Gelinim Mutfakta

6 Eylül Gelinim Mutfakta Günün Birincisi Kim Oldu? Ayşenur Neden Tepki Gösterdi? Gelinim Mutfakta 6 Eylül Perşembe

Gelinim Mutfakta 6 Eylül Perşembe günün birincisi kim hangi gelin oldu? Kaynanalar hangi geline en yüksek puanı verdiler? Ayşenur neden vazoyu yere attı. Ezgi buna ne dedi? Kaynanalar konseyi Ezgi’nin davranışlarına ne dediler? Kaynanalar, Perşembe günü nasıl puanlama yaptılar. Gelinim Mutfakta 6 Eylül puanları (Perşembe) verilirken Kendi gelinin tabağını bulma istatistiği %51.42 olup, kendi gelinine 1 puan vermeme oranı 88.58 olan Reyhan bu gün yine hedefi tutturup Ezgi’nin tabağını buldu mu? Gelinim Mutfakta 6 Eylül Perşembe günün birincisi olup, çeyrek altını alan ve final günü bileziklere bir adım yaklaşan gelinin kim olduğunu açıklarken, diğer gelinlerin de puanlarını sırası ile Ezgi’nin puanı, Ayşenur’un puanı, Burcu’nun puanı tek tek ve hangi kaynanadan kaç puan aldığını vereceğiz.

6 Eylül Perşembe Gelinim Mutfakta çeyrek altını alan gelin aynı zamanda final günü de beş bileziği alma konusunda en büyük pay sahibi ve adayı olacağı şüphesiz olduğu için her gün final gibi kıyasıya yarışan gelinler arasında eleme potasına hepsinin girme ihtimali olduğundan  6 Eylül gelinim mutfakta puanları her günden daha da önem arz etti.

Gelinler tarafından yapılan günün yemeğini kaynanalar damak lezzetine sunuluyor ve karşılığında bir ile beş puan arasında puanlama yapılıyor. Günün sonunda en yüksek puanı alan gelin çeyrek altın ile ödüllendirilirken Gelinim Mutfakta haftalık puanlar da en yüksek puanı toplayan gelin beş bileziğin sahibi olurken Gelinim Mutfakta toplam puanlar da en düşük olan gelin yarışmaya veda ediyor. Hal böyle olunca Perşembe puanları final gününe rahat girme açısında oldukça önemli bir hale geliyor. Puanlar bu sayfanın en altında verilmiştir. Ayrıca Gelinim Mutfakta 7 Eylül Günün Birincisini görmek için ⇒⇒⇒ [pembebuton]Buraya[/pembebuton] Gelinim Mutfakta 7 Eylül Altınları kim aldığını görmek için ⇒⇒⇒ [saributon]Tıklayınız[/saributon]. 

Gelinim Mutfakta 6 Eylül Günün Birincisi Ve Çeyrek Altını Hangi Gelin Aldı?

Hep yaptığımız gibi önce günün kısa özeti ardından günün yemeğinin adı ve malzeme listesini daha sonra ise Gelinim Mutfakta günün birincisi kim olduğunu ve diğer gelinlerin aldığı puanları açıklayacağız. O yüzden yazılarımız oldukça fazla oluyor. Özet kısmı ve günün menüsünü okumak istemeyen okurlarımız puanlar yazımızın en alt kısmında verdik. En alt kısma bakabilirsiniz.

Gelinim mutfakta 6 Eylül puanlama (Perşembe) kısmına geçmeden evvel; dün Ayşenur yemeğinin yapımı tamamladıktan sora rakiplerinin ne yaptığına bakmak için ilk olarak Ezgi’nin masasının yanına gitti. Ezgi’nin yemeğinden çok etraftaki süsler ve çiçeklerle ilgilenip Ezgi’den izin almadan eşinin doğum günü hediyesi olan vazoyu yere düşürdü. Ben çok dikkatli bir şekilde aynı görüntüyü bir kaç kez izlediğimde, Ayşenur’un bunu bilerek yaptığını düşündüm. Ancak Ayşenur tam giderken elinin çarptığı söyleyip, üzerine yemin edince acaba Ayşenur istemeden mi yaptı diye düşünmeye başladım. Ancak olayın en yakın şahitlerinden Burcu da benim gibi Ayşenur’un bilerek yaptığını açıkladı.Gelinim Mutfakta Program kapak resmiAyşenur ise yarın bu hatamı telafi edeceğim diyerek Ezgi’den özür diledi ve konu kapandı zannederken Ezgi cephesinde konu kapanmadığını, hatta artarak devam ettiğini bana göre büyük terbiyesizlikle kanıtladı. Ayşenur ise dün yaptıklarını telafi etmek için Ezgi’den özür dilemek için kırılan vazonun benzerini alıp yarışma programına getirmişti. Ezgi Ayşenur yarışma programına gelmeden önce, erkenden gelip Ayşenur’un resmini ve patiğini çöpe attı. Ayşenur ise şahsi eşyalarını uzun müddet arayıp bulamayınca gelinlere sordu.

Ezgi hiç çekinmeden hepsini çöpe attım deyince Ayşenur resmen olayın şoku ile dondu kaldı. Ezgi bu davranışı Gelinim Mutfakta 6 Eylül günün birincisi olup çeyrek altını alan gelin olmak için mi bunu yaptı yoksa intikam almak için mi? Yorumlarını bekliyorum. Bence Ezgi çok daha büyük bir kabahat işledi. Hele ki Ayşenur dün yaptıklarını telafi etmek için, bu gün yeni vazo alıp gelmesine rağmen Ezgi’nin bu yaptıkları kabul edilemez olarak görüyorum. Kaynanalar da bu olay hakkında Perihan hanım “Ezgi hiç gerek yoktu Bunlara. Senden hiç beklemiyordum.” derken Reyhan hanımda bu olayı tasvip etmediğini söyledi. 

Gelinim Mutfakta 6 Eylül Puan durumu nasıl ve ne yönde şekillendiğini hangi gelin bileziklere bir adım yaklaştığını hangi gelinin de eleme potasına doğru sürüklendiğini en son verilen Perşembe puanlarının toplama baktığımızda Ezgi’nin puanı: 37 Ayşenur’un puanı: 32 Burcu’nun puanı: 31 Esra’nın puanı: 32 olduğunu görüyoruz. Gelinim Mutfakta toplam puanları değerlendirdiğimizde, Ezgi dahil her gelin eleme potasına girmeye aday olduğu gibi Burcu dahil her gelin bilezik yarışından kopmadığını görüyoruz. 

6 Eylül Gelinim Mutfakta gününü birincisi (Perşembe) olup çeyrek altının sahibini kim, hangi gelin olacağını belirleyecek olan ve Cuma günü hafta finaline daha rahat girmesini sağlayacak olan günün yemeği ve malzeme listesini açıklayalım. Perşembe günü gelinim mutfakta yarışmasında “Haşhaşlı Çelenk Çörek” yapılacak. Şimdi çöreğin malzeme listesini verelim.

6 Eylül Gelinim Mutfakta Günün Yemeği Haşhaşlı Çelenk Çörek Malzemeleri

 • Üç su bardağı un
 • Üç yemek kaşığı zeytinyağı
 • Bir su bardağı süt
 • Yarım çay bardağı şeker
 • Bir çay kaşığı tuz
 • Bir paket kabartma tozu

Katların arası için;

 • 4,5 yemek kaşığı haşhaş

Üzerine Sürmek için;

 • Bir tane yumurta sarısı
 • Damak tadına göre toz şeker

Bakalım gelinler verilen sürede kurutmadan haşhaşlı çelenk çöreği yapmayı başarabilecekler mi? Kaynanalar kendi gelinlerine kaç puan verecekler? Tüm bunların cevapları ve Gelinim Mutfakta 6 Eylül Perşembe günün birincisi kim olduğu ve 6 Eylül Gelinim Mutfakta puanları alt kısımda sizleri bekliyor.

Gelinim Mutfakta 6 Eylül Puanları (06.09.2018 Perşembe)

Fatih Ürek günün yemeğini açıkladıktan sonra gelinler pür dikkat malzeme listesini dinlediler. Kimizi not alırken kimizi şeflerin anlatmasını beklediler. Daha sonra kaynanalar da malzeme listesine bakıp kendi gelinlerine 90 saniyede içerisinde (yayına sadece 30 saniyelik kısmı veriliyor. Geriye kalan bir dakikada ne konuşulduğu bizlerce sır olarak kalıyor.) çörek hakkında bazı tüyolar verdiler. Hemen ardından kaynanalar gelinlerini izlemek için dinlenme odasına geçerken Fatih Ürek ile gelinlerde 40 dakikalık süreyi başlattılar.

Bu gün her gelin için adete tama devam mücadelesi olacak. zirvede bulunan Ezgi dahil elenme ihtimali var. Bu gün Ezgi rakiplerine fark atabilirse Cuma günü kaynanasının sayesinde altınları büyük oranda garantilemek ve bilezik listesinde adının olmasını istiyor. Ayşenur ile Burcu da her ne kadar birlikte hareket etmese de Burcu da Ezgi’nin gitmesini dünkü konuşmalardan sonra anladım. Burcu gayet akıllı bir tavır takınarak açıktan düşman edinmedi ve bu zamana kadar iyi puanlar almayı başardı. 

Gelinim mutfakta 6 Eylül Perşembe puanları vermeden önce, yukarıdaki paragraf da bu gün yaşanan olaylardan bahsettim. Yeniden bahsetmeyeceğim. Sadece bu paragrafı okuyanlar için Ayşenur neden tepki gösterdi? Niçin Ezgi ile kavga etti diye soranlar için dün Ayşenur Ezgi’nin doğum gününde sanırım eşi tarafından gönderilen vazolu çiçeği düşürmesi, kimilerine göre bilerek kendisine göre ise bilmeyerek düşürmesinden sonra Ezgi bu gün Ayşenur’un sanırım aile resmini çöpe atması yüzünden ortam gerildi. Ezgi’nin kendi kaynanası Reyhan dahil Ezgi’yi haksız buldu. 

Birazdan kaynanalar günün yemeğini tadıp kendi gelinlerini bulmak için verecekleri puanlar neticesinde, Gelinim Mutfakta 6 Eylül Perşembe günün birincisi ve çeyrek altının sahibi kim olduğu ortaya çıkacak. İşte merak edilen Perşembe puanları burada.

6 Eylül Gelinim Mutfakta Puanları (06.09.2018 Perşembe)

Kaynana Nermin’in verdiği Puanlar
Ezgi : 3
Ayşenur : 3 puanNermin’in Gelini 
Burcu : 5
Esra : 1
******************************

Puanlar anlık değiştiği için en güncel puanları görebilmek için sayfayı yenileyiniz(güncelleyiniz)

Kaynana Reyhan’ın verdiği Puanlar
Ezgi : 3 puanReyhan’ın Gelini
Ayşenur : 1
Burcu : 3
Esra : 5
******************************

Kaynana Perihan’ın verdiği Puanlar
Ezgi : 1

Ayşenur : 3
Burcu : 2
Esra : 5 puan ⇒ Perihan’ın Gelini
*******************************

Kaynana Nurten’in verdiği Puan
Ezgi : 3
Ayşenur : 5
Burcu : 1 puanNurten’in Gelini
Esra : 4
******************************

Perşembe günü yarışma programında kaynanaların verdiği yukarıdaki puanlar sonucunda hangi kaynana kendi gelinin tabağını bulduğunu? Kim günün sonuncusu olduğunu? Gelinlerin Perşembe günü 6 Eylül aldığı puanların toplamı ise Ezgi 10 puan, Ayşenur 12 puan, Burcu 11 puanEsra 15 puan aldı. Gelinim mutfakta 6 Eylül günün birincisi Esra oldu. (Perşembe) ve Çeyrek altını Esra aldı.  Puanlar an ve an değişiyor. Anlık olarak puanları görebilmek için aşağıya kaydırıp sayfayı yenilerseniz yeni puanları görebilirsiniz. Beş bilezik yarışında haftalık toplam puanlar ise en alt kısımda güncel hali ile verilmiştir.

3 – 4 – 5 – 6 Eylül Perşembe – 7 Eylül Cuma Toplam Puanlar (Perşembe)

Ezgi’nin Puanı : 37 + 10 = 47
Ayşenur’un Puanı : 32 + 12 = 44
Burcu’nun Puanı : 31 + 11 = 42
Esra’nın puanı : 32 + 15 = 47

Bu puanlama ile cuma günü tüm gelinler hem eleme potasında hem de bilezik almada yarıştan kopmadılar.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

11 Yorum

 1. Ezgi elendiği dönemde yaptığı hatalardan ders almış bunu gözardı etmeyelim, diğer gelinler köfteyi sıkı yapamazken Ezgi önceki tecrübesiyle daha sıkı yaptı ve dağılmadı böylece dün kaynanası buldu. Ama her gün bulması şansla açıklanamaz gibi

  1. biz zarın bile 6 gelme ollasığını düşününce 4 tabak arasında bulma oranı %50 den fazla ayrıca bir vermeme oranı ise %80 den fazla olması kesinlikle dikkat edilmesi gerekn bir durum

   1. İstatistiğinizi tamamladınız mı, yarıştıkları günlerde kaç kez bulmuş? Ezgi ilk hangi tarihte geldi?

 2. Yarışmalarda genellikle belli kurallar vardır
  ve bunların bağlayıcılığı vardır, iş yerleri gibi düşünün, nasıl işinize gelmiyorsa gidebilirsin kapı açık derler ya, bu tarz şovlarda da işine gelmiyorsa ya katılmayacaksın ya da katıldıysan istenilenlere uymuyorsan bi şekilde güle güle derler. Eski işverenimin dediği gibi burda kimseyi zorla tutmuyorum. Yani istediğim gibi hakkınızı yiyebilirimin kılıfıdır. Ülkemizde zihniyet bu olduktan sonra işveren olmuş, program yapımcısı olmuş kanal sahibi olmuş faketmez. Haksızlık olur ama dediğim gibi ordaki yarışanlar sadece kabul ettikleri şartlar çerçevesinde haklarını savunabilirler elbette, biz seyircilerin elinden bir şey gelmez anca protesto edip o programı izlemeyiz o kadar… Başka türlü yaptırımımız olamıyor. Programı işveren orda yarışanları işçi gibi düşünürseniz o zaman ilişkiyi anlarsınız. Parası olan istediği gibi borusunu öttürme peşinde, işine gelmeyen kişiyi haklı bile olsa yollar. Zaten karşısındaki haklı kendisi haksız olduğunda işine gelmez.

 3. Buldum net bilgi, Ezgi 91. bölüm gelmiş ilk olarak, elendikten sonra ikinci gelişi 105. bölümde

 4. Evet ezgi ilk geldiği zamanlarda hiç yapmıyordu ama şu an yapabildiğini düşünüyorum hatalarından ders çıkarmış

 5. Tahminim bu hafta Ezgi birinci olamayacak, ya Esra ya Ayşenur birinci olacak, ama birini seçersem Esra birinci olacak gibi geliyor.

 6. Bencede bu hafta burcu elenecegini düşünüyorum haftanın birincisi ise esra olacağını düşünüyorum ????

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu