyor. Bakalım başarabilecek mi? Gelinim Mutfakta 28 Ağustos Salı Günün birincisi kim olduğu ve 28 Ağustos Gelinim Mutfakta puanları alt kısımda sizleri bekliyor. 

Gelinim Mutfakta 28 Ağustos Puanları (28.08.2018 Salı)

Gelinler kaynanalarından son tüyolarını aldıktan sonra kaynanalar izleme odasının yolunu tutarken gelinler  ile birlikte Fatih Yürek de geri sayımla 45 dakikalık süreyi başlattı. Kaynanalar odasında Reyhan ile Nermin yana yana oturunca Nermin yanıma yaklaşma, biraz uzak dur psikolojimi bozuyorsun diye tepki gösterdi. Reyhan ise niye ne oldu diye sordu ama yaptığından da geri durmayarak Nermin’e daha yakın oturmaya başlayınca Nermin gözüme gözükme şeklinde tepki gösterdi.

Gelinler arasında da dun yaşanan iddia ve akabinde Ayşenur’un aldığı puanlar konuşuldu. Ayşenur ben kendimi kanıtladım edası ile konuşurken Ezgi yarışmaya hazırlıklı gelmiş. Hemen masasının altından iki adet fırın ekmeğini çıkartıp sen daha 40 fırın ekmek yemen lazım benim seviyeme gelmek için dedi. Bakalım Ayşenur bu ekmeklere yarın nasıl bir karşılık vereceği şimdiden merak konusu oldu.

Yarışmacılar 45 dakikalık belirlenen süre içerisinde günün yemeğini tamamladılar. Sunum ve puanlama aşamasına geçtiler. Birazdan verilecek puanlar neticesinde, Gelinim Mutfakta 28 Ağustos Salı günün birincisi ve sonuncusu belli olacak. Yani Gelinim Mutfakta çeyrek altını kim aldığı belli olacak.

28 Ağustos Gelinim Mutfakta Puanları (28.08.2018 Salı)

Kaynana Nurten’in verdiği Puanlar
Emine : 5
Ezgi : 1
Ayşenur : 2
Burcu : 4 puan ⇒ Nurten’in Gelini

Kaynana Fatma’nın verdiği Puanlar
Emine : 2 puanFatma’nın Gelini
Ezgi: 5
Ayşenur : 1
Burcu: 3

Kaynana Nermin’in verdiği Puan
Emine : 4
Ezgi : 1
Ayşenur : 1  puanNermin’in Gelini
Burcu: 5

Kaynana Reyhan’ın verdiği Puanlar
Emine : 2
Ezgi : 5 puanReyhan’ın Gelini
Ayşenur: 2
Burcu: 1

Yukarıda verilen puanlar çerçevesinde Salı günü yani haftanın ikinci günü tamamlanmış oldu. Kaynanalar kendi gelinlerine kaç puan verdiler? Hangi kaynana kendi gelinin tabağını buldu. Gelinlerin aldığı toplam puanlar ne? Bu puanları gelinlerin yarışmaya katılım sırasını baz alarak toplam puanları tek tek verelim. Emine 13 puan, Ezgi 12 puan, Ayşenur 6 puan, Burcu 13 puan aldı.

Salı günü kaynanalar tarafında verilen puanlar neticesinde iki gelin günün birincisi oldu. Çeyrek altını belirlemek için Fatih Ürek kura çekilişi yaptı. Gelinim mutfakta 29 Ağustos günün birincisi Burcu ile Emine oldu. (Salı) Ancak çeyrek altını almak için fatih bey kura çekimi yaptı ve Çeyrek altını Burcu aldı. Haftalık toplam puanlar da ise durum ne şekilde değiştiğini hangi gelin öne geçtiğini görmek için alt kısımdaki puanlara bakabilirsiniz. Çarşamba puanlarını ulaşmak için yukarıdaki mavi kısımla yazılan yerdeki tıklayınız ibaresine basarak ulaşabilirsiniz.

27 – 28 Ağustos Salı – 31 Ağustos Cuma Toplam Puanlar (Salı)

Emine’in Puanı : 6 +13 = 19
Ezgi’nin Puanı : 18 + 12 = 30
Ayşenur’un Puanı : 12 + 6 = 18
Burcu’nun Puanı : 9 + 13 =22

Gelinim Mutfakta 118. Bölüm 29 Ağustos Fragmanı

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

8 Yorum

 1. Ya lütfen reyhan hanımı gönderin insanın sinirini bozuyor ne güzel gitmişti neden geri getirdiniz onun yüzüne programı izlemek gelmiyor içimden

 2. ARKADAŞLAR YAZDIĞINIZ YORUMLAR DİKKATE ALINIYOR VE İLGİ PROGRAM TEMSİLCİSİNE ŞİKAYETLERİ ULAŞTIRYORUZ.

 3. Filizabla gerchektenmi?
  ozaman iletmek istediim sheyler var;
  Ozlemcim Nurten hanim sizi chok seviyorum siz gittiniz ichin artik Emine ve Fatma hanimi tutuyorum fatma hanim seni chok seviyorum.
  reyhanhanim sende biraz 3 4 kulansan neolur?

  1. canım burada bulunan kayde değer yorumların ekran görüntüsü alınıp izleyici temsilcisine mail atılıyor geri dönüş de alıyorz canım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu