Adı Zehra

Adı Zehra Salih Kimdir? Gerçek Adı Ne?

Adı Zehra dizisinde en dikkat çekici karakterlerden biri de hiç kuşkusuz Zehra’nın abisi Salih oldu. Peki Salih kimdir? Salih’in gerçek adı nedir? Yaşı, boyu, kilosu, daha önce hangi dizilerde rol almıştır bütün bunları cevapları haberimizin devamında siz değerli takipçilerimizle…

 

Adı Zehra Salih Kim?

 Zehra’nın abisi olan Salih oldukça asabi bir karaktere sahiptir. 25 yaşındadır. Kadını cansız bir eşyadan farklı görmemektedir. Bu nedenle de kadına şiddetten de geri durmaz. Almanya’da yaşamasına rağmen dışarıya açılmamış, tutucu bir ailenin tek oğludur. Namus deyip sevdayı bile ezebilecek bir karaktere sahip olan Salih, Zehra’yı her adımda takip etmekten de geri durmaz.

 

Zehra’nın yakınına yaklaşan her erkeğe şüpheli gözü ile bakan Salih, kız kardeşi Zehra’nın kendinden yaşça çok büyük ve sevmediği bir adamla başlık parası karşılığında evlenmesi içinde elinden geleni yapar. Ancak Zehra’nın gönlü başkasına aittir. Eline başlık parasını alıp kaçmak ister hem de düğün günü. Yaşamak için bundan başka seçeneği de yoktur çünkü Kadir’den hamiledir. Abisi sonunda onu bulur. Düğünden kaçtı namusumuzu iki paralık etti diyerek Zehra’yı ölüme terk ederler.

Adı zehra oyuncuları sohel altan gol resmi

Zehra öldü zannedip rahatlasalar da Zehra’nın yaşadığını öğrenirler. Hastaneye geri döndüklerinde ise Zehra çoktan gitmiştir. Hava alanına gittiklerinde ise polisler babası ve Salih’i durdurunca Zehra onlardan kaçmayı başarır. Ancak Salih ve ailesi dur durak bilmez ve Zehra’yı bulmak için İstanbul’a gelir ve Zehra’yı bu defa gerçekten öldürme derdindedir. 

Adı Zehra Salih’in Gerçek Adı Ne?

Salih’in gerçek adı Sohel Altan Gol. 1989 senesinde Almanya’da dünyaya gözlerini açan oyuncunun Türk dizisi olarak ilk rol aldığı dizi Adı Zehra dizisi olmuştur. 1,83 boyunda olan oyuncu Berlin doğumludur. Almanya’da oyunculuk üzerine eğitim alan oyuncu Almanya’da yayınlanan pekçok dizide ve reklam filminde yer almıştır. Daha önce rol aldığı diziler ve filmler ise şu şekilde; Tator Der Wüstensohn, Unter Verdacht-Verlorene Sicherheit, Notruf Hafenkante, Die Kanzlei, Die Fremde, Scleierhaft, Störgeraush, Who Is The Freak, Fünf Freunde. Berlin Sanat Üniversitesi’nden mezun olan oyuncu oyunculuk dışında davul çalma, piyona çalma konusunda da oldukça yeteneklidir. 

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu