31 Temmuz Salı Gelinim Mutfakta Günün Birincisi İle Günün Sonuncusu Kaynanalardan Kaç Puan Aldı?

Gelinim Mutfakta 31 Temmuz Günün birincisi kim olduğunu ve kaynanalardan aldığı puanı vereceğiz. Bu puanları verirken; Cansu’nun puanı, Özlem’in puanı, Emine’nin puanı, Selen’nin puanını da vermiş olacağız. Gelinim mutfakta puanları ile haftalık puan durumu en altta verilmiştir. Bu gün yani 31 Temmuz Gelinim mutfakta günün yemeği ve malzemesini de yazı içerisinde ekleyeceğiz.

Gelinim Mutfakta 31 Temmuz Günün Birincisi Cansu Mu Oldu?

Gelinim Mutfakta 1 Ağustos Çarşamba Günün Birincisi kim olduğunu yazdığımız yeni konumuza geçmek için Tıklayınız. Kanal D’nin her gün yeni seven kitlesine sahip olduğunu ve gün geçtikçe popülerliği artan yarışma programı yeni bir haftaya başladı ve doğal olarak yeni bir yarışmacı ve kaynana da yarışmaya dahil oldu. Pazartesi günü yarışmaya Selen ile kaynanası Kamile hanım katıldı. Selen 25 yaşında aslen Selanik göçmeni ancak İstanbul doğup büyüdüğünü, 5 yıllık evli ve 4 yaşında bir kızı var ve şu an 1,5 aylık hamile olduğunu bizlere söyledi. Selen’in Kaynanası Kamile hanım ise kendisi Hataylı olduğunu eşi ise Adanalı olduğunu söyleyip bizlere kısaca kendisi hakkında bilgi verdiler. Selen dün yayınlanan yarışmada Selen ile Emine’nin anlamsız tartışması gündem oldu.

Selen kendisine düşük puanlar veren kaynanalara neden düşük puan verdiğini sorduğunda her zaman karşısında Emine’yi buldu. Açıkça söylüyorum Emine tartışmak için tartışıyor. Gündem olmak için dalaşıyor. Selen ile konuşmasında tartışılacak bir durum yoktu. Ayrıca Selen neden böyle yapıyorsun dediğinde gıcık oldum ve o yüzden bunları yapıyorum demesi de tartışma kadar açıklamada bir o kadar anlamsız olduğu ortada. Koca koca insanlarız ve bir çoğumuz evlat sahibiyiz. Biz çocuklarımıza sebepsiz yere gıcık olmayı mı öğretiyoruz. Lütfen böyle, sonradan kendiniz bile utanacağınız işlere girmeyin. Emine, bırak Selen konuşup neden kötü yaptığını öğrensin. Buda seni ilgilendiren bir şey yok ki! Neyse dünkü programı izlerken bazı hoşuma gitmeyen konulara değinmek istedim. 

Gelinim mutfakta 31 temmuz puanlama aşamasına geçmeden önce Bu gün gelinim mutfakta 31 Temmuz günün yemeğini ve en yüksek puanı alan gelinin kim olduğunu açıklamadan önce dün yayınlanan fragmanlarda ambulans ile hastaneye kaldırılan bir yarışmacının olduğunu görünce resmen şok olduk. Yaptığımız araştırma neticesinde hangi gelinin neden hastaneye kaldırıldığını başka bir konumuzda detaylı olarak yazdık. Gelinim Mutfakta 31 Temmuz puanları verilemeden önce en yüksekten en düşük puana doğru gelinlerin aldığı puanları bir hatırlayalım.

Özlem 14 puanla liderliğini korurken 13 puanla Emine hemen arkasında takip ediyor. Cansu ise 9 puan ile üçüncü sırada yer alırken son sırada yarışmaya Pazartesi günü başlayan Selen 4 puan alabildi. Bakalım bu sıralamayı değiştirebilecekler mi? Gelinim mutfakta 31 temmuz gününü birincisini belirleyecek olan günün yemeği ve malzemelerini verelim.

31 Temmuz Gelinim Mutfakta (Salı) Günün Yemeği Ve Malzemeleri

 • 100 gram kıyma
 • 1 çay kaşığı ölçüsünde köfte baharı
 • yarım çay kaşığı karabiber
 • yarım çay kaşığı kimyon
 • yarım çay kaşığı pul biber
 • bir çay kaşığı tuz
 • Bir tatlı kaşığı galeta unu
 • 15 dal maydanoz
 • 250 gram kadayıf

Domates Sosu İçin

 • Dört çorba kaşığı tereyağı
 • İki tatlı kaşığı biber salçası
 • İki tatlı kaşığı domates salçası
 • Dört çorba kaşığı domates püresi
 • Bir dal nane
 • İki dal kekik
 • Bir çay kaşığı tuz

Yoğurt Sosu İçin

 • Üç bardak yoğurt
 • Dört diş sarımsak
 • İki çay kaşığı tuz

Gelinler dikkatle not aldıktan sonra kaynanaların verdiği tüyoları dinledi. Ardından kaynanalar izleme odasına geçerken gelinlerde hızla günün yemeğini yapmaya geçtiler. Yemeği yaparken neler yaşandığını alt başlıkta anlatacağız.  31 Temmuz Gelinim Mutfakta Salı puanları alt başlıkta sizleri bekliyor. 

Gelinim Mutfakta 31 Temmuz Puanları (31.07.2018 Salı)

Gelinler, Fatih beyin 31 Temmuz Salı günü adını ilk defa duyduğum Kadayıf Mantısı yapılmasını istedi. Yaptığım araştırmada ilginç bir yemek olduğunu gördüm. İlk fırsatta deneyeceğim. Fatih bey bu yemeğin yapılması için 35 dakikalık süre verdi. Süre böyle bir tarif için gayet yetebilecek bir süre olmasına rağmen kıvamında yapabilmesi için gelinler hızla yemeği yapmaya başladılar.Gelinim Mutfakta Program kapak resmi

Bu gün Fatma hanım gelini ilk geldiğinde içinde evlenirken Bindallı istemesine rağmen kaynanasının almadığından bahsetmişti. Kaynanası bu gün bir sürpriz yapıp Emine’ye bindallı alıp getirdi. Emine ise bu duruma çok sevindi. Birazdan verilecek puanlar neticesinde, Gelinim Mutfakta 31 Temmuz Salı günün birincisi ve sonuncusu belli olacak.

31 Temmuz Gelinim Mutfakta Puanları (31.07.2018 Salı)

Kaynana Fatma’nın verdiği Puanlar
Cansu : 5
Özlem : 1
Emine : 3 puanFatma’nın Gelini
Selen : 2

Kaynana Nurten’in verdiği Puan
Cansu : 3
Özlem : 5 puan ⇒ Nurten’in Gelini
Emine : 1
Selen : 3

Kaynana Kamile’nin verdiği Puanlar
Cansu : 5
Özlem :1
Emine : 3
Selen :  2 puan ⇒ Kamile’nin Gelini

Kaynana Sevgül’ün verdiği Puanlar
Cansu : 5 puanSevgül’ün Gelini
Özlem : 3
Emine : 1
Selen : 2

Salı günün en yüksek puanı alan ve en düşük puanını alan gelinler, yukarıda kaynanaların verdiği puanlar neticesinde ortaya çıktı. Şimdi Salı günü gelinlerin aldığı puanları yarışmaya katılma sırasına göre verelim. Cansu 18 puan, Özlem 10 puan, Emine 8 puan, Selen 9 puan aldı. Salı günün birincisi hem altınlara bir adım yaklaştı hem de elenmekten bir adım öne geçti. Yukarıdaki puanlara baktığımızda en yüksek puanı alan gelin yani gelinim mutfakta 31 Temmuz günün birincisi Cansu oldu (Salı). Haftalık toplam puanlara baktığımız da ise durum ne yönde değiştiğini görelim. Gelinim Mutfakta 1 Ağustos günün birincisi kim olduğunu yazdığımız yeni konumuza ulaşmak için yazı başındaki tıklayınız pembe renkli butonuna basarak ulaşabilirsiniz. 

30 – 31 Temmuz – 3 Ağustos Cuma Toplam Puanlar (Salı)

Cansu’nun puanı : 9 + 18 = 27
Özlem’in Puanı :  14 + 10 = 24
Emine’in Puanı : 13 + 8 = 21
Selen’in Puanı : 4 + 9 = 13

Gelinim Mutfakta 1 Ağustos 103. Bölüm Fragmanı

https://www.youtube.com/watch?v=7U-spOt1JY4

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler:
Eklenme Tarihi:

Konu hakkında yorumunuzu yazın