Gelinim Mutfakta

5 Temmuz Perşembe Gelinim Mutfakta Günün Birincisi Kim Kaç Puan Aldı? Altınlara Kim Daha Yakın

5 temmuz gelinim mutfakta günün birincisi kim olacak? Kaynanalardan kaç puan alacak? 5 Temmuz Gelinim mutfakta günün yemeği ne? Tarifi var mı? hepsini bu yazımda bulabilirsiniz. Gelinim mutfakta 5 temmuz gününü birincisi gene Özlem mi oldu? Ayrıca yarın yani final günü kim daha önde olduğunu gelinim mutfakta toplam puanlarını ve gelinim mutfakta 5 temmuz puanlarını en alt kısımda bulabilirsiniz.

Gelinim Mutfakta 5 Temmuz Gününü Birincisi Kaynanalardan Kaç Puan Aldı? Hangi Yemeği Yaptılar?

Yarışma programında her hafta büyük ödüle bir gelin ulaşırken, başka bir gelinde hayallerine veda edip yarışmadan eleniyor. Bu hafta üç gün üst üste birinci olan Özlem Gelinim Mutfakta yarışma programında da rekora koşmaya hazırlanıyor. Hanife ve Hüsniye hanım Özlem’in artık elinin lezzetini bildiğinden dolayı yüksek puan vermiyordu.

Her iki kaynana gittikten sonra yerlerine gelen özellikle Sevgül hanım üç gündür Özlem’e hep beş puan verdi. Kendisi de bu duruma ” ben Özlem için gelmişim galiba” diyerek verdiği puandan dolayı kendisini eleştirdi. Özlem ise hem yüksek puan alıp hem de Başak’tan boşalan savaşçı ve kavgacı kişiliği üzerine almış gibi gözükmekte. Bakalım kendisini nereye kadar götürecek hep birlikte izliyor olacağız.

Gelinim Mutfakta altınları kim aldı kim elendi ( 6 temmuz Cuma )  ilgili yazımıza geçmek için [pembebuton]Tıklayınız[/pembebuton]

Şu an için altınlara en yakın olan gelin Özlem. Peki eleme potasında kim var? Geriye kalan tüm gelinler neredeyse eleme potasında olduğunu söyleyebilirim. En geride Şebnem ve onun puanı 26, bir sonraki gelin Tuğba ve onun da puanı 29 en gerideki rakibi ile üç puan var. Cansu’nun puanı 30 ve Cansu da eleme potasında olduğu çok açık bir şekilde gözükmekte.

Bakalım bu üçlüden kim gidecek. Perşembe günün yemeği ve malzeme listesine geçmeden Özlem’in kavgacı ve bazen de alaycı tavırlarını beğeniyor musunuz? Yoksa Özlem herkese karşılık verdiği için haklı mı? Görüşlerinizi en alt kısımda yorum bölümünden bizlere bildirebilirsiniz.

Gelinim Mutfakta 5 Temmuz Günün Yemeği Erişteli Tavuk ( Perşembe )

Yarışma programında çok harika tarifler ortaya çıkıyor. Bu yüzden her gün verilen tarifin malzeme listesini ayrıntılı olarak vermeye gayret ediyorum.

Yayında malzeme listesi çok hızlı geçtiğinden aynı tarifi yapmak isteyenler buradan yararlanabilirler. Hemen perşembe günü Fatih Ürek Erişteli Tavuk yapılacağını söyledi. Bakalım kim daha güzel yapacak. Gelinler hemen malzeme listesini yazarken bizde buraya ekleyelim.

 • 300 gram tavuk but
 • 2 su bardağı erişte
 • 1 adet havuç
 • 1 adet sivri biber
 • 2 dal taze soğan
 • 3 diş sarımsak
 • 1 avuç fındık
 • 1 çorba kaşığı soya sos
 • iki çorba kaşığı sirke
 • iki çorba kaşığı zeytinyağı
 • iki çorba kaşığı bal
 • bir çay kaşığı pul büber
 • bir çay kaşığı karabiber
 • bir çay kaşığı tuz

5 temmuz gelinim mutfakta günün birincisini ve aldığı puanları alt kısımda bulabilirsiniz. Bu gün yani 05.07.2018 perşembe günü gelinim mutfakta yarışma programında dikkat çeken bir kaç olan var. İsterseniz onlardan bahsedelim.

Suzan hanım dün gelini çok duygusal bir konuşma yapmıştı. Suzan hanım da dayanamayıp yerinden kalkıp kendi gelini Şebnem’e sarılıp onu teskin etmişti. Ancak etrafındaki gelin ve kaynanaların çok duygulanıp ağlayanların olduğu gibi hiç oralı olmaya olmayan kaynanayı görünce bu gün yayında içinden biriktirdiği tepkiyi bu gün dışarı vurdu. Suzan hanım karşısındaki kaynanaya sen nasıl bir annesin.

Günün kritiği yapılırken Nurten hanımda Tuğba’ya zorla ağlamak için parmağını gözüne sokup ağlamaya çalıştığını iddia edince Tuğba da madem elini gözüne sokunca ağlanıyor. O zaman siz parmağınızı gözüne sok da ağla da görelim diye tepkisini ortaya koydu.

Puanlama aşamasında ise Özlem dün bir tek kendi kaynanası Nurten hanımdan beş puan alamamış ve sinir olmuştu. Bu gün de puanlarda Nurten hanım kendi gelini Özlem’e beş puan vermediği, Özlem de deliye döndüğünü gördük.

Bakalım gelin ile kaynana arasında bir tartışma çıkacak mı? Nurten hanım kendi gelini dışında herkese aslan kesilirken Özlem’e hiç ses etmemesi dikkatlerden kaçmadığını söyleyebilirim. Şimdi günün en önemli kısmı olan gelinim mutfakta puanlama aşamasına geçildi. Gelinim mutfakta 5 temmuz günün birincisi birazdan verilecek bu puanlar neticesinde belli olacak. 

Gelinim Mutfakta 5 Temmuz Puanları ( Perşembe )

Gelinler belirtilen süre içerisinde gününü yemeğini zamanın da yetiştirdiler ve sunum aşamasına geçildi. Özlem’in aklında bence tek bir düşünce var. O da rekor kırmak ve her gün, günün birincisi olarak altınları kazanmak.

Geriye kalan üç gelin adayının öncelikli düşüncesi eleme potasından bir adım önce olup kurtulmak ardında altınları almak için Özlem’e yetişmek olduğunu düşünüyorum. 5 temmuz gelinim mutfakta günün birincisi kim oldu? hadi daha fazla konuşmadan gelinim mutfakta 5 temmuz puanlarına geçelim.

Gelinim Mutfakta Program kapak resmi

5 Temmuz Gelinim Mutfakta Puanları ( 05.07.2018 Perşembe )

Kaynana Sevgül’ün verdiği Puanlar 
Özlem : 5
Tuğba : 2
Cansu: 4 ⇒ Sevgül’ün Gelini
Şebnem: 1

Kaynana Rukiye’nin verdiği Puanlar
Özlem : 3
Tuğba : 4 ⇒ Rukiye’nin Gelini
Cansu : 1
Şebnem : 5

Kaynana Nurten’in verdiği Puan
Özlem : 2 ⇒ Nurten’in Gelini
Tuğba : 1
Cansu: 3
Şebnem: 5

Kaynana Suzan’nın verdiği Puanlar
Özlem : 4
Tuğba : 4
Cansu: 5
Şebnem: 1  ⇒ Suzan’ın Gelini

5 temmuz gelinim mutfakta günün birincisi kim olduğunu verilen puanlar çerçevesinde öğrenmiş olduk. Bu gün puanlama kısmında en çok merak edilen Özlem gene birinci olacak mı? Bir de Nurten hanım kendi gelinin tabağını bulup ona beş puan verecek mi? Nurten hanım kendi gelininin tabağını bulup beş puan veremedi.

Özlem de buna çok sinir oldu. Tüm gelinlerin yarışmaya katılım sırasına göre göre perşembe günü aldıkları puanları tek tek verelim. Özlem 14 puan, Tuğba 11 puan, Cansu 13 puan, Şebnem 12 puan aldı. Bu sonuçlara göre gelinim mutfakta 5 temmuz günün birincisi yine Özlem oldu. Yarın yani final günü altınlara en yakın olan ve eleme potasında kalan gelin kim olduğunu alttaki gelinim mutfakta toplam puanları ile görebilirsiniz.

2 Temmuz – 6 Temmuz Gelinim Mutfakta Puanları ( Haftalık)

Özlem’in Toplam Puanı = 43 + 14 = 57 puan altınlara en yakın
Tuğba’nın Toplam Puanı = 29 + 11 = 40 puan
Cansu’nun Toplam Puanı = 30 + 13 =43 puan
Şebnem’in Toplam Puanı = 26 + 12 = 38 puan elenme adayı

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

9 Yorum

 1. hatice neden veda etti.şimdi favorim özlem işallah bütün bilezikleri o alır .cansuyu eleyin şebnem kalsın

  1. hatice hanımdan cevap bekliyoruz cuma günü yarışmaya devam edeceği yönde çok net konuşmaları var kendisinden bir açıklama bekliyoruz.

 2. evet özlem hak ediyor altınları o almalı bide hatice neden yok merak ediyorum lütfen gelsin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu