Gelinim Mutfakta

8 Ekim Pazartesi Gelinim Mutfakta Günün Birincisi Kim? Gelinim Mutfakta 8 Ekim Puanları ile Köfteli Karnıyarık Malzemeleri

Gelinim Mutfakta 8 Ekim Pazartesi günün birincisi kim oldu? Bu gün yeni bir haftaya başladık. Bakalım kaynanalardan hangisi kendi gelinin tabağını bulmayı başardı? 8 Ekim Pazartesi Çeyrek altını kim hangi gelin aldığını ve 8 Ekim Pazartesi Gelinim Mutfakta puanlama kısmında yazımızın en alt kısmında verdik. [pembebuton]15 Ekim Gelinim Mutfakta çeyrek altını kim aldı[/pembebuton] tıklayınız. 

=> Gelinim Mutfakta 8 Ekim 2021 Cuma Toplam Haftalık Puan Durumu Öğrenmek için tıklayınız. 

Gelinim Mutfakta 8 Ekim Pazartesi puanlama vermeden önce önce bu hafta (8 Ekim Pazartesi – 12 Ekim Cuma) haftasında yeni bir gelin ve kaynanası Ergül hanım dahil oldu. Her yeni gelin dengeleri oldukça değiştirse de yeni gelen acemilik ve kameralara alışayım derken bir de bakmış ki hafta finali gelip çatmış oluyor ve hemen geldikleri gibi gidiyorlar. Bu genellemeye bir tek Yasemin uymuyor. Geldiği ilk hafta beş bileziğin sahibi oldu. İkinci hafta da kendisini elenmekten kurtarmayı başardı. Not: Gelinim Mutfakta 8 Ekim Pazartesi Puanları sayfanın en altında verildi.

Bu hafta elenmekten son anda kurtulan Yasemin eskisinden daha dikkatli ve Başak’a karşı daha da savunmalı oldu. Artık kafasını karıştırmasına müsade etmeyeceğini düşünüyorum. Haftanın ilk günü olan 8 Ekim Gelinim Mutfakta günün birincisi olup çeyrek altını alan gelin Yasemin mi olacak yoksa bildiğimiz tayfa olan Ezgi ile Başak ikilisinden biri mi olacak? Bu sorunun cevabı yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Gelinim Mutfakta 8 Ekim Pazartesi puanları verilmeden önce geçtiğimiz hafta finalinde alınan puanlar sonucunda kim elendiğini ve kim hangi puanı aldığını aktaralım. Başak bu hafta kendisinden bekleneni yaptı ve hafta başından itibaren kararlı puanlara alarak Cuma günü hafta finalinde 73 puan alarak Gelinim Mutfakta haftalık puanlar da birinci oldu ve beş bileziğin sahibi olurken Ezgi 58 puanla ikinci oldu. Yasemin 56 puanla üçüncü olup elenmekten kurtulurken o hafta yarışmaya gelen Tuğçe 54 puan alarak yarışmaya veda etti.

Bu hafta Ezgi kendisinden beklenene 25 bilezik sahibi olup altın listesinde en tepeye tırmanabilecek mi? Bunu gelinim mutfakta puan durumu belirleyecek. Gelinim Mutfakta 8 Ekim puanları için bu sayfaya gelen okurlarımız puanlar yazımızın en alt kısmında verdik. Bu gün Gelinim Mutfakta 8 Ekim günün birincisi kim olmasını istiyorsunuz? Yorum kısmından bildirebilirsiniz. [pembebuton]Gelinim Mutfakta 9 Ekim Puanları [/pembebuton]için tıklayınız. 

Gelinim Mutfakta 8 Ekim Günün Birincisi Olup Çeyrek Altını Kim Aldı? (Pazartesi)

Gelinim Mutfakta 8 Ekim günün birincisi ve çeyrek altının sahibi olan gelin kim olduğunu anlatmadan daha doğrusu puanları vermeden önce önce bazı dikkatimi çeken olaylardan bahsetmek istiyorum. Başak ile Ezgi arasındaki her geçen gün giderek tırmanmakta. Ancak Ezgi son zamanlara kendisini frenledi ve Başak’ın sataşmalarına uymamaya başladı. Ancak Reyhan hanım Başak’ın tavırlarını Ezgi’den daha fazla vermeye başladı. Hatta geçtiğimiz hafta Gelinim Mutfakta puanları verildikten sonra ben bununla yarışmam diyerek stüdyoyu terk etmişti. Döndüğünde de yüzünden düşen bin parçaydı. Oysa ki Ezgi o gün Gelinim Mutfakta günün birincisi olmuştu.

Gelinim Mutfakta Program kapak resmiBu hafta Ezgi ile Başak arasında kıyasıya bir yarış olacağını daha hafta başında anlıyoruz. Ezgi ile Başak aynı sayıda altın biezik sahibi oldukları için birbirlerine üstünlük sağlamak için bu hafta birbirlerine karşı çok sert tavırlar takınacaklarını hissediyorum. Bakalım Hanife hanım Başak’ı, Reyhan hanım da Ezgi’yi bu gün tabaklarını bulup, gelinim mutfakta 8 Ekim Pazartesi günün birincisi yapıpgelinim Mutfakta 8 Ekim puanları açısından birinciliğe taşıyabilecekler mi? Bana sorarsanız bu ikiliden biri %100 bu hafta beş bileziğin sahibi olacaktır. Şimdiden duyuruyorum.

Geçtiğimiz hafta belkide Reyhan hanım açısından çok sönük ve başarısız geçti. Ezgi’nin tabaklarını bulamadı. Hatta hafta finalinde Başak’a beş puan verdi ve bilezikleri al sen tak demeye getirdi. Bakalım 8 Ekim Gelinim Mutfakta puanları verilirken Reyhan, Ezgi’nin tabağını bulabilecek mi? Her ne olursa olsun Ya Hanife’nin gelini Ya da Reyhan’ın gelini en yüksek puanı alıp, Gelinim Mutfakta 8 Ekim günün birincisi olup çeyrek altının sahibi olacak. Not: 8 Ekim Pazartesi gelinim mutfakta toplam puanları sayfanın alt kısmında verildi.

Gelinim Mutfakta 8 Ekim Çeyrek altını alıp Pazartesi günün birincisi kim olacağını belirleyecek olan günün yemeği “Köfteli Karnıyarık” ve malzemeleri alt kısımda verdik. ⇓Pazartesi Puanları hemen alt kısımda⇓ 

Gelinim Mutfakta 8 Ekim Günün Yemeği Köfteli Karnıyarık Malzemeleri

 • Dört adet patlıcan
 • Bir Adet patatesn
 • Bir Kırmızı Kapya
 • Biber kızartmak için sıvıyağ

Köftesi İçin

 • 250 gram kıyma
 • Bir adet soğan
 • Bir tutam maydanoz
 • Bir çay kaşığı tuz
 • Bir çay kaşığı karabiber
 • Bir diş sarımsak

Sosu İçin

 • Bir yemek kaşığı salça
 • Bir çay bardağı su
 • Bir çay kaşığı tuz
 • Yarım çay bardağı zeytinyağı

Günün yemeği olan köfteli karnıyarık’ın yapılması için Fatih Ürek 40 dakikalık süre verdi ve bu süre içerisinde yarışmacılar günün yemeğini yapımını tamamlayıp kaynanaların damak lezzetine göre Gelinim Mutfakta 8 Ekim günün birincisi kim olacağını belirleyecek olan 8 Ekim Pazartesi gelinim mutfakta puanlama kısmında geçildi.

Gelinim Mutfakta 8 Ekim Puanları (08.10.2018 Pazartesi)

Kaynana Öznur’un verdiği Puanlar
Ezgi :  5 puan
Başak : 3 puan
Yasemin :  3 puan ⇒ Öznur’un Gelini
Emel : 1 puan
*************************

Kaynana Hanife’nin verdiği Puan
Ezgi : 2 Puan
Başak 5 Puan ⇒ Hanife’nin Gelini
Yasemin : 3 Puan
Emel :1 Puan
*************************

 

“8 Ekim Pazartesi Gelinim Mutfakta Puanları anlık değişiyor. Güncel ve anlık puanlar için sayfayı lütfen güncellemeyi unutmayınız.”
Bizi google de ararken >>> "Gelinim Mutfakta dizicenter" <<< şeklinde aradığınızda karşınıza en doğru sonucu veren dizicenter çıkacaktır.

Kaynana Reyhan’ın verdiği Puanlar
Ezgi  5 PuanReyhan’ın Gelini
Başak : 2 Puan
Yasemin : 1 Puan
Emel : 3 Puan
*************************

Kaynana Ergül’ün verdiği Puanlar
Ezgi : 5 puan
Başak : 1 puan
Yasemin : 3 puan
Emel :  3 puan ⇒ Ergül’ün Gelini
*************************

Gelinim Mutfakta 8 Ekim Pazartesi Puanlama Sonucu

*************************

8 Ekim Pazartesi Gelinim Mutfakta Günün Birincisi Ezgi
Gelinim Mutfakta 8 Ekim Çeyrek Altını Alan Kim =  Ezgi

8 Ekim Gelinim Mutfakta Günün Sonuncusu = Emel

*************************

8 Ekim Pazartesi haftanın ilk puanlaması kaynanalar konseyi tarafında verildi. Şimdi gelinlerin yani yarışmacıların kaynanalar tarafından aldığı puanları toplu halde vereceğiz. Ezgi 17 puan, Başak 11 puan, Yasemin 10 puan, Emel puan aldı. Haftalık puanlar ise alt kısımda verildi.

Gelinim Mutfakta Puan durumu (8 Ekim – 12 Ekim Haftası) – Pazartesi

Ezgi’nin Puanları      : 17
Başak’ın Puanları    : 11
Yasemin’in Puanları : 10
Emel’nin Puanları    :  8

Gelinim Mutfakta 147. Bölüm İzle (Salı Fragmanı)

https://www.youtube.com/watch?v=5v-BKCnADQg

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

10 Yorum

 1. Ezgi İnşAllah sen kazanırsın. Tüm kalbimle inanıyorum. Ve istiyorum da ? Ezgi kazanmasa mesela Yasemin’in kazanmasını istiyorum. Yasemin senide seviyorum ?

 2. Başak çok kıskanç gelinlerin kafasını karıştırıyor yemekleri iyi yapmasınlar diye Ezgi çok hanım bir Gelin

 3. Başak çok konuşuyor tamam bazen yaptıği yemekler tadını bilemem ama görüntüsü güzel ama her seyi ben en güzel yapıyorum demesi çok sinir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu