Gelinim Mutfakta

3 Ağustos Cuma Gelinim Mutfakta Altınları Kim Kazandı? 3 Ağustos Günün Birincisi Kim? Selen Mi Elendi?


Gelinim mutfakta 3 Ağustos cuma altınları kim kazandı? Hangi gelin kaç puanla birinci oldu? Gelinim Mutfakta 3 Ağustos günün birincisi Hangi gelin oldu? 3 Ağustos gelinim mutfakta altınları kim kazandı? Cansu’nun yerine gelen yarışmacı kim? Hangi gelin beş altını aldı? Günün tatlısı ve malzeme listeni de bu yazımızda sizler için ekledik. Uzun yazılarımızı okumadan direk Gelinim Mutfakta 3 Ağustos bilezikleri kim aldı ve kim elendiğini en alt kısımda verdik. [pembebuton]3 Ekim Gelinim Mutfakta Günün Birincisi[/pembebuton] kim olduğunu görmek için tıklayınız.

Gelinim Mutfakta 3 Ağustos Bilezikleri Kim Aldı?

Gelinim Mutfakta 10 Ağustos Cuma Altınları kazanan kim? olduğunu ve yarışmadan kim elendiğini yazdığımız konumuza ulaşmak için [pembebuton]Tıklayınız[/pembebuton]. 30 Temmuz Pazartesi günü başlayan hafta nihayet final gününe ulaştı. Bu hafta yarışma programında bir birinden ilginç konulara sahne oldu. İlkler yaşandı. Hepsine bu yazımızda kısa kısa değineceğiz. Ancak bu yazıyı Cuma günü yani Gelinim Mutfakta 3 Ağustos puanları  için gelen okurlarımız bu uzun yazıları okumak istemeyenler için önce günün tatlısının malzemelerini ardından kaynanaların verdiği puanlar neticesinde Gelinim Mutfakta 3 Ağustos haftanın birincisi  kim olduğunu daha sonra ise Gelinim Mutfakta 3 Ağustos kim kazandı?  Kim elendiğini açıklayacağız. Ama önce geçtiğimiz haftanın özetini kısaca geçmek istiyorum. Bu kısmı geçip en alt kısımdaki puanlar ve kazananlar bölümüne direk bakabilirsiniz.

Pazartesi günü yarışmaya Selen ile Kaynanası Kamile hanım katıldı. Selen daha yarışmaya katılması dakikalar olmasına rağmen Emine ile tartışma yaşadı. Selen daha ne olur bile diyemeden Emine’in bu tavrını anlayamadı. Pazartesi günü taze fasulye diplemesi yapıldı ve günün birincisi 14 puan ile Özlem oldu. Salı günü, Cansu atak yaptı ve kaynanalardan 18 puan toplayarak günün birincisi oldu. Salı günü Selen ile Emine’nin ciddi tartışmaları gündem oldu.

Çarşamba günü patatesli kuru köfte yapıldı. Bu tarifi kaynanalar konseyine göre en güzel yapan yine Cansu oldu ve 17 puan topladı. Cansu laf arasında birden bebeğim gelirse ne yaparım diye diğer gelinler ile kısa bir konuşması resmen gerçek oldu. Perşembe gününe geldiğimizde Susamlı tavuk yapıldı. Bu güne damgasını vuran Cansu’nun sancısı gelmesi ve acil olarak hastaneye kaldırılması Perşembe gününe damga vurdu. günün birincisi ise 16 puan toplayan Emine oldu.

Son duruma baktığımızda Cansu 55 puanla lider konumda yer alırken Emine 47 puan ile hemen 8 puan gerisinde takip etmektedir. Özlem ise 45 puan ile üçüncü sırada yer alırken Bu hafta yarışmaya başlayan Selen 29 puan ile en geride ve eleme potasında yer aldı. Cuma günü Gelinim Mutfakta 3 Ağustos puan  kısmına geçilmeden önce bence % 99 Selen bu gün elendi. Çünkü Selen’e en yakın olan Özlem bu gün tüm kaynanalardan 1 puan alsa 49 puana ulaşıyor. Selen ise tüm kaynanalardan 5 puan alsa 49 puana ancak ulaşabiliyor.Gelinim Mutfakta Program kapak resmi

Bu ihtimal milyonda bir ihtimal olduğunu en azından Özlem’in elinin lezzetli olduğunu ve bu zamana kadar 18 bilezik kazandığı düşünüldüğünde Özlem’in tüm kaynanalardan bir alması çok zor bir ihtimal olurken Selen’in tüm kaynanalardan beş alması daha zor bir ihtimal. O yüzden Gelinim Mutfakta 3 Ağustos cuma kim elendi? Sorusunu sormak anlamsız olduğu açık. Bu gün de 3 Ağustos Cuma Gelinim Mutfakta günün birincisini belirleyecek olan tatlının adını daha sonra gelinlerin yapımını en sonra puan kısmını vereceğiz. Sakın Bizden Ayrılmayın.

Gelinim Mutfakta 3 Ağustos Günün Birincisi Kim? Günün Tatlısı Limonlu Lokum Tatlısı

Hafta finalinde üç heyecan var. Günün birincisi, hafta birincisi ve elenen yarışmacı kim olduğudur. Bu gün kimin eleneceği daha yarışma başlamadan belli olduğu için günün birincisi ile altınları kazanan yarışmacıların kimler olacağı ve Cansu’nun yerine dahil olan Reyhan hanım ile Ezgi kaç puan alacağı merak konusu olacaktır. Her hafta olduğu gibi bu hafta da Fatih bey hafta finalinde tatlı yapılmasını ve kolay bir tatlının yapılmasını istiyor. Bu gün Gelinim Mutfakta 3 Ağustos Günün birincisini belirleyecek olan belkide Altınları kazanmasına vesile olacak olan günün tatlısının adını verelim. Bu gün limonlu lokum tatlısı yapacaklar. Gelinim Mutfakta 3 Ağustos Altınları kazanan gelini belirleyecek olan günün tatlısının malzemelerini verelim.

Gelinim Mutfakta 3 Ağustos Limonlu Lokum Tatlısı Malzemeleri (Cuma)

 • Bir avuç fındık
 • bir avuç bebe bisküvisi
 • Bir paket yulaflı bisküvi
 • Bir buçuk paket kedi dili
 • beş yemek kaşığı tereyağı

Üzeri için

 • Üç su bardağı su
 • bir su bardağı limon suyu (Taze)
 • Dört yemek kaşığı toz şeker
 • Bir yemek kaşığı bal
 • İki adet limon kabuğu
 • 4 Yemek kaşığı nişasta (Buğday)
 • Bir yemek kaşığı tereyağı

Özlem ile Emine bu gün günün birincisi olmak için Cansu’nun yokluğunda bu fırsatı kaçırmamak için günün tatlısını ve malzemelerini dikkatle not aldı. Cansu’nun yerine dahil olan Ezgi de altınları almadaki avantajını kaybetmemek için elinden geleni yapmak ve kedisini göstermek istiyor. Bakalım kim kaç puan alacak. 

Gelinim Mutfakta 3 Ağustos haftanın birincisi kim olduğunu belirlemek hem de  Gelinim Mutfakta 3 Ağustos günün birincisi kim olduğunu belirlemek üzere puanlama aşamasına geçildi.

Gelinim Mutfakta 3 Ağustos Puanları (03/08/2018 Cuma)

Alt kısımda verdiğimiz puanlar neticesinde Gelinim Mutfakta 3 Ağustos Cuma kim elendi ve yarışmaya veda ettiğini öğrenirken Gelinim Mutfakta 3 Ağustos Cuma kim kazandı. Hafta başından itibaren kaç puan topladı. Kaç puanla birinciliği elde ettiğini öğreneceğiz. Sakın bizden ayrılmayın.

3 Ağustos Gelinim Mutfakta Puanları (3.08.2018 Cuma)

Kaynana Kamile’nin verdiği Puanlar
Özlem : 5
Emine : 2
Selen : 3 puan ⇒ Kamile’nin Gelini
Ezgi : 1

Kaynana Nurten’in verdiği Puan
Özlem : 1 puan ⇒ Nurten’in Gelini
Emine : 1
Selen : 1
Ezgi : 5

Kaynana Fatma’nın verdiği Puanlar
Özlem : 2
Emine : 5 puanFatma’nın Gelini
Selen : 1
Ezgi: 3

Kaynana Reyhan’ın verdiği Puanlar
Özlem : 2
Emine : 5
Selen : 1
Ezgi : 3 puanReyhan’ın Gelini

Bu hafta cuma günü Limonlu Lokum tatlısı yaptılar. Kaynanalar konseyi ise her gelinin yaptığı tatlıya farklı farklı puanlar verdi. Bizde şimdi bu puanları tek tek verelim. Özlem 10 puan, Emine 13 puan, Selen 6 puan, Ezgi 12 puan aldı. Bu puanlara baktığımızda Gelinim Mutfakta 3 Ağustos günün birincisi Emine oldu. Hafta başından beri gelinlerin beş bilezik ile yarıştığını programda Gelinim Mutfakta 3 Ağustos haftanın birincisi ve altınları kazanan Cansu adına Ezgi oldu. Elenen yarışmacı ise Selen oldu. Haftalık puan tablosu alt kısımda verilmiştir. 

30 Temmuz – 3 Ağustos Cuma Toplam Puanlar (Cuma)

Özlem’in Puanı : 44 + 10 = 54
Emine’in Puanı : 47 + 13 = 60
Selen’in Puanı :  29 + 6 = 35 Kesinlikle Elendi
Ezgi’nin puanı : 55 + 12 = 67 Kesinlikle Altınları Aldı

Gelinim Mutfakta 3 Ağustos Hafta Finali Fragmanı

https://www.youtube.com/watch?v=81nBxUjuMZw

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

7 Yorum

 1. Bence haksızlık çünkü altınlar Cansu bin haklıydı Sadece bir gün yarışıp Cansu’nun hakkına girmiş oldu bence

  1. Bilezikleri ezgi deyil cansu aldı fatih urek yayından sonra götürdü taktı izleseydiniz görürdünüz sadece bi gunlugune onun yerine yaristi

 2. Yani Ezgi hak etmediği 5 bileziği koluna takmış oldu Cansu’nun kızının hakkını yedi o bilezikler Duru’nun hakkı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu