Gelinim Mutfakta

6 Temmuz Cuma Gelinim Mutfakta Altınları Kim Kazandı? Gelinim Mutfakta 6 Temmuz Günün Birincisi Kim Oldu?

Gelinim Mutfakta 6 Temmuz cuma altınları kim kazandığını ve Gelinim mutfakta 6 temmuz günün birincisi kim olduğunu yarışmadan kim elendiğini ve final günü yani 06.07.2018 günü neler yaşandığını hangi yemeğin yapıldığını tek tek anlatacağız. 6 temmuz gelinim mutfakta günün birincisi ve aldığı puanları ile altınları kazanan gelinin kim olduğunu en alt kısma ekledik. Sakın bizden ayrılmayın. 

Gelinim Mutfakta 6 Temmuz Altınları Kim Aldı? Yarışmadan Kim Elendi?

13 Temmuz Cuma Gelinim Mutfakta Altınları Kim Aldı Günün Birincisi Kim Olduğunu yazdığımız yeni sayfaya geçmek için [pembebuton]Tıklayınız.[/pembebuton] Pazartesi gününden itibaren gelinler ve kaynanalar bu gün için yarıştılar ve nihayet final günü geldi çattı. Uzun zamandır bu yarışma programını izliyorum. İlk defa üst üste bir gelin adayının dört kez birinci olduğunu gördüm. 

Fatih Ürek da bu olaya gelinim mutfakta için bir rekor olduğunu daha önce üç kez üst üste birinci olan vardı ama dört kez ilk defa birinci çıkardık diyerek Özlem’in başarısını tebrik etti. Bu gün haftanın tüm puanları toplanıp sonucunda bir gelinimize beş altın vereceğiz.

Bakalım bu altını kim hak edecek. Önce bu hafta neler oldu kısa bir özet geçelim. Ardında Gelinim Mutfakta 6 Temmuz altınları kim aldı? Final de neler oldu onlardan bahsedelim.

Bu hafta yarışmada iki yeni yüz dahil oldu. Elenen Başak’ın yerine 15 yaşında annesini amansız hastalık sonucu yaşamını yitiren daha sonra tüm kardeşlerine kendi evladı gibi büyüten Şebnem katıldı ve hikayesini bizlerle paylaştığında gözlerimizin yaşını tutamadık.

Rabbim bu gibi insanlara her daim yar ve yardımcısı olsun. Kaynanası Suzan hanım Tokatlı olmanın verdiği bir tavırla herkesi hak ettiği puanı içten ve sevecen kalbi ile verdi. Kimseyi eleme niyetinde olmadı. Her zaman en bol keseden veren kaynana oldu. Hele Perşembe günü mecburen verilmesi gereken bir dışında dört ve beş puan vererek bu yarışma da gönülleri fethettiğini düşünmekteyim.

Sonuçta ortada bir emek var ve bu emeğe çoğu zaman haksızlık yapılıp kendi gelinine beş verip diğerleri güzel olsa da bir verildiğini gördük. Suzan hanım bu olayı kırdığını düşünüyorum. Umarım bundan sonrada adaletli bir puanlama olur. Fatih bey de adaletli puanlama konusunda çok defa kaynanaları ikaz ettiğini de gördük.

Bu haftanın en büyük olayı neydi? derseniz tabiki de Hatice’nin hiç bir yerden açıklama yapmadan yarışmadan ayrılması olarak söyleyebilirim. Belki yarışmadan kovuldu. Hatice o yüzden konuşamadı diyenler olabilir. Ancak bizler Hatice hanımın instagram hesabından iletişime geçmek istedik.

Ortada bir yanlış anlaşılma varsa düzeltmek için ancak hala cevap alamadığımızı söyleyebilirim. Gelinim mutfakta 6 temmuz cuma altınları kim kazandığı (aldığı) bir gün öncesinden %95 oranında belli olmuştu. Hemen matematiksel olarak açıklayalım.

Gelinim Mutfakta altınları kim kazandı (Gelinim Mutfakta kim elendi ) Resim 1

4 gündür günün birincisi olan Özlem’in perşembe günü sonucunda toplam 57 puanı var. Kendisine en yakın rakibi Cansu’nun 43 puanı var. Yani aralarında 14 puan fark var. Yarışmanın formatı gereği en az bir puan verilmek zorunda olduğu için cuma günü Özlem tüm kaynanalardan bir puan aldığında ki o da pek mümkün değil.

Özlem 61 puan alacak. Kendisine en yakın rakibi ise Cansu tüm kaynanalardan istisnasız beş puan alması lazım ki Özlem’i geride bırakabilsin. Cansu tüm kaynanalardan tam puan aldığında 63 puana ulaşacak. Ancak Nurten hanım bu zamana kadar Cuma günleri kendi gelinine verdiği puanların ortalamasını bile verse Özlem çok rahat bir şekilde 6 temmuz gelinim mutfakta altınları kazanır.

Benim görüşüme göre altınları kazanan şimdiden belli ama elenen aday geriye kalan her üç gelinde olacağı için Cuma günü kim elendi sorusunu cevaplayacak bir program olacak. Gelinim Mutfakta 6 temmuz günün birincisi kim olduğu ve kaç puan aldığı alt başlıkta sizleri bekliyor. 

6 Temmuz Gelinim Mutfakta Gününü Birincisi Kim Oldu? Yarışmadan Kim Elendi? ( Cuma ) 

Final günü kimin altınları alacağı az çok belli ama kimin eleneceği ve Gelinim mutfakta 6 temmuz günün birincisi kim olacağını netleştirecek bir program izleyeceğiz. Bildiğiniz üzere final günü tatlı yapılıyor.

Hem daha çabuk yapılmasından hem de gelinlerin tüm hafta yaptıklarını baştan sonra kritiği yapıldığı için daha çabuk bir tatlı tercih ediliyor. Dizicenter olarak yine bu tatlının adının ne olduğuna ulaştık.

Birazdan tatlının malzeme listesini ve kısa bir tarifini vermeye çalışacağız. Final Özlem dışında diğer tüm gelinler yarışmadan elenme korkusu ile geldiğini rahatlıkla görebiliyorum. Özlem ise bu gün de beşte beş yapıp bu rekoru kırıp gelinim mutfakta tarihine geçmek istiyor.

Bakalım bu gün de birinci olacak mı? Fatih Ürek final günü yapılacak tatlının adı  Baklava Yufkasında elmalı turta olarak açıkladı.

Ben daha önceden bu tarifi kendi evimde yapmıştım. Bakalım gelinler bu tarifi tam kıvamında yapabilecekler mi? Hemen vakit kaybetmeden Gelinim mutfakta 6 haziran günün birincisini belirleyecek olan Baklava yufkasında elmalı turta malzemelerini verelim. 

6 Temmuz Cuma Gelinim Mutfakta Baklava Yufkasında Elmalı Turta Malzemeleri

  • 70 gram taze tereyağı
  • Üç adet elma
  • 15 yaprak baklava yufkası
  • İki çorba kaşığı esmer şeker
  • 1 Çay kaşığı tarçın
  • İki çorba kaşığı pudra şekeri

Malzemeler bu kadar az ama lezzeti de bir o kadar güzel olan turtanın malzeme listesini dikkatlice yazdıktan sonra gelinler hızla turtayı yapmaya başlarken kaynanalarda izleme odasına geçtiler.

Bu kısımda en önemli olay Cansu bir hafta boyunca Özlem’i izlediğini ve Özlem’in kötü birisi olduğunu söyleyip ona kırmızı taç ve kırmızı renkli şeytanların elinde olan demiri simgeleyen kağıttan yapılmış bir hediye verdi. Nurten hanım ise bu duruma tepki gösterin asıl Cansu’nun kötü kalpli olduğunu söyledi.

Kaynanalar arasında ise en önemli olay genelde sus pus olan Rukiye hanımı, Sevgül hanım gaza getirip gelini Tuğba güzel yemek yapamıyor galiba diye sorunca Rukiye hanım da gelini Tuğba’dan için hazıra alışmış olduğunu bir anda söyleyiverdi. Ancak Bu olayın görüntüleri günün kritikleri ortaya çıktığında Tuğba kaynanasının sözlerini duyunca resmen çılgına döndü.  Yedi aydır oğluna kim yemek yapıyor o zaman diye çıkıştı.

Belirtilen süre içerinde gelinler turtayı yaptılar ve 6 temmuz Gelinim mutfakta günün birincisi kim olacağını ve kimin eleneceğini belirleyecek olan (Altınları alacak kişi belli olduğu için söylemedim.) gelinim mutfakta puanlama aşamasına geçildi. Bu puanlar sonucunda Gelinim mutfakta 6 temmuz cuma altınları kim kazandığı belli olacağı gibi 6 temmuz cuma yarışmadan elenecek gelinde ortaya çıkacak. Hadi puanlama kısmına geçelim. 

6 Temmuz Gelinim Mutfakta Puanları ( 06.07.2018 Cuma )

Kaynana Rukiye’nin verdiği Puanlar
Özlem : 5
Tuğba : 1  ⇒ Rukiye’nin Gelini
Cansu : 4
Şebnem : 4 

Kaynana Nurten’in verdiği Puan
Özlem : 1 ⇒ Nurten’in Gelini
Tuğba : 5
Cansu: 3
Şebnem: 4

Kaynana Sevgül’ün verdiği Puanlar 
Özlem : 1
Tuğba : 3
Cansu: 5 ⇒ Sevgül’ün Gelini
Şebnem: 2

Kaynana Suzan’nın verdiği Puanlar
Özlem : 1
Tuğba : 1
Cansu: 2
Şebnem: 5  ⇒ Suzan’ın Gelini

Kaynanaların verdiği puanlar neticesinde Gelinim Mutfakta 6 temmuz günün birincisi belli oldu. Gelinlerin sıra ile puanlarını verelim. Özlem 8 puan, Tuğba 10 puan, Cansu 14 puan, Şebnem 15 puan aldı. Bu puanlarla 6 temmuz gelinim mutfakta günün birincisi olurken en çok kimin elendiği merak ediliyordu.

Bu soruda cevabını bulmuş oldu. Gelinim mutfakta 6 temmuz cuma elendi. Aslında burada en merak edilen beş altını kim kazandığını merakla söylemek isterdim. Lakin perşembe günü yapılan puanlama neticesinde altınları büyük oranda Özlem’in alacağı belli olduğu için asıl merak edilen kimin eleneceği ve günün birincisi kim olacağı merak ediliyordu. Bu gün de bu sorulara yanıt bulduk. Gelinim mutfakta 6 haziran altınları Özlem aldı.

2 Temmuz Pazartesi – 6 Temmuz Cuma Toplam Puanları Puanları

Özlem’in Toplam Puanı = 57 + 8 = 65 Kesinlikle Altınları Aldı
Tuğba’nın Toplam Puanı = 40 + 10 = 50 Elendi
Cansu’nun Toplam Puanı =43 + 14 = 57
Şebnem’in Toplam Puanı  38 + 15 = 53

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN! ;)

3 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu