4N1K

4N1K İlk Aşk Tuttu Mu Seyirci İlk Bölümüne Nasıl Tepki Verdi? Kaç Reyting Aldı?

4n1k dizisi ilk bölümü ile Fox ekranlarına 6 temmuz cuma akşamı çıkmış ve oldukça iddialı bir giriş yaptı. Peki 4n1k reytinglerde nasıl yeni sezonda devam edecek mi? İlk bölümü ile hikayeye kendisini katabildi mi tüm bu soruları yanıtlamaya çalıştık.

 4N1K Tuttu Mu? Yeni Sezon Devam Edecek Mi?

Dizi dün itibari ile en az iki kez izledim. Hikaye beni başından itibaren aldığını belirtmeliyim. İzleyiciyi benim şahsi fikrim etkilediler. Ancak bu demek değil ki her şey çok güzel kusursuzdu diyemem.

Bir kaç yerde mantık hatası vardı. Yaprak, okula yeni gelen Barış’ın her dediğini kolyesini alabilmek için yapması üstüne üstlük çocukluğundan beri yapmadığı şeyleri yapması Etek giyme oje sürme makyaj yapma gibi bir çok şeyi sadece kolye için yapması biraz garipsedim. Ayrıca dizinin daha başlarında ortaya atılan yaprak demek bu okulda beş kişi demek sözleri ile yaprağın okulda bir etkinliği olması nedeni ile kolyeyi başka yollardan da alabilirlerdi.

Burada yapılan her şey yaprak karakterine uymadığını düşünüyorum. Ayrıca okula daha yeni gelmiş birinin takım kaptanı olması da çok saçma olduğu kanaatindeyim.

Hikayeye heyecan katmak için yapılmış. Ancak bazı durumlarda inandırıcılığını kaybettiklerini düşünüyorum. Keşke Okula yeni gelen öğrenci bir kaç maç görüntüsünden sonra koçun takım kaptanın değiştirmesi belki daha inandırıcı olabilirdi. Onun haricinde hikaye olsun oyunculuklar olsun gerçekten harika buldum. Oğuz için ayrı bir parantez açmak istiyorum.

Oğuz karakterini canlandıran Cemrehan Karakaş gerçekten çok harika bir iş çıkarmış. Jest ve mimikleri kadınlar hakkında yaprağı ikna edici konuşmasını dinlerken sanki o an orada onlarla beraber gibi hissettim. Zeliş ile Melike arasında yanlış anlaşılma da ayrıca çok komik anlardandı. Bu dizi bizleri hem güldürecek hem de kısa kısa hayattan ders vereceğini görmüş olduk.

Seven iki insan oğlu veya kısı duymasın diye sevgisinden vaz geçebilecek kadar evlat sevgisi için yapabilecekleri önümüze serdiler diyebilirim. Biz dizi hakkında böyle konuşuyor. Peki seyirci nasıl tepki verdi? 4n1k reytinglerde nasıldı şimdi birazda bunlardan bahsedelim. Dün açılan 4n1k ile heşteklerin bir çoğunu okumaya gayret ettim. Diziyi harika bulduklarını Oğuz karakterine bayıldıklarını ve Cuma günü artık bir tek dizim var diyenlerin sayısı oldukça fazla. Peki bu tepkiler reytinglere nasıl yansı derseniz.

4n1k ilk aşk dizi kapak resmi 1

Dün final tadında Brezilya – Belçika çeyrek final karşılaşması vardı. Maç çok önemli olduğu halde 8 reytinglere ulaştı ve il sırada reytinglere girdi. İkinci sırada ise saat 17 de başlayan Uruguay – Fransa karşılaşması 3.13 reyting ile ikinci sırada kendisine yer buldu.

4n1k hemen bunların ardında üçüncü sırada 3.0 reytingle kendisine yer buldu. Tahminlerime göre 4n1k yeni sezonda da bizlerle devam edecek. 4n1k reytinglerde dahada yükseleceğini düşünmekteyim.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Başa dön tuşu