Ah Kalbim (Kumkum Bhagya)

6 Ocak 2019 Pazar Ah Kalbim 289. Bölüm Özeti Kiara ile Sunny’in Okulunu Teröristler Bastı!

Bu yazımızda ah kalbim 289. bölüm özeti vereceğiz. Yeni yılın ikinci bölümü olacak olan yani 6 Ocak 2019 Pazar günü kanal 7 ekranlarına gelecek olan ah kalbim 289. bölümde neler olacak? Hangi olaylar yaşanacak? Tüm detayları ile birlikte bu yazımızda bulabilirsiniz.

Bunları sizlere anlatırken sadece Ah Kalbim 6 Ocak Pazar Özeti verip, dizinin aldığı reytingleri ve ilgili fragmanı dahil hepsini vermeye çalışacağız. Bu bölüm adına aklınıza gelebilecek tüm merak ettiklerinizi cevaplamaya çalışacağız. Bu arada [mavibuton]12 Ocak Cumartesi Ah Kalbim 290. Bölüm Özeti[/mavibuton] için Tıklayınız.

Ah Kalbim 289. Bölüm Özeti İçinde Neler Anlatacağız?

 • Tanu Abhi’nin Pragya’yı görmesine engel oldu
 • Sunny okula gitmeme kararı aldı
 • Abhi Sunny’i ikna edecek
 • Kiara ile Sunny’in okulunu terörist basacak
 • Abhi ile Pragya okula gidip öğrencileri kurtarmaya çalışacak

 

“Taklitlerimizden sakının ve ah kalbim özeti sade ve sadece en doğru özeti dizicenter sitesinden okuyabilirsiniz. Google amcaya bu özetlerimize ulaşmak için Ah Kalbim Dizicenter yada bölüm adı yazarak Ah Kalbim bölüm özeti dizicenter yazıp sitemizdeki en güncel özetlere ulaşabilirsiniz.”

Ah Kalbim 289. Bölüm Özeti Okulu Terörist Bastı?

Bölüm dün yarıda kalan, Pragya ile Abhi birbirini görecek mi? diye heyecanla beklediği kısımdan başlar. Tanu eğer ben buna müsade edersem, Abhi yeniden Pragya’ya döner ve beni boşar diye hemen Abhi’nin önüne geçen Tanu, su içmek için Pragya’ya doğru gelen Abhi’ye su verir ve yorgun gözüktüğünü ve dinlenmesi gerektiği bahanesini uydurup, Abhi’yi oradan uzaklaştırmayı başarır. Anlayacağınız Pragya ile Abhi halen birbirlerini göremediler.

Mehra konağında ise Sunny’in okula gitmek istememesi gündem olur. Abhi durumu öğrenince, onunla özel konuşup okula gitmesi konusunda ikna etmeyi başarır. Sunny okula gittiğinde yeni gelen kıza haddini bildireceğim düşüncesi ile okulun yolunu tutar. Daadi de panik halde olan Tanu’yu görünce, hayırdır! yoksa Pragya ile mi? karşılaştın diye şaka yapar ama bilmez ki gerçekten de Tanu, Pragya’yı görmüştür.

Bu arada en son karşılaşmalarında sonra Abhi ile King albüm anlaşmalarını iptal etmelerine rağmen yapım şirketi, albümü çoktan piyasaya sürdüğü için beklenenden fazla beğeni aldığını hem King’e hemde Abhi’ye haber verir.

Her ikisi de yapım şirketinin açıklamalarını dinledikten sorna, King düşündükten sonra kararımı açıklayacağım derken, Abhi de tam konuşacağı sırada telefonu çalar ve arayan Sunny’nin okul müdürü aramaktadır. Hemen dışarı çıkıp, yapımcıya bir cevap vermeden okula gider. Müdür, Sunny disiplinsiz davrandığını, yeni gelen bir öğrencimizi rahatsız ettiğinden felan bahsedince, sabah olaydan haberdar olan Abhi bütün suç diğer kızda deyince, okul müdürü Kiara’yı çağırınca Abhi, Sunny’in akrabası olduğunu öğrenir.ah kalbim 289 bölüm özeti - 6 ocak 2019 pazar resim 1

Tam da bu sırada polislerden kaçan teröristler, kendilerini kurtarmak ve rehin alabilecek en  kolay yer diye okula girerler. Önüne gelene saldırıp yaralarken Abhi de Kiara’dan özür diler. Sunny şaşkınlıkla Abhi’ye bakarken Abhi de Sunny’in bahsettiği kız sen olduğunu bilmiyordum der ve okuldan çıkarken teröristlerle kapıda çarpışır. Terörist ben işçiyim dese de Abhi’nin  gözü tutmamıştır. 

Abhi bu adamlar kim diyerek okuldan ayrılırken teröristler, çoktan okul müdürü dahil öğrencileri rehin alır. Olayı duyan polis okulun etrafını sarar. Bu sırada Pragya da Kiara’nın camlı resmi yere düşünce, kızımın başına kötü bir şey gelecek diye hemen okul müdürünü arar. Ancak telefona bakan kimse yoktur. Hemen arabasına binip okula doğru giderken trafik kilitlenmiştir.

Abhi de bu sırada okulun önüne gelir ama polisler kapıda kimseyi içeri almaz ve uzman kişilerin müdahalesini beklemektedir. Abhi de okulun arkada kapısında içeri girer. Yerde ölen güvenlik görevlisinin silahını da alır. Pragya da okulun kapısına polisler tarafından içeri alınmayınca Pragya da arka kapıdan girer. Abhi topuk seslerini duyunca dönüp Pragya’yı görür ve Pragya diye seslense de teröristler oraya geldiği için yanına gidemez.

Teröristlerden hiç korkmayan Kiara onlara kulumuza gelmelerinin cezasını vereceğim der. Sunny ise sen onlara nasıl karşı koyacaksın ki der. Kiara da onların gözüne tebeşir tozu dökeceğim ve bu sayede herkesi kurtaracağım der. Sunny ile Kiara birlikte adamlara karşı mücadele ederken Abhi de başka bir tarafta küçük bir çocuğun hayatını kurtarır. Bakalım gelecek bölümde neler olacak. [pembebuton]Ah Kalbim 290. Bölüm özeti [/pembebuton]için tıklayınız.

Ah Kalbim Son Bölüm de Aralık Aldığı Reytingler

Sevdiğiniz dizinin reytinglerini merak etmiyor muzunu? Acaba Ah kalbim reytingleri kaç? İyi mi? diye aklınıza geliyorsa alt taraftaki tabloda rahatlıkla görebilirsiniz.

22 Aralık Cumartesi 1.42 Total 38. sırada
23 Aralık Pazar 1,39 Total 48. sırada
30 Aralık Cumartesi 1,05 Total 66. sırada

Bu tabloya göre dizinin reytinglerinde bir miktar azalma var. Ancak Abhi ile Pragya’nın kavuşması ve sonrasında yaşanan olayla daha da yukarı çekeceğini düşünüyorum.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

57 Yorum

 1. Bencede haklısın GAMZELİMMM kararında herşey güzel.

  Çay içiyoruz GAMZELİMMM tvde bir sürü yılbaşı programı.

  ?????

  Sen ne izliyorsun. GAMZELİMMM izinlimiydin bugün

 2. NURDANIM resmi tatil yarın. Bugün tüm kurumlar iş başında
  Ben birşey izlemiyorum NURDANIM TV kapalı birşeyler yiyip içiyorum sadece
  Yalancı bahara bakayım dedim ama sinirlerim zıplıycak
  ??
  Yeni yıla Rk ile girmeyelim tövbe ya Rabbi ????

 3. Kolay gelsin Elifcim İngilizce ve Matematik çocukların kabusu?benim ablam ingilizce öğretmeni yeğenime ingilizce öğretiyor hep. Parkta arkadaşlarıyla oyun oynarken NO NO NO diye çocuklara kızarmış ?çocuklar ablama teyze bu ne diyor biz anlamıyoruz diyorlar miş güldüm ölmekten ????
  GEVURCA konuşuyorlar ana kız?

 4. Tsk Defne İngilizce lisede idare edecek kadar üniversitede geçecek kadardı .yıllar oldu okul biteli olanlarda unutulmuş

 5. Eee İngilizce öğretmeni bedava olunca sonuna kadar değerlendiriyor ablacığın GAMZELİMMM . Başağa da baksen no no no heee ????

  ???????

  GAMZELİMMM dinlen yarın bakalım. Bu hafta sonu yoruldun.

 6. Benim arkadaşlarım var yurt dışında arkadaş Türkiye ye gelmiş havaalaninda çocuklara İngilizce konuşunca çocuklar garip garip bakınca arkadaşa dank etmiş burası Türkiye.Ablaninki de arkasını misali olmuş herhalde derste zannetmis kendini

 7. NURDANIM bedava olunca öyle oluyor evet ?? küçükken beynine kazınsın diye öyle yapıyor. Başak fena yav bizimle bile ingilizce konuşuyor no no teyze o benim anneanne dede no no. Benim annemle babam da sık sık diyor artık no no??
  ?????
  ELİF ablam küçüklükten beynine yatsın ileride zorlamasın diye konuşuyor eğitim amaçlı ??

 8. Ablamın çocukluktan ilgisi çoktu yabancı dillere karşı. Para biriktirir ingilizce romanlar ve CDler alırdı. Almancası ve Fransızcası da iyiydi bir dönem turist rehberliği ,tercümanlık yaptı. Ama şimdi diğer dilleri köreldi unuttu sayılır
  Benim de çok iyiydi unuttum kullanmaya kullanmaya ingilizceyi. Başka dil bilmek çok güzel birşey
  Ablam ingilizce öğretmeni sınıf arkadaşlarıyla bir araya gelince hep ingilizce konuşurlar Türkçe konuşmazlar hiç. ??

 9. Öğrensin GAMZELİMMM ingilizce dünya dili dünyanın her yerinde geçerli.

  ??????

  GAMZELİMMM

  Torun çok tatlı birşey annemlerin gözü başka birşey görmüyor nasıl seviyorlardır Başak hanımı ????

 10. Ne güzel ya ben de seri bir şekilde İngilizceyi öğrenmek istedim ama zaman ayiramadim.yiğenin çok şanslı bende yazın göndermeyi düşünüyorum .Benim eşimde matematik öğretmeni inş matematikleri süper olur şimdilik iyi ilerdede iyi olur ins.derslerden çok kızlarımın çok güzel kuran-ı kerim okumalarını istiyorum .büyük kızım anaokuluna da öğrendi ama ilerlemesi lazım.

 11. Yarın bol bol dinlen.ben çalışırken izin gününü iple cekiyordum .çocuklar olduktan sonra kısa bir süre çalıştım baktım çocuklarla olmuyor ayrıldım .birde özel sektör olunca çok yoruluyordum

 12. NURDANIM hepimiz çok seviyoruz ama yeğenim kendisini sevdırmıyor. Öpülmekten nefret ediyor ve kendisine dokunmamıza izin vermiyor. Babam yazın bir kere öptü kıyameti kopardı. Çok vahşi bir çocuk artık saldırmaya da başlamış. Dün ablanın gözüne oyuncak fırlatmış az kalsın kör oluyormuş. Pedagoga goturucem diyordu ablam. Çünkü etrafında şiddet örneği yok neden böyle oluyor anlamadık ablam çok üzülüyor. Keşke doğurmasaydım diyor bazen hiç nefes alamıyor nolacak bu durum bilmiyorum ????canavar gibi

 13. ELİF Kur-an öğrensinler tabi. Bak benim ailem bilmediği için bana öğretmedi. Ben hâlâ öğrenemedim içimden gelmiyor şimdi zor geliyor. Ağaç yaşken eğiliyor. Metematik zevklidir kendi yöntemlerini bulmalısın. Ben köye gidince kuzenimin çocuklarına öğretirim teyze senin öğrettiğin matematiği hiç unutmuyoruz diyorlar ??
  Ben bir tarih dersini sevmem hiç başarılı değildim zaten ??

 14. Öğrenirsin Defne geç değil benim kayınvalidem 60 ,yaşında öğrendi.kuranda matematik gibi mantığını kavrarsan çok kolay.senin gibi kıvrak zekalılar 15 günde kurana geçer.yiğenin tek çocuk mu tek çocuklar biraz hırçın oluyor

 15. Birde çocuklarda 3 yaş sendromu oluyormuş .ozaman ben diyorlar herşey bana ait diyorlarmış .yani dünya benim etrafımda dönüyor diyorlar

 16. İnşallah ELİF
  Evet Elif tek çocuk. İşin kötü yanı ablam çocukları çok sever çok sabırlıdır. Hani adeta annelik için yaratılmıştır desem yeri. Ben sevmem çocuk mesela rahatıma duskunumdur başım kaldırmıyor. Ha çocuklarla çok iyi anlaşırım o ayrı? ama şimdi bir daha anne olmak istemiyor ablam. Doğumdan sonra hayata küstü annelıkten soğudu. Hiç böyle hayal etmemiştim diye hüngür hüngür ağlıyor hep. Gerçekten zor bir çocuk

 17. Nurdan sen ne yapmayı dusunuyorsun bir arkadaş programın vardır .bende gezmeyi ve misafir ağırlamayı çok severim hele kahvaltı programlarına bayılırım

 18. Evet evet yeğenim de 3 yaşında bu neyin sendromu anlamadık valla. Biz de çocuk olduk sendrom mendrom bilmedik ?? çok afedersin tarladaki ağaca köpek misali iple takarlardı kaçmasın diye önümüze de birkaç yiyecek içecek çalışmaya giderlerdi hiç kıymet görmedik valla?

 19. Her cocugun yapısı farklı iki kızımın karakterleri çok farklı benim küçük kızım çok hırçın diğeri çok sakin onlara göre taktik belirliyorum.bence Ablam ikinciyi dusunsun kardeş onu rahatlacaktir .paylaşmayı ogreniyor daha doğrusu birçok şeyi kardeşi sayesinde zorunda kalıyor.A bimin kizida öyle çok hırçın yeni kardeşi oldu ne olacak bakalim

 20. Şimdiki çocuklar çok farklı parmağında oynatiyorlar.ben biraz kuralciyim eşim aşırı rahat.bende öyle olmasam evde disiplin diye birşey olmayacak.

 21. Yok ELİF istemiyor ablam zaten ekonomik olarak da uygun değiller borçları var. İşin açıkçası ben de onaylamıyorum. 2. çocuk da böyle olursa kaldıramaz ablam ölümüne sebep olur Allah korusun. Çocuk zor iş kim ne derse desin. İnsanın hayatına ambargo koyuyor

 22. Evde kural olmalı.uzmanlar çocuk babayı hem sevmeli hemde biraz çekinmeli diyor .yigeninde 3 yasidaymis birçok arkadaşımdan duydum hırçın olduklarını geçici bir süre .

 23. Şimdiki çocuklar tam dayaklık ELİF ????
  Ben de kuralcıyımdır tepeme çıkmasına izin vermezdim herhalde ? ben mesela öyle bir cocukmusum ki kendi kendine büyüdün desem yalan olmaz diyor annem senin gibi 50 çocuğa rahat bakardım ?

 24. Elbette Elif çocuk anneyi takmaz pek çocukta baba otoritesi olmalı. Babadan çekinmeli mutlaka. Biz hep çekinerek disiplin içinde büyüdük.. baba önemli

 25. Sizin oralarda çocuk sayısı az bir çocuk çok az değil mi .doğuda sayı okadar çoktu ki ne psikoloji ne birşey büyük çocuklar küçük kardeşleri büyütüyorlardi .Şırnakta komşum vardı oglugu üniversiteye gönderdi ve 6 çocuğunu doğurdu.

 26. ELİF

  Yarın eşim çocuklarla sinemaya gidecekler. Ben evde dinlenmeyi tercih edeceğim.

  Ama genel olarak misafir ağırlamayıda çaya kahveye kahvaltıya gitmeyide çok seviyorum.

  Gece oturmalarınıda severim. Gündüz 5 çaylarınıda. ?????

  Hayattan keyif almasını seviyorum.

  ???????

  GAMZELİMMM

  Çocukları biz mutsuz yetiştiriyoruZ aşırı şımartmaktan sınırsız almaktan ismeden vermektenn. Gökten zembille düşmüş gibi davranıyoruz bir süreden sonra mutsuz ve asi oluyor çocuklar.

  Mutsuz huzursuz huysuz.

  RABBİM yarr ve yardımcımız olsun. Doğru şekilde yetiştirmeyi nasip eylesin.

  Mutsuz çocuk zorrrr ne yapsın ablan insanın hayat enerjisini emiyorlar vampir misali.

 27. Nurdan oh sende biraz kafani dinle bazen lazım insan kendine zaman ayirsin .neyse kızlar benden bu kadar .bugün çok yazdım Defne çok yazıyorsun dedi pir yazdım pir yazdım.yarin gör.inş

 28. NURDANIM ablam çok şımartmıyor hatta dövüyor artık ablam korkutuyor öyle tahammülü yok çünkü. Şimdiki çocukların DNA’sı bozuldu galiba ?Allah yardım etsin herkese
  ???????
  ELİF bizim oralarda çocuk azdır evet çocuğa tahammülü yoktur kimsenin. Tüm malım tek çocuğuna kalsın isterler. Hatta babam sadece ablamın olmasını istemiş annem kardeşi olsun demiş. Sonra da erkek istedi annem ama babam ile hep tartıştılar. Erkek kardeşim çok sorunlu bir çocuk mesela babam hâlâ annemi suçluyor. Senin çocuk merakın yüzünden erken yaşlandım diye ?
  ELİF tek çocuk az tabi ama fazlasına güç yetmeyecek ise orda bırakmalı

 29. Allah rahatlık versin GAMZELİMMM ELİF

  GAMZELİMMM

  Vay babana bak senn?????

  Ömür varsa yarın görüşürüz İnşaAllah

 30. GAMZELİMMM

  Oksijenli su cok iyi geldi. Kanı durdurdu cidden. Teşekkür ederim GAMZELİMMM

  Sen böyle aklına gelince bişeyler öğret kaydedeyim.

  Senin yaşın değil yaşadıkların öğretmiş hayatı.

  Senin kadar tecrübeli değilim

  ????????

 31. Merhaba arkadaşlar ?
  Yeni yiliniz kutlu olsun bol bol mutluluk, sevgi, neşe getirsin?
  DEFOŞ, NURDAN ABLA nasilsiniz?
  ELIF yenimisin hoşgeldin ?
  Kızlar ben haber vermedin kayıplara karıştim ya çok özür dilerim belli sebeplerim vardı ?? ama artık burdayım ne var ne yok hepiniz iyisinizdir inşallah ? yeni yeliniz nasıl geçti ?? Eğlendinizmiii ???

 32. Ah kalbim özetlerini okudum şimdi inşallah kavuşmaz ya bu Pragya ile Abhi ??
  King ile çok yakışıyor Pragya ? King zaten çok yakişikliymiş ? Sev yeterinde özetlerine baktım ne olmuş ya Ramana ama bir plan için böyle davranıyor olmalı eminim buna ? zaten Işıta ölmiyorr sonra diziye modern kadın Shanaya olarak geri geliyor ?? Niddhide güzelmiş aslında ama sinsi tipi var onun ?

  1. manya canım iyiyim sen nasılsın? defne nurdan melek beni bırakma altında yazıyorlar canım

  2. normalde beni bırakma sayfanın altınayazıyor. beni bırakma tatile girdiği için yeni konu yazamayınca yeni konuların altına kendileri geçiyor

 33. Defne :-* gül çiçek Aysel fatma ismin unutdğum arkatawlar beni hatrlayan varmı?

 34. Peri canım defne nurdan Diriliş Ertuğrul Uranos Kim? Dragos’un Adamı Uranas Karakterini Canlandıran Oyuncunun Gerçek Adı, bu sayfadlar ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu