Gelinim Mutfakta

9 Ağustos Perşembe Gelinim Mutfakta Günün Birincisi Kim Oldu? Kaynanalar Kendi Gelinlerine Kaç Puan Verdi?

Gelinim Mutfakta 9 Ağustos Günün birincisi kim? Kaynanalar, gelinlere kaç puan verdi? Kendi gelinlerine kaynanalar kaç puan verdi? Gelinler arasında en yüksek puan alan gelinin kim oldu? Bu puanı verirken; Ezgi’nin puanı, Emine’nin puanı, Özlem’in puanı ve Halise’in puanını da vermiş olacağız. Bu gün (Perşembe) 9 Ağustos Gelinim mutfakta günün yemeği ve malzemesini de ayrıca vereceğiz. Gelinim mutfakta puanları ile haftalık puan durumunu görmek isteyenler en alt kısımda toplam puanlar verilmiştir.

Gelinim Mutfakta 9 Ağustos Günün Birincisi Kaç Puan Aldı?

Gelinim Mutfakta 10 Ağustos Altınları Kim Aldı? (Cuma) Kim Elendiğini görmek için [pembebuton]Tıklayınız[/pembebuton]. Pazartesi günü başlayan ve Cuma günü son bulan serüvende sona yani final gününe artık bir gün kaldı. Final günü gel,inlerin aldığı puanlar büyük oranda değişim göstermiyor. Yani Perşembe günü nasıl sırama oluyorsa Cuma günü de %90 oranında bu sıralamayı koruyor. Biz ne kadar dışarıdan bu olayı fark ediyor isek işin içinde olan gelinlerde bunun farkında ve bu gün bir birine o kadar yakın olan puanlarda bu gün yani Gelinim Mutfakta 9 Ağustos günün birincisi olarak bitiren gelin çok büyük oranda altınları almaya en büyük aday olacak ve Cuma gününe avantajlı girecek.

Bizler bu gün gelin ile kaynana arasında yaşanan olayları ve günü yemeğini aktaracağız. Ardında Gelini,m Mutfakta puanlama kısmına geçeceğiz. Bu kısımları yani özet kısımı okumak istemeyenler sevgili  okurlarımız direk Gelinim Mutfakta puan kısmına bakabilirler.Gelinim Mutfakta 9 Ağustos puanlama kısmına geçmeden önce Perşembe gününün önemli olaylarını anlatacağız. Ardında günün yemeği ve malzemesini verdikten sonra puanlama kısmına geçeceğiz.

Bu gün Halise yemek yapmaya başlamadan sirke ile masasını temizlediğini gören Ezgi hayırdır neden masanı sirke ile temizliyorsun diye sorunca, Halise de masamı temizliyorum, uğursuzlaştı. Bunun için sirke ile temizleyip en yüksek puanı alacağım diyerek bu yarışta var olduğunu ve hala iddiasını koruduğunu göstermiş oldu.

Ezgi bu gün Halise’nin üzerine oynamaya başladı. Dün ve hafta başından beri Halise kendi kaynanasına anne veya kaynana demediği gibi Songül hanım dediğini ve bunu da garip bulduğunu sonuçta bu insan hem kocanın annesi hem de senin kaynanan diyerek belki gerçekleri söylese de Halise’nin iyi yemek yapmasını engellemek için bir nevi psikolojisini bozarak hata yapmasını istediğini düşünüyorum. Gelinim Mutfakta Program kapak resmi

Bu gün yani Perşembe günü gelinler ne yemek yapacak? Gelinim mutfakta 9 Ağustos günün birincisini belirleyecek olan günün yemeği ve malzemelerini verelim. Perşembe günü gelinler Roka Soslu Spagetti yapacaklar.

9 Ağustos Gelinim Mutfakta Günün Yemeği Roka Soslu Spagetti Malzemeleri

 • Bir demet Roka
 • 30 Gram çan Fıstığı
 • Bir çay bardağı zeytin yağı
 • iki diş sarımsak
 • 1/2 paket spagetti
 • Bir tatlı kaşığı tuz
 • Bir tatlı kaşığı karabiber
 • 30 Gram permesan peyniri

Makarnayı Haşlamak İçin

 • Su

Servis İçin

 • Roka Yaprakları
 • Kavrulmuş Çam Fıstığı

Bu gün yani 9 Ağustos perşembe Gelinim Mutfakta günün yemeğinde en yüksek puanı alan gelin yarın ki yapılacak olan final gününde en büyük şansa ve avantaja sahip olacak. Gelinlerde bunun farkında olup bir an önce en iyi işi yapmak niyetindeler. Kaynanalar kendi gelinlerine Roka Soslu Spagettiyi nasıl daha iyi yapacaklarını 90 saniyelik süre içerisinde anlattıktan sonra kaynanalar izleme odasına geçtiler. Bakalım Gelinim Mutfakta 9 Ağustos günün yemeğini en iyi kim yapacak? Bu gün en yüksek puanı yine Özlem mi alacak?  9 Ağustos Gelinim Mutfakta Perşembe puanları alt başlıkta sizleri bekliyor.

Gelinim Mutfakta 9 Ağustos Puanları (09.08.2018 Perşembe)

Gelinler günün yemeğini ve adını öğrendikten sonra kaynanalar içeride konuşulanları duyamayacak oda olan izleme odasına giderken gelinlerde Roka soslu Spagettiyi her yarışmacı aynı şekilde yapabilmesi için nasıl yapacaklarını bir de şefler tarafından anlatıldıktan sonra spagetti yapımı için 40 dakikalı süreyi geri sayımla başlattılar. Bu gün dikkate değer 9 Ağustos Perşembe Gelinim Mutfakta yarışma programında önemli olarak gördüğüm bazı olaylara değinelim.

Songül hanım, yarışmaya başladığında Reyhan hanımın saçlarının seklinin iyi olmadığını söylemiş, Reyhan hanım da sen saçlarını boyat ben de saçımın şeklini değiştiririm demişti. Bu gün Songül hanım saçlarını kumral rengine boyatınca Reyhan hanım da sözünü tutması istediler. Gelinim Mutfakta 9 Ağustos Perşembe puanları verilirken Reyhan hanım saçlarının seklini değiştirip gelince Fatih bey bile gülmekten kendini almadı.

Bu anlar sadece kanal D ekranlarında izleyebilirsiniz. Sakın kaçırmayın deyip bu gün kim kazanacak? Kim birinci olacak? Birazdan verilecek puanlar neticesinde, Gelinim Mutfakta 9 Ağustos Perşembe günün birincisi ve sonuncusu belli olacak.

9 Ağustos Gelinim Mutfakta Puanları (09.08.2018 Perşembe)

Kaynana Songül’ün verdiği Puanlar
Özlem : 1
Emine : 5
Ezgi : 3
Halise : 4 puan ⇒ Songül’ün Gelini

Kaynana Reyhan’ın verdiği Puanlar
Özlem : 1
Emine : 2
Ezgi : 5 puanReyhan’ın Gelini
Halise
: 2

Kaynana Nurten’in verdiği Puan
Özlem : 1 puan ⇒ Nurten’in Gelini
Emine : 5
Ezgi : 2
Halise : 3

Kaynana Fatma’nın verdiği Puanlar
Özlem : 5
Emine : 1  puanFatma’nın Gelini
Ezgi: 1
Halise : 3

Yukarıdaki puanlar neticesinde Perşembe Gelinim Mutfakta puanları da verilmiş oldu. Her kaynananın verdiği puanları yukarıda görebilirsiniz. Ancak gelinlerin aldığı toplam puanları görmek isteyenler için Gelinim Mutfakta 9 Ağustos puanlarını gelinlerin yarışmaya katılım sırasında göre verelim. Özlem 8 puan, Emine 13 puan, Ezgi 11 puan, Halise 12 puan aldı. Bu puanlara baktığımızda Gelinim Mutfakta 9 Ağustos günün birincisi Emine oldu (Perşembe).

Artık geriye final günü kaldı. Bu gün en yüksek puanı alna gelin yarın yapılacak olan final günü için çok büyük avantaj elde etmiş oldu. Haftalık puanlara baktığımızda hangi gelin altınlara yakın, hangi gelinde eleme potasına girdiğini görmek isteyenler için alt kısımda Haftalık toplam puanlarını veriyoruz. Perşembe puanlarına baktığımızda Özlem ve Halise eleme potasına girdi. Altınlara ise en yakın gelin Emine ve Ezgi oldu. Puanlar bir birine o kadar yakın ki altınlara yakın olan gelin yarın final günü elenebilecek bir puanlama mevcut. Bakalım final günü kim elenecek? Kim altınları alacak? 10 Ağustos Cuma günü altınları kimin aldığını yazdığımız yazımıza geçmek için yukarıdaki mavi yazılı kısımın sonundaki tıklayınız butonuna basınız.

6 – 7 – 8 – 9 Ağustos Perşembe – 10 Ağustos Cuma Toplam Puanlar (Perşembe)

Özlem’in Puanı : 35 + 8 = 43
Emine’in Puanı :37 + 13 = 50
Ezgi’nin Puanı :33 + 11 = 44
Halise’nin Puanı :31 + 12 = 43

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

16 Yorum

 1. Allah aşkına Özlem gitsin artık yeter sıkıldık artık bağırışmayla kendini gaklı çıkartmaya çalışıyor.Çirkin yapınca kabul etmiyor.Bir tek o mu yenek tapabikiyor.Kendine ne bu özgüven .kendisi hep konuşup kayınvalidesinde bağırma çağırmayla olmax bu işler.

  1. Özlem dikbaşlı olabilir veya kendine aşırı özgüvenli olabilir fakat programa renk katıyor tıpkı Ezgiler gibi

  2. Özlem yemekleri iyi yapıyor. Olay ne biliyor musun Özlem uzun zamandır burda olduğu için kaynanalar Özlem’in yemeğini tanımaya başladı ondan dolayı sırf Özlem’i göndermek için düşük puan veriyorlar bu da Özlem’in zorunda gidiyor ondan bu kadar tepki veriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu