Gelinim Mutfakta

7 Eylül Cuma Gelinim Mutfakta Altınları Kim Aldı? Haftanın Birincisi Kim Oldu? Gelinim Mutfakta 7 Eylül Puanları

Gelinim mutfakta 7 Eylül cuma altınları kim kazandı? Bilezikleri kim aldı? Hangi gelin günün birincisi oldu? Gelinim Mutfakta 7 Eylül günün birincisi Ezgi mi oldu? Yoksa Esra mı oldu? 7 Eylül gelinim mutfakta altınları kim aldı? Burcu mu elendi? Yoksa Ayşenur mu elendi? Hangi gelin beş bileziği aldı? Ezgi mi bilezikleri aldı? Yoksa kapı komşusu Esra mı bilezikleri aldı?

Günün tatlısının malzeme listeni  bu yazımızda bulabilirsiniz. Bazen hiç bilmediğim yada az duyulan tatlılar gelinlerimizin yapımı ile harika gözüküyor. Bu yüzden kanal da malzeme listesi çok hızlı geçiyor. Her yazıda olduğu gibi bu yazımızda dünü bugüne bağlayacağız. O yüzden özet vereceğiz. Özet kısmını okumak istemeyen sevgili okurlarımız, direk Gelinim Mutfakta 7 Eylül bilezikleri kim aldı? ve Günün birincisi kim oldu. 7 Eylül Çeyrek altını kim aldı ve kim elendi? sorularına cevap bulmak için sayfamızın en alt kısmına bakıp aradığını bulabilirler. Yazılarımız anlık olarak değişiklik gösterdiği için en güncel puanları görmek için sayfayı güncellemenizi tavsiye ediyorum. 

Gelinim Mutfakta 7 Eylül Cuma Bilezikleri Kim Kazandı? Ezgi Mi? Esra Mı?

3 Eylül Ağustos Pazartesi günü başlayan hafta 7 Eylül Cuma gününe kadar gelinler günün yemeklerini en iyi şekilde yaparak kaynanalardan puan almaya çalıştılar. 3 Eylül ile 7 Eylül haftasında yaşanan her olaya kısaca değineceğiz. Ama bu sayfaya sadece gelinim mutfakta 7 Eylül günün birincisi kim olduğunu veya gelinim mutfakta 7 Eylül altınları kim aldı? ve kim elendiğini görmek için gelen ve sadece gelinim mutfakta 7 Eylül puanlarına bakmak isteyenler şimdi vereceğim özet kısmını atlayıp direk puanlama kısmını en altta verdik.

3 eylül 7 Eylül haftasında yarışmanın tarihinde bir ilk yaşandı ve iki komşu Gelinim mutfakta yarışmasında görünürde rakip oldular. Bir çok izleyenler gibi bende Reyhan Ezgi’nin tabaklarını bulduğu gibi Esra’nın da tabaklarını bulacak. Burcu ile Ayşenur ise yarışmada kalmak için mücadele verecek diye düşünürken gerek Perihan hanım gerekse Reyhan hanım Esra’ya gelinim mutfakta puanlama kısmında yeterince puan veremediler yada tabaklarını bulamadılar. Hafta başından bu güne kadar yaşanmış gelinler veya kaynanalar arasında ki olaylara baktığımızda Salı günü Ayşenur kimine göre bilerek kimine göre ise istemeden Ezgi’nin doğum günü hediyesini yere düşürüp kırması arkasından Perşembe günü de Ezgi Ayşenur’un resmini çöpe attığını söyleyip Ayşenur’u çileden çıkartması olarak söyleyebiliriz.

Fatih bey bu kırgınlığın sonuna kadar gitmemesi için Gelinim Mutfakta puanları verilmeden önce her iki yarışmacıyı da barıştırdı ama Ezgi ile Ayşenur arasında sert rüzgarlar puanlama esnasında da devam ettiğini gözlemledik. Bu gün yani Cuma günü hafta finalinden önce hangi gelin eleme potasına girdi? Gelinim mutfakta 7 Eylül kim elendi sorusunu rahatlıkla sorup cevaplayamıyoruz. Neden mi? Çünkü dört gelinin de bilezikleri almada hemen hemen aynı avantajı olduğunu, gelinler arasında çok az puan olduğu  görüyoruz. Bakalım bu hafta hep üzerine yürünen Ayşenur’u Ezgi ve Esra ikilisi elemeyi başarabilecekler mi?Gelinim Mutfakta altınları kim kazandı (Gelinim Mutfakta kim elendi ) Resim 1

Hafta başından beri altınları alan gelinleri sayacak olursak Pazartesi günü Burcu altınları kazanırken, Salı günü Ezgi altınları aldı. Çarşamba günü komşu kızı Esra çeyrek altını aldı. Perşembe günü yani dün altınları kazanan gelin yine Esra oldu. Gelinim Mutfakta 7 Eylül haftanın birincisi kim olacak? Esra yakaladığı grafiği bu gün de devam ettirip günün birincisi olup bilezikleri alacak mı? Esra ile Ezgi ikilisinin Bu gün yani Cuma günü çok iyi puanlar alacağını düşünüyorum. Bu ikiliden Gelinim Mutfakta 7 Eylül altınları kim kazandı? veya kim alır derseniz? Ezgi, Reyhan sayesinde bir adım önde olacağını kanaatindeyim.

Gelinim Mutfakta 7 Eylül Puanları (07.09.2018 Cuma)

3 Eylül Pazartesi günü dahil gelinler kimi zaman kolay kimi zaman ise dikkat ve özen gerektiren bir birinden zor yemekleri yaptılar. Pazartesi günü fırında sebzeli tavuk yapıldı. Salı günü kabaklı köfte yapıldı. Çarşamba günü mercimekli bulgur pilavı yapan gelinler Perşembe günü ise Haşhaşlı çelenk çörek yaptılar. Şahsen dün aynı çöreği evimde denedim ve tavsiye ederim. Bu gün her hafta finalinde olduğu gibi gelinler tatlı yapacaklar ve kolay yapılabilen tatlı seçiliyor. Bakalım gelinler bu gün hangi tatlıyı yapıp yarışacaklar. 

7 Eylül Cuma Gelinim Mutfakta altınları kim aldı? Sorusunu daha önceki haftalarda kolaylıkla cevap verebiliyorduk. Ancak bu hafta o kadar karömaşık ve belirsiz ki kimin bilezikleri alacağı kimin ise eleneceği kapalı kutu olduğunu görüyorum. Ancak bir tek bildiğim var o da Ezgi kesinlikle elenmez. Neden mi Reyhan hanım yarışma tarihlerinin en başarılı kaynanası olarak tarihe geçmek üzere. Kendi gelinin tabaklarını %51 oranında buluyor. Bir vermeme oranı ise %88 lerde olunca Ezgi’nin zaten beş puanı cepte. En azından bir alma şansı daha az. Üstüne tecrübeli bir yarışmacı olduğu için tüm gelinler arasında Ezgi bileziklere en yakın. İkinci olarak Esra’nın avantajlı olduğunu düşünüyorum. Kaynanalar verecekleri puanlar neticesinde Gelinim Mutfakta 7 Eylül Cuma kim kazandı? ve Gelinim Mutfakta 7 Eylül Cuma kim elendi belli olacak. Tabi bu isimler belli olunca Gelinim Mutfakta 7 Eylül günün birincisi ve çeyrek altının sahibi de ortaya çıkmış olacak. Hadi şimdi Cuma gelinim Mutfakta puanlama aşamasına geçelim.

7 Eylül Gelinim Mutfakta Puanları (07.09.2018 Cuma)

Kaynana Nurten’in verdiği Puan
Ezgi : 2
Ayşenur : 1
Burcu : 5 puanNurten’in Gelini
Esra : 3
******************************

Kaynana Reyhan’ın verdiği Puanlar
Ezgi : 5  puanReyhan’ın Gelini
Ayşenur : 1
Burcu : 2
Esra : 2
******************************

Kaynana Nermin’in verdiği Puanlar
Ezgi : 1
Ayşenur : 1 puanNermin’in Gelini 
Burcu : 5
Esra : 1
******************************

Puanlar anlık değiştiği için en güncel puanları görebilmek için sayfayı yenileyiniz(güncelleyiniz)

Kaynana Perihan’ın verdiği Puanlar
Ezgi : 5

Ayşenur : 1
Burcu : 2
Esra :  4 puan ⇒ Perihan’ın Gelini
*******************************

7 Eylül Cuma günü kaynanalar kendi gelinlerinin tabağını bulmak ve bileziklerin sahibi kendi gelinlerinin olmasını istediler. Kimisi bu konuda başarılı olurken kimisi olamadı. Kimi gelin bilezik isterken elendi kimi gelin hafta ortasına geldiğinde acaba elenir miyim diye düşünürken bu gün altınların sahibi oldu. Yukarıdaki puanları toplayıp her gelinin haznesine yazıyoruz ve yarışmaya katıldığı sıra baz alarak aktarıyoruz. Ezgi 13 puan, Ayşenur 4 puan, Burcu 14 puanEsra 10 puan aldı. Gelinim mutfakta 7 Eylül günün birincisi Burcu oldu. (Cuma) ve Çeyrek altını  aldı.  Puanlar an ve an değişmekte. O yüzden anlık puanları görebilmek için sayfayı yenileyiniz. Bu gün önemli olan gelinim mutfakta bilezikleri kim aldı ve kim elendi. Alt kısımda verilmiştir.

****************************
Gelinim Mutfakta 7 Eylül Günün Birincisi = Burcu
Çeyrek Altını Alan = Burcu

(27-31) Gelinim Mutfakta Haftanın Birincisi = Ezgi
Gelinim Mutfakta 7 Eylül Bilezikleri Alan = Ezgi
Elenen Yarışmacı = Ayşenur

****************************

3 Eylül Pazartesi – 7 Eylül Cuma Toplam Puanlar (Cuma)

Ezgi’nin Puanı : 60
Ayşenur’un Puanı : 48
Burcu’nun Puanı : 56
Esra’nın puanı : 57

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

3 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu