Gelinim Mutfakta

8 Ağustos Çarşamba Gelinim Mutfakta Günün Birincisi Hangi Gelin Oldu? Kaç Puan Aldı? Günün Yemeği Ne?

Gelinim Mutfakta 8 Ağustos Günün birincisi kim oldu? Kaynanalar konseyi gelinlere kaç puan verdiler? Kendi gelinlerine kaynanalar kaç puan verdi? En yüksek puan alan gelinin puanını verirken; Özlem’in puanı, Emine’nin puanı Ezgi’nin puanı ve Halise’in puanını da vermiş olacağız. Bu gün yani (Çarşamba) 8 Ağustos Gelinim mutfakta günün yemeği ve malzemesini da ayrıca vereceğiz. Gelinim mutfakta puanları ile haftalık puan durumu en altta verilmiştir.

Gelinim Mutfakta 8 Ağustos Günün Birincisi Emine Mi Yoksa Özlem Mi Oldu?

Gelinim Mutfakta 10 Ağustos Cuma Altınları Kim Aldı? Günün Birincisi Kim Oldu ve 10 Ağustos Cuma yarışmadan kim elendiğini yazdığımız yeni yazımıza ulaşmak için [mavibuton]Tıklayınız[/mavibuton]. Gelinim Mutfakta 9 Ağustos Perşembe Günün Birincisi Kim Olduğunu ve gelinlerin Kaç Puan aldığını yazdığımız yeni konumuzu görmek için [pembebuton]Tıklayınız[/pembebuton]. Kanal D’nin sevilen yarışma programında haftaya da dün başladık ama zaman o kadar hızlı geçti ki hafta ortasına geldik. Kimi gelin fark atarak altınlara yaklaşırken kimi gelinde eleme potasına girmeye aday oldu. Bu yazımızda gelinim mutfakta puanlama aşamasını ve  Gelinim Mutfakta 8 Ağustos Çarşamba günün birincisi kim olduğunu vermeden önce bu gün yaşanan olayları ve günün yemeğini verdikten sonra aktaracağız. Günün özetini okumak istemeyen okurlarımız direk Gelinim Mutfakta puan kısmına bakabilirler.

Özlem dün aldığı puandan sonra bu gün de hem en iyisini yapmaya çalışırken hem de diğer gelinlerin kendi kaynanalarına tüyo vermesini engellemek için gelinlerin yaptıklarını kontrol ederken Ezgi, Cansu’ya ait bazı malzemeleri masanın altına attığını görünce bunun çok yanlış olduğunu söyleyip ayıpladı. Emine ise bu hafta yarışmaya katılan Halise’ye kaynanası Songül hanımın ben ağırbaşlı bir gelin isterim dediğini hatırlatıp, Halise’ye sen ağır başlı biri değil misin? Diye sorun dün yaşanan olayı daha da alevlendirmek istedi.

Halise kendince buna bir açıklama getirdi. Günün kritikleri konuşulurken Songül hanım kendi gelini ile Emine’nin bu konuşmalarını görünce benimde sana karşı hatalarım oldu. Bu yüzden gelinim Halise’yi öpmek istiyorum deyince Halise ne alaka deyip öpmesine müsade etmedi. Nurten hanımda bu gün Gelinim Mutfakta 8 Ağustos puanlama aşamasında sanırım Halise’nin yaptığı yemeği tadınca “Arkadaş böyle mi yemek olur, yapmayın gözünüzü seveyim. Tadanlara acıyın” diyerek ilk defa bu yarışmada böyle bir tabir de kullanılmış oldu.

Bakalım Nurten hanım en yüksek puanı kime verdi. Bu kötü yemeği yapan gelin kim oldu? Bu gün yani Çarşamba günü gelinler ne yemek yapacak? Gelinim mutfakta 8 Ağustos günün birincisini belirleyecek olan günün yemeği ve malzemelerini verelim.Gelinim Mutfakta Program kapak resmi

8 Ağustos Gelinim Mutfakta Günün Yemeği Fırında Kabak Graten Ve Malzemeleri

 • 3 adet kabak
 • 235 gram kıyma
 • Bir adet soğan
 • Üç diş sarımsak
 • İki adet domates
 • Bir yemek kaşığı domates salçası
 • Bir adet havuç
 • Bir çay kaşığı tuz
 • Bir çay kaşığı karabiber
 • Bir su bardağı kaşar peyniri
 • Bir yemek kaşığı sıvı yağ
 • Bir yemek kaşığı tere yağı

Beşamel Sos İçin

 • Bir litre süt
 • Yedi yemek kaşığı un
 • 70 gram terayağı
 • Bir tutam muskat cevizi rendesi
 • Bir çay kaşığı tuz

Bu gün Özlem elde ettiği başarıyı devam ettirebilmek için bu gün günün yemeği ve malzemelerini dikkatle not aldı. Halise ise ilk gün aldığı yüksek puanı devam ettirmek için ve eleme potasından kurtulmak için en iyi işi yapmaya çalışacak. Emine ise zirve mücadelesinde ben de varım demek için Gelinim Mutfakta 8 ağustos günün yemeğini en iyi şekilde yapması ve kaynanalardan en yüksek puanı alması gerekiyor. Bakalım bu gün en yüksek puanı Emine mi yükse Özlem mi alacak?  8 Ağustos Gelinim Mutfakta Çarşamba puanları alt başlıkta sizleri bekliyor.

Gelinim Mutfakta 8 Ağustos Puanları (08.08.2018 Çarşamba)

Günün yemeğinin adını ve malzeme listesini Fatih bey açıkladı ve gelinleri en ince detayına gör yazdıktan sonra uzman şefler her gelinin aynı oranda yapması için kamera arkasında uyması gereken kuralları tek tek anlattı. Malzeme artırılmayacağını farklı şekilde doğranmayacağını anlattıktan sonra kaynanalar kendi gelinine en iyi şekilde yapmasını ve tabağı tanıyabilmesi için bazı tüyolar verdikten sonra kaynanalar izleme odasının yolunu tutarken Fatih bey de günün yemeği için 45 dakikalık süre tüm gelinler ile birlikte geri sayımla süreyi başlattılar.

Bu gün dikkate değer 8 Ağustos Çarşamba Gelinim Mutfakta yarışma programında Halise ile kaynanası Songül hanımın birbirlerine karşı atışmaları gündem oldu. İkinci önemli olay ise Nurten hanım Gelinim Mutfakta 8 Ağustos Çarşamba puanları verilme kısmında tattığı yemeğin lezzetsiz olduğu için neredeyse iğrendiğini açıkladı. Bu gelin muhtemelen Halise’nin olduğunu tahmin ediyoruz. Son önemli olay ise Emine’nin Halise’ye dün Songül hanımın söylediklerini Halise’ye söyleyip yorumlamasını istedi.

Günün kritikleri yapılırken bu görüntüleri izleyen Songül hanım kendi gelininden özür dileyip öpmek istese de Halise buna müsade etmedi. Birazdan verilecek puanlar neticesinde, Gelinim Mutfakta 8 Ağustos Çarşamba günün birincisi ve sonuncusu belli olacak.

8 Ağustos Gelinim Mutfakta Puanları (08.08.2018 Çarşamba)

Kaynana Nurten’in verdiği Puan
Özlem : 5 puan ⇒ Nurten’in Gelini
Emine : 1
Ezgi : 4
Halise : 1

Kaynana Fatma’nın verdiği Puanlar
Özlem : 2
Emine : 4 puanFatma’nın Gelini
Ezgi: 5
Halise : 1

Kaynana Songül’ün verdiği Puanlar
Özlem : 1
Emine : 4
Ezgi : 3
Halise : 5 puan ⇒ Songül’ün Gelini

Kaynana Reyhan’ın verdiği Puanlar
Özlem : 3
Emine : 5
Ezgi : 1 puanReyhan’ın Gelini
Halise
: 2

Çarşamba günün puanları da verilmiş oldu. Her kaynananın verdiği puanlar yukarıda yazılmıştır. Gelinlerin aldığı toplam puanları görmek isteyenler için gelinlerin yarışmaya katılım sırasında göre verelim. Özlem 11 puan, Emine 14 puan, Ezgi 13 puan, Halise 9 puan aldı. Bu puanlara baktığımızda Gelinim Mutfakta 8 Ağustos günün birincisi Emine oldu (Çarşamba). Artık bu gün puanlarda verildi ve haftalık puanlarda kim altınlar yakınlaştı, kim uzaklaştı bunu daha net görebilmek için Gelinim Mutfakta haftalık toplam puanlarını görelim. Gelinim Mutfakta 9 Ağustos Günün birincisi kim olduğunu görmek için yukarıdaki mavi yazılı kısmındaki pembe butona tıklayıp görebilirsiniz.

6 – 7 – 8 Ağustos Çarşamba – 10 Ağustos Cuma Toplam Puanlar (Çarşamba)

Özlem’in Puanı : 24 + 11 = 35
Emine’in Puanı : 23 + 14 = 37
Ezgi’nin Puanı : 20 + 13 = 33
Halise’nin Puanı : 22 + 9 = 31

Gelinim Mutfakta 109. Bölüm 9 Ağustos Perşembe Fragmanı

https://www.youtube.com/watch?v=Hoibfpd-FuE

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

6 Yorum

 1. Özlemin hakkını tüm kayın valideler tarafından hakkı yeniyor.Dürüst puanlamalar yapılıyorsa çok hakikatli olur.bu konuda biraz dikkat edilsin lütfen

 2. Inşallah bu sefer emine alsin zaten özlemin 15 bileziği var eminwnin yok almani tüm kalpmimle ıstiyorum umarım alırsın ama kaynanalar haksızlık yapmazsa

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu