Oyuncu Kadrosu

Arıza Dizisi Mert Kimdir? (Ali Rıza’nın Kardeşi)

Arıza dizisi Mert Altay karakterini görenler hemen Bizim Hikaye dizisindeki Rahmet karakteri olduğunu fark ettiler. Bu yazımızda Ali Rıza’nın kardeşi Mert karakterine hayat veren oyuncunun gerçek bilgilerinin yanı sıra Arıza Mert Altay karakteri hakkında sizleri bilgilendireceğiz.

13 Eylül 2020 tarihinde ilk defa izleyici karşısına geçecek olan Q3 Medya imzalı dizide yer alan oyuncular şimdiden dikkatleri üzerine çekmeyi başladı. Geçtiğimi hafta birbiri ardına tanıtım fragmanı gelen dizide yer alan oyuncuların karakter bilgisi de bugün itibari ile netlik kazandı.

Arıza Mert Altay yani Ali Rıza’nın kardeşi Mert; henüz çocuk yaş denilebilecek yaş da (10 yaşında)  babasını kaybetmiştir. Ancak Ali Rıza kardeşine asla babasızlığı yaşatmamıştır. Mert abisi kadar disiplinli ve çalışkan olamamıştır. Zira abisi Ali Rıza, Mert’in her isteğine koşması Mert’in daha rahat büyümesine neden olmuştur.

Arıza Dizisi Mert (Ali Rıza'nın Kardeşi) Resmi
Ali Rıza’nın Kardeşi Arıza dizisi Mert

Aslın da Mert abisi kadar zeki olsa da çalışma noktasında eksikler vardır. Üniversite sınavına girdiğinde kolayca mühendislik sınavını kazanmış, okulu da zamanında başarı ile tamamlamıştır. Ali ne kadar aza kanaat eden birisiyse, Mert tam tersi asla aza kanaat edecek biri değildir. Bu yönü ile ileride Ali Rıza’nın başını ağrıtacaktır.

Mert kendisine her zaman sırdaş olan kardeşi Nihan’ı gözü gibi korumakta, derdini sadece Nihan ile paylaşmaktadır. Nihan’ın ölümünden sonra Mert adeta tabancadan çıkan mermi gibi hedef gözetmeden her tarafa saldıracak. İlk etap da bir çete üyesi, sonrasında o çetenin liderliğine kadar yükselecek. Mert’in bu halini gören Ali Rıza ise çıktığı savaş da en zayıf yanı olacak.

Adım Mert… İntikam peşindeyim sanıyorlar ama yanılıyorlar… Tek derdim ödeşmek… Arıza Dizisi Mert

Sözleri ile Oyuncu karakteri böyle tanımlamıştır. Bu bu karaktere hayat veren oyuncunun bilgileri ile yazımızda devam edelim.

Arıza Dizisi Mert (Ali Rıza’nın Kardeşi)

Q3 medyanın yapımını üstlendiği Recai Karagöz’ün yönetmen koltuğunda oturduğu Show TV’nin yeni dizisinde Arıza Dizisi Mert karakterine hayat veren oyuncunun gerçek adı Yağızcan Konyalı’dır.

Arıza Mert - Yağızcan Konyalı yeni dizisi
Oyuncu Arıza dizisi Mert – Yağızcan Konyalı’nın yeni dizisi

Yağızcan Konyalı; 1991 Senesinde İstanbul’da hayata gözlerini açan oyucu “Özel Evrim Lisesini” tamamladıktan sonra “Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü” nü tamamlamıştır.En son Ask Ağlatır dizisinde Rüzgar karakterini canlandırmıştır.

yağızcan konyalı resmi

Yağız İlk ekran karşısına 2006 yılı yapımı “İlk Aşk” adlı Sinema filminde “Alp” karakterine hayat vermiştir.  “Bizim Hikaye” dizisinde rahmet karakterine hayat vermiş olan oyuncu “Aşk Ağlatır” dizisinde Rüzgar karakterine hayat vermiştir. 

Yağız Can Konyalı Dizileri ve Filmleri

  • Arıza (Mert) – 2020
  • Aşk ağlatır (Rüzgar) – 2019
  • Bizim Hikaye (Rahmet) – 2017 / 2019
  • Ateş (Selim) – 2016
  • Adı Mutluluk (Zeki) – 2015
  • Takım : Mahalle Aşkına (Turgay) – 2015
  • Kor – 2014
  • Öyle Bir Geçer Zaman Ki (Aydın) – 2012 / 2013

Yağzıcan Konyalı’yı Arıza dizisi Mert karakteri ile bu sezon kendisini izleyeceğiz.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN! ;)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu