Gelinim Mutfakta

6 Ağustos Pazartesi Gelinim Mutfakta Günün Birincisi Kaynanalar Tarafında Kaç Puan Aldı? Günün Yemeği Ne?

Gelinim Mutfakta 6 Ağustos Günün birincisi kim oldu? ve kaç puan aldığını vereceğiz. Bu puanları verirken; Özlem’in puanı, Emine’nin puanı Ezgi’nin puanı ve Halise’in puanını da vermiş olacağız. Bu gün yani 6 Ağustos Gelinim mutfakta günün yemeği ve malzemesini da ayrıca vereceğiz. Gelinim mutfakta puanları ile haftalık puan durumu en altta verilmiştir.

Gelinim Mutfakta 6 Ağustos Günün Birincisi Emine Mi Oldu?

Gelinim Mutfakta 7 Ağustos Salı Günün Birincisi Kim Olduğunu Yazdığımız yeni yazımıza geçmek için [pembebuton]Tıklayınız[/pembebuton]. Yeni bir hafta ve ilk gün olduğundan dolayı bu hafta yarışmaya Songül ve kaynanası Halise hanım dahil oldu. Mevcut dengeleri nasıl değiştirecekler? Onu izleyip göreceğiz. Bu hafta ne olacağını anlatmadan önce geçtiğimiz haftanın özetini ve altınları kim aldığını Fatih bey altınları nasıl takdim ettiğini tek ten anlatacağız. Ardında Gelinim Mutfakta 6 Ağustos Günün Birincisi kim olduğunu ve kaynanalar tüm gelinlere kaç puan verdiğini tek tek aktaracağız. En sora ise Gelinim Mutfakta toplam puanları vereceğiz. Bu sayfaya sadece Gelinim Mutfakta 6 Ağustos Puan durumunu görmek için  gelen değerli okurlarımız puan durumu en alt kısımda verilmiştir. Bu alanları okumadan direk en alt kısma bakabilirler. 

Gelinim mutfakta 6 Ağustos puanlama  aşamasına geçmeden önce, geçtiğimiz hafta yarışmaya Selen hanım dahil olmuş ve iddialı sözler edip bilezikleri almaya geldiğini söylemişti. Ancak aldığı puanlara baktığımızda bu iddiasını bir bir zaman destekleyemedi. Pazartesi günü Özlem 14 puanla günün en yüksek puan alan gelini olurken Selen, kendi kaynanası dahil tüm kaynanalardan bir puan alarak toplamda 4 puan alabildi. Selen’in bu kötü gideceği daha ilk günden kendisini hissettirse de ilk gün azizliği olabileceği belki atılım yapabileceğini düşündük ancak Selen bu kötü gidişe hiç bir zaman dur diyemedi cuma günü hafta finaline geldiğinde yani perşembe günü puanlarına baktığımızda Selen ancak 29 puan zor toplayabilirken, en yüksek puanı Cansu 55 puan toplamayı başardı.

Cansu Perşembe günü fenalaştı ve hastaneye kaldırılmak zorunda kaldı. Cansu yarışamayacağı için Cansu’nun yerine Cuma günü Ezgi ile kaynanası Reyhan hanım yarışmayı kabul ettiler. Ezgi her zaman ki gibi Reyhan hanımın risk alması ile iyi puan alacağını beklerken Reyhan kendi gelini Ezgi’ye 3 puan vermekle yetinebildi. Ancak Cuma günü Emine 13 puan ile günün birincisi olurken Ezgi 12 puan ile günü 2. olarak kapatsa da Cansu adına yarıştığı için Cansu’nun toplam puanı 67 ye çıktı ve Cuma günü beş altın bileziği Cansu almış oldu.

Cansu Duru bebeğini dünyaya getirdiği  için Fatih bey hastaneye bizzat gidip beş altın bileziği kaynanası Sevgül hanıma verdi. Sevgül hanımda Cansu’ya bileziklerini takıp onu tebrik etti. Ezgi artık bu hafta dan itibaren kendi adına yarışmaya başlayacak. Gelinim mutfakta 6 Ağustos günün birincisini belirleyecek olan günün yemeği Sebzeli Tavuk Şiş ve malzemelerini verelim.Gelinim Mutfakta Program kapak resmi

6 Ağustos Gelinim Mutfakta Günün Yemeği Ve Malzemeleri

 • 2 adet tavuk göğsü
 • 10 adet arpacık soğan
 • 10 adet sarımsak
 • 10 adet çeri domates
 • 2 adet sivri biber
 • İki adet küçük pide

Tavuğu Marine Etmek İçin

 • Bir adet orta boy soğan
 • Yarım su bardağı krema
 • Bir çay kaşığı toz sarımsak
 • Bir çay kaşığı pul biber
 • Bir çay kaşığı kuru nane
 • Bir çay kaşığı kekik
 • Yarım tatlı kaşığı ölçüsünde tuz
 • Yarım tatlı kaşığı karabiber

İlk gün nasıl başlar ise öyle gider anlayışı ile bu gün yarışmaya dahil olan Halise verilen tarifi dikkatle not aldığını ve işini ciddiye aldığını gördük. Kaynanası Songül hanımda Sebzeli Tavuk şişin nasıl daha güzel yapacağı konusunda 90 saniyelik süre içerinde gelini diğer kaynanalar gibi bilgi verdikten sonra kaynanalar izleme odasına gitti.  6 Ağustos Gelinim Mutfakta Pazartesi puanları alt başlıkta sizleri bekliyor. 

Gelinim Mutfakta 6 Ağustos Puanları (06.08.2018 Pazartesi)

Yarışma programında il gün nasıl başlarsa genelde öyle gidiyor. O yüzden gelinler haftaya nasıl başlarsa öyle gider diye düşünüp tüm gelinler ilk gün en iyi yemeği yapıp en yüksek puanı almak için çabaladılar. Bu tarif için Fatih bey 40 dakikalık süre verdiler. Ezgi gene şeflerin söylediği sınırların dışına çıktı ve Fatih beyin tepkisine neden oldu. Bakalım bu gün kaç puan alacak. Belirlenen süre sona erdi.  Birazdan verilecek puanlar neticesinde, Gelinim Mutfakta 6 Ağustos Pazartesi günün birincisi ve sonuncusu belli olacak.

6 Ağustos Gelinim Mutfakta Puanları (06.08.2018 Pazartesi)

Kaynana Reyhan’ın verdiği Puanlar
Özlem : 2
Emine : 2
Ezgi : 1 puanReyhan’ın Gelini
Halise
: 5

Kaynana Fatma’nın verdiği Puanlar
Özlem : 3
Emine : 5 puanFatma’nın Gelini
Ezgi: 2
Halise : 1

Kaynana Nurten’in verdiği Puan
Özlem : 1 puan ⇒ Nurten’in Gelini
Emine : 3
Ezgi : 3
Halise : 5

Kaynana Songül’ün verdiği Puanlar
Özlem : 1
Emine : 4
Ezgi : 3
Halise : 5 puan ⇒ Kamile’nin Gelini

Yukarıda verilen puanlar neticesinde gelinlerin yarışmaya katılım sırasına göre aldığı puanları tek tek verelim. Özlem 7 puan, Emine 14 puan, Ezgi 9 puan, Halise 16 puan aldı. Bu gün en yüksek puana sahip olan gelin yarışmaya 1-0 önde başladı. Pazartesi günü kaynanaların verdiği puanlar çerçevesinde gelinim mutfakta 6 Ağustos günün birincisi Halise oldu (Pazartesi). Bu hafta, Gelinim Mutfakta haftalık puanları en alt kısımda toplam puanları paylaşacağız. Hangi gelin önde götürdüğünü hangi gelin ise elemeye yakın olduğunu daha rahat görebileceğiz.Salı günü günün birincisi kim olduğunu en üstte mavi yazılı yerdeki pembe butona basıp yeni yazımıza geçip yeni yazımızı görebilirsiniz.

6 Ağustos Pazartesi – 10 Ağustos Cuma Toplam Puanlar (Pazartesi)

Özlem’in Puanı : 7
Emine’in Puanı : 14
Ezgi’nin Puanı : 9
Halise’nin Puanı : 16

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu