Gelinim Mutfakta

5 Eylül Gelinim Mutfakta Günün Birincisi Kaynanalardan Kaç Puan Aldı? Gelinim Mutfakta 5 Eylül Çarşamba Puanları

Gelinim Mutfakta 5 Eylül Çarşamba günün birincisi kim oldu? Hangi gelin en yüksek puanı aldı? Kaynanalar gelinlere Çarşamba günü nasıl puanlama yaptılar. Gene 1-1-1-5’ler mi verildi? Gelinim Mutfakta 5 Eylül Çarşamba günün birincisi olup, çeyrek altını alan gelin kim olduğunu verirken diğer yarışmacı gelinlerin de puanlarını tek tek vereceğiz. Yani; Ezgi’nin puanını, Ayşenur’un puanını ve İzmirli Burcu’nun puanlarını toplu halde vereceğiz.

5 Eylül Çarşamba Gelinim Mutfakta çeyrek altını almak ve Cuma günü yapılacak olan hafta finalinde beş bileziğin sahibi olmak için gelinler, günün yemeğini tüm kaynanalara bir şekilde beğendirip  5 Eylül gelinim mutfakta puanları verilirken en yüksek puan almak isteyecekler. Kaynanalar ise bence yemeğin lezzetinden çok kendi gelinlerin tabaklarını bulmaya çalışacaklar. Bu yüzden kimi zaman hak edilmeyen, çiğ yemeklerle yüksek puanları alan gelinleri de gördük. O yüzden bu programı izleyenler olarak asıl amacın lezzet değil kendi gelinin bulmak olarak bilinçaltına yerleştirdiğimizde yarışmayı izlemek daha zevkli hale geldiğini söylemeliyim.

Her gün kaynanalar tarafında yapılan yemekler puanlanıyor ve bu puanlardan dolayı puan durumu değişiyor ve haftalık altın yarışında sıralamada anlık değişiklik gösteriyor. Bizde bu değişimi yakalayabilmek için sizler için Gelinim Mutfakta haftalık puanları (3 Eylül – 7 Eylül) an ve an vereceğiz. Ayrıca her gelinin aldığı Gelinim Mutfakta toplam puanlar da kim önde olduğunu dakikasında görebilmek için alt kısımda vereceğiz. Tüm puanlar her zaman olduğu gibi en alt kısımda verdik. Özet kısmı okumak istemeyenler sayfanın en altında kaynanaların verdiği puanları ve haftalık puanları görebilirler. Gelinim Mutfakta 6 Eylül Perşembe Günün birincisi ve çeyrek atını kim aldığını yazdığımız yeni yazımız görmek için [pembebuton]Tıklayınız[/pembebuton].

Gelinim Mutfakta 5 Eylül Günün Birincisi Burcu Mu Oldu?

İlk iki gündür 30 yıllık Reyhan ile Perihan ikilisi neredeyse rakiplere karşı aynı tepkiler verdiler ve fikir ayrılığına hiç düşmediler. Bu ne demek oluyor biliyor musunuz? Artık Burcu ile Ayşenur’un karşısında iki Reyhan ve İki Ezgi yarıştığını düşünün. Perihan hanım yarışma dışında Ezgi’nin mutlaka ama mutlaka yaptığı bir pasta olsun yemek olsun tatmıştır. Şimdi yarışmada Perihan hanım hem kendi gelini Esra’nın elinin lezzetini biliyor hem de Ezgi’nin elinin lezzetini biliyor. Ancak ilk iki gün kameralar nedeni ile heyecanlandığını düşünüyorum. O yüzden etili bir puanlama yapamadı. Kötü diye yorumladığına yüksek puan verirken iyi dediği tabağa düşük verdi. Bu durumu Reyhan hanım da fark edip ilk hafta heyecanı olabilir deyip 30 yıllık arkadaşını bu konuda uyardı. ⇓⇓Puanlar Sayfanın en alt kısmında verilmiştir⇓⇓.

Gelinim mutfakta 5 Eylül puanlama (Çarşamba) kısmına geçmeden dün en yüksek puanı kim aldı haftalık puanlarda kim önde önce onları verelim aradın da günün yemeğinin adını açıklayıp malzeme listesini verdikten sonra Gelinim Mutfakta 5 Eylül günün birincisi olup çeyrek altını alan şanslı gelinin kim olduğunu söyleyelim. Gelinim Mutfakta Program kapak resmi

Dün yarışma programında kabaklı köfte yaptılar. Her gelin zamanı dikkatli kullandılar ve vakit dolmadan her gelin tabaklarını sunuma hazırladılar. Perihan hanım dün en yüksek puanı Ayşenur’a verdi. Kendi gelini Esra’ya gene bir puan verdi. Nermin hanım Ezgi’ye giden puanlara engel olmak için 1-1-1-5 puanlar kullandı ama beş puan Ezgi’ye gitti. Reyhan gene kendi gelinin tabağına beş puan verip diğerlerine çok düşük puanlar verirken Nurten hanımın beş puanı da Ezgi’ye gitti. Gelinim Mutfakta 5 Eylül Puan durumu nasıl şekillendiğine baktığımızda  Ezgi 17 puanla günün birincisi oldu ve çeyrek altını aldı. İkinci 9 puanla Ayşenur olurken üçüncü 8 puanla Burcu oldu. Esra ise 6 puanla günü gene sonuncu bitirdi ve bu gün de buna benzer bir puan alırsa tehlike çanları çalmaya başlayacak. 

Gelinim Mutfakta toplam puanları açısından kim önce kim eleme potasına yaklaştığına bakacak olursak Ezgi 24 puanla liderliğini halen korumakta. İzmirli gelin Burcu ise 2 puan geride 22 puanla Ezgi’nin ensesinden takip ediyor. Tartışmaların odağı olan Ayşenur ise 20 puanla hemen bu ikilinin arkasında bilezik yarışında ben de varım diyor. Esra ise o kadar düşük puanlar almasına rağmen çok kötü bir konumda değil. 18 puanla şimdilik sonuncu sırada kendisine yer buldu. Bakalı Esra bu gün bir çıkış yapıp Gelinim Mutfakta 5 Eylül Günün Birincisi olan gelin olabilecek mi? Bunu hep birlikte göreceğiz.

Bu gün kaynanalar konseyinin vereceği puanlardan en çok merak ettiğim Nermin ile Perihan hanımın puanlaması olacak. Çünkü dün her iki kaynana da kendi gelinlerine bir puan verdiler. Perihan hanım daha kendi gelinin tabağını bulmuş değil. Diğer yandan Reyhan hanıma tepki olarak dün bir gaza gelip 1-1-1-5 veren Nermin hanım beş puanı en sinir olduğu rakibi Ezgi ile Reyhan ikilisini verince muhtemelen eve gidince gene uyumamıştır. Bu yüzden Nermin gene aynı düşük puanlar mı verecek?

5 Eylül Gelinim Mutfakta gününü birincisi (Çarşamba) ve çeyrek altının sahibini kendi gelini Ayşenur’u yapabilecek mi? Bekleyip göreceğiz. Şimdi lafı daha fazla uzatmadan bu gün gelinler hangi yemeği yapacaklar? Çarşamba günü gelinler Mercimekli Bulgur Pilavı yapılacak. Hemen tarifini verelim.

5 Eylül Gelinim Mutfakta Günün Yemeği Mercimekli Bulgur Pilavı Malzemeleri

 • Bir su bardağı pilavlık Bulgur
 • Bir adet orta boy soğan
 • Yarım su bardağı mercimek
 • Bir yemek kaşığı tereyağı
 • İki yemek kaşığı Zeytinyağı
 • Bir tarlı kaşığı tuz
 • Bir tatlı kaşığı Nar ekşisi
 • Bir çay kaşığı pul biber

Esra artık kötü gidişe bir son verip günün en yüksek puan alan gelini olmak için herkesçe bilinen ve yapımı oldukça kolay olan Mercimekli bulgur Pilavında öne çıkmak istiyor. Bu yüzden şeflerin verdiği uyarıları ve malzeme listesini pür dikkat dinledi. Bakalım istediklerini yapabilecek mi?  Gelinim Mutfakta 5 Eylül Çarşamba günün birincisi kim olduğu ve 5 Eylül Gelinim Mutfakta puanları alt kısımda sizleri bekliyor. 

Gelinim Mutfakta 5 Eylül Puanları (05.09.2018 Çarşamba)

Gelinler günün yemeğini not aldıktan sonra kaynanalar ve gelinleri günün yemeği ve malzeme listesini dinledikten sonra kaynanalar mercimekli pilavı nasıl yapacaklarını kendi gelinlerine 90 saniye de anlatmaya çalıştılar. Bu 90 saniyenin 30 saniye gibi kısa kısmını yayınlıyorlar. Geriye kalan kısımda ne konuşulduğu ve kaynanalar gelinlere ne dediği merak konusu oluyor. 90 saniye bittikten sonra kaynanalar izleme odasını giderken Fatih bey ile gelinler de kabaklı köfte için 35 dakikalık süreyi başlattılar.

Gelinler, günün yemeğini olan mercimekli bulgur pilavını yaparken Ezgi ile sessiz gelin Burcu arasında soğuk rüzgar esiyor. Burcu bir gün günün birincisi olduğun için sevinme derken Ezgi de ben bir gün günün sonuncusu olduğum için sevinme diyerek tepkisini koydu. Kaynanalar odasında ise Reyhan hanımın bana göre despot tavırları ile Ezgi ben konuş demeden konuşmaz. Ben baş roldeyim diyerek diğer kaynanalara karşı havalara girdiğini gözlemledik. Ama bunlar sıradan konular.

Asıl mesele Ezgi’nin tavırlarına tepki olsun diye Ayşenur Ezgi’ye gelen hediye çiçekli vazoyu yere atıp kırdı. Ezgi ise Ayşenur’un bu öz güveni karşısında sadece ne yapıyorsun demekle yetindi. Bakalım üzerindeki şoku atında ne yapacak. Ayşenur’un asıl amacı Ezgi’yi sinirlendirip günün birincisi olaması engel olmak için yaptığını düşünüyorum. Ayrıca bu gün Ezgi yayın başlamadan koluna kaynanası Reyhan’ın resmini yapıştırıp geldi. Baş tacı olmaya geldim dedi.

Gelinler 35 dakikalık süre içerisinde günün yemeğini mercimekli bulgur pilavının yapımını tamamladılar ve sunum aşamasına geçtiler. Birazdan verilecek puanlar neticesinde, Gelinim Mutfakta 5 Eylül Çarşamba günün birincisi ve çeyrek altının sahibi belli olurken aynı zamanda günün sonuncusu da belli olacak. Bu günün puanları alt başlıkta ⇓⇓ sizleri bekliyor. 

5 Eylül Gelinim Mutfakta Puanları (05.09.2018 Çarşamba)

Kaynana Nurten’in verdiği Puan
Ezgi : 1
Ayşenur : 3
Burcu : 2 puanNurten’in Gelini
Esra : 5
******************************

Kaynana Nermin’in verdiği Puanlar
Ezgi : 3
Ayşenur : 1 puanNermin’in Gelini 
Burcu : 5
Esra : 3
******************************

Kaynana Reyhan’ın verdiği Puanlar
Ezgi : 5 puanReyhan’ın Gelini
Ayşenur : 3
Burcu : 1
Esra : 3
******************************

Kaynana Perihan’ın verdiği Puanlar
Ezgi : 4

Ayşenur : 5
Burcu : 1
Esra : 3 puan ⇒ Perihan’ın Gelini
*******************************

Gelinim Mutfakta Reyhan Hanımın Ezgiye Verdiği Puanların Tamamının Resmi

Yarın Reyhan hanımın kendi gelinin tabağını bulma istatistiğini vereceğim. Bu kadar olasılığı yakalama şansı matematiğe göre olmayacağını düşünüyor ve bunu arkasında art niyet arıyorum. Bunu kanıtlamak için ilk günden itibaren tek tek yazacağım. Lütfen siz ne düşünüyorsunuz. İlgili yazıyı kanal D ile paylaşacağım.

Çarşamba günü kaynanaların verdiği yukarıdaki puanlar ile bu gün de sona erdi.Hangi kaynana kendi gelinin tabağını buldu? Kim en düşük puanı aldı? Gelinlerin Çarşamba günü (5 Eylül) aldığı toplam puanlar ne? Gelinlerin yarışmaya katıldığı sıraya göre aldığı toplam puanları tek tek verelim. Ezgi 13 puan, Ayşenur 12 puan, Burcu 9 puan Esra 14 puan aldı. Gelinim mutfakta 5 Eylül günün birincisi Esra oldu. (Çarşamba) ve Çeyrek altını Esra aldı.  Puanlar an ve an değişiyor. Anlık olarak puanları görebilmek için aşağıya kaydırıp sayfayı yenilerseniz yeni puanları görebilirsiniz. Beş altın bileziği almaya kim yaklaştığını kimin de eleme potasına yaklaştığını görmek için alt kısımda gelinim mutfakta haftalık puanlarını verdik. Nermin hanım iki gündür kendi gelinin tabağını bulamadığı gibi ayrıca bir puan vermesi Ayşenur için tehlike çanları çalmaya başladı. Şu an beş bilezik için en son sırada yer alıyor ve her an eleme potasına girmek ile karşı karşıya kalabilir. 6 Eylül puanlarını görmek için en üst kısımda Mavi yazı içerisinde tıklayınız ibaresine basarak ulaşabilirsiniz.

3 – 4 – 5 Eylül Çarşamba – 7 Eylül Cuma Toplam Puanlar (Çarşamba)

Ezgi’nin Puanı : 24 + 13 = 37
Ayşenur’un Puanı :20 + 12 = 32
Burcu’nun Puanı :22 + 9 = 31
Esra’nın puanı :18 + 14 = 32

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

11 Yorum

 1. Reyhan hanımın ikinci gelişinden başlayarak istatistik çıkarmak gerekir.

 2. Ben anlamıyorum bunu yaaaa şu ezgiyi hiç sevemedim kendisi 1 puan aldığı zaman konuşuyor ve kabul etmiyor burcu 1 puan aldığı zamanda ezgi diyor ki kabul et ezgi önce kendi tabağını kabul etmiyorsun ki burcu neden kabul etsin tmm ezgi iyi puanlar alıyor hak etiğini düşünüyorum çünkü kayınvalidelerden iyi puanlar alıyor

 3. Haksız puanlama olsa zaten biz anlayamayız zaten orda bulunsak gözümüzde görsek bile yedirmek istediksen sonra yedirirler ruhumuz duymaz. Günahları boynuna. Belki kimin birinci olacağı haftabaşından belli veya puanlar yakın tutulup cuma günü belirleniyor bilemeyiz. Gelin kaynanalar birbirine tüyolaşmaktan bahsediyolar bu gerçek olabilir orda tabağına gelince gelin tarafından bi öksürme veya sesli nefes alıp verme vb. gibi sadece kaynanasının anlayacağı şeyler olabilir, bunu diğer gelinler anlayabilirler ama ispatlayacakları şeyler değildir. Yani gelin kaynananın bakışması şart değil hile yapmak istedikten sonra. Ayrıca işi büyütürsek Fatih Bey puanlamalar yapılırken sorduğu sorularla istese tüyo verebilir yönlendirebilir kendi gelinini bulmasını sağlayabilir veya gelinine düşük vermesini de sağlayabilir. Sonuç olarak istedikten sonra programın yapımı tüm yarışmacıların bilgisi dahilince veya istediği kişileri kullanıp birinciyi ayarlayabilir. Ama seyirci olarak bunu düşünsek ne olur düşünmesek ne olur sonuçta iyi kötü izliyoruz yarışmayı. Yarışmanın yüzde yüz adaletli veya yüzde yüz adaletsiz olduğunu düşünmüyorum.

 4. Tüyo hile vb mevzuları es geçersek hiçbir kayınvalide puanlamasında adil değil, yok kafam karıştı yok bugun yanlış verdim yok çiğ olana yüksek puan vermelerden belli

 5. Ya Ezgi ve Reyhan hanım oraya farklı sebeplerden gelmişler önce ki yarışmacıların tırnağı bile olamazlar ya onlarda tuhaflık var berbat yemek yapıp ilk haftada elenen Ezgi ne olduda böyle oldu bu işi ben farklı anlıyorum artık yeter o Reyhan mıdır nedir kendini bişey bişey Bi havalar kim ki ya ekrana bile yakışmıyor bence gönderilsin yeter

 6. Ezgi elendiği dönemde yaptığı hatalardan ders almış bunu gözardı etmeyelim, diğer gelinler köfteyi sıkı yapamazken Ezgi önceki tecrübesiyle daha sıkı yaptı ve dağılmadı böylece kaynanası buldu. Ama hergün bulması şansla açıklanamaz sanki

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu