Adını Sen Koy

Adını Sen Koy Final Mi Yapıyor? Ne Zaman Final Yapacak? Kaçıncı Bölümde Bitecek?

Star TV’nin günlük dizisi geçtiğimiz sezon haftalık dizileri bile geride bırakmayı başarırken bu sene reytingleri nedeni ile Adını Sen koy final mi yapacak? veya Adını Sen Koy ne zaman final yapacak? şeklinde sosyal medya çalkalanıyor? Aslında bu haberi merak eden geçtiğimiz sezon dizinin fanları iken bu sene o sevdiği dizilerinin bitmesini canı gönülden isteyenler var. Meşhur günlük dizi son zamanlarda yayınlanan günlük diziler arasında en başarılısı iken ne oldu da dizinin final yapacağını konuşur olduk. İşte bu soruyu irdeleyeceğiz ve Adını Sen koy final yapacak mı? sorusuna cevap bulacağız.

Adını Sen Koy Final Mi Yapacak? Bu Sebep Ne?

2016 yılının 20 Eylül Salı günü TRT 1 ekranlarında başlayan ve daha sonra Star TV yayın haklarını almasından sonra kadroya yeni isimlerinde gelmesi ile oldukça iyi bir kitleye ulaştığı gibi her bölümü heyecan içinde izlenen dizi 2. sezonu finalini 8 haziran cuma günü verdikten sonra oyuncular yoğun set ortamında ayrılıp dinlenmeye çekilirken dizinin sevenleri yeni sezon ne zaman başlayacak diye daha haziran ayında merak edip araştırmış sosyal medyada analizler bile yapmışlardı. 

Adını Sen koy final mi yapacak?

Yaz tatilinde bir çok haber sitesine şok haber şeklinde düşen Ömer ile Zehra karakterlerini canlandıran oyuncular zam istediklerini yapımcı uygun görmediği gerekçesi ile reddettiği ancak Erkan Meriç ile Hazal Subaşı tekliflerinde ısrarcı olunca senaryoda kaza geçirdikleri anı öldü olarak gösteren senarist yeni oyucularla yola devam kararı aldığı söyledi. Tabi bu olaylar basına fısıltı olarak düştü. İki taraf arasında konuya ilişkin bir açıklama yapılmadığını da belirtmeliyim.

Hazal Subaşı Bir umut yeter dizisi ile anlaşınca dizide oynamayacağı kesinleşti. Bir çok kişi gibi bende sonunda anlaşıp devam edeceklerini düşünmüştüm. Ancak Hazal cephesinden gelen anlaşma ile diziyi isleyenler sosyal mecrada Hazal ve Erkan yoksa bizde protesto edip izlemeyeceğiz dediklerini çok iyi hatırlıyorum. Ayrıca instagram alanında dizi sektörünce tanınan dizi eleştirmenleri de bu protestoya destek verenlerde oldu. Ancak her zaman ki gibi dizi rayına oturduktan sonra yine eskisi gibi reyting canavarı olacağını düşünen kesim de yok değil.

Adını Sen koy final yapacak mı?

Adını Sen koy 3. sezonunu 17 Eylül pazartesi günü açtı ve herkesin aklında dizi reytingleri nasıl olacak? Sonuçta baş rol oyuncuları değişmiş bir dizi eski düzenini almayacağı veya hemen alamayacağı aşikar olduğu için 3. sezonun ilk gününden beri gerek reytinglerini gerekse diziyi takip ediyorum. Gördüğüm kadarı ile yazın konuşulan sosyal medyadaki protesto olayı gerçek olmuş.adını sen koy dizi resmi Dizi tarihinde görmediği reytingleri alıyor. Reyting canavarı olamasını beklerken Reytingler canavar olup diziyi resmen yemiş. Gelin ne demek istediğimi dizinin 2. sezon final haftasında aldığı reytingleri sıralaması ile birlikte verelim. Daha sonra 3. sezon ilk bölümden itibaren reytingleri verelim.

Hazal Subaşı İle Erkan Meriç Varken Aldığı Reytingler (Total)
04/06/2018 Pazartesi 1,95 reyting almış ve total reyting de 29. sırada 
05/06/2018 Salı 2,22 reyting almış ve total reyting de 19. sırada 
06/06/2018 Çarşamba 2,13 reyting almış ve total reyting de 22. sırada 
07/06/2018 Perşembe 1,76 reyting almış ve total reyting de 30. sırada 
08/06/2018 Cuma 1,85 reyting almış ve total reyting de 28. sırada 

3. Sezon Hazal Ve Erkan Yokken Aldığı Reytingler (Total)
17/09/2018 Pazartesi 1,22 reyting almış ve total reyting de 39. sıra ile sezona başladı.
18/09/2018 Salı 1,06 reyting almış ve total reyting de 41. sırada ve burada fark başlıyor.
19/09/2018 Çarşamba 1,39 reyting almış ve total reyting de 29. sırada 
20/09/2018 Perşembe 0,98 reyting almış ve total reyting de 43. sırada 
21/09/2018 Cuma 0,96 reyting almış ve total reyting de 47. sırada 

Bu reytinglere baktığımızda ana karakterlerin çıkması dizinin reytinglerinde etki gösterdiği hatta bazı zamanlar reyting canavarı diziyi yediği gözükse de bu reytinglerden eski düzenine gelebileceğini düşünüyorum. Adını Sen koy final mi yapıyor? söylemleri şimdilik gerçeği yansıtmadığını ama tehlike çanlarının da çaldığını söylemem gerek. Diziye heyecan ve olaylar gelmeli aksi takdirde Adını Sen Koy ne zaman final yapacak? soruları ayyuka çıkmaya başlar.

Elbette senaristten yapımcıya kanal yetkililere kadar bu olayın farkındalar ve günlük diziyi izleyen eski seyircisini kazanmak için ellerinden geleni yapacaklardır. Kaçıncı bölümde biter şeklinde sorular bize de gelmekte. Şimdilik bu soru o kadar belirsiz ki dizi aldığı reklam gelirleri – giderleri karşılamadığı anda hemen fişi çekilir. O zaman bizde Adını Sen koy final mi yapacak? veya Adını Sen koy kaçıncı bölümde final yapacak? Aldığımız duyuma göre Adını Sen Koy 390. Bölümü ile 19 Ekim Cuma günü %95 bitecek. Bu finalin sebebi ise reytinglerdeki sıralaması oldu. 

Adını Sen Koy Final Fragmanı (Sezon finali)

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

3 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu