Oyuncu Kadrosu

Alparslan Evdokya Kimdir? Gerçek Adı Dizileri

TRT 1 ekranlarının merakla beklenen dizisi Alparslan Büyük Selçuklu başlıyor. Bakın Alparslan Evdokya kim, hangi dizide de güzel oyuncuyu izledik!

Alparslan Büyük Selçuklu Evdokya Karakteri

“Ailesinin intikamını almak ve Konstantiniyye’ye imparatoriçe olarak dönmek en büyük arzusudur. Amacına giden yolda hırslı ve gözü karadır. Devlet işlerinde amcası Kekavmenos’a yardımcı olur.”

alparslan evdokya resmiDizinin en önemli karakterlerinden bir tanesi olan Evdokya karakterine ise bakın kim hayat veriyor!

Alparslan Evdokya Gerçek Adı Dizileri Filmleri

Gizem Karaca Alparslan Büyük Selçuklu dizisinde Evdokya karakterine hayat vermektedir. Son olarak Fox Tv ekranlarında yayınlanmış olan “Baraj” dizisinde Bahar karakteriyle seyirciyle buluşan oyuncu yeni sezonda TRT 1 ekranlarında olacak. 1992 yılında İstanbul’da dünyaya gelen oyuncunun anne tarafı Arnavut, baba tarafı Selanik göçmenidir.

Ailesiyle birlikte ABD de yaşamaya başlayan güzel oyuncumuz ilk öğrenimini ABD’ de tamamlamıştır. Daha sonra ise Kanada’ ya taşınan Karaca ailesi bu ülkede yaşamaya başlamışlardır. Kanada’ da da ortaokulu bitirdikten sonra ailecek ülkemize geri dönmüşlerdir.

Aktör Gizem Karaca Resmi

İstanbul Üniversitesi Fransız Dili Ve Edebiyatı bölümü mezunu olan Karaca, 2011 senesinde Miss Turkey ikincisi olmuştur. Gizem Karaca bu başarısından sonra dizilerde oynamaya başlamıştır. İlk olarak “Eve Düşen Yıldırım” dizisinde başrol olarak oynamıştır daha sonra “Adını Feriha Koydum: Emirin Yolu” dizisinde oynamıştır.

Oyuncu Gizem Karaca Resmi

Güzel oyuncunun en beğenilen dizilerinden olan “Güzel Köylü” dizisi ise Türkiye de herkesin Gizem Karaca ismini duymasına vesile olmuştur daha sonra ise “İçimdeki Fırtına” dizisinde başrol olarak oynamıştır dizilerin yanı sıra sinema filmlerinde de izlediğimiz Gizem Karaca “Seni Seviyorum Adamım” daha sonra “Ay Lav Yu Tu” ardından “Hürkuş Göklerdeki Kahraman” filmleriyle beyaz perdeye çıkmıştır.Gizem Karaca Resmi

Başarılı oyuncumuz Avrasya ödüllerinde En İyi Kadın Oyuncu dalında aday olmuş ve ödülün sahibi de olmayı başarmıştır. Güzel oyuncu “Baraj” dizisinde Bahar rolüne hayat vermiştir. Yeni sezonda ise Alparslan Büyük Selçuklu dizisinde Evdokya rolüyle ekranlara gelmektedir.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu