Gelinim Mutfakta

4 Eylül Gelinim Mutfakta Günün Birincisi Hangi Gelin Oldu? Gelinim Mutfakta 4 Eylül Salı Puanları

Gelinim Mutfakta 4 Eylül Salı günün birincisi kim? Hangi gelin oldu? Dört, Kaynana gelinlere Salı günü kaç puan alabildi? Gelinim Mutfakta 4 Eylül Salı günün birincisi yani çeyrek altını alan gelin kim olduğunu ve diğer yarışmacıların; Ezgi’nin puanını, Ayşenur’un puanını, Burcu’nun puanını ve pazartesi günü yeni gelen gelin Esra’nın puanlarını da toplu halde vereceğiz. [pembebuton]4 Ekim Gelinim Mutfakta çeyrek altını kim aldı[/pembebuton] ve kaç puanla günün birincisi olduğunu görmek için tıklayınız.

4 Eylül Salı Gelinim Mutfakta yarışmasında gelinler, kaynanalardan en yüksek puanı almak amacıyla günün yemeğini en iyi şekilde ve zamanında tamamlayıp, 4 Eylül gelinim mutfakta puanları verilirken en çok puanı almak için ümitli olacaklar. Ama bu yarışmanın bir diğer yüzü her kaynana kendi gelinine en yüksek puanı vermeyi de amaçladığından dolayı kimi zaman hak edilmeyen, yanık yemeklerle yüksek puanların verildiğini gördük. 

Her gün yarışma verilen puanlardan dolayı puan durumu değişmekte ve haftalık altın yarışında sıralamada anlık değişiklik göstermektedir. Bizde sizler için Gelinim Mutfakta haftalık puanları vereceğiz. Ayrıca her gelinin aldığı Gelinim Mutfakta toplam puanlar da kim önde olduğunu an ve an görebilmek için alt kısımda vereceğiz. Tüm puanlar her zaman olduğu gibi en alt kısımda verildi. Özet kısmı okumak istemeyenler sayfanın en altında kaynanaların verdiği puanları görebilirler. Gelinim Mutfakta 5 Eylül günün birincisi kim oldu (Çarşamba) ve çeyrek altını kimin aldığını yazdığımız yeni yazımıza ulaşmak için [pembebuton]Tıklayınız[/pembebuton].

Gelinim Mutfakta 4 Eylül Günün Birincisi Ayşenur Mu Oldu?

Yarışma programında dün yine bir ilk yaşandı. İki kapı komşusu olan Reyhan hanım ile Perihan hanım yarışma programında rakip oldular. Ancak gözlemlediğim kadarı ile rakipten çok birbirlerinin arkasını kollayan takım arkadaşı izlenimi verdi. Bu durum bir çok kişinin hoşuna gitmediğini sitemize gelen bir çok yorum ve maillerden anlıyoruz. Bu durum reytinglere de yansıdığını düşünüyorum. Genelde ilk yüz listesinde 14 ile 16 arasında yer alırken dün yapılan programın reytingleri 19. sırada yer aldı.

Gelinim mutfakta 4 Eylül puanlama (Salı) kısmına geçmeden önce Buradan bes yapım ve kanal yetkililerine ufak bir uyarım olacak. Bu program karşılıklı çatışmadan reyting topluyor. Ancak sosyal medya da Reyhan hanımın seveni olduğu kadar sevmeyeni de oldukça fazla. Keşke Reyhan hanım gibi bir kaynanayı (Kaynana Perihan) Reyhan hanım elendikten sonra gelseydi belki daha iyi olacaktı. Bir dalda iki cambaz oynamayacağı için kapı komşusunun yarışması ve aynı karaktere sahip olması programın ilgi çekiciliğini törpülüyor. Umarım ben yanılıyorum. Umarım reytinglerde daha iyi yerlere gelir. Neyse kısaca bana gelen tepkilerin sesi oldum. 

Gelinim Mutfakta Program kapak resmi

Dün yarışmaya katılan Esra ile kaynanası Perihan hanım kısaca başka konumuza tanıtmıştık. Dün yapılan puanlamada Esra hiç de kötü başlamadı. Esra komşu Reyhan’dan 5 puan alırken, Nurten’den 3, Nermin hanımdan 3 puan alırken kendi kaynanası Perihan hanımdan 1 puan aldı ve gün sonunda 12 puan topladı ve günün birincisinden iki puan az alarak günü ikinci bitirdi. Hem Ezgi hem de Esra’nın bu programda oldukça şanslı olduğu açık. Sonuçta Ezgi’nin yemeklerini hem Reyhan hanım hem de Perihan hanım daha önce tattığından dolayı diğer iki yarışmacılara haksızlık olduğunu düşünüyorum.

 Gelinim Mutfakta 4 Eylül Günün Birincisi kim olacak? Reyhan ile Perihan ikilisinin vereceği puanlar günün birincisi %50 oranında değiştirecek. Arkadaşlar, kaynanaların verdiği tüm puanları tek tek yazacağız. En sonra ise her gelinin kaynanalar tarafından aldığı Gelinim Mutfakta toplam puanları vereceğiz. Bu sayfaya sadece Gelinim Mutfakta 4 Eylül Puan durumu için gelen ve özet kısmını okumak istemeyen değerli okurlarımız puanlar en alt kısımda verilmiştir. Özet kısmı okumadan direk en alt kısma bakabilirler. 

Dün Reyhan’ın komşusu Perihan’ın gelmesi ve birbirlerinden habersiz olmaları her Reyhan hanım ile Ezgi’ye sürpriz oldu. Ezgi, komşusu Esra’nın gelmesi ile artık laf kavgalarında tek başına olmayacak ve artık her daim bir destekçisi olacak. Ezgi’yi tutabilene aşk olsun. Dün bunun ufak bir fragmanını gördük. Ayşenur, kendi tabağına neden ez puan verdin diye Perihan hanıma sorarken Ezgi oradan atlıyor. Reyhan hanım Ezgi’ye 1 puan verdiği için sebebini soruyor Esra oradan laf atıyor ve tabağının kötü olduğunu söylüyor. Anlayacağınız ortalık çorba olmuş durumda ve kim kimin kaynanası olduğunu bilmeyen ve ilk defa izleyecek olan muhtemelen şaşıracak.

Son olarak Gelinim Mutfakta puan durumuna baktığımızda Burcu 14, Esra 12, Ayşenur 11, Ezgi 7 puanla altın yarışında sıralama şimdilik böyle ve bu gün verilecek puanlarla Gelinim Mutfakta 4 Eylül günün birincisi alacağı puanlarla bu sırala her an değişebilir diyerek bu gün gelinler ne yapacağını verelim.

4 Eylül Gelinim Mutfakta Günün Yemeği Kabaklı Köfte Malzemeleri

 • Bir adet kabak
 • Bir adet yumurta
 • Bir soğan
 • 10 adet maydanoz
 • 350 gram kıyma
 • 3 Yemek kaşığı Zeytinyağı
 • 4 Yemek kaşığı galeta unu
 • Bir diş sarımsak
 • Bir çay kaşığı kırmızı toz biber
 • bir çay kaşığı karabiber
 • Bir tatlı kaşığı tuz

Köfteleri Pişirmek İçin;

 • Bir su bardağı Zeytinyağı

Ezgi ile Esra ikilisi bu gün en iyi köfteyi yapıp komşuların gücü adına en yüksek iki puanı alacaklar. Bakalım İzmirli Burcu ile Ayşenur komşuların bu hedefini bozabilecek mi?  Gelinim Mutfakta 4 Eylül Salı Günün birincisi kim olduğu ve 4 Eylül Gelinim Mutfakta puanları alt kısımda sizleri bekliyor. 

Gelinim Mutfakta 4 Eylül Puanları (04.09.2018 Salı)

Kaynanalar günün yemeği kabaklı köftenin ismi ve malzeme listesi açıklandıktan sonra kaynanalar günün yemeğini kendi gelinlerine nasıl yapacaklarını (bence tabağı tanımak için tüyo veriyorlar) köfteyi daha iyi yapması için kendilerine özel olan köftenin sırlarını gelinleri ile paylaştıktan sonra kaynanalar izleme odasını giderken Fatih bey ile gelinler de kabaklı köfte için 30 dakikalık süreyi başlattılar.

Günün yemeğini olan kabaklı köfteyi yaparken Ezgi elindeki hediye olan çantayı da alıp kaynanaların odasına gitti. Burcu ile Ayşenur şaşkınlıkla ne oldu da gidiyorsun dese de Ezgi cevap vermedi. Kaynanaların olduğu yeri gösteren kameradan Ayşenur benim kaynanamın yanına gitti. Niçin gidiyor gibilerinden amacı iyi olmadığını anlasa da tam olarak ne hediye vereceğini kestiremedi. Ezgi geldikten soran daha dün gelen acemi yarışmacı Esra da kaynanalar odasına gidip hediye verince Ayşenur artık dayanamadı ve Ezgi ile Esra’nın verdiği muhtemelen dün Nermin hanımın verdiği puanları eleştiren hediyeleri bu ne terbiyesizlik diyerek kaynanalar odasından geri topladı.

Buradan Ezgi’ye ve bir kaç kelam etmeden sonlandırmak istemiyorum. Kendi kaynanan senin olmamış tabaklarına verdiği beş puanı (Sen bile kabul ettiğin kötü yaptığın) alırken hiç sesin çıkmıyordu. Şimdi Nermin hanım kendi gelinin tabağını bulunca mı sesiniz çıkmaya başladı. Lütfen sizleri milyonlarca insan izliyor ve hak kavramını izleyenlere kötü gösteriyorsunuz. Sana yapılmasını istemediğiniz davranışı başkalarına yapmayın demişler. Lütfen empati yapın. Bırakın bu reyting oyunlarını.

Gelinler belirlenen süre içerisinde günün yemeğini tamamladılar ve sunum aşamasına geçtiler. Birazdan verilecek puanlar neticesinde, Gelinim Mutfakta 4 Eylül Salı günün birincisi ve sonuncusu belli olacak. Bu günün puanlar alt başlıkta ⇓⇓ sizleri bekliyor. 

4 Eylül Gelinim Mutfakta Puanları (04.09.2018 Salı)

Kaynana Perihan’ın verdiği Puanlar
Ezgi : 2

Ayşenur : 5
Burcu : 3
Esra : 1 puan ⇒ Perihan’ın Gelini
*******************************

Kaynana Nermin’in verdiği Puanlar
Ezgi : 5
Ayşenur : puanNermin’in Gelini 
Burcu: 1 
Esra : 1
******************************

Kaynana Reyhan’ın verdiği Puanlar
Ezgi : 5 puanReyhan’ın Gelini
Ayşenur : 2
Burcu : 2
Esra : 1
******************************

Kaynana Nurten’in verdiği Puan
Ezgi : 5
Ayşenur : 1
Burcu : 2 puanNurten’in Gelini
Esra : 3
******************************

Gelinim Mutfakta Reyhan Hanımın Ezgiye Verdiği Puanların Tamamının Resmi

Salı günü yukarıda kaynanaların verdiği puanlar neticesinde sona erdi. Kaynanalar kendi gelinlerine kaç puan verdiler? Kendi gelinlerini bulabildiler mi? Gelinlerin salı günü (4 Eylül) aldığı toplam puanlar ne? Şimdi sizlere gelinlerin yarışmaya katılım sırasına göre tek tek verelim. Ezgi 17 puan, Ayşenur 9 puan, Burcu 8 puan Esra 6 puan aldı. Gelinim mutfakta 4 Eylül günün birincisi Ezgi oldu. (Salı) ve Çeyrek altını Ezgi aldı. Reyhan hanım, kendi gelinin tabağını bulurken Perihan, Nermin ve Nurten hanım kendi gelinin tabağına bir verdi. Puanlar an ve an değişiyor. O yüzden anlık puanları görebilmek için sayfayı yenileyiniz. Beş altın bileziği almak için kim bir adım yaklaştığını kimin de eleme potasına girdiğini görmek için alt kısımda Gelinim Mutfakta haftalık puanları veriyoruz ve her gün güncelliyoruz. Görmek için alt kısıma bakabilirsiniz. Çarşamba puanlarına ulaşmak için en üst kısımda mavi yazı içerisinde tıklayınız kısmına basıp ulaşabilirsiniz.

Arkadaşlar bize gelen önceden bilginin verdiği yanlış ön görü yüzünden bir anlık dalgınlıkla puanları yanlış yazmışız kusurumuza bakmayın. Şimdi sizlerin sayesinde önceden düzeltme imkanımız oldu. Hepinize sonsuz teşekkür ederim.

3 – 4 Eylül Salı – 7 Eylül Cuma Toplam Puanlar (Salı)

Ezgi’nin Puanı : 7 + 17 = 24
Ayşenur’un Puanı : 11 + 9 = 20
Burcu’nun Puanı : 14 + 8 = 22
Esra’nın puanı : 12 + 6 = 18

Gelinim Mutfakta 122. Bölüm 5 Eylül Fragmanı

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

25 Yorum

  1. Zeynel aslında bu gün gelen bilgi Ayşenur’un birinci olduğu idi bizler kanal D’nin yayın haklarına saygı duyduğumuz için önceden bu bilgileri paylaşmıyoruz. Ama aldığımız bilgi bizi yanılttı ve puanları yazarken yanlış yazdık. Bu gün Nermin hanımın üzerine çok oynadılar. Nermin hanım gelip 1-1-1-5 tarzında puan verince ve sona Ayşenur kalınca direk aldığımı bilgiler yazınca hata yaptık tekrar tekrar özür diler teşşekür ederiz.

   1. Sorun değil…??
    Asıl biz size teşekkür ederiz…
    Bazen puanlamaları kaçırdığımız zaman sizin sayenizde güncel kalıyoruz???

  1. nermin ayşenur’un kaynanası yanlış mı gördüm acaba… ben de ayşenur 5 puan aldı gibi gördüm emin olmak için bekleyip düzelteceğim

 1. ARKADAŞLAR DİKKATLİ TAKİBİNİZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM BU GÜN BİZE GELEN BİLGİ AYŞENUR’UN BİRİNCİ OLDUĞU İDİ ONUN VERDİĞİ ÖNGÖRÜ İLE PUANLARI YANLIŞ YAZMIŞ OLABİLİRİZ. ASLINDA DİKKATLİ DE YAZMIŞTIM AMA PUANLRI SONUNA KADAR BEKLEYİP ONA GÖRE DÜZELTECEĞİM. HEPİNİZE ÇOK AMA ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM KİMSEYİ YANLIŞ BİLGİLENDİRMEK İSTEMİYORUM HAKKINIZI HELAL EDİN

 2. Arkadaşlar hepinize çok teşekkür ederim sizlerin dikkati sayesinde bir anlık dalgınlıkla yanlış yazdığımız puanları düzelttik.

   1. Sürekli birbirlerine danışır gibi yorumlar yapmaları çok itici. Reyhanı izleyip eğlenmek için takip ediyordum bir tadı kalmadı böyle.

 3. Puanlamayı yazarken kim kimin gelini hatasını sıkça yapıyorsunuz. Burcu yukarıda iki kişinin gelini şu an

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu