Adı Zehra

Adı Zehra Gülin Kimdir? Gerçek Adı Ne?

Adı Zehra dizisi bu hafta 5. bölümü ile ekranlara geldi. Dizide hizmetçi Gülin rolünü canlandıran çok tanıdı bir sima ile karşılaştık. Aşk ve Mavi de Faysal’ın kardeşi Gülay olarak karşımıza çıkan oyuncu Adı Zehra dizisinde Gülin olarak karşımıza çıktı. Gülin’in gerçek Adı ne? Daha Önce hangi dizilerde oynadı? İste tüm detaylar bu yazımızda bulabilirsiniz.

Adı Zehra Gülin Kim?

Yapımcı şirketi Ntc medyanın yaptığı, Yapımcılığını ise  Mehmet Yiğit Alp’in yapımcılığını yapacağı Adı Zehra dizisinde Kurdoğlu ailesinin hizmetçiliğini yapan  kendisinden önceki hizmetçilerini Şule ile polis Bayram’ın öldürmesinden sonra Kurdoğlu ailesinde hizmetçiliğe başlamıştır. İlerleyen bölümde Gülin evde gerçekleşecek olaylara şahit olacak mı? Şimdilik bunlar merak konusu olduğunu söyleyebiliriz. Adı Zehra dizisinde hizmetçi Gülin’i canlandıran güzel oyuncu kim? Bu sorunun cevabını bir alt başlıkta sizleri bekliyor. 

Adı Zehra Gülin’in Gerçek Adı Ne?

Adı Zehra dizisinde Gülin karakterine hayat veren Merve Dağlı‘dır.  1985 yılının mayıs ayında hayata gözlerini açan Merve ikizler burcudur. Kendisini oyunculuk üzerine adayan güzel oyuncu “Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Oyunculuk Bölümünü”  başarı ile tamamlar. Daha sonra Dansa merak salar. Bu alanda kendisini geliştirmek için “Mimarsinan Üniversitesi Modern Dans” alanında yüksek lisansını bitirir.

Adı Zehra Gülin Resmi (Merve Dağlı)

Merve ilk Tv karşısına 2002 yılında konuk oyuncu olarak çıkar. Daha sonra 2007 yılında “Kavak Yelleri” adlı dizide konuk oyuncu olur. Oyunculuk kariyerinde çok önemli iki dizden ilki 2011 yılında “Sende Gitme” adlı dizi ile ön planda gözükmeye başlar daha sonra  2013 yılında “Bende Özledim” adlı dizideki “Zehra” karakterini canlandırır ve çok beğenilir.

Merve sadece dizi alanında faaliyet göstermez. Aynı zamanda tiyatro oyuncusudur.  “Body Peeling”  oyunu ve “Pamuk Prenses Mikroplar Ülkesinde” adlı oyunda ve son olarak “Jolo’nun Doğum Günü” adlı tiyatro oyununda boy göstermiştir. Adı Zehra dizisine dahil olmadan evvel son olarak Aşk ve Mavi dizisinde Gülay karakterine hayat vermişti. 

 

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu