Gelinim Mutfakta

9 Aralık Pazartesi Gelinim Mutfakta Puanları Sonuçlandı

Gelinim Mutfakta 9 Aralık Pazartesi günün birincisi kim oldu? Uzun zaman sonra yeni gelen bir yarışmacı, geldiği hafta beş altın bileziği kazandı. Tabi bunun sonucunda eskilerden Duygu da yarışmaya veda eden isim olmuştu. Daha ilk anda Fatih Ürek ile Selfi çektirmeye çalışan Yağmur’un bu başarısı tesadüf olup olmayacağı, Gelinim Mutfakta 9 Aralık Pazartesi Puanları sırasında alacağı puanlar bizlere fikir erecek.

=> Gelinim Mutfakta 9 Aralık 2021 Perşembe Son Puan Durumu hakkında bilgi almak için tıklayınız.

Yağmur’un 9 Aralık puan durumu sonucunda birinci daha olmasa bile birinciye yakın puanlar alması, bizlere şu mesajı verecek. Evet programa güçlü bir yarışmacı gelmiş. Bizler onu tiki kız olarak adlandırsa da güzel yemek yapabiliyormuş, düşüncesi hakim olacak.

=> Bu arada [pembebuton]30 Aralık Pazartesi Gelinim Mutfakta Günün Birincisi[/pembebuton] skim olduğunu görmek için lütfen tıklayınız.Gelinim Mutfakta 9 Aralık Pazartesi Puanları Sonucunu Açıklayan Fatih Ürek

=> Bu arada [pembebuton]23 Aralık Pazartesi Gelinim Mutfakta Puan Durumu[/pembebuton] sonucunu görmek için lütfen tıklayınız.

9 Aralık Pazartesi Gelinim Mutfakta puanları sırasında hem Yağmur’un hem de bu hafta yeni gelen sesi ile dikkatleri üzerine çeken Buse’nin alacağı puanlar çok önemli olacak. Eğer ilk dakikadan her iki yarışmacı da yüksek alması halinde ilk kopacak ve en zayıf halka olarak Aydan olacağını, elif gene yarışmada kalmaya devam edeceğini düşünüyoruz.

=> [mavibuton]13 Aralık Cuma Gelinim Mutfakta Haftalık Toplam Puanlar[/mavibuton] sonucunu görmek için tıklayınız.

Son bölümde eleme potasında yer alan Duygu’nun kayın validesi normal zamanda bile gelinin kolaylıkla bulabilirken, böylesine zor bir durumda olan Duygu’yu kurtarmak için riskli bir puanlama yapması gerekirken 4 ve 5’in verildiği bir puanlama sonrasında son sırada yer lan bir anda eleme potasında çıkmayı başardı. Akıllara da Elif’i kurtarma operasyonu mu bu denildi.

=> [mavibuton]12 Aralık Perşembe Gelinim Mutfakta Puanları[/mavibuton] ve sonucunu görebilmek için lütfen tıklayınız.9 Aralık Pazartesi Gelinim Mutfakta Günün Birincisi Elif Akçam Geçtiğimiz hafta yarışmada kalabilmesi için imkansızın ötesinde bir destek gören Elif Gelinim Mutfakta 9 Aralık Puanlama sırasında bu duruma düşmemek için işleri daha sıkı tutacak. Tabi Çiğdem hanımda yeni gelenlerin puanlarını düşürüp, Elif’i yükseltmek için elinden geleni yapacaktır. 

=> Bu arada [mavibuton]11 Aralık Çarşamba Gelinim Mutfakta Puanları[/mavibuton] sonucunu görmek için tıklayınız.

9 Aralık Pazartesi puanları verildiği esnada yeni gelen Buse gerçekten güçlü olup olmayacağını ve alacağı puanlarla bu hafta yarışmaya kalmayı başarabilecek mi? Bekleyip, karar vereceğiz.

=> Bu arada [pembebuton]10 Aralık Salı Gelinim Mutfakta Puan Durumu[/pembebuton] sonucun da kim birinci olduğunu görmek için tıklayınız.9 Aralık Pazartesi Gelinim Mutfakta Çeyrek Altını Alan Yağmur İle Kaynanası

9 Aralık Pazartesi gelinim mutfakta puanlama esasında gözler gene Çiğdem hanımın üzerine olacak. Geçtiğimiz hafta Elif’in tabağını bulma konusunda zaman zaman zorlanan tecrübeli kaynana, yarışma kalmanın tek yolu, rakiplerine düşük puanlar vermekten geçtiğini bilen Çiğdem bu hafta neredeyse üç yeni gelen yarışmacı ile yarışacaklar.  Gelinim Mutfakta Puan Durumu SonucuBu hafta Elif için kolay bir hafta olmasını bekliyorum. Aydan da dahil olmak üzere hemen hemen üç yarışmacı Elif’e göre çok acemi ve aralarından sadece bir yarışmacı beş altın bileziği kazandığını düşündüğümüz de Elif bu hafta kolay yoldan 50. bileziğini alacak gibi duruyor.

Yeni bir haftaya başlarken yarışmacıların aklında bir durum var. İlk gün nasıl başlar ise öyle gider düşüncesi. Zira bu duruma neden olan önemli bir bilgi vereceğim. İlk iki günün çekimi stüdyoda aynı gün yapıldığı için İlk gün iyi puanlar alan aynı güç çekim olduğu için genel de ikinci gün de iyi puanlar alıyor.Gelinim Mutfakta 9 Aralık 2019 Puan Durumu Öncesi Yeni Yarışmacı Buse

Bu avantajı yakalamak isteyen ve haftanın ilk günü avantajlarını elde etmeyen isteyen yarışmacılar, kıyasıya yarıştılar. Kayseri yöresine özgü yemekler yapan gelinlerin ilk gün birinci olmaları haline sağlayacakları faydaya baktığımızda;

 • Yeni gelen ilk günden kendisini kanıtlamak
 • İlk günden bileziklere niyet edebilmek
 • eleme potasında kendini uzat tutmayı başarmak
 • İlk puanlamada zirveye yerleşmek
 • bilezik yarışında rakiplerine fark atmak
 • Haftaya moral ile başlamak
 • İlk günden altın kazanmak

Gelinim Mutfakta bugün 411. bölüm yeni gelen yarışmacı (9 Aralık 2019)

Yukarıdaki saydığım avantajları sağlayabilmek için tek yapılması gereken yemeği yapıp, 9 Aralık Pazartesi bugün günün birincisi olmak. Bunu yapabilen yarışmacı tüm avantajları elde etmeyi başaracak.

Bugün Kim Birinci olur? Daha doğrusu bu hafta hangi yarışmacı favori diye merak edenler için bir çok kaynak Elif’in daha avantajlı olduğunu, yeni gelenler arasından kolaylıkla sıyrılabileceğini söylüyor.

Gelinim Mutfakta 9 Aralık Pazartesi Puan Durumu

9 Aralık 2019 Pazartesi günü 411. bölümü ile bu haftaya start veren program da uzun zamandır yarışmacı Duygu’nun son bölümde elenmesi ile yerine sezi ile dikkat çeken Buse katıldı. Bugün 9 Aralık Pazartesi Puanları sırasında Buse’nin alacağı puanları elbette çok merak ettiğinizi biliyorum. Öncelikle günün yemeğinin adını ve malzemesini aktaracağım. Daha sonra yeni yarışmacı da dahil olmak üzere tüm gelinlerin Gelinim Mutfakta 9 Aralık puan durumu sonucunu aktaracağız.9 Aralık Pazartesi Gelinim Mutfakta Puan Durumu Açıklanmadan Önce Tüm yarışmacılar

Gelinim Mutfakta Son bölüm de bilezikleri alan ve Duygu’nun elenmesine sebep olan Yağmur beklentilerin çok çok üzerine bir performans sergiledi. Ancak programa gelirken gözlükle gelmesi ve fotoğraf çekmeye çalışması nedeni ile yemek yapmayacağı konusunda bir ön yargı oluştu. Ancak Yağmur bu ön yargıları yıkmayı başardı.

Rakiplerinin format tartışması konusunda mahkemelik olmuşken, böylesine güzel ve ülkemizde benzeri olmayan bir format ile devam eden programa gölge düşürmemek ve kalitesini artırmak adına eski yarışmacıların korunduğunu hissetmek istemiyoruz. Son bölümde Elif’in kurtulması için sanki Aysel hanımın bol puanlaması akıllarda soru işareti bıraktı. Not: 9 Aralık Pazartesi puan tablosu sonucu yazının en son kısmında sizleri bekliyor. Gelinim Mutfakta Günün Birincisi Ve Puanlaması

9 Aralık Pazartesi Gelinim Mutfakta Puan Tablosu kısmı sonuçlandıktan sonra günün kritikleri konuşulduğu sırada bu hafta yarışmaya katılan Buse’nin kaynanası Şükriye, temizlik konusunda titiz olduğunu devamlı elini yıkaya çalıştığını açıkladı. Gelini ise bu duruma dur demek için bakın ne yapmış.

“Su vanasını da biraz kıstım. Sık sık Elini yıkamasın diye”
Yeni Yarışmacı Buse 

Kaynanasının bu titizlik alışkanlığına dur demek ve ona yardımcı olmak için böyle bir yola baş vuran Buse yarışmada sık sık şarkı söyleyeceğini de düşünüyoruz. Renkli kişiliklerle programa renk getirdiklerini düşünüyorum. Dikkat: 9 Aralık Pazartesi Gelinim Mutfakta puan durumu sonucu yazının en sok kısmında verdim.Gelinim Mutfakta 9 Aralık Pazartesi Puanlaması Öncesi Elif

Bugün Gelinim mutfakta puanlama kısmın da kaynanalar adil olması için benim bir önerim var. Gözleri kapalı şekilde kaynanalar sadece damak zevkine göre puanlama yapsa belki daha adil bir sonuç ortaya çıkar. Ancak bu durum programın formatında yok. Belki haksız puanlamaların ayyuka çıkması ile zamanla formata dahil edilebilir. Not: bugün çeyrek altını alan gelin en alt kısımda açıklanmıştır.9 Aralık Pazartesi Gelinim Mutfakta Puanları Verecek Kaynanalar

Haftanın ilk günü yani 9 Aralık Gelinim Mutfakta günün birincisi kim olduğunu ve bugün çeyrek altını hangi gelin kazandığını açıklamadan önce ilk gün yarışmacıların yapacağı günün yemeğinin adını ve malzeme listesini hemen alt kısımda sizler için ekledim.

Gelinim Mutfakta 9 Aralık Yağ Mantısı

Hamuru için; 

 • 3 su bardağı kadar un
 • 1 paket maya (instant)
 • 1 adet yumurta
 • İki çay kaşığı tuz
 • Yarım su bardağı Süt (ılık olacak)

İç Malzemesi;

 • 250 gram kıyma
 • 1 adet kuru soğan
 • İki çay kaşığı tuz
 • 1 çay kaşığı karabiber
 • 1 çay kaşığı kimyon
 • 1 çay kaşığı pul biber

Kızartmak için

 • 2-3 su bardağı kadar sıvı yağ

Sos Malzemesi;

 • 1 Su bardağı yoğurt
 • İki diş sarımsak
 • 1 tatlı kaşığı tereyağı
 • 2 çorba kaşığı domates püresi

Gelinim Mutfakta Puanları ile Puan durumu Resim 1Haftanın ilk günü Kayseri’ye özgü olan Yağ mantısı yapacak olan gelinlere 50 dakika süre verdi. Yeni gelen yarışmacı Buse hem sesi hem de yemeği ile gündem olmaya geldiğini, bunu da ilk günden göstermeye niyetli olduğunu dile getirdi. Bakalım profesyonel gelinin tabağını detektör gibi bulucu Çiğdem hanımı kandırmayı, kendisine beş vermeyi başarabilecek mi? Bekleyip göreceğiz.

Bugün kim çeyrek altını kim aldı? Merakla beklenen haftanın ilk günü yeni yarışmacıların da dahil olması ile bugün çeyrek altını kimin kazandığını ve bugün günün birincisi kim olduğu hemen alt kısın da verdiğimiz 9 Aralık 2019 Gelinim Mutfakta puanlaması sırasında verilmiştir.

Gelinim Mutfakta 9 Aralık Puanları (09/12/2019 Pazartesi)

*************************Gelinim Mutfakta Puanları Resim 1*************************

Kaynana Hülya‘nın verdiği Puanlar

Elif : 5
Aydan: => Hülya’nın Gelini 3
Yağmur : 3
Buse : 1

*************************
#Kaynanalar puan verdikten 35 saniye sonra sayfayı güncellerseniz, yeni puanları görebilirsiniz.#
*************************

Kaynana Şükriye‘nin verdiği Puanlar

Elif   : 3
Aydan : 1
Yağmur : 5
Buse  : => Şükriye’nin Gelini 1

*************************
” 9 Aralık 2019 Pazartesi Puanları anlık değişiyor. Güncel ve anlık puanlar için sayfayı lütfen güncellemeyi unutmayınız.”
Bizi google de ararken
<<<
"Gelinim Mutfakta dizicenter">>>
şeklinde aradığınızda karşınıza en doğru sonucu veren dizicenter çıkacaktır.
*************************

Kaynana Ayten‘in verdiği Puanlar

Elif : 4
Aydan : 2
Yağmur : => Ayten’in Gelini 5
Buse : 1

*************************
“Her kaynana puan verdikten sonra sayfayı güncellemeyi unutmayınız.”
*************************

Kaynana Çiğdem‘in verdiği Puanlar

Elif=> Çiğdem’in Gelini 5
Aydan : 1
Yağmur : 1
Buse : 1

*************************

Gelinlerin 9 Aralık 2019 Pazartesi Toplam Puanları

Elif 5 3 4 5 17
Aydan 3 1 2 1 7
Yağmur 3 5 5 1 14
Buse 1 1 1 1 4

************************

Gelinim Mutfakta Toplam Puan durumu (9-13 Aralık Haftası) – Pazartesi

*************************
Elif       : 17
Aydan  : 7
Yağmur : 14
Buse    : 4

*************************

Gelinim Mutfakta 9 Aralık Pazartesi Puanlama Sonuçları

*************************

9 Aralık Pazartesi Gelinim Mutfakta Günün Birincisi
⇒ ELİF
Gelinim Mutfakta 9 Aralık Çeyrek Altını Alan Kim
⇒ ELİF
9 Aralık Gelinim Mutfakta Günün Sonuncusu
⇒ BUSE

*************************

Gelinim Mutfakta 10 Aralık 2019 Salı Fragmanı İzle

10 Aralık 2019 Salı günü Kanal D ekranlarına 412. bölümü ile gelecek olan programın 19 Aralık Salı fragmanı alt kısımda sizler bekliyor.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Başa dön tuşu