Masterchef Türkiye

3 Eylül Salı MasterChef Kim Kazandı? Eleme Potasına Kim Düştü?

İkinci sezonuna bomba gibi başlayan TV 8 ekranlarında harika bir başlangıç yapan Masterchef iki turlu elemelerden sonra son 14 yarışmacı ile yarışma bu hafta itibari ile başladı. Bu yazımızda ise 3 Eylül Salı Masterchef kim kazandı sorusuna cevap vereceğiz. Diğer yandan bugün kaybeden takımdan bir kişi eleme postasına düşecek. Bu sebeple 3 Eylül MasterChef eleme potasına kim düştü? sorusunu cevaplayacağız.

=> 2019 sezonunun sonunda yani final bölümünde [mavibuton]2019 Masterchef Türkiye kim kazandı[/mavibuton] sorusunun cevabını görmek için lütfen tıklayınız.

MasterChef Türkiye 3 Eylül Kim Kazandı? 

Bu gün dikkatleri başka bir yöne çekmek isteyen program, Darülaceze de bulunan yaşları yeniden akıllarımıza getirdi. Her birinin yaşanmışlıklarını ekrana getiren ve onların neye ihtiyacı olduğunu anlatmak adına harika bir yer seçtiler. Şeflerimiz de huzur evinde yaşlı ve bir kısmı hasta olan yaşlılarımıza öğle yemeği istediği istedi.3 Eylül Salı 2019 Masterchef kazanan takım Mercimekli Çorba, şehriye pilavı, Dalyan Köfte ve kadayıflı köfte yapılmasını istedi. Kırmızı takım dalyan köfteyi yumurtasız yapıp, yaşlıların kolesterol değerini düşünürken, lezzetten ödün verdi.

Huzur evinde yapılan yemeklerin de orada yaşayan insanlar tarafından oylaması sonucunda 11 kişi kırmızı takımın yaptığı yemeği beğenirken, 14 kişi de mavi takımın yaptığı yemekleri daha lezzetli olduğuna karar vermesinden sonra kırmızı takım, eleme potasına düşecek kişiyi belirlemek üzere öncelikle dokunulmazlık oyununa geçtiler. Hadi biz de geçelim ve bakalım kırmızı takım dokunulmazlık oyununu kim alacak.

3 Eylül 2019 Dokunulmazlık Oyununu Kim Aldı? 

Somer şef bu gün bireysel oyunda kazana isim dokunulmazlığı alacağını bir kişi de mavi takımda olan Eda ve Ekin’e dahil olup bu hafta üçlü düelloya gidecek. Somer şef, Türk mutfağı klasiği olan bir yemek olduğunu ve orta Anadolu da yapılan börek tarzı bir hamur işi yapacağını söyledikten sonra vakit kaybetmeden bireysel oyunda talaş böreği yapılacağını aktardı.3 Eylül Salı 2019 Masterchef Türkiye Bireysel Oyunu Oynayan Kırmızı TakımYarışmacılar için Talaş böreğini hazır milföy da kullanarak 30 dakika içinde sunuma hazır edilmesini istedi. Yarışmacılar da böreğin ne kadar çabuk fırına girer ise o kadar çabuk pişeceği için tüm yarışmacılar, hızla yemeklerine odaklanırken, kırmızı takımını lideri 20 yaşındaki sağlıkçı Onur, mavi takımdan gelen öneriler doğrultusunda hareket ettiğini gören Mehmet şef hemen müdahale edip;

“uzaktan kumanda ile mi hareket ediyorsun?”

diyerek resmen eleştirdi.Masterchef Türkiye 3 Eylül Salı Bireysel Oyunu Oynayan Kırmızı Takım 30 dakikalık süre kısa süre içinde tamamlandı ve şefler tüm yarışmacıların yaptığı talaş böreğini tamamlamadıktan sonra en beğendiği üç tabağı yeniden çağırıp son kararını verdiler. 

MasterChef Türkiye 3 Eylül Salı Eleme potasına Kim Düştü

Somar şef normal de en fazla üç tabağı yeniden değerlendirme için çağırdıklarını ama bugün bir kişi dışında (onur’un tabağı) diğer tüm tabaklar çok güzel olduğunu ve en fazla yeniden değerlendirmeye alınması için üç tabağı çağırma hakkını olduğu için üç tabağı çağırdılar. Bunlardan biri de hayatında ilk defa talaş böreği yapan Murat’ın tabağı oldu. Şeflerin beğendiği tabaklar ise;

  • Cemre’nin tabağı
  • Murat’ın tabağı
  • Açelya’nın tabağı

3 Eylül Masterchef dokunulmazlığı kazanan CemreÜç usta şef Danilo, Mehmet ve Somar şef bu iç kişinin tabağı arasında birini seçmek üzere yeniden bir değerlendirme yaptılar. Buy değerlendirme sonucunda bir tabak en başarılı olarak seçilecek ve bu gün dokunulmazlığı kazanan isim olacak. İkiye bir oranında oya çokluğu ile Cemre, dokunulmazlığı kazandı.

Şu an itibari ile bu hafta eleme potasına gidecek daha doğrusu %100 eleme potasına gidecek ilk üç isim

  • Ekin Ulaş
  • Eda Karabulut
  • Onur Dursun

Eleme potasına yani dörtlü eleme potasına düşen yarışmacılardan ilk üçü belirlenmiş oldu. Ancak son dördüncü yarışmacıyı da Kırmızı takım kendi arasında gitmesini istediği kişiyi oylarla belirleyecek. Eleme potasına düşmesi için kırmızı takımdaki yarışmacıların kimi yazdığını hemen alt kısıma verdik.

Cemre;

Mustafa ve Murat

Onur;

Mustafa ve Murat

Güzide;

Mustafa ve Murat

Mustafa;

Onur ve Nalan

Açelya;

Nalan ve Mustafa

Murat;

Nalan ve Güzide

Kırmızı Takımda Gitmesini İstenilen İsimler

Mustafa: => Eleme potasına giden 5
Murat : 4
Nalan : 3
Nalan : 2

*************************

Bu durumda eleme potasına giden son kişi Mustafa oldu.

Masterchef Türkiye 3 Eylül Salı Kim elendi

2019-2020 sezonunda Mastercehef 3 Eylül kim elendi sorusunun cevabı birazdan dörtlü eleme sonrasında netleşecek. Somer Kısır Tartar yapılmasını istedi.3 Eylül Salı Masterchef kim elendi görseli

Bu tarif Somer şefin çok özel bir tarifi olduğu için nasıl yapılacağı da bir o kadar zor olmasından dolayı, yarışmacılara nasıl yapılacağını, bizzat Somer şef anlattıktan sonra dört yarışmacı Eda, Onur, Mustafa ve Ekin’e tek tek anlatıp, yemek ile ilgili soruları cevaplayıp, 30 dakika içinde yapılmasını istedi.

“Editör olarak benim tahminim kesinlikle en tecrübesi olan Onur Dursun’un eleme potasından çıkamayacağını düşünüyorum.”

Sizler bu konuda ne düşünüyorsunuz? yorumlarınızı bu yazının altından özgürce bizimle paylaşabilirsiniz.

Masterchef 3 Eylül kim elendi görseli
Masterchef 3 Eylül son ikiye kalan; Eda ve Onur

Dörtlü eleme potasında Ekin ilk kurtulan isim oldu. Hemen arkasından sise kurtulan isim Mustafa oldu. Son ikiye ise Onur ile Eda kaldı.Master şef 3 Eylül elenen yarışmacı Onur Dursun Resmi

Eda teknik olarak zor bir tabağı tam olarak yapamadı. Şefler de evini özledin mi sözlerinde dolayı, Eda’nın eleneceğini bekliyoruz. Ancak şefler Onur Dursun’un elenmesine karar verdiler. Yemekleri tadımladıkları sırada Eda’ya sorular sorması ve eksikleri söylemesinden dolayı, Eda’nın daha kötü yaptığını düşmüştük. Ancak şefler Onur’un tabağının Eda’nın tabağından daha kötü olduğuna kara verdiler.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu