Kördüğüm

4 Mayıs Kördüğüm 271. Bölüm Özeti # Veer ile Jogi Barıştı

Sizlere bu başlık altında kördüğüm 271. bölüm özeti ile sizleri buluşturacağız.  Kördüğüm 271 de meydana gelen en önemli hadise Tapasya neden Tej ile evlenmek zorunda olduğunu anlattı. Jogi ile Tapasya barıştı. Şimdi bu olayları derinlemesine anlattığımız 4 Mayıs kördüğüm bölüm özeti ile sizleri buluşturalım.

4 Mayıs Kördüğüm Bölüm Özeti

Kördüğüm 271. bölüm özeti (4 Mayıs Kördüğüm Bölüm Özeti), Veer Bundella evine gelip artık her şeyi hatırladığını, annesi Mai’nin kendisine yaptığı türlü türlü oyunları Tapasya sayesinde ve onun yardımları ile ortaya çıkardığını söylemesi ile başlar. Veer bir dakika sizi Tapasya ile konuşturayım deyip Veer telefonu ile Tapasya’yı arar. Telefonun çalma sesi çok yakınlardan gelir. Çünkü Tapasya çoktan gelmiştir. Divya hemen kızının yanına gitse de Jogi gözleri yaşlı bir şekilde Tapasya’ya arkasını döner.

Divya kızına bu planından neden bize bahsetmedin. Bizleri çok üzdün kızım deyip Tapasya’ya sarılıp ağlarken Jogi konuşulanları arkası dönük, gözleri yaşlı bir şekilde dinlemektedir. Ichcha, Tapasya’nın yanına gelir. Divya bak İşça dostun senin ve Veer için neler yapmış der. İşça hayır Divya anne o benim dostum değil deyince herkes bir şok olur. Ichcha konuşmalarına devam edip dost bu eziyetlere katlanmazdı deyip o benim kardeşim deyip sarılır. Ichcha hadi kardeşim içeri gel dese de Tapasya arkası dönük olan Jogi’yi gözleri ile işaret ederek içeri gelmek istemez.

 Mai, Amla’nın Gitmesine Engel Olmaya Çalışır 4 Mayıs Kördüğüm Bölüm Özeti

4 Mayıs Kördüğüm bölüm özeti, Bundella evinde ise bir ayrılık söz konusu. Amla bu evliliğin en mağdurları arasında bence. Yokluk içinde kimsesiz bir kızı getirip Veer’e yalan söylemek zorunda bırakılmış. Sonrasında ise hem Mai’den hem Yuvraç’dan hemde Veer’den bir sevgi görmediği gibi hizmetçi muamele görmüştür. Amla artık bu evde kalmamın bir anlamı yok deyi valizini hazırlarken Gunwanti gelip nereye gidiyorsun diye hesap sorar. Amla artık Veer’in eşi değilim. Bu evde kalmamın da bir amacı yok der.

Mai’nin korkusu Amla gidince eve Ichcha’nın geleceğini bildiği için sen Veer’in eşisin ve öyle de kalacaksın diye konuşup Amla’yı ikna etmeye çalışırken Ummed gelir. Bu oyunlarına bir son ver. Artık gerçekler ortaya çıktı. Veer’in eşi her zaman Ichcha’ydı şimdi de öyle olacak. Bu kızı sen getirdin ve mağdur ettin. Şimdi kalması için ısrar edince bu kızın mağduriyetini artırmaktan başka bir amaca hizmet etmez der.

Jogi, Kızı Tapasya’yı Affetti Kördüğüm 271. Bölüm Özeti

Kördüğüm 271. bölüm özeti devam ediyor. Thakur konağında ev halkı Jogi’nin Tapasya’yı ikna etmesi için ikna çabalarına başlar. Önce Ichcha gelir ve Tapasya’nın masum olduğunu ve affetmesi gerektiğini söyler. Divya da gelip herif herif benim kızımın bir suçu yok. Yalvarırım kızımı affet de içeri girsin der. Tapasya arkası dönük bir şekilde yüzüne bakmayan Jogi’yi görünce kapıdan geri dönüp bir adım atar. Jogi konuşmaya başlar. Yılar evvel seni ben bu evden kendi ellerimle atmıştım. Şimdi sen kendi ayağınla kendini kovuyorsun diye konuşunca herkes Jogi’nin kızı Tapasya’ya hala öfkesinin geçmediğini hatta kovmak istediğini düşündüğü sırada Jogi, sen benim biricik Tapum’sun.

kördüğüm 271. bölüm özeti

Jogi, Ben sensiz ne yaparım. Canım kızım deyince Tapasya koşup babasına sarılır. Ardında Ichcha’ya elini uzatım gel kardeşim sen de bizim ailemizin bir parçasısın deyince Ichcha ağlamaya başlar. Hemen Tapu’nun yanına gider. Diğer ev halkı da Ichcha’ya katılır ve ortada bir sevgi yumağı oluştururlar. Ev halkı gittikten sonra İşça ile Veer yalnız kalır. Bu sırada arka planda “Kuch Khass” şarkısı çalar. İkili bir birlerine sımsıkı sarılıp geçmişi yad ederler.

Tapasya, Mukta’ya sürpriz Yapar 4 Mayıs Kördüğüm Bölüm Özeti

4 Mayıs Kördüğüm bölüm özeti devam ediyor. Kanha, Survi ve Mukta da Visnhu yani Akash’ın peşindeler. Mukta, Visnhu ile Meethi’yi bulmamız lazım. Yoksa çok geç kalmış olabiliriz der. Akash,  Survi ise şaşırtıcı bir biçimde Meethi’yi bulmamız lazım demesi gereken yerde Meethi akıllı kız. Bir şey olmaz ona der. Veer, Meethi’nin odasına gidip onun resmine bakar. Meethi de benim gibi masala çayı seviyor. Onunla yolda karşılaşmıştık der. Ona layık babalık yapamadım. Kendimi çok suçlu hissediyorum der. Ichcha ise hayır. Senin bir suçun yok. Sağlığın buna elvermedi der. Veer, artık hep birlikte yaşayacağız deyince Ichcha, sen Amla ile evlisin der. Veer ise Amla böyle bir evliliği devam ettirmeyeceğini daha buraya gelmeden kendisi söylediğini, endişe edecek bir durumun olmadığını söyler.

4 mayıs kördüğüm bölüm özeti

Tapasya, kendisini Radhot hastanede bulduğunu Tej ile evlenme meselesi ise Mukta’nın evlenme meselesini duyunca, üstüne Ichcha’nın Mai tarafından istenmemesi ve oynanan oyunları çözmek için kendimi feda etmek zorunda kaldım der. Bu sırada Ichcha, Tapasya’nın kendisi ve kızı için feda ettiğini ayrıntıları ile birlikte duyar. Daha da çok üzülür.

Mukta va yanındakiler eve  gelir. Ichcha sinirli bir şekilde sen ne yapmaya çalıştın. Neden kendisini feda etmek istedin. Hem de benim için der. Mukta ben bir şey anlamadım der. Ichcha gelip Mukta’ya sarılıp bir daha böyle bir şey yapma Mukta der. Bu sırada Mukta’nın gözlerini arkadan biri kapatır. Mukta hemen anne der. Tapasya hemen kızına sarılır.  

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

206 Yorum

 1. İYİ GÜNLER ARKADAŞLAR NASILSINIZ İYİMİSİNİZ İNŞALLAH İYİSİNİZDİR
  ..
  DEFNEM RUH İKİZİM
  NASILSIN İYİMİSİN İNŞALLAH İYİSİNİZDİR AHİRETLİGİM KELEBEGİM KOMŞU KIZI ??????

 2. NAZIM HAYATIM NASILSIN İYİMİSİN İNŞALLAH İYİSİNİZDİR CANIM

 3. FİLİZİM GÜLÜM NASILSIN İYİMİSİN İNŞALLAH İYİSİNİZDİR
  EMEGİNE SAĞLIK ANALİZİN ÇOK GÜZEL
  HAYAT NASIL GİDİYOR BİRTANEM

  1. iyim bitanem annemi yolcu ettim biraz canım sıkıldı ama yapacak bir şey yok sen nasılsın

 4. ELA ABLA DUN KASAM SANA DUNKU AH KALBİM SAYFASİNA YAZMİSTİM SİMDİ SENİ GORDUGUME COK SEVİNDİM BENDE AH KALBİM YENİ OZETİNİ OKUMUSTUM.NASİLSİN ABLAAAMMMMMM

 5. ELAMM HAYATIM HOŞGELDIN BIRTANEM TESEKKUR EDERIM CANIM COK SUKUR IYIYIM SEN NASILSIN IYIMISIN GUZELLIM BUYUR GEL PASTAYLA CAY YAPMIŞIM GEL BIRLIKTE YIYELIM KIZLAR HEPINIZ BENIM DAVETTLIMSINIZ ???????

 6. NAZIM sana hediye vermicem kıskandım çünkü seni kıskanç bir insanım ben???
  ŞAKA ŞAKA sana ?⌚KOL SAATI VERİYORUM zamanın değerini anlaman için ????
  ELAMA DA ÇALAR SAAT⏰⏰ VERİYORUM IŞE GEÇ KALMASIN DİYE ???❤❤❤
  güle güle kullanin??
  ????
  ELAM AHIRETLIĞIM HOŞGELDİN SAĞOL SEN NASILSIN KELEBEĞİM ELEKTRİK GITTI SINIRLIYIM BIRAZ??????
  GECE YAZMADIN. CAMIDE MIYDIN❤❤❤???
  ????
  Zülişim nerdesin ??
  ???
  ÎNCEM işte misin tatilin yok mu??

 7. Okurken gözlerim doldu hayir hayir dolmadi ben ağladim , çok duygulandim …
  Ama daha tüm kötüler gitmedi birde başimiza Akash belasi çikti ?
  Filiz eline , emeğine sağlik canim çok güzel olmuş ? bu beni ağlatan ilk özetti …

 8. Kızlar İnternetim çok az kaldı bari biraz burada yazıyım son bir kaç saat var daha nasılsıniz iyi misiniz ????

 9. DEFNEM HEDIYEN ICIN COK TESEKKUR EDERIM BIRTANEM COK BEYENDIM GUZELLIM DEFNEM ZULEYHANIN INTERNETI BITTI BENI MERAK ETMEYIN DIYE MSJ ATTI CANIM ???

 10. Ya ismi lazım olmayan arkadaş kimsin sen ?? aklıma bir kaç isim geliyor ama ya Manya olabilir bide geçen sayfada yazmışsın Züleyha iyiki gitmedin diye kimsin sen ❓❓

 11. DEFNEM gercekten kotu olmus elektirik kesintisi en olmadik zamanda oluyor.Ozellikle hafta sonlari tatil gunlerine denk geliyor..neyse saglik olsun dert etme hallolur umarim.Benimde keyfim yerinde sagol canim yemek yapmakla masgulum arada sohbetlere bakiyorum??

 12. KİZLAR gunaydin :)
  Nasilsiniz bi goruneyim dedim.
  Zuleyha ab.nasilsin?.
  Defne ab aksam tam yazdim sen ciktin canim nasilsin?
  Benim agriyor bitkinim aslinda netten uzak durmam gerek r singh sarkilari danslari bile neselenrmiyor:(
  Az sohbet edip cikicam :)

 13. ANONIM hosgeldin sagol sen nasilsin iyimisin?gecen aksam yazan Anonim senmisin ah kalbimi sormustun?

 14. Evet Ferahcım bitti ya daha yeni almıştım ama 1 GB verdi anca oda bitirdi ☹️☹️

 15. Zulisim nasilsin canim internetin bitti demek?biz ozleriz seni umarim tarifen hediye gonderir yazarsin??

 16. RUYA hangi aksam hatirlayamadim canim ah kalbimi izliyorum tr den hind den izliyorum bilmiyorum ?

 17. İyiyim Rüya ablam inşallah verir hediye ya cuma gününe bekliyorum işte sen nasılsın iyi misin ??

 18. ZULEYHAM tesekkur ederim canim bende defneye dedim zuleyhanin interneti bitti diye yazdim Deniz nasilsin iyimisin Canim ???? RUYAM hosgeldin Canim nasilsin iyimisin Canim ???

 19. Evet Ruya Abla gozlerim kirpik diplerim cok kasiniyor kasimaktan oyacagim.resmen.
  Basimdaki agri gecmiyor surekli anlam veremiyorum

  Zuleyha ab 1 gb ne ya cok az op oyleki ? Hattini tasi bence
  buket 20 tl 4gb kullaniyordu yanlis hatirlamiyorsam

 20. Zülişim sen yeni yukletmistin netini. Kaçak hat çek bari okuldan?????
  Ee Zülişim hazır ablaların burdayken anlat bakalım rüyalarında bile seni rahat bırakmayan şu içini kemiren derdini çözüm üretelim ??
  ?⛤⛤⛤
  Aynen öyle RÜYAM şükür diyelim
  ⛤⛤⛤
  Bu Jogi ne bahtsız adammış ömrü Tapunun ayıplarını örtmekle geçiyor.. şam babasi Jogi
  Baba dediğin Mr Karizma gibi olacak hükümet maşaallah ?

 21. Defnem okulunki kapatmışlar ya bugün tatil ya okul kapalı ?? ya o rüyayı hatırlamak istemiyorum korkunçtu işte hala aklıma gelince korkuyorum ??

 22. Diger sayfada soran INCEM sagol birtanem cok sukur sen nasilsin iyimisin bugun tatil neden yazmadin hadi bekliyoruz❤❤

  ❤❤AYSELCIM sagol bende iyiyim cok sukur..Asil seni sormali gelismeleri merak ediyorum.Oglunu alabildin mi? yazarsan bizde sana bu zor gunlerinde destek oluruz.DENIZI bende ozledim sorun nedir bir bilsek umarim anlatir birgun kendine cok iyi bak allah,a emanet ol

 23. FERAH CANIM SENIN KIPRIKLERINDE KIRECLEME VAR CANIM ONUN ICIN KAŞINIYORDUR BU ARADA HOŞGELDIN CANIM NASILSIN IYIMISIN BEN COK SUKUR IYIYIM CANIM??

 24. RUYA saol iyiyim sen nasilsin¿
  Hangi aksam anlamadim benmi sordum ne sormusumki anlasilan sende ah kalbimi izliyorsun¿

 25. MERHABALAR SELAMLAR HAYİRLİ GUNLER NESELİ GUNLER MUTLU GUZEL SOHBETLERRR NASİLSİNİZ :-)

 26. INCEM BIRTANEM NASILSIN IYIMISIN INSALLAH IYISINDIR COK SUKUR BEN IYI DIYEK IYI OLSUN CANIM ???

 27. Ooo zuleyha Ab canim sen hatti tasi bence ekonomik hatlara gecsene? Neden kullaniyorsun bunu ? Bence degis derim :) ne yapiyonuz evde bakalim banada annem yat uyu deyip duruyor az sohbet edip cikicam bas agrisindan korkuyorum zaten beynime bisey olmasaydi:(

 28. NAZ AB o ne demek ya anlamadim ben kireclenme? Alerji gibi ama
  hosbuldum tesekurler:)
  İsabella iremsu sizede iyi gunler ?

 29. Bende başka hatta taşımayı düşünüyorum Ferahcım ya zaten bitti bitecek dün vardı işte video izledim ondan bitti canım sıkılıyordu neyse ben evdeyim oturuyorum öyle geçmiş olsun benimde başım çok kötü ağrıyor ya ??

 30. Ayy bileklerimi kesicem ya hızlı yorum yazıyorsunuz diye akıl verip duruyor bana sistem :x :x
  Oynatmaya az kaldı doktorum nerde ???
  ???
  Tamam Zülişim kötü olmuş bu
  ⛤⛤⛤
  FERAH??bitanem doktora git hemen göz çok hassastir?? hemen yarin git
  Gözde kireçleme de mi oluyor vay canina??

 31. Kızlar ben kaçtım size iyi günler İnternetim olunca yazarım yine bitti zaten ???

 32. FİLİZİM GÜLÜM KIYAMAM SANA ÜZÜLME BİRTANEM
  GÜZEL YABAKLARINDAN ÖPÜYORUM BİRTANEM

  NAZIM HAYATIM HAMD OLSUN İYİYİM SENİNDE İYİ OLMANA SEVİNDİM HEP İYİ OL
  BUGÜN SAAT 12 DE ABLAMA BİR ISLAK KEK YADA PASTA OLSAYDI YESEYDİK DEDİM HEMEN GELİYORUM BİRİCİGİM
  SONRA BENDE KAHVE YAPARDIM BOL KÖPÜKLÜ CEZERYE DE GETİRİRİM KAPIYI AÇ GELİYORUM BİRTANEM TAK TAK NAZIM NERDESİN KAPIDA DİREK OLDUM ????

  ZÜLAYHAM CANIM BENİM GİDMEMENE KARARINDAN DÖNMEME SEVİNDİM
  NASILSIN İYİMİSİN İNŞALLAH İYİSİNİZDİR CANIM

  DEFNEM RUH İKİZİM
  SİNİRLENME BEN SENİN GÜZEL YANAKLARINDAN ÖPERİM HEMEN SİNİRİN GİDER
  TEŞEKKÜR EDERİM HEDİYEN İÇİN DOGUM GÜNÜMDE ABLAM KIRMIZI ÇALAN SAAT ALMIŞTI SENİNKİNİDE ONUN YANINA KOYARIM
  DÜN AKŞAM EVDEYDİM EV KALABALIKTI TL ELİME ALAMADIM AHİRETLİGİM KELEBEGİM S. Ç.S KOMŞU KIZI ?????????????????

 33. RÜYAM BİRTANEM NASILSIN İYİMİSİN İNŞALLAH İYİSİNİZDİR
  ..
  İREMSUM TATLIM HOŞ GELDİN NASILSIN İYİMİSİN İNŞALLAH İYİSİNİZDİR
  ..
  FERAH CANIM GEÇMİŞ OLSUN

 34. HOŞGELDİN Belloşum sağol sen nasılsın canım ??
  ???
  Ferahcim göz kireçlenmesi yani gözyaşı üreten bezlerin kurumasi ve iltihaplanması sonucu meydana gelen hasar. Kıpkırmızı ediyor gözleri

 35. FERAH canim gozlerin enfeksiyon kapmis olabilir.Ictigimiz siyah cayi soguduktan sonra pamukla gozzlerine uygula genelde iyi geliyor.Basin cok agriyorsa sunizit yada migren olabilir mutlaka doktora git canim allah sifa versin insallah??

 36. Zulisim sagol birtanem bende iyiyim??

  HOSGELDIN ELAM SAGOL COK SUKUR DIYELIM SEN NASILSIN IYIMISIN ISCI BAYRAMINI KUTLARIM??

 37. Akşah survile birlikte yani khanın karısıyla akşah iş birliği yapıyor yani survi de bu işin için de ilerleyen bölümlerde ortaya çıkacaktır

 38. ANONIM sagol iyiyim kusura bakma canim hangi Anonim hangisi bende sasirdim?evet Ah kalbimi izliyorum

 39. hosbuldum Defnem idare ediyorum iste ben bugun kucuk bi halt yedim iste iyi gibiyim.

  KİZLAR BEN Bİ KAC GUN BURAYA ADİMİ DEYİSTİRİP YAZMAK ZORUNDAYİM YAZDİRMAK ZORUNDAYİM SİZCE NE OLSUN İSİM OLMASSADA OLUR NE OLURSA

 40. DEFNE ABA vay ilkez duydum boyle birsey neler varmis.ben bahar alerjisi olabilir diye cok takmiyordum kasimaktan ust goz kapagimi cizdim resmen trnak cizigi oldu yarin artik
  bi gideyim.
  Ruya ab cay vs cok koydum icini disini hakiki gul suyu ile duruluyordum cok bi sonuc yok
  ovmaktan gozaltimda tahris
  NAZ abla thanks bilgi icin.
  Zuleyha ab 1 gb kac tl senin seyde?
  Bende oturuyorum size yaziyorum annem oadana git uyu diyor basim hep agriyor tomografi mi cektirsek diyorlardi bilmiyorum galiba toptan bi gorunsem doktora iyi olcak:)
  ELA ABL tesekkur ederim canim

 41. Rüya ablacim , Züliş evet benim Manya ( Ismi lazim olmayan arkadaşiniz ;) )
  Sana geçen sayfada Züleyha dedim çünki Züliş desem hemen anlardin Manya oldugumu ?
  Rüya abla nasil anladin ben olduğumu – nasilsin ?
  Kizlar nasilsiniz hepiniz , ya ben ara vericem dedim , dedimde veremedim işte ? sizler nasilsiniz bakalim ?
  Ben hastayim , iki gündir okula gidemiyorum ? dişim ağiriyor , ateşim var , boğazim agiriyor , sesim desen hiç yok , üstüne üstlik ayri bir halsizim ??

 42. RÜYAM KIR ÇİÇEGİM HOŞ BULDUK İYİYİM SENİNDE KUTLU OLSUN
  ..
  FERAH CANIM BENİMDE GÖZÜMDE VARDI ÜST GÖZ KAPAGINDA VARDI DOKTOR TEMİZLEDİ SONRA DAMLA VERDİ GÖZ ÇAPAGIM GELMEYE BAŞLADI BEBE ŞAMPİYONLA GÖZLERİMİ OVALIYORUM ŞİMDİ GEÇMİŞ BAZEN GÖZÜMÜN İÇİ YANIYOR ARADA SIRADA DOKTOR ELEKTRONİK EŞYALARLA AKŞAM ÇOK UGRAŞMA DEDİ

 43. RUYA valla bende bilmiyorum kim kim asagida bak baska anonim gelmis survi falan diyor oda baska biri anonim cokmus:) ah kalbimi suan mi izliyorsun?aslinda seviyorum ben bu diziyi:) yeni nikhil hosuma gitmedi ne bileyim iste adim isil bari soyleyimde sen o musun demek daha kolay olur dimi:)

 44. MANYACIM CANIM HOŞ GELDİN NASILSIN İYİMİSİN İNŞALLAH İYİSİNİZDİR
  GEÇMİŞ OLSUN KENDİNE DİKKAT ET
  ..
  İREMSUM TATLIM NE OLDU NEDEN İSMİNİ DEGİŞTİRTMEK SORUNDA KALIYORSUN
  BENDE İYİYİM

 45. ANOMİN CANIM SENİN ADIN NE
  ..
  DİGER ANOMİN BENİM TATLI KARDEŞİM BENİM MESAJIMI GÖRÜNCE HEMEN GELDİ ? C?

 46. ELA AB.cok gecmis olsun insallah benimki bahar alerjisidir deyim ne diyim.tesekurler bilgi icin :)

 47. elam bella bi halt yedi iste suan herseyi biliniyor belki burada ad degistirelim bi kac gun anlayalim sonra yazariz adimizi geri.

 48. GAMZELİMM dünden yıkadığım çamaşırları halledip ymk yapcam akşama başkada bir iş görmeyeceğim hatmim geride kaldı onu okuycam inşaAllah

 49. MANYAM ÇOK GEÇMİŞ OLSUN. üşüttün mu difteri kızamık falan mi??
  Sana geçmiş olsun çiçeği ve çikolatası gönderiyorum kuzum hemen iyileş doktora git????????
  ⛤⛤⛤⛤
  GÜLE GÜLE KULLAN ELAM AHIRETLIĞIM ???❤❤❤
  ⛤⛤⛤
  Nasıl bi halt yedin Pırlantam niye isim degistiriyon düşünelim hele bizim gizz??????
  ⛤⛤⛤
  Evet FERAHCIM hemen doktora git yarin sakın erteleme gözün ertelemesi olmaz..

 50. ELAMM ve FİLİZİMM nasılsınız ben iyim dünya telaşı uğraşıp duruyoruz sizler nasılsınız ???

  ???

  ZÜLİŞİMM nasılsın RÜYACIM sen neler yapcan bugün

  1. iyiyim nurdanım aynı dünya telaşı koşup gidiyoruz bakalım bu gün tatil evdeyim baban nasıl oldu nurdanım

 51. Defnem ben dun gece dayanamadim abimide yanima aldim bazi seyler kurcaladim ic lere girdim iste babamlar gece ucte sonuclarla yere gittiler buyuk baskin oldu haliyle ortaya cikartik ee yarisi yakalndi yarisi kacti basida kacti ee benide ogrenmisler herseyi benim kurcaladimi ondan.

 52. Kolay gelsin NURDANIM hatme girince yazamazsin tabi ??
  ???
  Belloşum neden böyle şeylere giriyorsun PIRLANTAM JAMES BONDUN Türkiye subesisin kiz :)
  Bırak Baban ve Eslem gibi kişiler uğraşsın Allah’ım iyiki yurt dışındasın. Ama Îremsum Türkiyede ve senin kopyan. O gün dışarda kaldığında da korktuğunu söyledi. Allah korur inşallah. Baban kızdı mi sana? Ismini nüfus cüzdanında mi değiştircen tenelli???

 53. RVET DEFNE AB ihmal etmicem tesekkurler.benbiraz dinleneyim bugunluk bu kadar hoscakalin sevgiyle kalin.

 54. BELLOŞ BURADAKI ISMIN VAHŞİ GÜZEL OLSUN. 2002DE YAYINLANAN ÇOK SEVDIGIM BIR DIZININ ISMIYDI. NATALIA ORERO OYNARDI. SENIN GIBI IRI GÖZLÜ,ÇITI PITI ÇOK MERAKLI BAŞINI SÜREKLİ DERDE SOKAN BIR KIZDI??

 55. tamam olsun ama ben cok rahatim su korkuyor ama babam ona 2 koruma verdi yok babam kizmadi niye kizsin islerini kolaylastirdim bosunami geceleri bu kadar ugrastim.

 56. Ooo GAMZELİMM gençliğimin diZilerii Rosalinda marimar güzel virginia daha nicelerii ?????

 57. DEFNE MRB ben NuseL yorumunu gorunce yazmak istedim cnm o diziyi bende izledim izlermiydin pembe dizi vs?
  Ah ne diziler vardi marimar mariya bonita ya bizi vardi trt de cikardi prado ailesi vardi sarsin yesil gozlu adam basroldu valantin adindaydi dizide esmer kalin kasli kiz vardi ay adini hatirlayamdim

 58. FİLİZİMM iyi ELHAMDÜLİLLAH gurbet beni manyak yaptı uzağim birşeyler saklıyorlar sandım bir hafta gittim gezdin geldim yorgunum hala senin anneciğin niye gitti kalsaydı birazz daha keşke

  1. Allah hep iyilik versin Nurdanım gurbette olunca insan farklı algılayabiliyor ben de geçen annem telefonu açmadı ilk aklıma dedem geldi acaba vefat mı etti diye adamcağız hasta olunca insan en küçük şeyde telaşlanıyor Annem de iki haftaya yakın kaldım dedi bir de babam sıkılmaya başladı mahallede de düğün olunca kızım gideyim dedi ben de kal desem de gitmek istediğini fark ettim Rabbim başımızdan eksik etmesin bana bu 10-12 gün o kadar iyi geldi ki :D

 59. Sevgi baglarini izleyen oldumu kizlar orda bir eva vardi ne eglenceli kadindi trt de cikardi

 60. Belloşum senin amacın hakikatleri ortaya çıkarmak seni takdir ediyorum;LAKIN Çin atasözünün de dediği gibi merak kediyi öldürür :) bi ordu millet seni hayalet,cılız bi kızdan bile koruyamadılar bu insanlar nasıl tehlikeli hayal bile edemiyorum O MY GOT??
  Bi de ikizin olmasaydı Pırlantam bildiğini yap derdim de kardeşin için temkinli olmalısın o kaçanların hemen yakalanmasını dilerim Allah’tan kimsenin canını yakamasınlar.. Seni tebrik de ediyorum tabi?
  ⛤⛤⛤⛤
  Sevgili Nursel NURDANIM evet o pembe dizilerin hepsini izlerdim. Rosalinda Vahşi Güzel ve Köle Izavro favorimdi. Izauroyu yakın bulurdum kendime ???? ikimiz de iş yapardık hep…
  Hatta hiç unutmam böyle gök delinircesine yağmur yağıyor bir şimşek çakıyor ki sormayın ⛈⛈ babam anneme hanim Tvyi kapat dedi. Annem olmaz bugün Antonyo Rosalindaya aşkını itiraf edecek dedi. Neyse bir şimşek çaktı televizyon birden alev aldi hemen sondurduk panikle??? ???
  Babam annemi bi azarladiki sormayin. Git Antonyodan iste yeni televizyonu diyor babam ?????neyse bir hafta sonra yeni televizyon aldık ??

 61. Olsun ya yeter ne yapalım canları sağ olsun avuturuz kendimizi ?? ben biraz hassasım bu konuda hiçde hayr düşünmem direkt en kötüsü

   1. dediğin gibi nurdanım iyi olsunlar bize o yeter bende senin gibiyim ama gurbet farklı bir olgu insan uzakta olunca her şeye farklı anlam yüklüyor daha duygusal oluyor

 62. GAMZELİMM Talia güzel kadındı her dizisi patladı izledik pür dikkat severim böyle aşklı meşkli dizileri ama dozunda olcak ???

  Ayyy geçmiş olsun ucuz atlatmışsınız GAMZELİMM ??

 63. GAMZELİMM ben bu ara takip edemedim buraları yeni yeni arkadaşlat gelmiş hiç de tanımıyorum doğru dürüst neyse zaman Laz’ım ??? eee sen bu gün nelerle uğraşacaksın bal kızz ??

 64. Ela ablam , Defoş hoşbuldum kizlar teşekkürler kizlar geçmiş olsun dilekleriniz için ☺
  Evet Defoş çok fena bir şekilde üşütmişim nefesimi bile doğru düzgün alamiyorum burnumda , agzim açik …
  Ama bu gün dünkiye göre daha iyiyim çok şükür , doktara gittik zaten bir kaç ilaç yazdi, birde boğazima sikmam için sprey verdi ?
  Tekrardan teşekkürler kizlar ?
  Ben öyle eski dizileri izlemedim ama duyduğuma göre güzel olurmuş eski diziler zaten bahsettiginiz diziler 2002 yilina ait , ben ise 2003 doğumluyum …
  Ama ne olmuşki 2003 dogumlu isem ben 1998 Hint filmleri izlerim?

 65. Defnem iremsu biraz korkak iste ne yapalim korkak ayy az kaldii ben zaten isimi bitirdim gerisini onlar yapsin artik burnumu sokmicam islerine ben gereken her seyi yaptim bitten file kadar her seyi yaptim artik bulma onlara kaldi.

  ayy Defnem guldumyaa ayg annen televizyon tutkunu demek ben izleyemedim hic.

 66. Nursel DEFNECİM izavrayi neden yakin bulurdun kis evet sorma millet isi gucu birakir izlerdi annem az yemek yakmadi :) defne bi kirli yuz vardi biyormusun millet misafir kabul etmezdi kirli yuz baslicak diye okuldan bi gelirdim herkes tv basinda
  birde su sari uzun sacli manuela vardi :) ne diziydi
  sevgi baglari bitmek bilmeyeb diziydi sonunu hic hatirlamiyorum nasil bitti:)
  Yalan ruzgari bayan cester ne korkardim kadinin tirnaklarindan:) trt de rut ve rakel diye ikizler vardi siyah sacli kizlar biri saf digeri kotuydu sarsin mavi gozlu markos zavalli iisin arasinda kalmisti adini hatirlamiyorum dizinin:)
  Kasirga gibi esmisti o diziler dunyada :)

 67. Hımm iyi bir hafıza Nursel hanım hatırladım o dizileri birde çok küçükken dallas vardı ama onu fazla hatırlamıyorum

 68. Anonimcim Rut ve Rakeli bende izlerdim annemle beraber ama rusça izledim o diziyi Türklerin yayinladigini bilmiyordum , ne zaman izledim onu bile hatirlamiyorum o zamanlar Türkçeyi bilmezdim hiç bir kelimesini zaten 2017 senesinden beri izliyorum Türk dizilerini? birde Rut Rakelden sonra bir diziyi izledim gerçekten çok sevdigim dizilerdendi Rafael ve Selena vardi ismini hatirlamiyorum şu an …
  Rut Rakeldeki mavi gözli sarişin Rutu severdi ama Rakelin onda gözü vardi sonra herkes Rakeli öldü bildi birtek annesi görüşiyordu o kizla , babasi ve Rut öldü saniyordu …
  Ama Rut Rakel dizisinin rusça ismi Секрет тропиканки

 69. Selam???

  Nasılsınız kızlar ?

  ???

  Nurdanım sabah yazdım görmedin yada onemsemedin beni ???nasılsın bacıcımmm.. Erzurum’a gıdıp gelmişsin ne ıyı etmişsin… Çok geçmiş olsun Allah şifa versin babana ??

  ???

  Rüyacım sağol tatlım ?? iyi dıyıp iyi olalım insAllah.. Yok daha alamadım oğlumu yanıma..daja zamanı var gibi kagıt kürek işleri bıtmedi ??vallahi çok yoruldum…

  ???

  ELAM??? canımın cani,sekerım, güzelim, bortum böceğim nasılsın Kuzum benim ???ayyyy özlemişim sana mesaj yazmayı???????

 70. Sağol NURDANIM ucuz atlattık. Bir daha yağmurlu havada annem TV açmadı artik??
  Talia yaşlanmış artik kocasi da aldatmış..
  Ben Natalia Oreroyu çok seviyorum ve beğeniyorum yaaa
  NURDANIM ev işleri kaldı biraz. Dışarı çıktım şimdi dolanicam
  Evet bir sürü yeni kişi geldi. Daimi yazmasalar da sohbetleri hoş kizlar..
  ???
  Evet PIRLANTAM annem eskiden çok severdi TV izlemeyi. Sonra işler güçler çoğalınca bıraktı. Şimdi Yasak elmayi çok iyi takip ediyor annem çok hareketli,neşeli kıpır kıpır esprili bi kadındır çok meraklidir ve çok konuşur. Inadim inat diyen cinsten?????? bi televizyon kazasi oldu işte. 90li yillar güzeldi hemde çok
  ???
  MANYAM hint filmlerini bilmem ama brezilya amerikan dizifilmleri çok güzeldi..hem de çok asıl kötüler oradaydi?

 71. ayy ne guzel Defnem annenle ayniyiz keci inatliyiz benim gibi neseli kipir kipir demek ayyy ne guzel..

  ben bu ismi cok sevdim tam beni yansitiyor

 72. Dmanyacim o diziler firtina gibi esti tum dunyada ben siko belo ve sinyor donatoya gulerdim bu dizide manya :)
  Nurdan dallas beni asar o devrin dizilerini bilmiyorum ilsadece cocuklugumda annem teyzem hep beraber izlenirdi bunlar dallas yoktu fakat baska bir hayat vardi bak o diziyi izlemistik salvador serinza die adam vardi :)valerya vardi :)
  Nurdan sen ne izlerdin?

 73. AYSELIM ALLAHTAN SABIR DILLIYORUM SANA INSALLAH EN KISA ZAMANDA OGLUNA KAVUŞURSUN BIRTANEM BENIM ??

 74. BELLAM COK OZIR DILERIM NASYLYN IYMISIN CANYM BEN SEN OLDUGYNY BILYORUDUM JANYM ARKADASYM AMA ORDEKILER BENIM KACYRYLDYGYMY BILMIYOR BILEMEMELI LUTFAM BENI AF ET BELLAM LUTFAM JANYM SENI COK SEVYORUM COK SEVYORUM JANYM SIMDI AH KALBIME YAZACAGYM NASYL OLDUGYNY ORDAN OKU LUTFAM JANYM SENI COK SEVYORUM COK SEVYORUM

 75. AYSELİMM hoş geldin nasılsın ne var ne yok özletiyorsun evet bacım bir haftalık gittim geldim iyi çok şükür şimdi sende ne var ne yok

 76. Biraz daha eskilerden konuşursak yaşımız ortaya çıkacak ????eski devir olduğumuz ??
  Nursel kirli yüzü bilmiyorum canim. Bir de dallas gibi çok eski dizilerin sonradan tekrarı verildi. Bi de Planet Pembede eskiler veriliyor yine..
  ???
  Evet Vahşi Güzelim annem değişik bir kadindir. Karamsarliktan ve hüzünden hiç hoşlanmaz.. ölüyü güldürür. Bana hep seni dogurduma inanamıyorum der.??ben çok konuşmayı sevmem ve inatçı değilimdir.
  Evet bu isim sana çok yakıştı gerçekten PERFECT??

 77. ayy annwn kesin cokkk tatlidir simdi tam bennn.. evet bende cok beyendim ama bana pirlantam beloşum demeyi unutma cunku bunlari cok seviyorum tatli yazarim.

 78. AYSELİM hoşgeldin??inşallah biter evrak işleri
  Salihagil dün taburcu oldu ve Melek çok iyi dedi,mutluydu
  ???
  Ay Burak Sergen 19 yıllık karısını elin şırfıntısi için terk edip,boşamış yazıklar olsun :x
  Özcan DENİZ de baba olmuş

 79. NURDANEM HOSGELDIN BIRTANEM NASILSIN IYIMISIN CANIM ????????????????????????????????????NAZLAM CANIM HOŞGELDIN NASILSIN IYIMISIN GUZELLIM INSALLAH IYISINDIR CANIM ??❣❣❣❣❣❣❣❣❣❣❣❣❣❣❣❣❣❣❣❣❣❣❣❣❣❣❣❣❣❣❣

 80. NURDANIM BALIM İYİYİM SEN NASILSIN İYİMİSİN İNŞALLAH İYİSİNİZDİR
  NE YAPIYORSUN HAYAT NASIL GİDİYOR TEYZESİNİN BİRTANELERİ NASIL İYİMİ BENİM YERİME KOCAMAN ÖP
  ..
  OOOO AYSELİM CANIM CANI GELMİŞ HOŞ GELMİŞ SEFALAR GETİRMİŞ NASILSIN İYİMİSİN İNŞALLAH İYİSİNİZDİR BENDE SENİ ÇOK ÖZLEDİM SENİNLE SOHBET ETMEYİ KENDİNE İYİ BAK ALLAH’A EMANET OL SENİ ÇOK SEVİYORUM ARTIK İNŞALLAH YAZARSIN BİRİCİGİM

 81. Merhaba kızlar nasılsınız ?
  Kızlar bir şey soruncam sevda nerde haber verdi mi sizlere neden yapmayacağını merak ettim de uzun zamandır yazmıyor!!

 82. MERHABA GİZEMCİM HOŞ GELDİN İYİYİM SEN NASILSIN İYİMİSİN İNŞALLAH İYİSİNİZDİR
  SEVDAMIN NEDEN YAZMADIGINI BİLMİYORUM BENDE MERAK EDİYORUM İNŞALLAH BU ARA YAZAR CANIM

 83. Kizlar kordugumu izlediniz mi izliyormusunuz ? Naniye talip cikti emekli bir adam geldi kocaman cicekle gelmid goz goze konusalim diyordu nani muzu yiyip yere atti adamda muza basip naninin kucagina dustu :) adam naniye vuruldu:) yarin tekrarini izleyiniz
  Gulmekten yarilirsiniz?
  11:00 demi tekrari :) evlendirmek lszim naniyi :)

 84. Gizem hiç bilmiyorum bitanem Sevdayi. Sanırım dersler onu zorluyor..
  ???
  Evet Nani çok komikti genç kız gibi Dinazor karıya talip çıktı son kullanma tarihi geçmiş Naninin??????
  Şu Meethi ne itici kız ya şımarık. Akash torpulesin biraz bunu..
  ???
  Tamam pırlantam

 85. Öyledir Defoş , Burak Sergen kim ve karisini kim için terk etmiş?
  Özcan Deniz Istanbullu Gelin dizisindeki mi ? Ne ara evlendiki , hiç haberim yok ?
  Hakkat Nani çok komikti hele gucaga düşme sahnesi valla gülmekten öldüm ?

 86. MANYAM Burak Çukur dizisindeki Beyfendi
  Özcan DENİZ evlenmeden hamileydi nişanlısı
  Valla Anonim çok hakkaten Rumuz kullanmak en iyisi aslında..

 87. Kizlar birazdan dönerim , yemegimi yiyeceğim ?
  Bu gün kendi ellerimle ilk defa Chana Masala pişirdim buyrun afiyet olsun , inşallah begenirsiniz ?
  Bu gün her şeyi ben yaptim , ben hazirladim buyrun ?
  1) Chana Masala ( Hint mutfagi )
  2) Нежный ( Rus salatasi )
  3) Родные дали ( Vişneli Rus limonatasi )
  4) Kizartilmiş patates ve tavuk ( Türkmen mutfagi )
  Her şeyi ver her şeyi kendi ellerimle ben hazirladim umarim begenirsiniz birazda yardim aldim ???
  Bir gün Türk mutfaginida tatmak isterim mesela sizlerin Fasülye yemeginizden yemek isterim , acaba tarifini verebilirmisiniz kizlar rica etsem ?

 88. Teşekkürler Defoş ?
  Demek adam kizi evlenmeden hamile birakmiş , pek şaşirmadim zaten her kes evli olmadan ayni evde yaşayip hamile kalinca evleniyorlar ? ne garip …

 89. DEFNE cnm :) haklisin ama o yillarda cocuk olan 90 li yillarda doga nlarda bilebilir:) birde defne plenat pembedekim tum dizuleri izledim onlar eski oyuncularin 2000 li yillarda oynadiklari siyah inci falan vardi 2008 yapimi vs kanal kapandimi ne gormuyorum :) kiz defne net diye birsey var ordan ogrenilebilir dimi ama canim :) lus clarita duye minik tombis kizin dizi vardi biliyon mu cizgi filmler dehset :)cedric .ilk insan giatrus insan vucudu birdetilsimligelinlik ay savadcisi zorro :) o yillar artik gelmez
  kizma kis tatli anilatda yolculuk yapalim dedik fenami oldu defnecim
  nursel

 90. Gerçekten ANONİM diye ismi geçenler bir rumuz yazın bari kim kim bilelim karıştı millet birbirine ??

  ???

  Evet çocukluğumuz harikaydı sokakta oynayan son çocuklardık. Erkek kız demeden evcilik oynayan ip atlayan top oynayan. Şimdi güvenemiyor insan

 91. Eortam anonim cenneti olmus bende geleyim tam olsun :) kizlar kac gundur diyetteydim hic ekmek yemedim oyle sekerli seylerde yemedim gayet guzel gidiyordu az once canim oyle bir ekmek istediki kac dilim yedigimi sayamadim:)
  Ekmege yumuldum resmen demkki vucut istiyor ekmeksiz diyeti sacma buldum resmen yiyince gozlerim acildi canlandim uyuklayip duruyordum suan dinclendim vay kansekerim cok dusmus demekki paylasmak istedim :)leman bi geldim alisirsam hep gelirim simdikik ceginken kalayim :)

 92. Enusel ben nurdancim evet haklisin canim nursel ben biraz cekimser kaldim ama hakikaten cokmus yazan.
  Mahallede bir nine var canim diyorku cocugum artik insan neslimi degisti dna asi bilinmez o insanlar artik yok diyorbende dusundum bilir hakli 70 lerin 80 lerin 90 larin insanlari her seyi farkliymis 2000lerin bi ozelligi yok gibi ne dersin NURDAN DEFNE

 93. Valla bende ekmeksiz yapamam , her yemegimde ekmek yerim ben ;)
  Ama iki gündir hastayim 54 kilodan 47 kiloya geldim iki günde , şunu çok anladimki kilo vermek istiyorsan öyle spor yapmaya , diyet yapmaya hiç gerek yok iki gün yemek yemedim hemen 5 kilo verdim bence daha kolay ???

 94. Merhaba Kizlar

  MINIK KUSUM MANYAM hosgeldin seni nasil tanimam ilk yazdigin zaman sen oldugunu hissettim buda sevgiden diyelim sitenin sen bulbulu seni unuturmuyum???
  ??????
  AYSELIM sen geldin yazdin yine denk gelemedim pazar alis verisine ciktim..Demek hala bitmedi islemler ne diyelim allah herkesin icine merhamet versin bir anneyi evladindan ayirmak buyuk gunahtir..Ayni durumu cok yakin bir arkasim yasiyor oyle gunler gecirdiki.Ona destek olmasaydim aklini kaybederdi Aysel canim yasadiklarini cok iyi anliyorum evet seni gormuyorum ama acini hissediyorum hersey yoluna giricek allahin izniyle sen icini ferah tut gec olsun ama guc olmasin allah yardimcin olsun insallah

 95. ANONİMler bakım alt tarafta adınız diye bir bölüm var orya tıklayın ister rumuz ister kendi adınızı yazında bilelim kim ne soruyo ????

  ????

  Nine doğru söylemiş gerçekten genetiğimizke oynadılar. İnsanlığımızı kaybettik. ???

  Çocukluğum gibi olsa çocuklarım oynasa kapıda abilerle ablalarla ama şimdi gözümüzden ayıramıyoruz ki ??? insanların içinr sapık canavar kaçmış resmennn

  ???

  Yakar top oynardık iki direğe ip bağlar voleybol oynardık. Taş oynardık yere çizgi çeker ??? ayy aklıma geldi ne güzel günlerdi yaa ama tabi annemize ev işinde yardım ettikten sonra annem bırakmazdı yoksa ???

 96. Rüya ablam hoşbuldum , teşekkürler ablacim ? seni çok seviyorum , nasilsin ? evet sevgiden ???

 97. offf anonimlerfen beynim allak bullak hangi anonim hangisi bilmiyorum puff adinizi bisey yazin.

  HAYİRLİ AKSAMLAR…

 98. Manya dünyada paha biçilemez tek servet SAĞLIKK. Şimdi nasılsın çılgın ? ?? evdemisin yurttamısın nerdesin şimdi

 99. Manya jasmini ne yapacaksin kiz bak burda bi dunya insan var :) ne ymis oda vay ozendim ah kalbimdede gecen gun soran coktu kiskandik kis

 100. ANONIM yani ISIL tamam canim yorumun sonuna adini yazarsan seni karistirmam.Evet eski purab daha iyiydi diziden ayrildi..Simdi basrol oynadigini yeni bir dizisi var sanirim vampirli bir dizi.Ah kalbimi izliyorum tv de oynayan bolumleri aylar once izledim simdi 2018 yeni bolumleri izliyorum..tabi ceviri olmadigi icin tv den ve ozetleti takip ediyorum isler karisti biraz umarim finali guzel olur??

 101. NURDANCIM ben ciktim sen yazmissin??Sagol canim is guc pazar alisverisi sonrada kucuk hanimi parka getirdim.Sen nasilsin iyimisin

 102. Evet adınız kısmına isim veya rumuz yazın 100 kere söyledik artık.. Bir de Allah rızası için aynı kişiler farklı isimlerle yazıp bizi kandırmasın. Zira daha önce başımıza çok geldi. Hiç hoş olmuyor. Korkmayin isminizi yemeyiz ekrana çıkınca ??
  Kesinlikle isim vermek istemeyenlere cevap vermek istemiyorum..
  ????
  MANYAM afiyet olsun kuzum. Yabanci mutfaklara ozentin var sanirim? Türk mutfağı başkadır tabi. Sanırım kuru fasulyeyi soruyorsun. Youtube’a girip yapılışını canlı olarak izlemen daha iyi olur canim malzemeleri yakından görürsün görsel tarif daha etkilidir..
  ????
  NURDANIM biz tertemizdik eskiden. Erkekler sapık değildi kızlar kıskanç haset değildi bu kadar. Salçalı ekmekle mutlu olurduk. Okula götürdugumuz beslenmeyi paylaşırdık. Bi erkek oyun arkadaşına göz dikecek kadar sapık değildi beden dersinde el ele tutuşurduk rahatça. Biri yere düşse on kişi kaldırırdı ?
  Şimdi teknoloji ve markali modalı giyim dünyası şıklık ve diğerinin sevgilisini elinden alma yarışı hat safhada..
  Ben de sek sek oynardım ayakkabılarımı hemen eskittigim için ailem kızardı :)
  Ne varsa eskilerde var hakkaten klasik ama geçerli bir söz sanırım ;) sansliydik ya

 103. NURSEL kizlar benden bu kadar sohpetinize rek katayim dedim.sohbet icin tesekurler hadi hepinize cumleten iyi aksamlar nursel

 104. Teşekkür ederimm RÜYACIM iyim dinlendim komşular geldi accık oturduk gittiler bende uzanmış iftarı bekliyorum. Sen nasılsın iyimisin prensesler nasıl iyilermi

  ???

  SENA PERİ SEMA FATIMA

  eski kızlar yeriniz belli ????

 105. VAHSI GUZEL sen Bellamisin yoksa tatli ikizi mi ben karistirdim canim ikinizde hosgeldiniz???

 106. GAMZELİMM naylon topuklu ayakkabı ? giydin mi hiç yada kızlar siz giydinizmi ??? bayılırdım onları giymeye ? Bu ayakkabının naylon hali ?? ayy yad ettik ne güzel oldu ✅

 107. ikimiziz yaa cunku ben telefonda soyluyorum ikizim yaziyor ama vahsi guzel i.s.b. iremsu iremsu olarak yaziyor.

 108. Cok sukur NURDANCIM ikiside iyiler onlar iyi olursa bende oluyorum.Yarin buyuk kizimin kontrolu var insallah taslar kaybolmustur hayirlisi bakalim.Allah kabul etsin orucunu dinlen canim

 109. NURSEL

  NURDAN cikiyordum yorumu gorunce yazmak istedim.
  Beyaz renkli alti hsfif topuklu renkleride olurdu mavi pembe .
  Ablamin lambada ayakkabisi vardim ben kucuk oldugumdan onu giymeye ozenirdim :)
  Nurdan birde NALAN mi NALEN mi oyle bi terlik vardi yine boyle sert plastik tik tik ses cikariyordu.biyormusun?
  Ust kisimlari simli seritli renkli bi terlik :)
  Ablamin vardi sila drsenli plastik ici tuylu cizmeler?

 110. MANYAM MINIK KUSUM sana boyle desem sorun olurmu..hosuna gitmediyse soyle canim bende iyiyim cok sukur geldigine sevindim??

 111. Her zaman bekleriz Nursel bilmukabele..
  ????
  NURDANIM daha önce Zülişim ile konuştuk bu konuyu giydim tabi?? naylon ayakkabi yeşil ve mavi olurdu hem topuklusu hem duzu vardi Allah’ım ne rahatti okula onunla giderdik çoğu zaman?NURDANIM evde var şu an yeni aldım yazın tarlada giyicem??? çok rahat.. şık ayakkabi ne aradin. Kar yağınca da şık botlar falan yoktu şu bahçıvan sari cizmelerinden giyerdik kocaman??Allahim babam zorla o çizmeyi giydirirdi bana ben bit gibi birseydim zaten o çizmeler beni düşürürdü ve utanırdım demode olduğu için. Neyse okul servisini beklediğim duragin yani maki ormanıydı zaten. Ayakkabimi çantaya koydum çizmeyi de agacin dalina koydum eve gelince ailem çakmasın diye tekrar alip giydim??
  Bir de şu güllü dalli kumaşlar var ya onlardan renk renk fistan dikerdi annem bize ayni kumaşı minder kılıfı yapardi bi de Allah’ım rukusluge bakar misin güllü fistanin altina naylon ayakkabi????

 112. FILIZIM NASILSIN IYIMISIN SAGOL CANIM HEPIMIZE INSALLAH AH KALBIM EN SON BOLUME OZET VERDINMI FILIZIM BUGUN HIC FIRSATIM OLMADI BAKMAYA ABHI PRAGYA HAVAALANINDA OYLE BIR SAHNE OLDUKI O BUYUK ASKI ILK DEFA HISSETTIM SENARISTI KUYLUYORUM SONUNDA BEKLEDIGIMIZE DEGICEK GIBI??

 113. Hoşbuldum Nurdanim, Elam, Defnem, Naz’ım Ruyacım sağolun var olun???

  Halimi soranlar hamd olsun yuvarlanıp gidiyorum işte… Yarın Kayseri’ye yolcuyum hazırlık yapıyorum..

  Bu evrak işleri biter de benden gerıye elle tutulur birşey kalırmı onu bilmem ama bunada şükür ??canım içimde o yüzden hep bir umudum var
  Acımı çok bellı etmem zaten. aglarım ama kımse görmez bılmez.. Sessiz cıglıklar atarım ben.. Oğuzhan koç şarkısı gıbıyım
  _ aglamadım dıye sormadılar., beni iyi saniyorlar..
  amannn ne ne biliyim insanoğlu işte cekecez mutlaka bır dert.. Sefa sürmek için gelmedık dünyaya, sefa sürmek için olsaydı Rabbim cennetten cıkarmazdı insanoğlunu!

  Kızlar ıyıkı varsınız ???seviyorum sizi ???

  Bide Salıham’a çoook sevindim..melek iyiymiş ona dahada çok sevindim ????

 114. DEFNEM alemsin gercekten??naylon ayakkabi ne ben bilmiyorum hani su sihah lastik ayakkabi koylerde giyerlerdi onu biliyorum ama naylon onu bilmiyorum?

 115. NURSEL
  kizlar resmen o yillara gittim zamandayolculukadeta ama birseyi fark ettim o yillarda daha mutluymusum. Sizde boyle hissediyormusunuz?
  DEFNE ah nerelere goturlu iri cicekli dalli gullu dikilen etek pantolon gibi pijamaya benze bisey anneler dikerdi dimi:)
  Kizlar lambada ayakkabi ablamlarin vardi ah ozenmistim.
  Nalen terlik biyormusun defne yasagiya yazmistim :)
  Birde himen ve sila desenli disi naylon ici beyaz tuylu ablalarimin hep vardi bana aldilarmi hic hatirlamiyorum ben o terlikleri severdim tik tik serrt pilastik ustu suslu :)

 116. RÜYAM demekki sen daha modern hayat yaşamışsın bizlerden??siyah lastik bizim bahsettigimizin bi üst modeli?bu naylon yesil,mavi,pembe,beyaz rengarenk işte..?? googleda varsa bak ama sanmıyorum ?
  Ah ah ne günler geçirdik heyhat. Şimdi milletin özel ayakkabi dolabi var. Bizim ayakkabilar komurlukte olurdu yağmur yagmasin üstüne diye sonra da sabah sobanin basinda kurutur öyle giyerdik..

 117. ben biliyorum naylon coraplari trabzonda giyerdim o naylon coraplari ama cok sicak ama orda yere dusmemek icin giyerdim cok cins

 118. NURDAN ABLA haklisin dünyada paha biçilemez şey sağlik , bunu hasta olunca daha iyi anliyorum ama iyileşince tekrar parada karar kiliyorum ???
  ANONIM bizim yani JASMIN ve ben ayni şeylerden konuşurduk yani oda benim gibi Hintkolik , bana benzer birileri çikinca onunla sohbet daha keyifli oluyor ? Jasmin uzun zamandir yoktu o yüzden merak etdim doğrusu ve ilk ve son konuştugumuz gün ayni gündi ona bir günde bu kadar alişmişim doğrusu ? peki sen Işil’misin yoksa başka Anonimmi?
  DEFOŞ’UM çok sağol , evet yabanci mutfaklara özenirim farkli şeyler denemek tam bana göre farkli yerler keşfetmek , farkli insanlarla kaynaşmak tam benlik yabanci ülkelerin mutfağinada merakliyim ? Yani ben adini sadece Fasülye diye biliyorum reklamlarda görüyordum canim çekti o yüzden bir gün tadina bakmak isterim ? Tamam Defoş ben You Tube girip canli canli izlerim o zaman yapilişini teşekkürler ???
  Aaa buraya farkli isimlerde gelen ayni kişiler varmi peki ?
  RÜYA ABLAM tabiki sorun olmaz , aksine çok sevdim bu ismi çok hoşuma gitdi ablacim ? bana hep MINIK KUŞUM de olurmu ?
  Inşallah kizinin kontrölü iyi sonuçlanir abla ???

 119. Sende sagol AYSELCIM insallah bu kez ellerin bombos kalmaz..Peki canim eski esin ogluna duskunmuydu yoksa sadece senin canini yakmak icinmi bu kadar ugrastiriyor.Cevaplamazsan seni anlarim nedeni her neyse onda allah korkusu olmadigi kesin.

 120. NURSEL
  defne koyde yasayan kizlar bilir oplastik ayakkabilari hala varmi merak ediyorum.
  Benim dedim ayakkabilari bilen yoksanirim :)DEFNE HANGİ SARKİLARİ severdin veya seversin
  nurdan gitti sanrim

 121. Kizlar şu an Tvt-de Yalanci Bahar veriliyor baştan başlatmişlar diziyi INCEM çok geçmiş olsun sanada banada ? bu kanallar nasil ya resmen dalga geçip duruyorlar Allahim yardim et bana sabir ver lütfen ?

 122. Nursel dediğin şeylerin hepsini biliyorum canim. Lambada ayakkabi şu ışıklı ayakkabiyi mi kastediyorsun ;) terlikleri de biliyorum tabi..
  ???
  Alemsin MANYAM para önemli tabi. Ben de italyan mutfağını beğeniyorum çok :)
  ???
  Pırlantam naylon çorap giymezdim kalın çoraplar giyerdim. Peki ayakkabilari biliyor musun??

 123. NURSEL
  DEFNECİM canin oo isikli spor ayakkayi kasttetin heralde o degil bu dedigim boyle tabani sert sunger gibi petek gibi hafif tabanli ustu boyle kalin lastik ayaga geciriyorsun bak ablam diyor lambada sarkisi zamaninda cikmis patlnamis resmen :)
  Sarki yazmadin ne varsa eskilerde varmis cidden ya sarkilar bie daha anlamliymis defne:)

 124. SLM IYI AKSAMLAR KIZLAR ANCAK GELEBILDIM SIMDIYE KADAR DAMDAYDIK YARIN 3 KATIN ÖSTŪNU YAPACAYIZ YEGENIME CANIM EEE SIZLER NASILSINIZ NE YAPIYORSUNUZ BAKALIM

 125. Ben Rus mutfagini çok beğeniyorum Defoş birde Hint mutfagini daha çok bir şey tatmadim ama fotolarini görünce bile agzim sulaniyor birde onlarin yemeginin tadi elin ile yiyince çikiyor onlar Chana Masala’yi bile Rooti ekmeginin arasina sikiştira – sikiştira yiyorlar bende bu gün öyle yaptim çok lezzetli oluyormuş gerçekten birde yemegi on parmağim ile yiyince annemler şaşirdi kaldi noldu buna diye ?

 126. Ha anladim Pırlantam senin de giymiş olmana çok sevindim ortak animiz oldu :)
  ???
  Nursel ben 90li yillari dinliyorum yine yeni nesli pek bilmiyorum.. Barış Manco,Sezen Aksu,Tarkan,Izel,Celik,Hakan peker,Soner Arica,Yıldız Tilbe Sezen Aksu,Ebru gündeş, sibel can,Intizar,Levent yüksel,sertap,MFO,Nalan,Yonca evcimik,Emel muftuoglu gibi gibi işte.. bi de ingiliz sarkilar. Shakira,Beonce Racky Martin falan çok beğeniyorum

 127. NURSEL
  manya kiz hint mutfagi ne aTurk mutfaginin yaninda canim roti dedigin bazlama lavas vs yufka bizde alasi var egemizin gozlemeleri tek basina yemek sos yapip bildigin pazlamayla yiyorlar dunyanin en zengin mutfagi secildi bizim mutfak canim :) bu yuzden kiyas yapmam

 128. Zaten kimse kendi mutfağini yabanci mutfak ile kiyas yapmak istemez Anonimcim ama yabanci mutfaklari denemeğin zevki ayri

 129. NURSEL
  DEFNE evet o soylediklerini bende seviyorum.bumerang sensiz yillarda kizin sesi guzeldi 90larda dinledin mi?
  Zafer peket hakan peker bumu sevda soner :) seninle olurum tayfun
  Ay evet ya ayir edemiyorum hepsi guzelmis alo ordamisini bile dinldim:)
  Ricky martin un dos trees :)

  Birde o devirde dnya kupasi muzigini yapmisti trt de ikidebir cikardi ne izlerfik oda guzeldi evet guzeldi defne

 130. Denememis biri degil canim merak etme bir cok ulkenin mutfagini biyorum fakat dunya litaratuune girmis bir mutfak dunya seviyor hep bizden caliyorlar kiytirik hint mutfagiyla kiyaslayamam herseyi bulamac ve baharat bu konulara girmeyelim gulum tartisma sevmem sen bence biraz arastir bir seye koru korune takilma bakmak gormek lazim elestirmek icin bilgi birikimi gerekir sen seviyor olabilirsin goreceli bu tatlim

 131. NURSEL
  DEFNE canim sizlerle sohbet guzeldi
  hep beraber zaman tunelinde dolastik sohbete ren kattiysam ne mutlu bana
  benim icin degislik oldu hossohbetti
  tesekkurler m.oldum
  bana musade hayirli aksamlar hossohbetler iyi geceler

 132. Ben niye merak edim ki , sen başlattin kiyaslamam diye bana ne ? Ben zaten araştirip söylerim zaten deniyorum da baharatlarindan-da haberim var ayrica onlarin yemeginin tadi baharati ile çikar . Zaten tartişma yok burda bana göre sana göre varmi bilmem tabi ? zaten eleştirmiyorum ben bakmadan bilmeden sen acaba hangi yorumumu eleştiri olarak gördün hangi mutfagi eleştirdim söylermisin lütfen ?

 133. Iyi geceler Nursel canim
  ????
  Pırlantam konuş bakalim iyi geceler..
  ???
  Ee tabi Türk mutfağı çok zengin. Heleki kahvaltıarimiz. Turklerin kahvaltısı Gastronomisel olarak dünyada 1. MANYAM keşke Turkiyeye gelebilsen de her şehirde kahvaltı yapsan. Egede gözlemeli Vanda otlu peynir meşhur menemenimiz(biliyorsunuz Shlok menemen tarifi alıp gitti?) sucuklu yumurtalar,su boregimiz ve daha sayısız şerbetli güllü tatlilarimiz
  Yunanistan haini baklavayi bizden çalmaya çalıştılar ama beceremediler. Manyam peki bugun yemekleri yapmana kim yardim etti,malzemeleri nerden buldun ailen beğendi mi?

 134. NURSEL kendini tanıtmak istermisin merak ettim seni bizlere yakın yaşam tarzın. İstemezsen anlarım. ???

  ???

  Akşam çay faslı hatun kişilerimmm sizler ne yapıyonuz

 135. Defoş bu gün annem ve kardeşlerim teyzemlere oturmaya gittiler bende evde kaldim hasta oldugum için Nazli’da gelmişti zaten hep yanimda o benim canim kankim ;) neyse işte evde tek başima idim Nazli’da vardi canim sikkindi hemen aklima bir şeyler hazirlamak geldi annemlerde begenirdi buna emindim işte Nazli ile bir kaç tarif baktik öyle yaptik yani Nazli yardim etti bana beraber yaptik sonra annemler gelinceye kadar güzel sofra hazirladim hel beraber afiyetle yedik ?
  Rus mutfaklarini zaten ezbere biliyorum ben yani hiç sikinti yaşamiyorum o konuda ?
  Hint mutfağini desen BA YI LI RIM ?
  Evet inşallah bir gün görerim Türkiye’yi ? benim bir arkadaşim var hani söylemiştim ya babasi Türk diye işte o kiz beni ve yine bir kizi evine davet etti ama ben gidemedim işte o gün baklava yemişler gitmedigim için üzüldim ne güzel Türk mutfagindan baklava yiyecektim ???

 136. Defne :) cok haklisin :) kiza asagida baskasi yorum yapmis:) simdi fark eetm anonim deyince uzerime alinim ben yazmisim yazan kisi cikmis:)
  Evet Turk mutfagi mukemmel
  Defne
  gecenlenletde merikada 6.7 yaslarindaki cocuklara dunya mutfaklarindan yemekler yedirmisler gozleri bagliolarak cocuklar en cok Turk mutfagi yemeklerini begenmis onlari yemek istemis :) minislerde anlamis:) ):)

 137. Saat 21:50 yorum yapan Anonim kusura bakma kaç tane Anonim yaziyor kafa çorba oldu resmen yemin ediyorum ?
  Allahim ya niye isimleriniz yazmiyorsunuz , hayir anlamiyorumki ekranda yiyormuyuz isimlerinizi bari isminizin baş harfini koyun bu kadari olur her halde dimi ?
  ????

 138. Yani Türk mutfagindan pek bir şey yemedim ama Türk iceceklerini her zaman içerim mesela her sabah Kizilay extra C vitaminli limon aromali doğal zengin mineralli gazli icecek içerim onsuz veya portakal meyve suysuz güne başlamam ben ?

 139. NURDANIM UTC izliyorum afiyet olsun :)
  ???
  MANYAM Turkiyeyi bi tani gez herşeyini ezberle hintlilere Ruslara asla dönüp bakmazsin. Tıpkı şu emoji gibi burun kivirirsin??? sen bizim kızılcık marmelatimizi yedin mi özel bir meyvenin marmelati. KIZLAR KIZILCIK MARMELATASI YEDINIZ MI?? DÜNYANIN EN HARIKA TATLISI. internetten bakabilirsiniz. Allah’ım böyle birşey olamaz ya. Burada çok güzel yapan yerler keşfettim yemelere doyamiyorum. Karpuz recelimiz de efsane tabi. Peynir cesitlerimiz falan
  ???
  Aynen öyle Nursel Türk mutfağı number one?

 140. tamam manya karisiklik olmus :) soryy Turk mutfagi bi tadinca vazgecemeyecegin bir mutfak sinirsizdir her bir sehrinde bi dunya farkli cesit vardir:) ogrenmek tatmak zaman alir en meshurlarini tatsan yine yeter.:) emnin ol cok mutfak gordum bizimki en iyisi diyebilirim:)
  Neyse ben gider iyi geceler :)

 141. DzDefne o mamelat marketlerde satiliyor kizilcik tarhanasinida dene tipki bizim egenin un tarhanasi gibi ama kizilcikla yogurup yapilir sahane cnm iyi geceler cikmaliyim cnm

 142. Defoş , Anonim siz böyle söyleyince ben daha fazla meraklaniyorum ???
  Yok Defoş tatmadim ama emin ol yemek isterim Kizilcik marmelata’yi canim cekti ? zaten mermelat’lari severim ben hatda bayilirim ??? hele receller en çok sevdigim şey her halde bizim burdada yapilir recel bende yerim afiyetle ama en sevdigim çilek , şeftali receli ???

 143. Yaaa şu tombiş Pragya salak olduğu kadar-da ayri tatli yaa seviyorum ben Pragya’yi , hele anne rölü pek yakişir dimi yeni Rock Star King -de yakişikli imiş ???

 144. Nurdan abla ben ise Ah Kalbim izliyorum ?
  Naz abla hoşgeldin ?
  Iyi geceler ? tatli rüyalar kizlar hoşçakalin yarin sabah kadar tabi ? görüşiriz .
  FILIZ iyi geceler tatli rüyalar canim ?

 145. Bence de Pragya King ile yakışıyor Manyam. Abhi nankorune dönmesin. Bu Dishanin bülbül olduğu ortaya cikmiycak mi yoksa bülbül ölmüş mu?? :)
  MANYAM inşallah gelirsin Kızılcık senin yediğin marmelatlara benzemez. Patlıcan recelimiz zaten efsane. Turkiyeyi ve yeneklerimizi görmeni çok istiyorum dondurmali irmik helvamizi yemeni özellikle inşallah olur kuzum?
  ????
  Evet bizim tarhanaya benziyor
  ???
  Aynen öyle Nazim. Antebin lahmacununu içli koftesini yemeyen yemek yedim demesin dimi??Adananin kebabini
  ???

 146. Iyiyim Naz abla , sen nasilsin inşallah iyisindir ?
  Defoş şu yemeklerin ismini sayip durma kiz gece – gece canim cekiyor sonra bak yaa karnimdan her türlü sesler çikiyor ?
  Bencede Pragya & King olmali artik aci çekmw sirasi Abhi nanköründe adam tam kendine göre birini buldu evlenmek için yaziklar olsun Abhiye ?
  Defoş Disha Bülbül değilki benim bildigim kadari ile yeni estetikli Bülbüli başka bir ünlü canlandiriyor ay ismini hatirlamadim şimdi eskiden söylemiştim burada ismini , ben merak etdim şimdi bu Bülbül çiksa Purab’in karşina dese ben senin eskiden deliler gibi aşik oldugun kadin Bülbül’üm dese Purab napar Disha’yimi seçer Bülbüli’mi ayyy merak konusu Rüya ablam haberin yokmu bunlardan ???

 147. Ay MANYACIM Ah Kalbimi izlersem beynim beni terk edip gidecek başka diyarlara ??
  ???
  ALLAH RAHATLIK VERSİN HEPİNİZE KIZLAR ❤?❣❣❣????
  ??????
  ALLAH RAHATLIK VERSİN ELAM RUH IKIZIM AFRODITIM S.Ç.S ????

 148. DEFNEM AYNEN OYLE CANIM AMA BEN ASLEN URFALIYIM CANIM ???? URFANIN ETRAFI DUMANLI DAGLAR AMAN AMAN GEZME CEYLAN BU DAGLARDA SENI VURURLAR ANAYDAN BABAYDAN YARDAN AYRI KOYARLAR ??? BU KISA TURKU SANA GELSIN CANIM??

 149. DEFNEM ❤️❤️❤️ RUH İKİZİM
  İYİ GECELER TATLI RÜYALAR AHİRETLİGİM S. Ç.S KOMŞU KIZI ????????????????????????

 150. DEFNEM IYI GECELER TATLI RUYALAR CANIM?????????????????????????????? ELAMM HOŞGELDIN HAYATIM NASILSIN IYIMISIN GUZELIM????????????????????????????????????

 151. MANYACIM TESEKKUR EDERIM CANIM COK SUKUR IYIYIM GUZELLIM SENINDE IYI OLDUGUNA SEVINDIM BIRTANEM??????

 152. NAZIM ,??? HAYATIM HOŞ BULDUK İYİYİM SEN NASILSIN İYİMİSİN İNŞALLAH İYİSİNİZDİR GÜNÜN NASIL GEÇTİ GÜZELİM,

 153. NİHANIM PIRLANTAM
  NERDESİN NASILSIN İYİMİSİN İNŞALLAH İYİSİNİZDİR
  KIRILDIM SANA HANİ YAZMADAN ÖNCE HABER VERECEKTİN İNSAN SEVDİGİ İNSANI ÇOK MERAK EDER
  BENDE SENİ ÇOK MERAK EDİYORUM
  SENİ ÇOK SEVİYORUM
  HANİ AKŞAM YAZACAKTIN ?????????????????

 154. Disha =bulbul bunu ozellikle izledim bulbul rolunu canlandiriyorum dedi disha belki ortaya cikmistir cikacaktir mutlaka::)

 155. Allah rahatlık versinn hatun kişilerimm

  ???

  KİMLİĞİNİ SAKLAYIP YAZAN YALAM DOLAN YAZIP BAŞKA İSİMLERLE YAZANLAR HAYALLERİNİ GERÇEKMİŞ GİBİ ANLATIP YARDIM İSTEYENLER ???? HAKKIMI HELAL ETMİYORUM ???? mahşer kurulacaksa mizanda tartılacaksa sevaplar günahlar ki İNANIYORUM RABBİME VAADİ GERÇEKLEŞECEKTİR. Yalan dolan hayalle saçmalayanlara HAKKIM HARAMDIR. YÜZÜ OLAN UTANMASI OLMAYAN ŞEREFİ OLMAYAN YAZMAYA DEVAM ETSİN

  ????

 156. Bu nedir arkadaş sayfaları gezeyim dedim bin pişman oldum bu nedir manyaklıkta sınır tanımıyorlar yalanda dolanda sınır tanımıyorlar akla hayale gelmeyen şeyler yazıyorlar SALAK MI SANDINIZ SUSUYORSAK İNSANLIĞIMIZDAN yoksa HADİ BEE YALANCI demeyi biliriz evvel ALLAH

 157. Nurdan uzerime alinmiyorum ben diziyle ilgili yazip cikiyorum disha yorumunu yazip gectim kimseyle sohbetim yok ama sunu soyleyim isim yazipta hayel dunyasinda olanlarda vardir bence cunku sanal burasi guven olmaz bu yuzden ben diziyle ilgil yorum yazip cikarim ama bence takilma gordugum kadariyla kotu yorum gormedim en iyisi sadece dizi yorumu yazmak benim gibi neyse iyi geceler

 158. NURDANIM BALIM NE OLDU NEDEN BU KADAR SİNİRLENDİN
  BENİMDE HOŞUMA GİDMİYOR ANOMİN ÇIKMASI

 159. NAZIM HAYATIM KOLAY GELSİN EVDE TAMİRAT MI VAR BİRTANEM ?????

 160. ANOMİN SEN İNANMIYA BİLİRSİN BEN ARKADAŞLARIMA İNANIYORUM SONUNA KADAR AGIZLARINDAN ÇIKAN LAFA SÖZE SONUNA KADAR GÜVENİYORUM VE İNANIYORUM SANAL ORTAM OLABİLİR HEPİMİZ BURDA GERÇEGİZ BENİM İÇİN ÇOK HEMDE ÇOK DEĞERLİ OLAN ARKADAŞLARIM VAR GERÇEK HAYATIMDA ONLARLA BİRGÜN GERÇEKTEN TANIŞACAM

 161. NURDANEM BOŞVER SINIRINI BOZMAYA BILE DEYMEZ CANIM ALLAH RAHATLIK VERSIN IYI GECELER TATLI RUYALAR CANIM ?????

 162. Şahıs ismi vermedim ANONİM sadece biz iki yıl olacak nerdeyse bazılarımız tanışalı ve bu bazıları dediğim kişilerin doğruluklarına güveniyor İNANIYORUM sözlerim yerini bulur merak etmee haa sen istediğini sorabilir yazabilir sohbete katılabilirsin SAYGI VE DÜRÜSTLÜK ÇERÇEVESİNDE

 163. Nurdan tesekkur ederim.ben dizi yorumu disinda kez yaziyorum hic kimse ile sohbet etmedik tek kelime dizi karekterlerine icimden geceni yazdim ciktim.yine oyle yaparim kimseye birsey demem bilmiyorum isimlide olsa isimsizde olsa evet bagzi seyler utopik olabilir bilmiyorum siztecrubelisiniz daha iyisini bilirsiniz mutlaka insanlar sanal diye getcekte olamadiklari kisiliklere burunebilirler bunuda anliyorum biraz ama yanlis iste bu yuzden dizi disinda yorum yazmiyorum .deyip noktayi koyayim rahatsizlik verdiysem ozur dilerim hakinizi helal edin msajiniza yazmis bulundum inanin hiccevap yazmiyordum kusura bakmayin yorum yapmis bulundum :( baska birsey yazmayim konuyla ilgili hayirli geceler.

 164. ANOMİN CANIM NE KUSURU KENDİNİ BİLİYORLAR YAZAN KİŞİLER SEN ÜZERİNE ALINMA SANA SÖYLENEN KELİME DEYİL BURASI HER KESE AÇIK BİR YER YORUM YAZABİLİRSİN
  İYİ GECELER

 165. ???SELAMMM???
  ???PAPATYALARIMMM???
  ???NASILSINIZZZ???

  ????????????????????????????????????

  ??SİZLERİ SEVİOMMM??

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu