Oyuncu Kadrosu

Arıza Dizisi Sabri Kimdir? Haşmet’in Sağ Kolu

Arıza dizisi Sabri: Haşmet ağanın sağ koludur. Haşmet’in bütün işlerini yapan, gözü kara ve en günlendiği adamıdır. Bu yazımızda Arıza Sabri karakterini canlandıran oyuncu ve bilgilerini paylaşacağız.

Haşmet yıllarca silah kaçakçılık yapmış bulunduğu konumda adını herkese duyurmayı başarmıştır. Yaşlandığı için bulunduğu konu Fuat’a bırakıp kendi köşesinde en güvendiği adamı Sabri ile birlikte yaşamaya başlasa da işler bir anda değişir.

Arıza dizisi Sabri - Ergun Kuyucu

Burak’ın yaptığı hatalar ve kızına karşı yapılan saldırıların yanında üstüne bir de Burak ile Ali Rıza’nın kavgasını basına servis edenin Sabri olduğu haberleri ortalık gezince Fuat ve Burak Sabri,’yi öldürmek için kaçırır. Ancak Sabri hem cesur hem de ağzı sıkı birisi olduğunu bilen Burak onca işkenceye rağmen Sabri2nin konuşmamasını, güvenilir biri olduğuna yorar.

Arka planda işleri karmaşa haline getiren Mithat ise Burak’ın önce Sabri’ye daha sonrada Haşmet’e saldıracağını iyi bildiği için köşesinden olup bitenleri izler. Sabri ise yapmadığı bir iş yüzünden koruduğu Haşmet’e saldırı gelmesini kendisine yediremez. Yaşlandığını söyleyip bu işlerden uzaklaşmak istese de Haşmet bırakmayacağını söyler.

Arıza Sabri - Haşmet'in adamı

Ali Rıza’nın yükselişini gören Haşmet ağa da emekliye ayrılmak isteyen Sabri2nin yerine Ali Rıza’yı sağ kolu yapar. Ancak Sabri’yi de yanından ayırmaz. Buraya kadar olan kızım Arıza dizisi Sabri karakterinin hikayesini anlattık. Şimdi bu karaktere can veren oyuncu ve bilgilerini aktaralım.

Arıza Dizisi Sabri Kimdir

Show TV ekranlarında başlayan ve kısa sürede beklentilerin üzerine reyting alan Arıza Dizisi oyuncuları arasında ilk bölümden itibaren var olan Arıza Sabri karakterine hayat veren oyuncunun gerçek adı Ergun Kuyucu. En son 2020 yılında beyaz perdede yayınlanan “Nasipse Adayız” isimli sinema filminde “Zeynel” karakterine hayat vermiştir.

Arıza dizisi Sabri kim resmi

Ergun Kuyucu; Haziran 1969 yılında Sivas ilinde dünyaya gelmiştir. İlk kez TV karşısına ise 2002 yılında özel bir kanalda bölüm oyuncusu (Çetin) karakteri ile karşımıza çıktı. 2008 yılında Arka Sokaklar dizisinin 3. sezonunda “Tevfik” karakterini canlandırmıştı. 2007 yılında ise “Gönül Salıncağı” dizisinde “Cemil” olarak karşımıza çıkmıştı.

Ülke çapında tanınan bir oyuncu olması “Kurtlar Vadisi Pusu” dizisinde  dört sezon boyunca oynaması ve “Nafiz” karakterini canlandırması ile olmuştur. Mehmed bir Cihan Fatihi dizisin de yeni çeri ağası rolü ile karşımıza çıkan usta oyuncu Ergun Kuyucu Arıza dizisi Sabri karakterine hayat vermektedir

DEVAMINI OKU

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN! ;)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu