Gelinim Mutfakta

7 Ağustos Salı Gelinim Mutfakta Günün Birincisi Kaynanalar Konseyinden Kaç Puan Aldı? 07/08/2018

Gelinim Mutfakta 7 Ağustos Günün birincisi kim oldu? Kaynanalar gelinlere kaç puan verdiler? Kaynanaların verdiği bu puanları tek tek verirken; Özlem’in puanı, Emine’nin puanı Ezgi’nin puanı ve Halise’in puanını da vermiş olacağız. Bu gün yani 7 Ağustos Gelinim mutfakta günün yemeği ve malzemesini da ayrıca vereceğiz. Gelinim mutfakta puanları ile haftalık puan durumu en altta verilmiştir.

Gelinim Mutfakta 7 Ağustos Günün Birincisi Özlem Mi Oldu?

Gelinim Mutfakta 8 Ağustos Günün Birincisi Kim Olduğunu görmek için yeni yazımıza geçmek için [pembebuton]Tıklayınız[/pembebuton]. Yeni bir haftaya başladık. Bu hafta yarışmaya bana göre ilginç bir karakter dahil oldu. Bu hafta gelin Halise ile kaynanası Songün dahil oldu. Songül ilk izlenim olarak tatlı mı tatlı biri ve kimse ile takışmaya gelmediği açıkça belli oluyor. Ancak, gelini Halise ise daha ilk tanışmada bile kaynanası ile arasında bir sıkıntı olduğunu belirten bana göre bir pot kırmadır. Halise ben kaynanamdan daha iyi yemek yaparım dedi. Bence gerçekten iyi yapsa da bunu söylemesi bence yanlış.

Sonuçta bu yayını tüm Türkiye izliyor ve bu tarz konuşmaları iki kişinin arasında kalmıyor. Halise kaynanası Songül hanıma karşı daha ılımlı ve onu öven sözler söylemeli. Sonuçta onlar yaşlı ve her zaman saygıyı hak ediyor. Sevmesen de saygıyı hak ettiğini tekrar tekrar belirtmek istedim. Bu gün Gelinim Mutfakta 7 Ağustos puanlama  aşamasına geçmeden önce dün kim birinci oldu. Gelinim Mutfakta toplam puanlarda kim önde biraz ondan bahsedelim. Bu sayfaya gelinim mutfakta salı puanlarını görmek için geldiyseniz.

En alt kısımda listelenmiştir. Bizler önce bu gün yaşananları daha sonra Gelinim Mutfakta 7 Ağustos günün yemeğini ve malzeme listesini verdikten sonra puanlama kısmına geleceğiz. Buraları okumak istemeyenler direk puan kısmına geçebilirler. Gelinler günün yemeğini yaparken Emine Halise’ye düğünün nasıl geçti diye sorunca Halise çok da istediğim gibi geçmedi dedi.

Taktığı altınları kuyumcudan kiraladıklarını söyledi. Songül hanımda gelini Halise için zamanında hiç yemeğini yapmadığını kocası eve geldiğinde zamanında yemeğini önüne koymaz dedi. Resmen kaynanalar odasında Songül hanım Halise’yi yerin dibine koyarken, Halise de gelinlerin olduğu kısımda kendi kaynanasını yerin dibine koymaya çalıştı. Bence her ikisinin de yaptığının yanlış olduğunu düşünüyorum. Bu gün gelinler ne yemek yapacak? Gelinim mutfakta 7 Ağustos günün birincisini belirleyecek olan günün yemeği ve malzemelerini verelim.Gelinim Mutfakta Program kapak resmi

7 Ağustos Gelinim Mutfakta Günün Yemeği Peynirli Gözleme Ve Malzemeleri

  • İki buçuk su bardağı un
  • Bir su bardağı ılık su
  • Bir tatlı kaşığı tuz

İç harcı için

  • Rendelenmiş 2 su bardağı beyaz peynir
  • Rendelenmiş bir su bardağı kaşar peyniri
  • 10-12 adet bağ maydanoz

Özlem artık bir fark atmak ve kendi elinin lezzetini ortaya koymak istiyor. Bu günü günün birincisi Özlem olmak için elinden geleni yapmak için Fatih beyin verdiği günün yemeğinin malzemelerini dikkatle not aldıktan sonra kaynanası Nurten hanım’dan çok özel tüyolar aldı. Bakalım Nurten hanım kendi gelini Özlem’in tabağını bulabilecek mi? 7 Ağustos Gelinim Mutfakta Salı puanları alt başlıkta sizleri bekliyor.

Gelinim Mutfakta 7 Ağustos Puanları (07.08.2018 Salı)

Gelinler kaynanalardan son tüyolarını aldıktan sonra günün yemeğini yapabilmek için Fatih bey 45 dakikalık süre verdi. Kaynanalar izleme odasına giderken gelinler de 45 dakikalık süreyi geri sayımla başlattılar. Bu gün yine gündem olan gelin Halise oldu. Altınları kiraladıkları için eşinin ailesine karşı kırgınlığını anlattı. Kendi kaynanası, hizmetçi gibi gördüğünü kahvesini getir, suyunu getir o ne öyle ben hizmetçi miyim yoksa gelin miyim. Torun için çok seviyorum. Diyor.

Bir gün kaynanası bıraktığında ise hemen gelin alın diye aradığını söyleyip resmen kaynanasını yerin dibine koydu. Nurten hanım da Songül hanıma nasıl bir gelinin olmasını isterdin diye sorunca Songül hanımın ağzından saygılı bir gelin isterdim diyerek Halise de en çok olmayanı söylemiş oldu. Birazdan verilecek puanlar neticesinde, Gelinim Mutfakta 7 Ağustos Salı günün birincisi ve sonuncusu belli olacak.

7 Ağustos Gelinim Mutfakta Puanları (07.08.2018 Salı)

Kaynana Fatma’nın verdiği Puanlar
Özlem : 5
Emine : 4  puanFatma’nın Gelini
Ezgi: 1
Halise : 2

Kaynana Songül’ün verdiği Puanlar
Özlem : 5
Emine : 2
Ezgi : 4
Halise : 1  puan ⇒ Songül’ün Gelini

Kaynana Reyhan’ın verdiği Puanlar
Özlem : 2
Emine : 1
Ezgi : 5  puanReyhan’ın Gelini
Halise
: 1

Kaynana Nurten’in verdiği Puan
Özlem : 5 puan ⇒ Nurten’in Gelini
Emine : 2
Ezgi : 1
Halise : 2 

Salı Gelinim Mutfakta yukarıda verilmiştir. Bizde gelinlerin yarışmaya katılım sırasında göre toplam puanlarını verelim.  Özlem 17  puan, Emine  9 puan, Ezgi 11  puan, Halise 6 puan aldı. Bu puanlara baktığımızda günün en yüksek alan gelini kim? Günün en düşük puanı alan gelin kim olduğunu rahatlıkla görebiliyoruz. 

Salı günü kaynanaların verdiği puanlara baktığımızda Gelinim Mutfakta 7 Ağustos günün birincisi Özlem oldu (Salı).Altınları almaya yaklaşan ve uzaklaşan kim olduğunu yani Gelinim Mutfakta toplam puanları görmek isteyenler için haftalık puanlar altta verilmiştir.

6 – 7 Ağustos Salı – 10 Ağustos Cuma Toplam Puanlar (Salı)

Özlem’in Puanı : 7 +17 = 24
Emine’in Puanı : 14 +9 = 23
Ezgi’nin Puanı : 9 +11 = 20
Halise’nin Puanı : 16 +6 = 22

Gelinim Mutfakta 108. Bölüm 8 Ağustos Fragmanı

https://www.youtube.com/watch?v=HJh94tzQiu8

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

4 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu