Gelinim Mutfakta

9 Temmuz Pazartesi Gelinim Mutfakta Günün Birincisi Kim Oldu? Spagetti Böreği Malzemeleri Ve Tarifi

Gelinim mutfakta 9 temmuz günün birincisi kim olacağını ayrıca 9 temmuz pazartesi gelinler hangi yemeği yapacaklarını ve kaynanalar tarafından kaç puan alacağını toplam puanları tek tek açıklayacağız. Sakın bizden ayrılmayın.

Gelinim Mutfakta 9 Temmuz Günün Birincisi Kim Kaç Puan Aldı?

10 temmuz Salı günün birincisini görmek için yeni yazılan sayfaya geçmek için [pembebuton]Tıklayınız.[/pembebuton] Sevilen yarışma programında her cuma hüzün hakim olurken her pazartesi de yeni yarışmacı programa dahil olduğu için yeni heyecan katıyor.

Bu gün yani 9 temmuz pazartesi yeni gelen gelin adayı elif kim olduğunu merak ediyorsanız [pembebuton]Tıklayınız.[/pembebuton] Yeni gelen gelin adayını başka konumuzda tanıttık.

Şimdi asıl konumuza dönelim. Geçtiğimiz hafta çok çekişmeli bir rekabet haftası olduğunu söyleyemeyeceğim. Neden mi? Çünkü Özlem dört gün boyunca hafta birincisi olduğundan dolayı altınları yüzden %99 oranında alacağı kesinleştiği için kimin yarışmaya devam edeceği konusunda çok çekişme yaşandığını söyleyebilirim. Geçen hafta yarışmaya dahil olan Şebnem ve hikayesi bizleri oldukça ağlatmıştı.

Hatice’nin yerine yeniden yarışmaya dahil olan Cansu da gerek hamile olmasında dolayı annelik ve korumacı iç güdüsü ile gerekse Tuğba ile Özlem’in kendisine karşı tavırlarında dolayı Şebnem’i kendisine arkadaş edinmiş ve iyi geçinmişlerdi.

Nurten hanım bir taraftan Özlem ile Tuğba bir taraftan rakipler arasında bu kardeşlik duygusu olamaz. Hatta Özlem, Cansu’ya Şebnem senini ayakçın mı oldu? diyerek tepki gösterdi.

Benim şahsi fikrim bir birlerine hır gür yapmaktansa ister samimi olsun ister gerçek olsun ekran karşısında Cansu ile Şebnem gibi olması daha iyi gözüktüğünü söyleyebilirim.  Bakalım Cansu ile Şebnem bu hafta aynı samimiyeti koruyabilecekler mi?

Geçen hafta Cansu, Şebnem ve Tuğba üçlüsünden gelinim mutfakta yarışmasında toplam puanlarda en düşük puan olan 50 puanı alan Tuğba yarışmaya veda etti. Tuğba’ya en yakın isim olan Şebnem 53 puanla kıl payı elenmekten kurtuldu.

Cansu ise 57 puanla bir nebze rahat bir nefes alırken Özlem bir gün önceden altınları almayı garantileyerek 65 puanla altınların sahini olmuştu. Bu hafta bakalım kim altınları alacak.

9 temmuz  gelinim mutfakta günün birincisini belirleyecek olan günün yemeği ne? tarifi ve malzeme listesi var mı? gelinim mutfakta 9 temmuz günü Kıymalı Spagetti Böreği yapılacak. Bu tarifi ben daha önce hiç yapmadım. O yüzden basit ve güzel olduğunu düşünüyorum. Sizlerde evinizde bu tarifi yapabilirsiniz. O yüzden önce malzeme listesini sonra yapılışını kısaca anlatacağım.

9 Temmuz Gelinim Mutfakta Kıymalı Spagetti Böreği Malzeme Listesi

 • İki su bardağı Kaşar Peyniri
 • Bir paket Spagetti (Renkli de olabilir)
 • İki yemek kaşığı kadar zeytinyağı
 • iki adet teze yumurta
 • yarım kilo kıyma
 • İnce kıyılmış bir adet soğan

 

 • iki diş sarımsak
 • kabukları alınmış ve rendelenmiş iki adet domates
 • bir yemek kaşığı biber veya domates salçası
 • dört veya beş dal maydanoz (Yarım demet kadar)
 • bir tatlı kaşığı tuz
 • bir çay kaşığı karabiber
 • Bir miktar pişirme kağıdı

Hazırlanışı ise önce spagettileri tuzlu suyun içerisinde haşlanması gerekiyor. Ardından yağlı kağıdı tepsiye serin. yukarıda sayılan malzemeleri ayrı bir kapta karıştırın Spagetti ile birlikte tepsiye dökün. Üzerine kaşarları rendeleyin ve fırına verin. Hepsi bu kadar. Basit çabuk ve kolay bir yemek.

Gelinim Mutfakta 9 Temmuz Puanları (Pazartesi)

Gelinler gelinim mutfakta 9 temmuz pazartesi günün birincisi olabilmek için günün yemeği ile ilgili Fatih beyin söylediklerini dikkatle not aldıktan sonra kaynanalar 90 saniyelik süre içerisinde basit ama lezzetli böreğin nasıl yapılacağı konusunda gelinlerine tüyoları paylaştılar.

Süre bittikten sonra kaynanalar izleme odasına giderken gelinler de belirlenen süre içerisinde tarifi yapmaya başladılar. 9 temmuz gelinim mutfakta günü en dikkat çeken olaylardan bahsetmek gerekirse bu gün yeni yarışmacı gelmesi günün en önemli konularından oldu.Gelinim Mutfakta Program kapak resmi

Özlem, Cansu ve Şebnem cephesine göre göre tek kaldı. Yeni gelen gelin adaylarını kendi safına çekecek mi? yoksa hepsine karşı laf yetiştirip bir gruplaşmanın içine girip girmeyeceği merak konusu oldu. Gelinler belirtilen süre içerisinde böreğin yapımını tamamlayıp sunum aşamasına geçildi. Gelinim mutfakta 9 temmuz günün birincisini belirleyecek olan puanlama aşamasına geçildi. 

9 Temmuz Gelinim Mutfakta Puanları (09.08.2018 Pazartesi)

Kaynana Çiğdem’in verdiği Puanlar
Cansu: 3
Elif : 5   ⇒ Çiğdem’in Gelini
Özlem: 2
Şebnem : 1

Kaynana Sevgül’ün verdiği Puanlar
Cansu: 5 ⇒ Sevgül’ün Gelini
Elif :4

Özlem : 3
Şebnem: 1

Kaynana Nurten’in verdiği Puan
Cansu: 3
Elif : 4

Özlem : 5 ⇒ Nurten’in Gelini
Şebnem: 1 

Kaynana Suzan’nın verdiği Puanlar
Cansu: 1
Elif : 5

Özlem : 4
Şebnem: 3 ⇒ Suzan’ın Gelini

Yarışmaya bu gün dahil olan gelin Fatih beyin konuşmalarında ve fragmandaki karartmadan anlaşılacağı gibi gene eski bir yarışmacı dahil olduğunu düşünüyorum. Sizce yarışmaya eski yarışmacılardan kim dahil olmalı?

Bir çoğunuz Hatice gelsin diyecek. Ancak Hatice yarışmadan kendi isteği ile ayrıldı. Onun dışında Cansu’nun sevdiği bir yarışmacı olduğunu düşündüğümüz kim yarışmaya dahil oldu? yorum kısmından bizlere bildirin. Bakalım kim doğru tahmin edecek?

Gelinim mutfakta 9 Temmuz pazartesi günün birincisi kaynanaların vereceği puanlar neticesinde Elif oldu. Gelinlerin yarışmaya katıldığı sıraya göre aldıkları puanları tek tek verelim. Cansu 12 puan, Elif 18 puan, Özlem 14 puan, Şebnem 6 puan aldı. Gelinim mutfakta toplam puanlar ise alt kısımda verildi.

9 – 13 Temmuz Haftalık Gelinim Mutfakta Toplam Puanlar

Cansu’nun puanı: 12
Elif’in Puanı: 18
Özlem’in Puanı: 14
Şebnem’in Puanı: 6

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN! ;)

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu