Oyuncu Kadrosu

Alparslan Büyük Selçuklu Tuğrul Bozan Kimdir? Dizileri

Alparslan Büyük Selçuklu Tuğrul Bozan kimdir, Alparslan Büyük Selçuklu Tuğrul Bozan gerçek adı ne, hangi dizilerde rol aldı diyenler bu yazımızı sakın kaçırmayın!

Pazartesi akşamları ekranlara gelen Alparslan Büyük Selçuklu dizisinde Tuğrul Bozan, “Gazne Devleti’nin Büst şehri valisidir. Küçük yaşta esir olarak girdiği Gazne sarayında siyasetin tüm inceliklerini öğrenerek büyük bir güce sahip olmuştur.”

alparslan buyuk selcuklu tugrul bozan resmiAlparslan Büyük Selçuklu Tuğrul Bozan rolüne ise bakın hangi usta oyuncu hayat vermekte!

Alparslan Büyük Selçuklu Tuğrul Bozan Gerçek Adı Dizileri Filmleri

Yurdaer Okur Alparslan Büyük Selçuklu Tuğrul Bozan rolüyle ekranlara gelmektedir. Son olarak “Kefaret” dizisinde başrolde yer alan oyuncu yeni sezonda Alparslan Büyük Selçuklu dizisinde rol almaktadır.yurdaer okur resmi

TRT 1 ekranlarının bir döneme damga vuran “Sakarya Fırat” dizisiyle fenomen olan Yurdaer Okur 1974 doğumlu.  Rize’de dünyaya gelen oyuncu, Akdeniz Üniversitesi Turizm İşletmeciliği Bölümü’nde eğitim almaya başlasa da bu bölümü bitirmek yerine oyunculuk konusunda eğitim almaya karar vermiştir.

Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümünden mezun olan oyuncu Mimar Sinan Üniversitesi’nde de yüksek lisansını tamamlamıştır. Diyarbakır Devlet Tiyatrosu, İstanbul Devlet Tiyatrosu’nda görev yapmış olan oyuncu, yönetmenlik tecrübesine de sahiptir.

Tümay Özokur Film Reklam cast ajansına bağlı olarak çalışan ünlü oyuncu “Ferhunde Hanımlar” dizisiyle dizi sektörüne merhaba demiştir. “Köprü” dizisinde iki sezon rol almış olan başarılı oyuncu, Tekin karakteriyle hafızlara yer edinmiştir. TRT1’de ekranlara gelmiş olan “Sakarya Fırat” dizisinde dört sezon boyunca Kerküklü Süleyman rolünü canlandırmıştır.yurdaer okur resmi

“Karadayı” dizisinde Savcı Turgut rolüne hayat veren Okur, “Yeter” dizisinde Deniz Çakır ile başrolde yer almış ve Yekta Harmanlı karakterine hayat vermiştir.  TRT 1 ekranlarında geçtiğimiz sezon izlediğimiz Aliya İzzetbegoviç’in hayatını konu alan “Aliya” dizisinde başrolde yer almış ve Aliya İzzetbegoviç’e hayat vermiştir.

“Keşif” adlı sinema filminde Bekir karakterine hayat veren oyuncu Show Tv’de Necati Şaşmaz’ın dizisi olan “Nöbet” dizisinde Binbaşı Barış karakteri ile ekranlara gelmiştir. “Diriliş Karatay” filminde yine Moğol Komutanına hayat veren oyuncu “Kuruluş Osman” dizisinde de Moğol Komutanı Balgay’a hayat vermiştir. “Kefaret” dizisinde Ahmet karakteriyle seyirciyle buluşan oyuncu Alparslan Büyük Selçuklu dizisinde Tuğrul Bozan rolüyle kariyerine devam etmektedir. 

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu