Ah Kalbim (Kumkum Bhagya)

Ah Kalbim Oyuncularını Kimler Seslendiriyor?

Ah Kalbim dizisi 7 den 70 herkesin ilgisini çekmiş durumda. Hal böyle iken uyarlama olmayıp sadece çeviri şeklinde bizlerin evine konuk olan oyuncuları kimlerin seslendirdiğini şahsen ben merak ettim. Benim gibi merak edenler için bir yazı hazırladım Umarım hoşunuza gider.

Ah Kalbim Seslendirenler

Ah kalbim deyinde doğal olarak aklımıza hepimizin aklına Pragya ve Abhi geliyor. Pragya’nın daha ilk günlerini hatırlıyorum Üniversitede hocalık yapan evin geçimi için çabalayan kendi halinde biri  idi. Ancak Dadi’nin desteği Tanu ile Aaliya’nın oyunları Pragya’yı bambaşka biri yapsa da özünden şaşmadı diyebilirim. Pragya’nın o sıcak konuşması belki de bizlerin sevmesine neden oldu. Peki Pragya’yı kim seslendiriyor? Figen Sürmeli o güzel sesi ile Pragya karakterinin sesine hayat verdi. 

Pragya'yı Seslendiren Kişinin Resmi

Abhi ise ilk bölümlerinde havalı kimseye paas vermeyen işi gücü para ve reklamdan ibaret olan ve Hindistan’ın en iyi rock sanatçısı olarak evimize konuk oldu. Şahsen ben ilk bölümlerinde Abhiş’yi çok itici bulmuştum Sonrasında ise sevginin ve aşkın gücü ile zamanla daha farklı birine dönüştü. Türkiye’de Abhi’yi seslendirenin kim olduğunu sizde benim gibi merak ettiniz değil mi? Abhi’yi seslendiren Kerem Kobanbay‘dır. 

Abhi'yi Seslendiren Kişi Resmi

Mitali, evi bazen isteyerek bazen de istemeyerek yaptığı davranışlarla evi birbirine katan Mitali’yi seslendiren Kişi İlkgül Kaya‘dır. Mitali’nin o kimik ve bazen aptal durumuna düştüğü anları başarı ile seslendirdiğini rahatlıkla söyleyebilirim.

Mitali'yi Seslendiren Kişi Resmi

Ah kalbim dizisinde bütün hain planların başında olan tek derdi zenginlik  olan Aaliya her geçen gün yeni planları ile Pragya’yı zor duruma düşürmeyi başarıyor. Bizlerde aaliya ve Tanu ikilisine ne kadar çok sinir oluyoruz. Bu hem dizisinin hemde seslendirenin bir başarısıdır. Aaliya’yı seslendiren kişi Nurkan Törün’dür.

Aaliya'yı Seslendiren Kişi Resmi

Daadi, evin en büyüğü ve Abhi’nin yaptığı yalnış tercihlerine çok kızan birisi. Eve gelin olarak getirdiği Pragya ile birlikte bir çok oyunun içinde olup Abhi’nin gözünü açmaya çalıştılar. Evimizde sanki büyük annemiz konuşuyormuş gibi hissttiren tamamen ses sanatçısının ustalığından kaynaklanmaktadır. Daadi’yi seslendiren kişi Bedia Ener‘dir.

Daadi'yi Seslendiren Kişi Resmi

Bülbül, ablası Pragya’yı kurtarmak için kendi canını hiçe sayıp Aaliya’nın oyununu bozmak isterken başına gelen talihsiz olay sonucunda yüzü yanmıştı. Yüzü yandıktan sonra Purap kendisini sevmeyeceğini düşündüğü için uçurumdan atlayıp intahar etmişti. Ancak bülbül başka bir yüzle muhtemelen aynı ses ses ile yine aramızda olacak. Bülbül’ü seslendiren kişi Selay Taşdöğen’dir.

Bülbül'ü Seslendiren Kişi Resmi

Purap, kendisi ile kafayı takan Aaliya ile onca zaman uğraşmasına rağmen bir türlü başından atıp kurtulamadı. Aaliya yüzünden nişanlısı Bülbül’ün intahar etmesine bile sebep oldu. Abhi’nin en yakın arkadaşı ve menajerliğini de yapan Burap’ı, Fatih Özkul seslendiriyor.

Purap'ı Seslendiren Kişi Resmi

Sarla, tek başına iki kızı ile hayat mücadelesi verirken Bülbül kaybı sarla’yı derinden etkiledi. Bütün bunların sebebi Pragya olarak görün Pragya ile de arasının bozulmasına sebep olmuştu. Sarla’yı seslendiren Kişi Elif Yücasan Erdal‘dır.

Sarla'yı Seslendiren Kişi Resmi

Tanu, Abhi’nin sevgilisi olarak tanıdık. Ancak Daadi’nin Abhi’yi başkası ile evlendirmesinden sonra Pragya ile Tanu’nun çekişmesini izledik. Kimi zaman Aaliya ile iş birliği içinde oldu kimi zaman Nikhil ile beraber olup Pragya’nın başına çorap örmeye çalıştı. Tanu’yu seslendiren kişi Elif Gizem Aykul‘dur.

Tanu'yu Seslendiren Kişi Resmi

Arkadaşlar elimden geldiğince yazmaya çalıştım umarım beğenirsiniz. Admin Filiz :)

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

17 Yorum

 1. Filiz ablam ellerine sağlık çok güzel olmuş çok beyendim

  1. evet bende gördüğümde çok şaşırdım. Dikkat ettiniz mi seslendirenler ile dizi oyuncuların bazıları çok benziyor :)

 2. Ellerine emeğine sağlık Filiz tatlım Pragyanın sesi ilk paronun ablası maitri den duymuş çok beğenmiştim sonra madunun sesi olduu

  ???

  Abiye gelince Arnavdan duymuştum ilk onuda beğendim de ama abhi karakterine bence daha neşeli biri seslendirebilirdi Rkin sesi gibii ağır kaçıyor bence bu ses abhi karakterine

  1. nurdanım çok teşekkür ederim aynı fikirdeyiz gülüm abhinin orjinali sesi ile alakası yok keşke dediğin gibi farklı biri olsaymış arnava yakışıyordu bu ses ama abhide pek uygun bulmadım ben de pragyanın sesi hoşuma gidiyor ama ;)

 3. ya bu arnavin sesine oyle rudrayada bayagi yakisda biyiklari elemesi komik ???? bayliyirum ki keremde oyle seslendiriyor ki ya nerdese baylacam ha abeyede yakismiyor figen sumeli bicok seslendirme yapmis paro piragya mitali madu maduya yakismkyor bence hayranlari hemen kizmasin ya bana ???napiyim yakisdiramadimda dadiyi seslendiren fena deyil ha??bulbulu seslendiren biraz yasli duruyor kadin burabin yuzne nasil bakiyor bunu seslendirerken????

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu