Magazin

Aleyna Tilki Kaç Yaşında? Aleyna Tilki’nin Sokağa Çıkması Yasaklandı mı?

Aleyna Tilki Soka Çıkabilecek mi? Aleyna Tilki kaç yaşında hangi tarih de doğdu soruları sosyal medya da gündem oldu.

3 Nisan 2020 tarihinde ülkemizde Covid-19 tedbirleri kapsamında Sn. Cumhurbaşkanımızın saat 20:15 sıralarında ülke genelinde uyulması gereken kurallar kapsamında bazı tedbirleri uygulamaya koydu.

Daha önce 65 yaşın üzerinde olanların sokağa çıkması yasaklandığı gibi bu yasağa uymayanları da 3.000 TL üzerinde idari yaptırım ile karşılaşılıyordu.Sağlık bakanı geçtiğimiz günler de ölüm oranlarını da dikkate alarak 65 yaşını 60’a çektiklerini duyurmuştu.

3 Nisan itibari ile bugün 141.716 kişiye toplamda test yapıldığını, 20.921 kişinin testlerinin pozitif çıktığını, toplam da ise 484 vatandaşımızın hayatını kaybettiğin açıklamasında sonra artık daha sıkı tedbirler alınması gereğini söylemişti.

20:15 sıralarında basın açıklaması yapan Sn. Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan da yasak kapsamını daha da genişlettiğini  30 büyük şehir ile Zonguldak ilinin giriş ve çıkışları yasakladığını, zorunlu olarak erzak ve lojistik ihtiyaç kapsamında tedarik yapanların kapsam dışı kaldığını açıkladı.

Sadece 30 büyük şehir değil, bununda yanında yasak kapsamında kısmı sokağa çıkma yasağı da gelmiş oldu. 20 yaş altında olanlar ile 60 yaşın da büyük olanları kapsayan sokağa çıkma yasağı 4 Nisan 00:00 saatlerinde uygulama konulacağını bildirmesi üzerine, sosyal medya karşıtı.

Aleyna Yasak Kapsamında!

Aleyna Tilki özellikle gençlerin gözdesi ve sevdiği bir sanatçı. Sosyal medyada sevdikleri sanatçı Aleyna Tilki 20 yaşının altında olmasından dolayı artık sokağa çıkamayacağı netleşmiş oldu.

Aleyna Tilki Sokağa Çıkamayanlar Arasında Aleyna Tilki Kaç Yaşında Görseli

Aleyna Tilki’nin bu duruma sosyal medyada büyük yankı uyandırdı. Şu an Twiter de tt olan Aleyna Tilki konusu gençlerin yoğun ilgisi ile karşı karşı kaldı.

Aleyna Tilki Kaç Yaşında

Aleyna Tilki 28 Mart 2000 doğumlu olduğunu, dolayısı ile 20 yaşında olmadığı ve yasak kapsamındaki yaş gurubuna dahil olduğu için yasak kalkana kadar artık sokaklar da olamayacak.

Sınırlı Sokağa Çıkma Yasağının Açıklandığı Video

Sn. Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan 20:15 sıralarında yaptığı basın açıklamasının videosu hemen alt kısımda verilmiştir.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu