Dizi Özet

9 Eylül Pazar İkimizin Yerine 2. Bölüm Özeti Ve Fragmanı Anandi’nin Öğretmeni Düğünü Bastı

Kanal 7’nin yeni Hint dizisi İkimizin yerine 2. bölüm özeti ve fragmanını vereceğiz. İkimizin Yerine 9 Eylül özeti için yaşanacak olayları bir kaç cümle ile özetleyecek olursak; Anandi’nin öğretmeni daha çocuk yaşta okuması gereken bir çocuğun evlilik ile işi olmayacağını düşünüp durumu yetkililere haber verip Anandi’yi kurtarmaya çalışacak.

Köye yakın karakol polislerin yozlaştığını görünce üst amirlerine durumu şikayet edeceğini söyleyince polisler tarafından metruk bir binaya atılıp ölüme terk edilecek. Bakalım Öğretmen hanım Santa buradan kurtulup Anandi’nin evlenmesine engel olmayı başarabilecek mi? İkimizin Yerine 3. Bölüm özeti (10 Eylül Pazartesi) okumak için [pembebuton]Tıklayınız[/pembebuton].

İkimizin Yerine 9 Eylül Pazar Özeti (İkimizin Yerine 2. Bölüm)

Jagdish ile Anandi’nin nikahının yapılması için aile bireyleri bizim burada olduğu gibi Hindistan’da da din görevlileri nikah kıyabiliyor. Aile bireyleri gidip en yakın tapınak görevlisini evlerine davet ederler. Din görevlisi davet üzerine gelir ve nikah öncesi damadın yapması gereken ritüelleri hatırlatır. İlk olarak damat (Jagdish) bereket getirmesi ve boyu boy çocukları olması açısında kapının en üst kısmına dokunup içeri girmesi gerekir ancak dava evcilik çağındaki iki çocuk gelin ile damat olunca Jagdish de kapının en üst kısmına dokunmada ilk başta başarılı olamaz. İkimizin Yerine bölüm özeti ayrıntılı vermeye çalışıyorum. Gelen yorumlara göre daha kısa da yazabilirim. Düşüncelerinizi yorum kısmından bildirirseniz sevinirim.

Anandi ise evliliğin ne demek olduğunu tam kavrayamadığı için damadın kapıya dokunamaması kendisine komik gelir ve gülmeye başlar. Jagdish ise beceriksizliğine Anandi’nin gülmesine çok sinir olur ve öfke dolu gözlerle Anandi’ye bakar ve bu kapıya dokunmam gerek diye içinden geçirir. Bu hırsla Jagdish kapıya dokunmayı başarır. Anandi’nin çevresindeki hem arkadaşlar hem de komşular artık Anandi bu evden gidecek diye konuştuklarını duyunca Anandi hemen babasının yanına gidip ben sizden ayrılmak istemiyorum. O yüzden evlenmeyeceğim babacım. Bu oyunu sevmedim der.

Vicdansız babası Kaçan ise kızını kurtarmak yerine onu çocukça kandırma yoluna gider. Ona sen bu evliliği yaparsan sana istediğin bebeği ve oyuncakları alacağım diye kandırıp yeniden evliliğe ikna eder. Anandi’nin annesi dünürü damadın annesi Sumitra ile Anandi’yi tanıştırdığı esnada Anandi’nin elinde şekerlemelerden görünce kızım sen evleneceksin. Bu ne hal. Çabuk bırak o şekerleri deyip kızar. Anandi ise ise tek açıklaması anneciğim ben bu şekerlemeleri çok severim. Görünce dayanamadım der. Zavallı küçük gelin daha neyin olacağından habersiz çocukluğun verdiği saflık ve temizlikle cevap verince bir an yazacak kelime bulamadım. Hissettiklerimi tercüme edemedim.

Öğretmen hanım Santa ise bu düğünü durdurmanın tek yolunun polis olduğunu düşünüp karakola gider. Karakola da görevli memur siz evlenecek kızın annesi babası değilsiniz. Üstelik kızının bize veya size karşı evlenmemek istediğine dair bir yardıma ihtiyacı da olmadığını anladım. Bu yüzden elimizden bir şey gelmez deyip Öğretmen hanım Santaı başından savmaya çalışır.İkimizin yerine 1 bölüm özeti (İkimizin yerine 9 eylül özeti) Resim 1Aslında polis düğünden haberi vardır ve amirleri bu düğüne çoktan gitmiştir bile. Tek fark düğünü basmaya değil davetli olarak gitmiştir. Öğretmen hanım Santa karınca misali engel olamasam da bu yolda ölürüm diye düğünü tek başına basmaya gider.

İkimizin Yerine 2. Bölüm Özeti Anandi’nin Öğretmeni Polisleri Tehdit Etti! 

Polisin orada olduğunu ve kendisinden önce geldiğini görür ve derin bir nefes alır. Çünkü polisin bu düğüne engel olmaya geldiğini zanneder. Öğretmen hanım Santa içeri girdiğinde Jagdish ile Anandi gelin ve damat kıyafetleri ile yanan ateşin etrafında yedi turu tamamlamak üzeredir. Öğretmen hanım Santa polislerin düğünde eğlendiğini engel olmaya geldiğini görünce polislerin yanına gidip siz bu rezilliğe bir son vermeyecek misin? Sizler nasıl kanun adamısınız diye tepkisini gösterip hakkınızda ilgili yerlere şikayette bulunacağım. Ya bu düğüne engel olun yada olacaklardan sorumlu değilim dese de polisler kaba sözlerle Öğretmen hanım Santaa düğünün ortasında fırça atarlar. İkimizin Yerine 2. bölüm özeti son hız devam ediyor. Sakın ayrılmayın.

Bağırış ve çağırışlara aldırış etmeyen çocuklar, ateşin etrafında yedi kez dönmesini tamamlarlar. Damadın annesi babası ve babaannesi ise Öğretmen hanım Santaa hakaretler savurup düğünü terk etmesini ister. Öğretmen sizi daha üst amirinize şikayet edeceğim deyip ayrılır. Polis amiri ise tam da bunu beklercesine gelinin babası Kaçan’ın yanına gidip eğer amirim bu olayı duyarsa işimden olurum. Ben Amirimi de para ile susturmak istiyorum. Tek derdim sizin düğününüze leke düşmesin deyip yüklü miktarda rüşvet ister. Kaçan ise bu durumda nasıl para bulurum deyip kara kara düşünürken damadın babası Baıron Kaçan’ın yanına gidip parayı borç olarak verdim. Artık biz dünür olduk deyip babayı içeriden bağlar.

Yozlaşmış Polisler Santa’yı Yakaladı! İkimizin Yerine 2 Bölüm Özeti

Öğretmen de arkasında gelen adamların ve polislerden kurtulmak için kaçar ama yaya olarak ne kadar kaçabilir ki? Karşısına Puruj çıkar. Durumu anlatıp yardım ister. Puruj ilk başta yardım etmek istemese de kendi kızı zamanında küçük gelin olduğunu ve yaşamını yitirdiğini hatırlayınca Öğretmen hanım Santaı arama çemberinden kurtarır. Ama motorları yolda arıza yapınca polisler Anandi’yi yakalayıp aklı başına gelsin ve bizimle bir daha uğraşmasın diye metruk bir binaya atar. Öğretmen hanım Santa ise tek başına kaldığı metruk binadan kurtulmayı başarır ve hemen polislerin amirine gidip durumu anlatır.

Askerleri ile hemen köye gelen polis amiri düğün hakkında sorular sorar. Ancak köydeki herkes ağız birliği etmişcesine böyle bir düğün olmadığını Öğretmen hanım Santa her halde rüyasında gördü diye aklı ile dalga geçmeye çalışırlar. Sonradan gelen ekip adaleti sağlayan rüşvet yemeyen görevli memurlar olduğu için onlar için tek şey ya şikayet daya da konu ile ilgili delillerin olmasıdır. Tüm bunları elde edemeyen polis amiri konuyu savcının önüne delilsiz götüremem.

Kusura bakmayın Öğretmen hanım Santa deyip köyden ayrılır. Anlayacağınız Öğretmen hanım Santaın çabaları boşa çıkar. İkimizin Yerine 9 Eylül de ekrana gelecek olan İkimizin Yerine 2 bölüm özeti vermeye çalıştık. Bu dizi daha önce yayınlanmış küçük gelinin birebir uyarlaması olduğunu okudukça anlıyorum. Küçük gelini izleyeniniz var mıydı? İkimizin Yerine 3. bölüm özetini okumak için [pembebuton]tıklayınız[/pembebuton].

İkimizin Yerine 2. Bölüm Fragmanı (9 Eylül)

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

23 Yorum

 1. yine ilk ben yuppi; filizabla ellerine gozlerine saglik ozet herzamanki gibi harikaydi;
  sanirim aylem bakmishti turk versiyonuna ama bukadar uzun diyldi.

 2. Filizim ellerine sağlık canım benim çok güzle olmuş

  Evet ben izledim küçük gelini

  Çok uzun bir diziymis bu keşke okadar uzun olmasa

 3. ben bu diziyi cocukken izlemisdim
  ilerki bolumlerde
  kucuk kiz evlendiyi cocukla arkadas gibi oluyorlar yani oyun oynuyorlar erkek cocugun annesi kizla birlikde olmasina izin vermiyor cocuk olduklari icin
  e cocugunun ablasi ise dul kaliyor erkek arkadasi oluyor qaliba evleniyordu o gunde erkek oluyordu
  bide kotu amca cocukla evleniyor kiza tecavuz ediyor sonra kiz hamile kaliyor cocugu doguramaz cunki hayati tehlikesi vardi ama kotu amca izin vermez cocugu doguracaksin der kiz oluyordu qaliba karisida oluyordu sanirim
  bu kadarini biliyorum

 4. Herkese günaydın hayırlı sabahlar kızlar nasılsınız

  İyisinizdir inşallah

  Allah emanet olun göruşuruz ?????

 5. Hayırlı günler hatun kişilerim nasılsınız

  ???

  SALİHAMM kardeşim nasılsın Melek nasıl bugün

  ???

  GAMZELİM nasılsın yerin çok belli bal kız yaz gün içinde zamanla enerjin oturur İnşaAllah

 6. gunaydin kizlar nasilsiniz ben iyim;
  bu dizi, gerchek hayatda kizi 20 30 yash kendinden buyuk biriyle evlendiriyorlar;
  chok kotu bishey sirf kizi evde chalishtirmak ichin neler yapiyorlar.

 7. Bu öğretmen de ilkin niye gidip polis amirine şikayet etmiyor da düğün bittikten sonra şikayrt ediyor ilkin üst makama şikayet etseydi bu öğretmen türk versiyonunda kızın annesi çıkıyordu ama ikisi aynı olmaz türk versiyonu çok saçmaydı

 8. ???HERKESE SEVGİ VE SAYGILARIMI ARZ EDERİM ???
  ELAM ❤❤❤❤❤❤
  ?♥♥?♥?♥?♥?♥
  ❤NURDANIM mantarlarım geçse daha iyi olucam. Bir de vücudum ödem toplamış hep bacaklarım falan. Spor ve beslenme programı yapsam iyi olacak. ? sen nasılsın canım ???
  ♥?♥?♥?♥?♥?♥
  Herkes nerdeee ki?
  MANYOŞ okulun başladı mı?
  AYSELİM oğluyla olmalı çok mutludur inşallah
  RÜYANIN işi var muhtemel
  DENİZ yok
  İNCEM yok. işi olmalı
  Belloş iyileşmedi sanırım İremsu da yok ??? Rabbim sıfa versin
  ????♥♥♥????
  Bu tarz izlemem mümkün değil. Aşk ve türlü olmalı. hint dizilerini bu yüzden izliyorum zaten yakışıklı biri de yok pek
  Birşey sorucam Kördüğüm de RADHOT ile TAPASYA evlendi ya gerdek sahnesi gösterildi mı?? Yani başbaşa romantik anlar yaşadılar mı izleyen varsa anlatabilir mi?????

 9. GAMZELİM evden çıkınca bin stresle çıkmıştın. Çok normal mantarlar ödemler ??? çokda yoruldun RABBİM işlerinize kolaylık versin. Babam yolda aradım 2 saate gidermiş memlekete. Çok yoruldu hiç dinlenmedi.

  ?????

  Bende çok yorgunum GAMZELİM. Rizeye düğüne gittik gece geç gelip valiz hazırladım sabah namazında yola çıktık. Çok yoruldum ????

  Geçer dinlenince genel olarak iyim ELHAMDULİLLAH. Çok sıcak GAMZELİM dünden belli aklımız geçti çocuklarla.

  İNCE hatunum yalancı bahar sayfasında yazıyordu en son ama hangi sayfasında bilmiyorum. Ama bizim kızları merak ediyorum nerdeler.

 10. Evet NURDANIM çok sıcak ve stresli bir yazdı. Geçen sene serindi köy ama bu sene çatladık sıcaktan. 17 saat güneşte kalıyordum en az. Psikoloji m de hiç iyi değil
  Ağlama nöbetleri geçiriyorum sürekli. ? en son 5 sene önce böyle olmuştum o zaman da toparlanmam uzun sürmüştü. Tükenmişlik sendromu bu? ablam diyor bunlar kocasızlıktan oluyor. Bir evlensen ilaç gibi gelecek sana deli ya?
  Şu an Rize de misiniz ?? Rize çok güzel Karadeniz gezisinde katılmıştım. Savcı arkadaşım var yeni atandı Rizeye gel diyip duruyor ama fırsat yok düğününe giderim belki
  Çok gecikmiş baban NURDANIM sağ salim gitsin evine. Ah uçakları bu yüzden çok seviyorum işte hemencecik varıyon heryere ne trafik ne yol ?
  Yalancı baharın sayfası mı var Allah Allah aa doğru ya yeniden başladı sayfa açılmış demek baskın yaparım belki İnceye ;)
  Napalim iyi olsunlar da varsın yazmasınlar
  ELAM da yok is gezisinde sanırım

 11. HAYIRLI
  ????????
  GUNLER
  ????????
  KIZLAR
  ????????
  NASILSINIZ
  ????????
  HEPINIZI
  ????????
  OZLEDIM
  ????????
  ????????????????

 12. DEFNE ABLOŞUM??
  DİĞER SAYFADA SORMUŞSUN SAĞOL ABLAM İYİM ÇOK ŞÜKÜR KARDEŞİN ASKERE GİDECEK İNŞALLAH SAĞ SALİM GİDİP GELİR ABLAM ANNENLERİNDE ORUÇLARI KABUL OLUR??

 13. BEN YAVAŞ YAVAŞ KAÇAYIM NAMAZ KILACAM AKŞAM FIRSAT BULURSAM YAZARIM ÖPTÜM HEPİNİZİ BY???

 14. HELINIM???
  Ben iyim canimin ici sen nasilsin canim benim neler yapiyorsun.bende seni o guzel yanaklarindan opuyorum canim benim??❤??

 15. Hayırlı akşamlar

  Nasılsın bakalım

  Nurdanım
  Valla melek bazen iyi gibi ama nazende hırıltısı çok oluyor bide dünden beri yine öksürüğü çoğaldı

  Bende hiç bilmiyorum ne yapayım hep diken üstünde yim

  Evet nurdanım uzun yol çok zor Allah babanın yardımcısı olsun şimdi varmıştır
  ?????

  Defnem rabbim yardımcın olsun bitanem

  İnşallah biran önce bütün sıkıntılarından kurtulursun canım Allah emanet ol ???

  ???????

  Kainatım helinim canlar sizler nasılsınız

  ☺☺☺☺☺☺☺

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu