Oyuncu

Akın Akınözü Kimdir? Herca’nin Miran’ını Yakından Tanıyalım

Akın Akınözü son zamanlarda yıldızı parlayan ve çok önemli konum elde eden bir oyuncu haline geldi. En son TRT 1 ekranlarında boy gösteren yakışıklı oyuncunun yıldızının parlaması Hercai dizisinde Miran rolü ile olmuştur. Akın Akınözü ResmiHenüz genç yaşına rağmen harika bir oyunculuk performansı ile göz dolduran Akın için oyunculuk kariyerinde henüz ilk basamakları çıkmaya başladığını rahatlıkla görebiliyorum. Geleceği parlak olan ve şu günlerde fenomen olan Akın Akınözü kim olduğunu hemen alt paragraf da sizlere tanıtacağız.

Akın Akınözü Kimdir? (Biyografisi)

1 Ocak 1990 yılında başken Ankara ilimiz de hayata gözlerini açan yakışıklı oyuncu henüz 29 yaşındadır. Doğum tarihi kayıtlarına göre oğlak burcudur. İD iletişim ve Danışmanlık ajansın bağlı olarak da bir dönem çalışmıştır. Şimdi Gökçe Altan Ajansa kayıtlı olduğunu söyleyebiliriz.Akın Akınözü -dizi oyuncusuSon olarak TRT 1 ekranların yayınlanan “Payitaht Abdülhamid” dizisinde “Ömer” rolüne 3 sezon boyunca hayat vermiştir. Burada canlandırdığı karakter sayesinde tanınan ve dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Akın Akınözü, ilk defa kamera karşısında 2014 yılında Azrail isimli sinema filminde rol alması ile sektöre adım atmıştır.

=> Hercai dizisinde rol arkadaşı Reyyan olarak karşımıza çıkan [pembebuton]Ebru Şahin[/pembebuton] kim olduğunu öğrenmek için lütfen tıklayınız.

İlk defa yer aldığı platform beyaz perde olması, yakışıklı oyuncuyu kısa sürede pekiştirdiğini düşünüyorum. İlk defa kamera önü oyunculuğunu ise dönemin en popüler dizilerden biri olan Muhteşem Yüzyıl Kösem isimli dizide 2015 yılında yani dizinin 1. sezonunda önce İvan karakterine hayat vermiş, Daha sonra hikaye gereği Müslüman olarak Ali karakterini canlandırmıştı. Akın Akınözü - 22016 yılında oyunculuk kariyerini adım adım tırmanmaya başlayan Akın, ekranlarda daha fazla gözükmeye başlamıştır. Arkadaşlar iyidir dizisinden Yunus olarak, Aslan Ailem dizisinde ise Murat karakteri ile bir çok hayran kitlesi kazanmıştır.

Ankara Ted Koleji mezunu olan başarılı oyuncu, İngilizce konusunda da oldukça iyidir. Akın Akınözü 180 cm boyunda ve 72 kg ağırlığındadır.Oyuncu Akın Akınözü2019 yaz aylarında bedelli asker olarak vatanı görevini yapan Akın Akın özüne set arkadaşlarının ziyareti, tüm yaz boyunca çok konuşulan olaylardan olmuştu. Hatta Ebru Şahin en yakın oyuncu arkadaşı olasına rağmen basın bunu farklı yorumlayıp ikili arasında bir aşk var mı diye sorgulanmıştı.

Akın Akınözü Yer Aldığı Dizi Ve Filmler

  • 2019 – Hercai (Miran)
  • 2018 –  Payitaht Abdülhamit (Ömer)
  • 2017 – Aslan Ailem (Murat)
  • 2016 – Arkadaşlar İyidir (Yunus)
  • 2015 – Muhteşem Yüzyıl: Kösem (Ali)
  • 2014 – Azrail => Sinema Filmi ve ilk tecrübesi

Bir çok kaynaktan bizlere Akın Akınözü’nün sevgilisi kim?  Ebru Şahin ile mi Sevgili gibi sorulara muhatap kalıyoruz. Bizler kişilerin özel hayatını yazmadığımız için anlık olarak değişen konulara da mümkün olduğunda değinmemeye gayret ediyoruz.

Akın Akınözü’nün Resimleri

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu