Gelinim Mutfakta

4 Temmuz Çarşamba Gelinim Mutfakta Günün Birincisi Kim Oldu? Günün Yemeği Mantılı Köfte

Gelinim mutfakta 4 temmuz günün birincisi ve aldığı puanı bu sayfa da bulabilirsiniz. Ayrıca 4 temmuz gelinim mutfakta günün birincisini belirleyen günün yemeği ne olduğunu malzeme listesini ve yapılışını vereceğiz. En alt kısımda ise cuma günü altınları almaya en yakın aday kim? Eleme potasına en yakın kim olduğunu rahatlıkla görebilirsiniz.

Gelinim Mutfakta 4 Temmuz Günün Birincisi Kim Oldu? Hangi Yemek Yapıldı?

Kanal D ekranlarının sevilen ve ilgi ile beklenen yarışma programı hafta içi her gün Fatih Ürek’in sunumu ile her pazartesi yeni bir gelin adayı ile başlayıp Cuma günü en yüksek puanı toplayan gelinlere beş altın veren harika bir konspert üzerine kurulu olan yarışma programında bu hafta izleyenler oldukça şaşırdı. Neden mi? Çünkü yarışma programında Hatice ile Başak’ın çekişmesi oldukça ilgi çekiyordu.

Başak’ın ani elenmesi ve ardından Hatice’nin hiç bir açıklama yapmadan yarışmadan çekilmesi herkese şoke etkisi yaptı. Dizicenter olarak bizler Hatice Karabulut’a aktif olarak kullandığı instagram adresinden sevenlerine açıklama yapmasını istedik. Şu ana kadar bir açıkla tarafımıza ulaşmadığının bilgisini verelim. Gelinim Mutfakta 5 Temmuz Perşembe Gününü Birincisi Kim olduğunu yazdığımız yeni sayfamıza geçmek için [pembebuton]Tıklayınız[/pembebuton]

2 Temmuz Pazartesi günü yarışmaya yeni olarak katılan Şebnem ve kaynanası Suzan hanım beklenenin altında bir performans sergilemekte. Son iki gündür en düşük puanı aldığından dolayı hafta ortasında alacağı her puan Şebnem’i eleme potasından kurtaracaktır. Bakalım bu gün Şebnem neler yaptı.

Hatice’nin yerine gelen eski yarışmacı Cansu ise tecrübesini konuşturmaya daha ilk günden başladı. Doğuma bir ay kalmasına rağmen hamile hali ile oldukça başarılı bir grafik sergilediğini düşünmekteyim.

Özlem ise bana göre Başak’tan boşalan hal ve tavırları aldığını görmekteyim. Özlem yarışmaya katıldığı gün ile şimdiki halleri çok farklı olduğunu zaten izleyenlerde fark etmiştir. Sizler Özlem hakkında ne düşünüyorsunuz? En alt kısımdaki yorum kısımından bizlerle düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.

Gelinim Mutfakta 4 temmuz günün birincisini belirleyecek olan yemeğin adı sır gibi saklansa da sitemiz günün yemeği ve malzeme listesine ulaştı. 4 temmuz çarşamba gelinim mutfakta yarışma programında Tahinli Mantılı Köfte yapılacak. Bende sizler gibi mantı da tahin ne gezer dedim ve oldukça şaşırdım. Ancak gerçek de böyle bir tarifin olduğunu gördüm.

Fatih Ürek kendisi mi seçiyor yemekleri bilmiyorum ama farklı olmayı ve daha önce yapılmayan tarifleri seçmeye gayret ettiğini gördüm. Bu durum kaynanalar gelinlerin tabaklarını bulmasını zorlaştırdığı da bir gerçek.

Şimdi Tahinli Mantılı Köfte Malzeme listesini verelim. Daha sonra 4 temmuz gelinim mutfakta günün birincisi kim olduğunu ve kaç puan aldığını vereceğiz. 

Gelinim Mutfakta 4 Temmuz Çarşamba Tahinli Mantılı Köfte Malzeme Listesi

 • 350 gram kıyma
 • 350 gram Mantı
 • iki diş sarımsak
 • Bir adet büyük soğan
 • Bir adet yumurta
 • İki çorba kaşığı zeytinyağı
 • Yarım demet maydanoz
 • iki dilim bayat ekmek kırıntısı
 • Bir çorba kaşığı kimyon
 • Bir tatlı kaşığı karabiber
 • Bir çorba kaşığı köfte baharatı
 • Bir tatlı kaşığı sumak

Sosu İçin;

 • İki çorba kaşığı tahin
 • Dört çorba kaşığı yoğurt
 • İki adet Limonun suyu

Üzeri için;

 • Sumak

Gelinim Mutfakta Program kapak resmi

Fatih Ürek malzeme listesini verirken gelinlerimiz de can kulağı ile dinleyip malzeme listesini çok dikkatli bir şekilde not aldılar. Kaynanalar gelinlerine bu tarifin nasıl yapılacağını 90 saniye de anlattıktan sonra izleme odasına geçtiler. Gelinler ise 40 dakika da bu tarifi yapmaya başladılar. Esasen bu tarifin bir çok malzemesi hazır olduğu için 30 dakikada da yapılabileceğini söylemem gerek.

Bu gün Özlem ile Cansu’nun çekişmesini izleyeceğiz. Cansu hamile olduğu için Şebnem’den sandalye getirmesini isteyince Özlem Şebnem’i ayakçı olarak nitelendirdi. Şebnem ise Özlem’in laflarını dikkate almadan Cansu’ya sandalye götürdü. Ayrıca bu gün Şebnem kardeşlerini anlatıp onlar için anne gibi olduğunu söyleyip çok duygusal anlar yaşadı.

Suzan hanım ise ben kardeşlerinin de senin de annenim diyerek sahip çıktı. 4 temmuz gelinim mutfakta günün birincisini belirlemek için en önemli kısmı olan puanlama aşamasına geçildi. 

Gelinim Mutfakta 4 Temmuz Puanları ( Çarşamba )

Gelinler belirlenen süre içerisinde Tahinli Mantılı köfte tarifini tamamladılar. Gelinim Mutfakta 4 Temmuz çarşamba günün birincisini belirlemek üzere sunum aşamasına geçildi. Bakalım hangi gelin kaynanalardan kaç puan aldı. Puanları veremden sizce adaletli puanlama yapılıyor mu? İki gündür izlediğiniz kadarı ile görüşlerinizi paylaşırsanız sevinirim. 

4 Temmuz Gelinim Mutfakta Puanları (Kaynanaların Gelinlere Verdiği Puanlar)

Kaynana Suzan’nın verdiği Puanlar
Özlem : 5
Tuğba : 1
Cansu: 3
Şebnem: 4 ⇒ Suzan’ın Gelini

Kaynana Nurten’in verdiği Puan
Özlem : 3 ⇒ Nurten’in Gelini
Tuğba : 2
Cansu: 5
Şebnem: 1

Kaynana Sevgül’ün verdiği Puanlar 
Özlem : 5
Tuğba : 2
Cansu: 1 ⇒ Sevgül’ün Gelini
Şebnem: 3

Kaynana Rukiye’nin verdiği Puanlar
Özlem : 5
Tuğba : 3 ⇒ Rukiye’nin Gelini
Cansu : 1
Şebnem : 4 

Her kaynana nitekim kendi gelinine en yüksek puanı vermek istese de bu her zaman mümkün olmuyor. Bu gün yapılan puanlamada Nurten hanım, Özlem’in devamlı tartıştığı Cansu’ya daha çok puan vermesi Özlem’i çileden çıkarttı.

Nurten hanım da sinirli biri bakalım Nurten hanım kendi gelinin tavırlarına karşı ne yapacak. Kaynanaların verdiği puanları yarışmaya katılım sırasına göre verelim. Özlem 18 puan, Tuğba 8 puan, Cansu 10 puan, Şebnem 12 puan aldı.

Bu puanlar çerçevesinde gelinim mutfakta 4 temmuz günün birincisi (Çarşamba) de belli olmuş oldu. 4 temmuz gelinim mutfakta günün birincisi Özlem oldu. Hafta ortasına geldik. Altınları alma konusunda en iddialı aday kim olduğunu ve eleme potasına giren gelin kim olduğunu görebilmek için gelinim mutfakta toplam puanları verdik.

( 2 – 6 ) Temmuz Haftalık Toplam Puanları

Özlem’in Toplam Puanı = 25 + 18 = 43
Tuğba’nın Toplam Puanı = 21 + 8 = 29
Cansu’nun Toplam Puanı = 20 + 10 = 30
Şebnem’in Toplam Puanı = 14 + 12 = 26

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

2 Yorum

 1. Hüsniye hnm ve Hatice olmadığı için artık program hiç de güzel geçmiyor Hüsniye hnm çok hakkaniyetli davranıyordu Hatice de çok seviyeli bir gelin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu