Gelinim Mutfakta

29 Ağustos Gelinim Mutfakta Günün Birincisi Kim? Günün Yemeği İle Gelinim Mutfakta 29 Ağustos Çarşamba Puanları

Gelinim Mutfakta 29 Ağustos Çarşamba günün birincisi hangi gelin oldu? Bu gün yani Gelinim Mutfakta 29 Ağustos Çarşamba günü çeyrek altını hangi yarışmacı aldı? Ezgi kaç puan aldı? Emine kaç puan aldı? Ayşenur kaç puan aldı? Burcu kaç puan aldığını yazımızın en alt kısmında tek tek verdik. O bölümden bakabilirsiniz.

29 Ağustos Çarşamba Gelinim Mutfakta yarışmasında hafta ortasına gelindi. Bu gün en geride olan gelin yeni gelin Ayşenur bir çıkış yapıp yüksek puan almadığı takdirde eleme potasına girecek. Bu gün yani  29 Ağustos gelinim mutfakta puanları verilirken tansiyon neden yükseldi? Ezgi’den beklenmeyecekler sözlerle kaynanasına ben zamane gelinlerinden değilim. Senin gibi bir kaynanayı idare etmeye çalışıyorum dedi. Reyhan hanımın tepkisi nasıl oldu?

Artık sadece Cuma günü ödül verilmiyor. Günün birincisi de çeyrek altın ile ödüllendiriliyor. Hem yazılarımızda çeyrek altını kimin aldığını anlatırken hemde bileziklere kimin yaklaştığını görebilmeniz için Gelinim Mutfakta haftalık puanları vereceğiz. Ayrıca her gelinin aldığı gelinim mutfakta toplam puanlar da kim önde olduğunu an ve an görebilmek dakika dakika puanları güncelliyoruz. Gelinim Mutfakta 30 Ağustos Perşembe günün birincisi kim olduğunu ve çeyrek altını alan gelin kim olduğunu yazdığımız yeni yazımıza ulaşmak için [pembebuton]Tıklayınız[/pembebuton].

Gelinim Mutfakta 29 Ağustos Günün Birincisi Hangi Yarışmacı Oldu? (Çarşamba)

Bu gün yarışma programında elenecek olan gelin için dönüm noktası olduğunu geçtiğimiz bir çok programda bunu tespit ettik. Bu gün en geriden gelen gelin bir atak yapmadığı takdirde Cuma günü elenme stresi ile ciddi hatalar yaptığını çoğu zamanda elendiklerini gözlemledik. Ayşenur ilk gün iyi puanlar alsa da dünkü performansı ile en gerideki gelin oldu. Hemen arkasında bir puan farkla tecrübeli yarışmacı Emine takip etmekte. Emine yarışmaya katıldı katılalı sadece bir kez beş altın bileziğin sahibi olduğunu hatırlıyorum.

Böyle giderse son bileziğini almış olacak. Bu hafta katılan iki yeni gelinden Burcu hem sessiz hem de elinin çabukluğu ile dün Emine ile günün birincisi oldu. Hem dünün özetini hem de bu gün yaşananların özetini vereceğiz. Sadece Gelinim Mutfakta toplam puanları puanları öğrenmek veya Gelinim Mutfakta 29 Ağustos Günün birincisi kim olduğunu öğrenmek için geldiyseniz ve ⇓⇓⇓⇓özet kısmı okumak istemiyorsanız yazının en alt kısmındaki puanlar bölümüne bakınız⇓⇓⇓⇓. ⇓Biz şimdi özet kısmı vereceğiz.Gelinim Mutfakta Program kapak resmi

Bes yapımın ve kanalın ortak kararı ile artık gelinler günün birincisi olduğunda çeyrek altın ile ödüllendirilecek. Bu ilk format değişikliğinin meyvesini Ezgi yedi. Pazartesi günü ilk çeyrek altını aldı. İkinci gün yani dün hem Emine hem de Burcu 13 puan alarak günün birinciliğini paylaşınca Fatih Ürek kura çekmek zorunda kaldı. Kura sonucu altınların sahibi bu hafta yarışmaya başlayan iki gelinden biri İzmirli Burcu oldu. Bakalım İzmirli Burcu bu gün yani gelinim mutfakta 29 Ağustos günün birincisi olabilecek mi? Yeniden çeyrek altını alabilecek mi? Bunu hep birlikte göreceğiz.

Gelinim mutfakta 29 Ağustos puanlama (Çarşamba) kısmına geçmeden önce beş bileziğe en yakın ve en uzak gelinin kim olduğunu Çarşamba günü Gelinim Mutfakta puan durumuna bakıp açıklayalım. Ardında bu gün verilen puanlar sonucunda ne yönde değişikliğin olduğunu rahatça göreceğiz. Ezgi 30 puanla liderliğini açık ara sürdürürken en yakın gelin bu hafta yarışmaya başlayan İzmirli gelin Burcu 22 puan ile hemen arkasından takip etmekte. Tecrübeli yarışmacı Emine 19 puanla üçüncü sırada yer alırken En geride ve her an eleme potasına girebilecek olan gelin bu hafta yarışmaya başlayan Ayşenur oldu. Şimdi bu gün . Gelinim mutfakta 29 Ağustos günün birincisi kim olacağını ve çeyrek altının sahibini belirleyecek olan günün yemeği ve malzemelerini verelim.

29 Ağustos Gelinim Mutfakta Günün Yemeği Ekşili Nohut Malzemeleri

 • 300 gram ekşili nohut
 • İki yemek kaşığı Zeytinyağı
 • Bir adet büyük soğan
 • 400 gram tavuk kuşbaşı
 • Bir su bardağı sıcak su
 • İki diş sarımsak
 • Bir yemek kaşığı domates salçası
 • Bir yemek kaşığı biber salçası
 • 2,5 su bardağı su
 • Yarım limon suyu
 • 2 yemek kaşığı nar ekşisi
 • Bir çay kaşığı tuz
 • İki çay kaşığı karabiber

Emine ile Ayşenur ikilisi için bu gün, yarışmaya tamam mı devam mı mücadelesi olacak. Sessiz gelin Burcu ise dünkü başarısını devam ettirmek niyetinde, Ezgi ise liderliğini devam ettirip bu hafta da beş bileziğin sahibi olma istiyor. Bu gün her gelin için final günü niteliğinde olduğunun farkındalar ve ellerinden geleni yapacaklar. Gelinim Mutfakta 29 Ağustos Çarşamba Günün birincisi kim olduğu ve 29 Ağustos Gelinim Mutfakta puanları alt kısımda sizleri bekliyor. 

Gelinim Mutfakta 29 Ağustos Puanları (29.08.2018 Çarşamba)

Fatih Ürek günün malzemeleri verirken tüm gelinler malzemeleri dikkatle not aldılar. Hemen akabinde her kaynana günün yemeğini en iyi şekilde gelininin yapabilmesi için 90 saniyelik süre içerisin son tüyolarını verdiler. Burada 90 saniyenin tamamını kanal D yayınlamıyor. O yüzden kaynanalar gelinlerin tabaklarını tanıması açısından tüyolar verip vermediğini bilemiyoruz. Kaynanalar izleme odasına giderken gelinlerde günün yemeğini 45 dakikalık süre içerinde günün yemeğini bitirmek için geri sayımla süreyi başlattılar. 

Ayşenur bu gün ilginç bir çıkış yaptı. Reyhan teyzenin üzerindeki kıyafet benimdi o o giymiş deyince Ezgi de kaynanamın üzerine olan kıyafet sana nasıl olsun diye tepki gösterdi. Sanırım Ayşenur dün Reyhan hanımın giydiği kıyafetinin aynısı Ayşenur’da da olduğunu Reyhan giydiği için giyemediğini açıklamaya çalıştı. Ayrıca bu gün Ezgi ile Ayşenur arasında gerilim gir gide artmaya ve tansiyon yükselmeye devam ediyor. Ezgi sen buranın çavuşu değilsin! Sen oradan masanın üzerinden diklenme bana diyerek çok ciddi kavga ettiler.

Günün yemeğini yapmak için verilen 45 dakikalık süre sona erdi. Gelin ve kaynanalar Sunum ve puanlama aşamasına geçtiler. Birazdan verilecek puanlar neticesinde, Gelinim Mutfakta 29 Ağustos Çarşamba günün birincisi ve sonuncusu belli olacak. Yani Gelinim Mutfakta çeyrek altını kim aldığı belli olacak.

29 Ağustos Gelinim Mutfakta Puanları (29.08.2018 Çarşamba)

Kaynana Fatma’nın verdiği Puanlar
Emine : 4  puanFatma’nın Gelini
Ezgi: 1
Ayşenur : 5
Burcu: 3
*************************

Kaynana Nurten’in verdiği Puanlar
Emine : 2
Ezgi : 1
Ayşenur : 3
Burcu :  5 puan ⇒ Nurten’in Gelini
*************************

Kaynana Reyhan’ın verdiği Puanlar
Emine : 2
Ezgi : 5  puanReyhan’ın Gelini
Ayşenur: 2
Burcu: 1
*************************

Kaynana Nermin’in verdiği Puan
Emine : 3
Ezgi : 1
Ayşenur :  5 puanNermin’in Gelini
Burcu:3
*************************

Kaynanaların yukarı bölümde verdiği puanlar çerçevesinde Çarşamba günü yani haftanın ortası tamamlandı ve bileziklere iki bölüm kaldı. Hangi gelin eleme potasına girdi. Hangi gelin altınlara yaklaştı ve bu gün Gelinim mutfakta 29 Ağustos puanlarını toplu halde verelim. Emine 11  puan, Ezgi 8 puan, Ayşenur 15 puan, Burcu 12 puan aldı.

29 Ağustos Çarşamba günü kaynanalar günün yemeğini tadarak verdiği puanlar neticesinde günün birincisi hangi gelin olduğu ve 29 Ağustos Gelinim mutfakta çeyrek altını alan kim olduğu belli oldu. oldu. Gelinim mutfakta 29 Ağustos günün birincisi Ayşenur oldu (Çarşamba) ve Çeyrek altını  aldı. Bilezikleri almaya baz alınan haftalık toplam puan durumu ise ne şekilde değiştiğini görmek için alt kısımdaki puanlara bakabilirsiniz.

27 – 28 – 29 Ağustos Çarşamba – 31 Ağustos Cuma Toplam Puanlar (Çarşamba)

Emine’in Puanı : 30
Ezgi’nin Puanı : 38
Ayşenur’un Puanı : 33
Burcu’nun Puanı : 34

Gelinim Mutfakta 119. Bölüm 30 Ağustos Fragmanı

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

12 Yorum

 1. Bu kadar tesadüf olmaz. Reyhan hanımın kendi gelininin tabağını büyük tiyolar sonucu buluyor.diğer gelinlere haksızlık yapılıyor .gelin kaynana diskalifiye olsunlar

  1. Aynen istemiyoruz nen şahsen basak be hanife gelsin nu gelinler guzel değil elif gelsin ‘ya ezgi gitsin numaracilar

 2. Hemen diskalifiye olsunlar, o kadar kamera var orda Fatih Bey söylüyor, ters bir şey olursa diskalifiye ederler, tabağını diğerlerinden farklı yaptığından buluyor bence mesela bugünkü susuz nohut gibi

 3. Kes lan sesini sarp sanami kaya herkes kazanmak istio tabiki reyhan teyze ezginin tabagini bulacak bunun icin gidio kaznmk icinn baskalarini kazandirmak icin degill

  1. Serpil yazdıklarımı anlaşılmamış ben de hemen de diskalifiye olsunlar o kadar kolay mı anlamında yazmıştım

 4. Serpil yazdıklarım anlaşılmamış ben de hemen de diskalifiye olsunlar yazılıyor, o kadar kolay mı anlamında yazmıştım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu