Aşk ve Mavi 49. Bölüm Özeti

Aşk ve Mavi 49. Bölümde Neler olacak? Aşk ve Mavi 19 Ocak’ta Neler olacak? Ali şirketi kurtarabilecek mı? Bu soruların cevabını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Aşk ve Mavi 49. Bölüm Özet

Aşk ve Mavi dizisinin 19 Ocak’ta ekranlara gelecek olan 49. Bölümde;  Faysal konağın tapusu şirkete ait olduğunu öğrenince %51  kısmını Pembe’ye devrettiğini söyler. Böylelikle Pembe ile  Faysal’ın iş birliği yaptığı ortaya çıkacak. Hasibe ise kızı Pembe ile iş birliği yaptığını saklamak için elinden geleni yapacak. Pembe ilk fırsatta Refika’dan intikam alacak.

Aşk ve Mavi 49. Bölüm rüyalarından bahsettikten sonra bu Cuma neler oldu kısaca bahsedelim. Faysal şirkete gelip hisseleri %51’ni kendisine ait olduğunu ve artık Göreçki şirketinin yeni patronu olduğunu  söyler. Cemal ve Fazıl Bey her ne kadar kabul etmese de Ali Faysal’ın getirdiği evrakları incelediğinde gerçekleri çok geçmeden anlar. Çünkü Ali hisseleri satın alan kişilere tek tek takip ettiğini ve arkasında hiçbir iz bırakmadan kapatılmış fason şirketler olduğunu görmüştür.

Fazıl Bey bu haberi evin kadınlarına bir gün sonra açıklamak istediğini söyler. Çünkü bugün Refika Hanım ile evlilik yıl dönümünü kutlayacağını söyler. Akşam olduğunda Mavi birlikte dışarıya yemeğe gideceğini düşünürken Ali annesinin daveti üzerine Konağa gitmek istediğini Hatta birlikte gitmek istediğini söylese de Mavi inadına yenik düşüp Konağa gelmez. Yemekte Servet Faysal’ın adamı Seyfi den şirketin %51 hissesinin Faysal beye ait olduğunu duyar duymaz yemektekilere gelip söyler.

Refika hanımın kutlaması bir anda zehir olur. Pembe ise sevincinden neredeyse havalara uçacak hale gelir. Ancak belli etmez. Ali yemekten morali bir bozuk şekilde eve gelir. Bu işin arkasında kesinlikle içeriden bilgi veren olduğunu bastıra bastıra söyleyince, Hasibe kızı Pembe’nin bu işin arkasında olduğunun ortaya çıkacağından çok korkar. Durumu hemen kızı pembeye haber verir. Hasibe kızına bu işin arkasından kesinlikle çıkmaması gerektiğini söylese de pembe hiç umursamaz.

Faysal bey Göreçki şirketini adım adım bitirmeye başlamıştır. Üretilen ürünlerin bir kısmını fakirlere bedava dağıtıp bir kısmını da yaktırmıştır. Ali bu işten gerçek zararı bakalım kim görecek deyip toplantıyı terk eder. Safiye evde kemer sıkma politikası uygulamaya başladığını söyleyip mutfak giderlerini denetlemeye başlar. Refika ilk günden bu kadar baskı uygulanmamasını ister. Ali ise şirketi kurtarmak için yasal yollarla ne yapılabileceğini araştırmaya başlar. Refika ise oğlu Ali’yi tekrar konağa geri getirmek için Servet ateşini artıracak ilaçları verir. Refika hanım sadece Ali’yi görmek istediğini başka bir şey de istemediğini söyler. Ali ile Mavi koştur koştur konağa gelirler. Fatma da olanları Birgül ile Servet konuşurken olanları duyar.

Durumu da hemen Mavi’ye söyler. Mavi de gerçeği öğrendiği için Refika’yı doktora götürmek konusunda ısrar edince Refika durumunun iyi olduğunu oğlu Ali ile birlikte uyumak istediğini söylese de Ali annesi Refika’ya iyi olduğunu kalmaya gerek olmadığını, bu evde Cemal abisi ve babasının olduğunu söyler. Mavi de göstere göstere Ali’nin elinden tutup Refika’nın yanından alır. Ertesi gün Faysal yolda Hasibe’yi görür. Durup selam verip her şeyin istediği gibi gittiğini, kızı sayesinde Göreçkilerin kapısı açıldığını söyler. Mavi de kapıda olduğu için Faysal’ın bu sözlerini duyar. Mavi bu kelimenin ne demek olduğunu Hasibe’ye sorsa da Hasibe Faysal’ın alkollü olduğunu ve ne dediğini bilmediğini söyler.

Aşk Ve Mavi 49. Bölüm Fragmanı

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 12 Ocak 2018

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Aşk ve Mavi 49. Bölüm Özeti (1 Yorum)

  1. Refika başına gelenleri haketti Kendini Başkasından üstün gören kibirli Başkasını Kendinden üstün gören eziktir.