30 Temmuz Pazartesi Gelinim Mutfakta Günün Birincisi Kaynana Konseyinden Kaç Puan Aldı?

Gelinim Mutfakta 30 Temmuz Günün birincisi kim olduğunu ve aldığı puanı vereceğiz. Bu puanları verirken; Cansu’nun puanı, Özlem’in puanı, Selen’nin puanı, Emine’nin puanını da vermiş olacağız. Bu gün yani 30 Temmuz Gelinim mutfakta günün yemeği ve malzemesini da ayrıca vereceğiz. Gelinim mutfakta puanları ile haftalık puan durumu en altta verilmiştir.

Gelinim Mutfakta 30 Temmuz Günün Birincisi Özlem Mi Oldu?

Gelinim Mutfakta 31 Temmuz Salı Gününü birincisi Kim Olduğunu yazdığımız yeni konumuza ulaşmak için Tıklayınız. Gelinim Mutfakta bu gün iki önemli olay meydana geldi. Bunlara detaylı olarak değineceğiz. Bu gün sıradan önemli olay olan yarışmaya yeni yarışmacı Selen ve kaynanası Kamile hanım dahil olurdu. Her şey yolunda günün yemeği yapılırken birden yarışmacılardan biri fenalaştı. Bu yarışmacının kim olduğunu ve neden fenalaştığını birazdan yazacağız. Yeni bir hafta ve yeni bir yarışmacılar ile yarışmaya star verildi. Bu hafta kendisine çok güvenen Özlem geçtiğimiz hafta Ezgi’nin elenmesinden sonra artık altınları kendinin alacağını ve buna kimse engel olamayacağını söyleyip bu hafta iddialı olduğunu duyurdu. Bakalım bu iddiasını yeni yarışmacı Selen bu dengeyi değiştirebilecek mi? 

Gelinim mutfakta 30 temmuz puanlama aşamasına geçmeden önce geçtiğimiz hafta nasıl sonlanmıştı bir kaç cümle ile anlatalım daha sonra gelinim mutfakta puanlarını verelim. Pazartesi günü izmir köfte yapıldı ve günün en yüksek puanını alan gelini Cansu oldu. Salı günü ise Hellimli Sebze burger yapıldı ve günün kazananı yarışmaya yeni dahil olan Emine oldu. Çarşamba günü Beşamelli Patlıcan yemeği yaptılar ve günün birincisi Özlem oldu. Perşembe günü ise Tavuklu Sebzeli güveç yapan gelinlerden en yüksek puanı alıp günün birincisi yeniden Cansu oldu. Cuma gününe gelindiğinde Cansu ile Özlem’in altınları alma konusunda 50’şer puana sahip olduğunu En düşük puana ise Ezgi sahip olduğu gördük.

Cuma günü günün tatlısı Pişmaniyeli armut tatlısı yapıldı. Final günü elenmemek için Emine ile Ezgi arasında ciddi bir çekişme yaşanırken Özlem ile Cansu da altınları almada çok ciddi çekişmeler yaşandı. Günün sonundan kazanan Cansu oldu. Haftanın üç günü günün birinciliğini elde eden Cansu haftanın birincisi oldu ve beş altınları kazandı. Bu gün yani Gelinim Mutfakta 30 Temmuz puanlama aşamasına geçmeden önce Gelinim mutfakta 30 temmuz gününü birincisini belirleyecek olan günün yemeği Taze Fasulye Diplemesi ve malzemelerini verelim.

30 Temmuz Gelinim Mutfakta Günün Yemeği Ve Malzemeleri

  • 500 gram taze fasulye
  • 1 su bardağı pirinç
  • 2 adet orta boy 
  • yarım çay bardağı zeytin yağı
  • 2 adet domates
  • 2,5 çay bardağı su
  • 1 tatlı kaşığı tuz
  • 1 yemek kaşığı tereyağı
  • 1 çay kaşığı pul biber

Gelinler ilk gün nasıl başlarsa öyle hafta biter düşüncesi ile malzemeleri ve karşılığında verilen gramajları dikkatle not aldılar. Daha sonra kaynanalar kendi gelinlere yemeğin daha nasıl güzel yapabilecekleri konusunda tüyolar verirken gelinin tabağını tanıması açısından bir kaç tüyo da verdiler. 90 saniye de kaynanalar tüyolarını verdikten sonra izleme odasına gidip yeni kaynana Kamile hanımı tanımak için ona sorular sordular. Kamile hanımda elinden geldiğince kendisini tanıtmaya çalıştı.

Diğer yandan Bu gün yarışmaya dahil olan Selen’i de gelinlerimiz tanımak için bir çok sorular sordular. Günün yemeğinin yapılması sırasında gelin adaylarından biri fenalaştı. Bir anda yarışmada da heyecan dolu dakikaların yaşanmasına  sebep oldu. 30 Temmuz Gelinim Mutfakta Pazartesi puanları alt başlıkta sizleri bekliyor. 

Gelinim Mutfakta 30 Temmuz Puanları (30.07.2018 Pazartesi)

Gelinler yemeklerini yapmaya giderken kaynanalar da izleme odasına gider ditmez Sevgül hanımda Reyhan gitti onun buraya getirdiği ve enerjisi olarak gördüğü masadaki süsleri kaldırmak istediğini söyledi. Nurten hanım ise hemen tabi kaldır kaldır diyerek bir an önce Reyhan’ı hatırlatacak süs eşyalarını Sevgül hanımın kaldırmasına destek oldu.Gelinim Mutfakta Program kapak resmi

Yeni gelen kaynana Kamile hanım ile Fatma hanım oldukça iyi anlaştıklarını gördüm. İkilinin hedefinde sakinliğini korumayı başarabilen Sevgül hanıma “mıy mıy orada oturuyorsun” diye tepki gösterdiler. Gelinler arasında ise Cuma günü Cansu’u bilezikleri alırken kıl payı bilezikleri alamayan Özlem’in suratının düşmesi günün ana konuları arasında oldu. Tabi Özlem bunu kesinlikle kabul etmedi. Nurten hanımda izleme odasında bu tartışmaya dahil oldu. Sevgül hanıma geçen hafta aldığınız altınlara sevinmediğini dile getirdi.

Bu gün puan kısmına geçilmeden önce Özlem’in puanı ile Cansu’nun puanı kaç olduğunu merak ettiğim kadar yarışmaya bu gün katılan Selen’in puanı kaç olduğunu merak ediyorum. Emine gene ortalarda bir puan alacağını düşünüyorum. Birazdan verilecek puanlar neticesinde, Gelinim Mutfakta 30 Temmuz Pazartesi günün birincisi ve sonuncusu belli olacak.

30 Temmuz Gelinim Mutfakta Puanları (30.07.2018 Pazartesi)

Kaynana Nurten’in verdiği Puan
Cansu : 1
Özlem : 1 ⇒ Nurten’in Gelini
Emine : 5
Selen : 1

Kaynana Kamile’nin verdiği Puanlar
Cansu : 2 puan
Özlem : 5 puan
Emine : 3 puan
Selen :  1 puan ⇒ Kamile’nin Gelini

Kaynana Fatma’nın verdiği Puanlar
Cansu : 1
Özlem : 5
Emine : 3 ⇒ Fatma’nın Gelini
Selen : 1

Kaynana Sevgül’ün verdiği Puanlar
Cansu : 5 ⇒ Sevgül’ün Gelini
Özlem : 3
Emine : 2
Selen : 1

Yukarıda verilen puanlar neticesinde gelinlerin yarışmaya katılım sırasına göre aldığı puanları tek tek verelim. Cansu 9 puan, Özlem 14 puan, Emine 13 puan, Selen 4 puan aldı. Bu gün en yüksek puana sahip olan gelin yarışmaya 1-0 önde başladı. Pazartesi günü kaynanaların verdiği puanlar çerçevesinde gelinim mutfakta 30 Temmuz günün birincisi Özlem oldu (Pazartesi). Her hafta yaptığımız gibi bu hafta da haftalık puanları en alt kısımda topla puanları paylaşacağız. Hangi gelin önde götürdüğünü hangi gelin ise elemeye yakın olduğunu daha rahat görebileceğiz. Gelinim Mutfakta 31 Temmuz günün birincisini yazdığımız sayfamıza ulaşmak için yukarıdaki (en üstte) sarı butona basıp ulaşabilirsiniz.

30 Temmuz Pazartesi – 3 Ağustos Cuma Toplam Puanlar

Cansu’nun puanı : 9
Özlem’in Puanı :  14
Emine’in Puanı : 13
Selen’in Puanı : 4

Gelinim Mutfakta 102. Bölüm 31 Temmuz Salı Fragmanı

https://www.youtube.com/watch?v=YoS-TM0oKjw

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler:
Eklenme Tarihi:

Konu hakkında yorumunuzu yazın