Dizi Özet

7 Ekim Pazar İkimizin Yerine 30. Bölüm Özeti Basant Gehna’yı Hastaneye Götürdü

Basant’ın yeni eşi çoğu yaşındaki Gehna hamile kalıp ve şimdi ne yapacak. Kalıp sonu kendisinden önceki gelin gibi ölüm mü olacak yoksa sağlığını düşünüp bu evden ayrılıp bebeği aldıracak mı? Zavallı Gehna’nın macerasını ikimizin Yerine 30. Bölüm özeti ve fragmanında vermeye çalışacağız.

İkimizin yerine 7 Ekim Pazar günü kanal 7 ekranlarında olmasını beklediğimiz bu bölümü siz değerli okurlarımız buradan neler olacağını merak edip okuyabilir ve önceden bilgi sahibi olabilirler. Daha sonra kanal 7 ekranlarında ikimizin yerine 30. bölüm izlerken merakınızı gidermiş olursunuz. Sözlerimi daha fazla uzatmadan fragman tadında özete geçelim. Son olarak bu bölümü iki part halinde anlatacağız.

İkimizin Yerine 30 Bölüm Özeti

Akşam birlikte aynı odada uyuyan ve bunu Kaliyani’den saklayan ikili mışıl mışıl uyurken Kaliyani torunu Sughna’nın odasına gelip kapıyı açmak ister ama bir de ne görsün kapı kilitli. Hemen kapıya vurup bu kapı neden kilitli Sughna diye bağırınca Sughna güzel ve tarlı uykusundan uyanır. Hemen beraber yanında yatan Anandi’yi de uyandırmaya çalışır. Babaannesinin sabırsız biri olduğunu çok iyi bilen Sughna, daha fazla Kaliyani’yi sinirlendirmeden kapıyı açar.

Kaliyani her ikisini de süzdükten sonra neden bu kapıyı kilitlediniz. Evde yabancı biri mi var der. Sughna ise Jagdish tüm gün Anandi’yi çileden çıkardı. Kız da rahat bir uyku uyusun diye kapıyı kapatmıştık babanneciğim özür dileriz deyince Kaliyani’nin öfkesi bir nebze olsun diner. Bu arada dizide Kaliyani’ye Dadisa şeklinde hitap ediliyor. Bizde kimi zaman Dadisa, kimi zaman da Kaliyani diye hitap edeceğiz. Şimdiden bilgi vermek istedik. Neyse İkimizin yerine 30 bölüm özeti vermeye devam edelim.

İkimizin Yerine 30. Bölüm Özeti Gehna Hastaneye Kaldırıldı

Sughna, Anandi’yi derin uykusundan uyandıramayınca Kaliyani sert ve gür bir sesle bağırıp Anandi’yi uyandırır. Daha sonra Anandi’ye git elini yüzünü yıka. Bu saatte yatmaz gelin dediğin diye bir de laf sokup Sughna’ya dönüp düğün için çarşıya çıkacağız. Sen de geç kalmadan hazırlan deyip sabah sabah talimatları yağdırır maşallah. Basant ise hanımı Gehna’yı kuş sütü ile besliyor. Odaya kahvaltılar gidiyor. Bu gün de hanımı Gehna için kahvaltı tabağı hazırlayıp götürür.İkimizin Yerine 30 bolum ozeti (İkimizin Yerine 30. bölüm özeti 7 Ekim) Resim 1Gehna bazılarını alıp Anandi ile paylaşır. Anandi’ye üzgün ve hüzünlü gözlerle bakıp ben bu hale düştüm. Koca evin işleri senin gibi bir çocuğa kaldı. Sen bari zayıf düşme. Seni kendi ellerimle besleyeyim dese de Anandi ben yerim. Asıl sen kendine her zamankinden daha çok bakmalısın der. Bairon her ne kadar istemese de kızı Sughna’nn nikahını yapmak ve düğünü erkek tarafına beğendirmek zorunda. Bu Hint geleneğinde çok önemli. Hele ki kız tarafı zengin ve elinden geleni yapmıyorsa bölgede itibari zedelenir.

Basant da bunun farkında ve küçük kardeşine bu nikah ve düğünde bir aksilik olmasın. Her ayrıntının üzerinden defalarca geçilsin deyip talimat verdiği sırada Sumitra içeri koşarak gelir ve Gehna’nın tansiyonu düştüğünü ve karnında şiddetli bir ağrının oluştuğunu söyler. Basant heme oğluma bir şey mi oldu gibisinden çıkışıp kardeşi Bairon’a geçen ki ebe kadını çağırmasını söyler. Bairon ise daha önce çağırdı da ne oldu abi. Gel hastaneye gidelim dese de Basant da inatçı biridir.

Basant Karısı Gehna’yı Hastaneye Götürdü İkimizin Yerine 30

Kardeşine sinirle de diyorsam onu yap der. Bairon ise bir can daha gitmesin diye abisine karşı gelip doktor ebeden çok daha bilgili olduğunu bu konuda eğitim aldığını ve yıllarca bunun üzerine tecrübe kazandığını söyleyip ikna etse de Basant hala Kaliyani’nin vereceği tepkiden korkmaktadır. Sonuçta geçen sefer Kaliyani gelen ambulans görevlilerine bile tepki göstermiş ve onun inadı yüzünden karısını kaybetmişti. Şimdi de karşı çıkacağını söyler.

Bairon ise hayır annem dışarıda ve haberi olmadan doktora götürüp geliriz der. Hemen hep birlikte hastaneye giderler. Doktor ilk bulguda kan değerlerinin düşük olduğunu bu zamanda belli ilaçların kullanması gerektiği söyleyip reçeteyi verir. Daha sonra her ay düzenli takibi yapılması gerektiğini Gehna’nın bünyesinin zayıf olduğunu aksatırsanız, hem anne hem de çocuk için zararlı olabileceğini söyler. Basant ise hiç de istemese de kabullenir ama içinden de ben bunu anneme nasıl derim diye yana yana düşünür. Hep birlikte eve dönerler. Bu kısım ilk iki partın özetidir. Devamı olan [pembebuton]İkimizin Yerine 7 Ekim Özeti[/pembebuton] için tıklayınız.

İkimizin Yerine 30. Bölüm İzle (Fragmanı)

https://www.youtube.com/watch?v=ZikD_EZkBCg

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

2 Yorum

  1. SALİHAM HOSGELDİN BACİM VALLAH HEP AKLİMDAYDİN YEMİN EDERİM YALAN YOK BENDE NASİLSİN İYİMİSİN MELLEK YEGENİM NASİL OLDU BACİM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu