Kalk Gidelim

9 Mart Cumartesi 2019 Kalk Gidelim 61. Bölümde Çalan Türkü Ve Sözleri

612. Bölümü ile TRT 1 ekranlarına gelen Kalk gidelim isimli dizide Seyfettin ve Mustafa Ali ineklerini çalan hırsızı yakalamak isterken İsmet’in yanlış yönlendirmesi ile suç Meryem’in üzerine kaldı. Zamanında Hacı’nın yanında kahya olarak çalışan ama aralarında çıkan anlaşmazlıkla Meryem’in yanında işe başlayan Sadık, Meryem’e suç atıldı diye dertlendi ve bir türküye başladı. sosyal medya ise bu türkünün adı ve sözleri ne diye çok merak eden olmuş. Vakit kaybetmeden bu türkünün adını daha sorna videosunu paylaşacağım. 

Kalk gidelim 9 Mart Cumartesi Çalan Türkü Ve Sözleri

Meryem üzerine atılan iftirayı susarak üzerinden atmaya çalışırken, Sadık da bu durumu güzel bir türkü ile anlatmak istedi. Tam da bu sırada Kalk gidelim dizisinde 9 Mart cumartesi ekrana gelen bölümde çok harika bir türkü de çalmış oldu. Sizleri çok bekletmeden önce bu türküyü dinleyebileceğiniz video ekleyeceğim. Daha sonra türkünün sözlerini yazacağız.

Bir O Çeksem Karşı ki Dağlar Yıkılır

Bir of çeksem karşı ki dağlar yıkılır
Bugün posta günü canım sıkılır
Ellerin mektubu gelmiş okunur 
Benim yüreğime hançer sokulur

Şu karşı ki dağda bir top kar idim
Yağmur yağdı ılgıt ılgıt eridim
Evvel yarin sevdiği de ben idim
Şimdi uzaklardan bakan el oldum

Kaynak: Youtube

Her zaman eski türküler duygularımızı daha iyi ifade ediyor ve hiç bir zaman eskimediğini düşünüyorum. Dikkat ediyor musunuz? 3 Yıl önce çıkan bir pop şarkısı şimdiler de zamanı geçti diye dinlemiyoruz. Ancan eski türkülerimiz, hiç bir zaman eskimiyor ve her zaman bizi derinliklere götürmeyi başarıyor. Tıpkı Kalk gidelim dizisinde çalan türkü gibi. 

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu