9 Ocak 2019 Çarşamba Diriliş Ertuğrul Neden Yok? Diriliş Ertuğrul Yeni Bölüm Olan 131. Bölüm Ne Zaman Yayınlanacak?

Diriliş Ertuğrul yeni bölüm 9 Ocak 2019 Çarşamba günü yayınlanmasını beklerken yayınlanmayacağını geçtiğimiz hafta öğrendik. Sosyal mecrada Diriliş Neden yok diye oldukça merak edenler olmuş. Bu yazımız da 9 Ocak Diriliş Neden yayınlanmadı meselesini anlatırken Diriliş Ertuğrul 131. Bölüm fragmanını vereceğiz ve gelecek bölüm ile ilgili bir kaç tüyo vereceğiz. 

Tek-den yapım imzalı Mehmet Bozdağ’ın baş senaristliğini yaptığı ve bir çok Avrupa ve Arap ülkelerinde yayınlandığı gibi oldukça faza kitlesi olan sadece ülke çapında bir dizi olmaktan çıkan dizinin bir bölümünün bile yayınlanmaması, oldukça önemli olduğunu düşünerek bu yazıda sizler bilgi vermek amacı ile açtık.

9 Ocak 2019 Diriliş Ertuğrul Yeni Bölüm Neden Yayınlanmadı?

Özel kanalların geçtiğimiz yıl sonunda (2018) çıkan haberlere göre fikir birliğine vardığı ve yaklaşık olarak 2 yıldır dizilerin ara vermesine bu yıl da devam edildi ve özel kanallar reklam anlaşmaları yapabilmek için yeni bölümü yayınlamama kararı aldı.

Bir çok kişi bu nasıl mümkün olabilir diye düşünebilir. Her yıl yenilen reklam anlaşmaları yeni yılla birlikte yenilenirken yeni reklam anlaşmaları de bu dönemde yapılıyor. 1 Ocak günü yayınlanacak bir dizi 3 reklam anlaşması alırken 2 ocak günü yeni bir reklam veren anlaşması ile hem kanal hem de dizi 1 bölüm daha az kazanmış oluyor.

Bunun yanında oyuncularda atalet hali gelişmemesi için yani capcanlı ve istekli bir oyuncu kitlesi ile işini severek yapan bir kadro ile oldukça iyi görüntüler ortaya çıktığını sanırım söylememize gerek bile yok. Bunun yanında çekimleri günlük 8 saate kadar sürdüğü bir ortamda bu çekimleri montajlamak ve yayına hazır hale getirmek ne kadar zor olduğunu youtuber olan arkadaşlar çok iyi bilirler ki videoyu düzenlemesi hele eski tarihli bir dönemi anlatıyorsa kesinlikle sıfır hata ile çalışması gerekiyor.Diriliş Ertuğrul kapak resmi 5

O yüzden böylesine önemli işleri yapan set ekibine de ara verip en az bir hafta dinlendirmesi oldukça önemli olduğu için özel kanalların fikir birliğine vardığı yılbaşında ara verme dönemine TRT dizilerinden Diriliş Ertuğrul ve Elimi Bırakma da dahil oldu.

Diriliş Ertuğrul 131. Bölüm Yayınlanma Tarihi

Aslında bu sorunun cevabı fragmanın içerisinde verilmesine rağmen gelecek bölümün fragmanını izlemeyenler sosyal medyada yeni bölümü ne zaman yayınlanacak diye soranlar olmuş Diriliş Ertuğrul 131. bölüm 16 Ocak 2019 tarihinde yayınlanacak.

Diriliş Ertuğrul 131. Bölüm Fragmanı

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter


Eklenme Tarihi:

Konu hakkında yorumunuzu yazın