Oyuncu Kadrosu

Akıncı Orhan Kimdir? Gerçek Adı Dizileri

Akıncı Orhan kimdir, Akıncı Orhan gerçek adı nedir, hangi dizilerde rol aldı sorularının yanıtları yazımızda sizlerle!

Atv ekranlarının yeni sezon dizilerinden olan Akıncı dizisi 1 Ocak’ta yayın hayatına başlıyor. Dizinin en önemli karakterlerinden bir tanesi de Orhan karakteri. Bilişim üstadı olarak izleyeceğimiz Orhan rolüne ise bakın hangi oyuncu hayat vermekte!

Akıncı Orhan Gerçek Adı Yaşı Dizileri

Tolga Tekin Akıncı dizisinde Orhan karakterine hayat vermektedir. Son olarak “Bir Litre Gözyaşı” dizisinde Figen’in kocası Muzo rolüne hayat veren oyuncu hakkında detaylarla devam edelim.akinci orhan resmi

Başarılı oyuncu “Kelebekler” adlı sinema filmindeki oyunculuğu ile en iyi erkek oyuncu ödülünü almıştır. 1973 yılında başkentimiz Ankara’da dünyaya gelen oyuncu Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü mezunudur.tolga tekin resmi

2015 yılında rol aldığı “Rüzgarda Sallanan Nilüfer” adlı filmde canlandırdığı Korhan karakteri ile yine ödül alan başarılı oyuncunun ilk yer aldığı yapım ise 2000 yılında yayınlanan “Bizim Evin Halleri” adlı sevilen dizi olmuştur. Bu dizide Safa karakterine hayat veren oyuncu “Deniz Yıldızı” adlı günlük dizide dört sezon boyunca Komiser Tayfun karakteri ile hafızalara yer etmiştir.

“Kapalı Çarşı” dizisinde iki sezon Mustafa karakteri ile seyirciyle buluşan oyuncu “Kardelen”, “Behzat Ç:Seni Kalbime Gömdüm” adlı filmlerde rol almıştır.

“Muhteşem Yüzyıl” dizinin Barbaros Hayrettin Paşa’sı ile adından söz ettiren oyuncu “Reis” adlı dizinin hemen ardından “Zenne”, “Çıplak Gerçek”, “Behzat Ç:Ankara Yanıyor” adlı yapımlarda rol almıştır. “Paramparça” dizisinde Özkan Gülpınar karakterini canlandırmış olan oyuncu, oyunculuğu ile ödül aldığı sinema filmi “Kelebekler”‘de rol almıştır. 

Başarılı oyuncu yeni sezonda Akıncı dizisinde Orhan karakteriyle dikkat çekmektedir.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu