Ah Kalbim (Kumkum Bhagya)

Ah Kalbim 30 Ekim Fragmanı 13. Bölüm Özeti – Pragya ile Abhi’nin Düğünü

Kalan 7 ekranlarında hafta içi 21:00 da hafta sonu sadece cumartesi günleri saat 21:30 yayınlanan ah Kalbim Adlı dizinin 30 Ekimde yayınlanacak olan 13. bölümünde neler yaşanacağını yazımızın devamında bulunabilirsiniz.

Ah Kalbim 13. Bölüm Detaylı Özeti

Pragya annesi Sala’nın etkisi ile hiç de istemediği Abhi ile nişanlanmıştı. Abhi ise arkadaşlarının Pragya’yı alaycı cümleleri ile böyle bir kız ile nasıl evlendiğini sorup rencide etmişlerdi. Abhi nişandan sonra düğüne gelir. Abhi gelince Hindistan geleneklerine uygun olarak düğün başlar.

Pragya karmaşık duygular içerisindedir. Bir tarafta annesinin ısrarı bir tarafta tamamen farklı kişilikteki Abhi. Düğüne Abhi ünlü bir Rock yıldızı olduğu için bir çok kesimden misafir gelir. Düğün oldukça kalabalıktır. 

Abhi Daadi’nin düğün için ortaya koyduğu çaba ve emeklerden mutlu olur. Sara ise kızını hiç de istemediği birisine sırf kendisi üzülmesin diye evliliği kabul ettiği için yaptı baskının farkına varır. Gelin olan Pragya kendi düğününde hiç de mutlu değildir.

Ah Kalbim 30 Ekim 13. bölüm Resmi3

Düğün devam ederken birden düğün salonunun ışıkları birden kararır. Davetliler hemen rock yıldızının düğününün aksilikle anılmasını istemediğinden ortalıkta biraz endişe havası hakim olur.

Ama damat bey düğünün tamamlanması için yapması gereken Pragya’nın buyundan aşağıya kadar olan yuvarlak çiçeği koymak için etrafından ortamı mum veya kibrit ile aydınlatmasını ister.

Ortalık aydınlanınca düğün devam eder. Bizim kıymet bimeyen Suresh ise ışıkların gelmesi için şartelleri kontrol ederken birden elektirikler  gelir ve misafirler Suresh’i bulunduğu yerde görürler. Düğüne davetli olarak gelmesi eklenmeyen Abhi’nin arkadaşları şaşalı bir giriş yaparlar.  Arkadaşları bir rock starının boyle kendi halinde biri ile ve aniden avlenmesini merakla belkide alaycı bir eda ile Abhi’ye sorarlar.

Ah Kalbim 30 Ekim 13. bölüm Resmi5

Abhi ise Daadi kendisi üzerinde hem çok emeği olduğunu hemde bunu istemesi en doğal hakkı olduğunu ortada bir sevginin olmadığını tamamen Daad’i memnun etmek için evlendiğini biraz imalı bir şekilde dillendirir.

Abhi düğüne kaldığı yerden devam eder son olarak Pragya’nın alnına kırmızı boyayı da sürer ve düğünün en önemli kısmı tamamlanmış olur. Bizlerinde düğün adetlerinden olan damadın aykkabı kravatı veya ceketini kız tarafı alırsa damat mecburen para karşılığında kendi kıyafetini almak orundadır.

Burada da aynı durum söz konusu olur. Kız tarafı Abhi’nin şatafatlı ayakkabısını kaçır karşılığında Abhi’den para isterler. Abhi’de kızların isteğinden fazla miktarda para verince kızlar havalara uçar sevinçle yanından ayrılırlar.

Ah Kalbim 30 Ekim 13. bölüm Resmi9

Abhi ise kız tarafı hakkında yanlış düşünceye sahip olur. Kız tarafının para göz olduğunu düşünmesine sebep olur. Bir taraftan da fazla para verdiği için kendince reklamını da yapmanın artistliği içerisindedir.

Düğün her gelin için zor olduğu gibi Pragya içinde zordur. Doğup büyüdüğü ana ocağını bırakmak onun için çok zor olur. Zaman zaman ağlamalı bir hale gelir. Düğün biter Pragya koca evine gider.

Abhi eve gelince bunu kutlaması gerektiğini düşünür eğlenceye evde devam ederler. Pragya evde daha önce görmediği bir kız olunca Abhi zahmet edip küçük kız kardeşi “Nimrit” ile tanışırlar.  Abhi ile Pragya’nın evlilikleri normal olmadığı için karı koca hayatları da olmaz. Pragya her ne kadar sevmese de evde eşinin yanında bulunması gereken Abhi kaşka kızların yanında sarhoş bir halde bulur.

Ah Kalbim 30 Ekim 13. bölüm Resmi10

İçki kokan nefesi ile evliliği hakkında rezillik olduğunu acı ve gözyaşından başka bir şey beklememesi gerektiğini söyler. Pragya Abhi’nin bu sözlerine oldukça kırılır. Daadi ise Abhi’nin evde gece kalmadığını fark eder ve odaya gelir Pragya odada yalnız ve üzgündür. Abhi hayalet gibi birden bire çıkagelir.

Pragya şaşkın olsa da durumu Daadi’ye çaktırmamaya çalışır. Pragya Abhi ve kardeşinin Purap ile olan olayları yanlış anladıklarını ve Evliliğini mahvetmeye çalıştıklarını da anlar. Durumu ailesine söylemek istese de Sara’nın bunu kaldıramayacağını düşünüp vaz geçer. Daadi ise Abhi’nin düğün sorası davet vermeye karar verir. Abhi ise kendince Pragya’nın yaptığı rezilliği ortaya çıkarmak için Purap’ı arayıp kesinlikle eklediğini iletir.

Translated By MR. “C” :) 

Ah Kalbim 13. Bölüm 30 Ekim Fragmanı

Ah Kalbim 30 Ekim 13. Bölüm Resimleri

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu