Ah Kalbim (Kumkum Bhagya)

7 Temmuz Cumartesi Ah Kalbim 237. Bölüm Özeti Disha İle Purap Evlenmek Üzere

Kanal 7 ekranlarında her gün yayınlanan ah kalbim sev yeter dizisinin yayınlanmaya başlamasından sonra hafta sonlarına kaydırıldı. Ancak ah kalbim sevenler diziyi hala bırakmadılar. Bizde ah kalbim 237. bölüm özeti güncel halini vermeye çalışacağız. Ah Kalbim 7 temmuz cumartesi günü en önemli olayı Sangram yüzünden Disha ile Purap evlenmek zorunda kaldı. Gelin tüm olayı kısa kısa anlatmaya çalışalım. 

Ah Kalbim 237. Bölüm Özeti 7 Temmuz Cumartesi

Uzun bir aradan sonra Ah kalbim dizisinin sevenler nihayet yeni bölüme 7 temmuz cumartesi günü kavuşacaklar. Geçtiğimiz hafta seçim özel programı nedeni ile pazar günü yayınlanmamıştı. Bu haftaya sarkan yeni bölümü herkes tarafında merak ediliyor. Bizler bu bölümleri daha önce versek de yayın günü ve bölüm numaralarındaki farklılıklardan dolayı yeniden sizler için kaleme aldık.

7 Temmuz cumartesi ah kalbim özeti aynan şöyle; Sangram Disha’ya göz koymuş ve onunla zorla da olsa evlenmek istemektedir. Babasının borçlarını da kapatıp karşılığında hem ayaklara düşen namusunu kurtaracağını hem de babasının borçlarını ödeyeceğini söyleyip evlenmek ister. Baba bu durumdan gayet mutlu olsa da Disha sevmediği bir adamla bir ömür asla birlikte olmak istemez.

Purap Sangram’ı Bayıltır ve Yerine Geçer Ah Kalbim 7 Temmuz

Hemen konuyu Purap’a açar. Purap da madem öyle seni oradan kurtarayım deyip Disha’yı kaçırmak ister. Ancak Sangram bunu daha önceden sezdiği için ikilinin kaçmasına izin vermez.

Purap’ı da yakalayıp düğün dününe kadar ellerini ve kollarını bağlar. Bu arada Munni de Tanu ile Aaliya’nın söylediklerini bir bir yapsa da her zaman planları alt üst olur. Purap düğün gününe kadar Sangram’ın esiri olur. Düğün günü ise bir yolunu bulup oradan kaçmaya çalışır.

Sangram Sing’in damları Purap’ı yakalamaya çalışır. Purap bir yolunu bulup durumu Abhi’ye yarım yamalak da olsa anlatır. Ardında Sangram’ın katil ruhlu adamlarını da atlatmayı başarır ve düğün yerine doğru gider.

Bu sırada evlenmek üzere ateşin kenarına gelen Disha ile Sangram pandit ji’nin konuşması ile düğünün başlamasını beklediği sırada Sangram’ın damatlığına kuş pisler. Sangram bu uğursuzluk getirir. Düğün başlamadan kıyafetini değiştirmeye gider.

Purap da olayı uzaktan izleyip Sangram’ı tek yakalar ve Disha’nın hayatını mahvet memesini ister. Ancak Sangram evlenmekte ısrarcı olunca ikili arasında kavga çıkar. Purap, Sangram’ı bayıltmayı başarır. Hemen onun damatlığını giyip yüzünü kapatır ve düğün yerine gelir. Purap, Bülbülü ölesiye sevmektedir.

Ancak Disha zamanında kendisinin hayatını kurtardığı için bu halde olduğunu onu kurtarması gerektiğini düşünür. Buradan Disha’yı kurtardığında ona yeni bir iş bulup hayatını devam ettirebileceğini düşünüp Disha ile evlenmeye karar verir. Disha ile Purap düğün ritüelini yapmaya başlar. Disha damatlığı giyip gelen kişinin Sangram olmadığını ellerinden anlar. Purap da fark eder. Sangram’ı bayılttığını ve kendisini kurtaracağını söyler.

Sen Bülbülü Severken Benimle Evlenemezsin Ah Kalbim 237. Bölüm Özeti

Disha sen benimle şu an evleniyorsun ve bunun farkında mısın der. Purap da evet gayet farkındayım. Ben Bülbül’ü çok seviyorum ve ondan başka eşim olmayacak. Ancak Bülbül burada olsaydı seni kurtarmam için evlenmemi isterdi der. Disha birden durup evlenmek istemiyorum der.

Pandit ji neden durdun gelin hanım der. Purap ise yürümeye devam et yoksa buradan cesedimiz çıkacak der. Disha ikna olup düğün için gerekli rütüeli yaparken Sangram Sing çıkagelir. Düğünü durdurur. Purap’ın kafasını örttüğü örtüyü kaldırır. Sangram’ın adamları Purap’ın kafasını kızgın ateş de yakmaya çalışır. Disha eline odun alıp Purap’ı kurtarır. Orada bulunan herkese gerçeği anlatıp düğün yerinden Purap ile kaçmayı başarır.

ah kalbim 7 temmuz 237. bölüm özeti resim 2

Sangram ise adamlarına Purap’ın ölüsünü getirin diye emir verir. Abhi’nin yanına dönelim. Aaliya da Purap ile evlenmek istediği Abhi’ye açar. Abhi bu duyunca çok kızar. Ama Aliya uzun ikna çabaları sonuç verir ve Abhi’yi bu konuda ikna eder.

Ah kalbim 237. bölüm özeti burada bitti. Yarınki özeti sitemizin ana sayfasında ara kısmından 245 ve 246 bölüm özetlerini okumanız yeterli olacaktır. 7 temmuz cumartesi ah kalbim ile ilgili yanlış çevirileri yorum kısmında bizlere bildirebilirsiniz. 

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

22 Yorum

 1. Hazis nagihanin sesi vasat kız insan sağlığına o ses zarar kız???

  Yakında diloşu gelin olarak görürsem şaşırmam herhalde????

 2. Sana hediye olarak…sevgimi veriyoruuuuuuum??????..?????..
  Canım diğer sayfayada yazdım..

 3. Aynen almiroş???..nagihan sesi insanı hasta eder??..bu arada adem kazanmış????..hakketdi valla helal olsun??..

  Valla bende şaşırmam..oralardan bi kismet felan çıkar diloşa??..bi bakmışız kız gidiyor???..

 4. Hazoş bu arada survivor finalini izlemiş miydin ADEM KILIÇÇI favorimm ŞAMPİYON oldu????????????????????????????????????????????????

 5. Aynen valla adam hakketti sonuna kadar???gerçi diloşa gecenlerde bir görücü gelmişti cocuğun resmini de bana attı fena değildi düşunecem demişti noldu acaba daha ses çıkmadı diloştan?????ben sorayım ona bir ara???

 6. Tabi izledim almiroşum?????..
  Köyde kuzişlerle izledim…hele acun heyacan yapıyordu yaa şampiyonun ismini açıklarken..kuzenim heycandan fenalaşacakdı???..bide acun adeeeem diyince üzerime düşdüü salak?????..bende eşek kadarsın çocuk gibi haraketler yapıyor?????…valla helal olsun ademe..bide etrafımdakı herkesin favorisi adem ya???

 7. Kuzenin bayaa heyecan yapmış desene??takimdaki yarısnacilar bile adem sampiyon olur diyordu????

 8. Valla heyacan az bile bana kalb masajı yaptırdı salak işte??????..
  Zaten başdan belliydi ademin şampiyon olması??..

 9. Almiroşum benim çıkmam lazım birtanrm???hadi gırüşürüz??..gece kuşularım??..

 10. Alemsin hazoş yaa?????

  Sen şu yeni hint dizisini izliyor musun sev yeter ben izliyorum güzel bir dizi beğendimm valla??

 11. Kizlar ben geldim ama gidiyom makyajimi yaptim simdi hazirlaniyorum dugune gidicem ya ????bide o çocuk beni seviyormuş ama ailesi ben nisan attigim için hayor demiş çocukta o zaman artık hiç evlenmiyecem demiş bu kadar ister gelir ister gelmez ?????

 12. Geldim?..
  Yok ya almiroş diziyi izlemiyorum..zamanım olmuyo..ama tabi hint dizi takipçisi bayan annem izliyordur kesin?????..

  Diloş biz seni tutmayalım hadi düğünler seni bekler????.

 13. Ben manevi teyzesi burda da benim bulundupum sitede yorumlarını göremedim acaba tatilde mi? İlginize teşekkürler sevgimle iyi akşamlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu