Gelinim Mutfakta

31 Ağustos Cuma Gelinim Mutfakta Altınları Kim Aldı? Gelinim Mutfakta 31 Ağustos Puanları İle Günün Birincisi

Gelinim mutfakta 31 Ağustos cuma altınları kim kazandı? Kim aldı? Hangi gelin kaç puanla günün birinci oldu? Gelinim Mutfakta 31 Ağustos günün birincisi Ezgi mi oldu? 31 Ağustos gelinim mutfakta altınları kim aldı? Emine mi elendi? Yoksa Ayşenur mu elendi? Hangi gelin beş bileziği aldı? Ezgi mi bilezikleri aldı?

Günün tatlısı çikolatalı vişne soslu kekin malzeme listeni  yarıca bu yazımızda sizler için ekledik. Uzun yazılarımızı okumadan direk Gelinim Mutfakta 31 Ağustos bilezikleri kim aldı? ve Günün birincisi kim oldu. Çeyrek altını kim aldı ve kim elendi? sorularına cevap bulmak için sayfamıza gelen okurlarınız her zaman olduğu gibi önce kısaca hafta özeti ardından günün yaşanan olaylarını daha sonra puanlama kısmına geçiyoruz. ⇓⇓⇓Özet kısmını okumak istemeyen okurlarımız en alt kısımda gelinim mutfakta haftalık puanlar ile 31 Ağustos cuma puanları tek tek verilmiştir⇓⇓⇓. Bunun için en alt kısıma bakınız

Gelinim Mutfakta 31 Ağustos Bilezikleri Kim Kazandı? Burcu Mu? Ezgi Mi Kazandı?

27 Ağustos Pazartesi günü başlayan yarışma programı, 31 Ağustos gününe kadar gelinler günün yemeklerini yaparak kaynanalardan puan almaya çalıştılar. 27 Ağustos ile 31 Ağustos haftasında yaşanan her olaya kısaca değineceğiz. Ama bu sayfaya sadece gelinim mutfakta 31 ağustos günün birincisi kim olduğunu veya gelinim mutfakta 31 ağustos altınları kim aldığını görmek için gelen ve sadece gelinim mutfakta 31 ağustos puanlarına bakmak isteyen okurlarımız bu özet kısmın atlayıp direk puanlama kısmına en altta verdik. Özet kısmını atlayıp bakabilirsiniz.

Geçen hafta Özlem’in yarışmadan kendi isteği ile ayrılması bunu da instagram adresinden kocası istediği için ve kendisine haksızlık yapıldığını ve yarışmadan çekilmesini istediği bayram öncesi cuma finalinde yarışmadan ailevi nedenlerle yarışmadan ayrılınca bu hafta yarışmaya iki yeni yarışmacı katıldı. İlk olarak yarışmaya Ayşenur ile Nermin hanım geldi ve Hatice’nin masasına yerleşirken İkinci gelen yarışmacı Burcu ile kaynanası Nurten hanım oldu. Hafta başından sonuna kadar en çok üzerinde durulan konulardan biri Emine ile Ezgi’nin Ayşenur üzerine girdiği iddia ve Ayşenur’un iyi puanlar alması ile Emine’nin eleme potasına girmesi hem Ayşenur cephesini hem de Emine cephesini hafta başından beri strese soktu. Bu gün eleme potasına giren Emine, Gelinim mutfakta 31 Ağustos kim elendi sorusunun cevabı olacak mı? Bakalım Ayşenur’u eleyebilecek puanları alabilecek mi?

Pazartesi günü Sultan kebabı yapıldı ve günün birincisi 18 puanla Ezgi oldu ve ilk çeyrek altın ödülünün sahibi olmayı başardı. Salı günü Ali paşa pilavı yapıldı ve salı günü iki birinci çıktı. Her günün sonunda çeyrek altın ödülü olduğu için Fatih Ürek kura çekimi sonucunda Burcu çeyrek altının sahibi oldu. Çarşamba günü Ekşili nohut yapıldı ve en yüksek puanı kesin elenir dedikleri Ayşenur oldu ve bu hem Ezgi’nin hemde Emine’nin zoruna gitti. Perşembe günü ise otlu börek yapıldı. En yüksek puanı üç gelin birden alınca Fatih Ürek bu yarışma tarih de ilk defa yaşandı diyerek kaynanaların verdiği puanları kısmen eleştirdi.Gelinim Mutfakta altınları kim kazandı (Gelinim Mutfakta kim elendi ) Resim 1 Kura sonucunda kendisini şanslı olarak gördüğünü söyleyen Burcu yine kura çekimi sonucunda çeyrek altının sahibi oldu. Gelinim Mutfakta 31 Ağustos haftanın birincisi kim olur? derseniz Ayşenur iyi hırs yaptı. Emine ise panik halinde eleme potasına girdiği için Ayşenur iyi hava yakaladı. Bu gün iyi puan alacağını düşünüyorum. Gelinim Mutfakta 31 Ağustos altınları kim kazandı? veya kim alır derseniz? Ezgi her zamanki gibi favori olmaya devam ediyor. Büyük bir aksilik çıkmadığı sürece Ezgi beş bileziğin en büyük adayı gözüküyor.

Gelinim Mutfakta 31 Ağustos Günün Birincisi Kim? Çikolatalı Ve Vişne Soslu Kek Malzemeleri

Gelinim Mutfakta 31 Ağustos puanları verilemeden önce beş bileziğe kim yakın, elemeye kim yakın olduğunu kısaca verelim. Ezgi 51 puanla zirvede final gününe avantajlı girdi. Kendisine en yakın yarışmacı 4 puan geride İzmirli gelin Burcu olurken, üçüncü sırada 46 puanla Ayşenur yer aldı. Bu üçlü aynı zamanda beş bileziği alma konusunda en iddialı rakipler olurken tecrübeli yarışmacı Emine bu hafta 38 puan toplayarak cuma günü eleme potasında yarışacak. Bu puanlara baktığımızda Gelinim Mutfakta 31 Ağustos Cuma kim elendi? Sorusunun cevabı Emine mi olacak? Bakalım elenmekten kurtulabilecek mi? Ayşenur ile arasındaki 8 puan gibi büyük farkı kapatabilecek mi hep birlikte göreceğiz. Gelinim Mutfakta 31 Ağustos günün birincisi belirleyecek olan günün tatlısı Bademli keşkül malzemelerini verelim.

Gelinim Mutfakta 31 Ağustos Çikolata Vişne Soslu Kek Malzemeleri (Cuma)

Kek Hamuru İçin;

 • İki adet yumurta
 • İki su bardağı toz şeker
 • Yarım su bardağı sıvı yağ
 • Yarım su bardağı süt
 • Bir paket kabartma tozu
 • Bir paket vanilye
 • Üç yemek kaşığı kakao
 • Bir su bardağı un
 • Yarım su bardağı file badem

Vişne Sosu İçin

 • Yarım su bardağı Süt
 • Yarım su bardağı vişne suyu
 • Yarım su bardağı toz şeker
 • Bir yemek kaşığı toz şeker

40 dakika olarak belirlenen süre içerisinde gelinler kekin yapımını bitirdiler ve Gelinim Mutfakta 31 Ağustos haftanın birincisi kim olduğunu belirlemek hem de  Gelinim Mutfakta 31 Ağustos günün birincisi kim olduğunu belirlemek üzere puanlama aşamasına geçildi. Günün birincisi ve sonuncusu ortaya çıkınca Cuma kim elendiğine de ortaya çıkmış olacak.

Gelinim Mutfakta 31 Ağustos Puanları (31.08.2018 Cuma)

Pazartesi gününden itibaren bir birinden maharetli dört gelin hafta başından beri en iyi yemeği yapıp kaynanaların beğenisine sundu. Kaynanalar da kimi zaman adaletli davranıp en iyi ve en lezzetli yemeği yapan gelinlere verirken çoğu zamanda kendi gelinin arayıp bulmaya çalıştılar. Reyhan hanım diğer kaynanalar arasında bu hafta sadece bir gün Ezgi’nin tabağını bulamadı. Onda da 3 puan vererek final gününe Ezgi’yi avantajlı olarak getirmeyi başardı. 31 Ağustos Cuma Gelinim Mutfakta altınları kim aldı? Sorusuna cevap olarak Ezgi’nin daha şanslı olduğunu söylemeliyim. Hele ki Reyhan gibi neredeyse nokta hatasız kendi tabağını bulduğu için bu hafta altını alacak en büyük aday Ezgi olmaya devam ediyor.

Birazdan kaynanalar puanların vereceği puanlar neticesinde Gelinim Mutfakta 31 Ağustos Cuma kim kazandı? ve Gelinim Mutfakta 31 Ağustos Cuma kim elendiği belli olacak. Ayrıca Gelinim Mutfakta 31 Ağustos günün birincisi ve çeyrek altın sahibi de ortaya çıkmış olacak. Hadi şimdi Cuma gelinim Mutfakta puanlama aşamasına geçelim.

31 Ağustos Gelinim Mutfakta Puanları (31.08.2018 Cuma)

Kaynana Fatma’nın verdiği Puanlar
Emine : puan ⇒ Nurten’in Gelini
Ezgi : 4
Ayşenur : 5
Burcu : 1
*************************

Kaynana Reyhan’ın verdiği Puanlar
Emine : 5
Ezgi : 2 puanReyhan’ın Gelini
Ayşenur : 2

Burcu: 1
*************************

Kaynana Nurten’in verdiği Puanlar
Emine : 4
Ezgi: 5
Ayşenur : 2
Burcu: puan ⇒ Fatma’nın Gelini
*************************

Kaynana Nermin’in verdiği Puan
Emine : 3
Ezgi : 1
Ayşenur : 5   puanNermin’in Gelini
Burcu: 3
*************************

Cuma günü kaynanalar kendi gelinlerinin tabağını bulmak istediler. Kimisi kendi gelinin tabağını bulabilirken kimisi o kadar da şanslı olmadı ve kendi gelinlerine düşük puanlar verdiler. Üst kısımda verilen puanlar çerçevesinde, gelinlerin aldığı puanları yarışmaya katıldığı sıraya göre veriyoruz. Emine 13 puan, Ezgi 12 puan, Ayşenur 14 puan, Burcu 6 puan aldı. aldı. Bu puanlamaya göre Gelinim Mutfakta 31 Ağustos günün birincisi oldu. (Cuma) Puanlar an ve an değişmekte. O yüzden anlık puanları görebilmek için sayfayı yenileyiniz.

****************************

Gelinim Mutfakta 31 Ağustos Günün Birincisi = Ayşenur
(27-31) Gelinim Mutfakta Haftanın Birincisi = Ezgi
Bilezikleri Alan = Ezgi
Çeyrek Altını Alan = Ayşenur
Elenen Yarışmacı = Emine

****************************

27 Ağustos Pazartesi – 31 Ağustos Cuma Toplam Puanlar (Cuma)

Emine’in Puanı : 38 + 13 = 52 Kesinlikle elendi
Ezgi’nin Puanı : 51 + 12 = 63 Kesinlikle beş Bileziği Aldı
Ayşenur’un Puanı : 46 + 14 = 60
Burcu’nun Puanı : 47 + 6 = 53

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

5 Yorum

 1. Ben aysenurun kazanmasını isterim inslh kazanırsın emine sende gittin diye üzüldüm

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu