Oyuncu Kadrosu

Aşkın Tarifi Fırat Karasu Kimdir? Gerçek Adı Bilgileri

Aşkın Tarifi Fırat Karasu kimdir, kaç yaşında, hangi dizide rol aldı diyenler bu yazımız sakın kaçırmayın! İşte Aşkın Tarifi Fırat Karasu hakkında merak edilenlerin yanıtları!

Aşkın Tarifi Fırat Karasu Kim?

Aslen Antepli olan Fırat Karasu, verdiği sözü tutan, kafasına koyduğunu yapan bir gençtir. Öfkelendiğinde gözü hiçbir şey görmez.

Çok küçükken kebap yapmayı öğrenen Fırat’ın en büyük tutkusu Fransız mutfağıdır. Başına gelen olaylar sonrasında Doktor Aşk en büyük düşmanı haline gelmiştir ve Doktor Aşk’ın sevgilisi Naz’ı elinden almaya yemin etmiştir. Bu amaçla Naz’ın restorantında çalışmaya ve gönlünü çalmaya çabalamaktadır.

Aşkın Tarifi Fırat Karasu Gerçek Adı Yaşı Dizileri

Kadir Doğulu Aşkın Tarifi dizisinde Fırat Karasu karakterine hayat vermektedir. “Vuslat” dizisinde başrolde izlediğimiz oyuncu Aşkın Tarifi dizisinde de başrolde yer almaktadır.askin tarifi firat karasu resmi

Gerçek adı Abdülkadir Doğulu olan oyuncu 1982 yılında Mersin ilimizde hayata gözlerini açmıştır. Lise eğitimi dahil Mersin’de alan Kadir Doğulu, 2000 yılların başında İstanbul’a gelmiştir.

Okan Üniversitesinde Gastronomi bölümünde eğitim gördükten sonra gıda sektöründe hayata atılmıştır. Kendisinde oyunculuk yeteneğini fark eden ve çevresinden gelen tepkiler üzerine bu sektöre 2010 yılında bölüm oyuncusu olarak adım atmıştır.

Vuslat Mahir (kadir doğulu) resmi

2010 yılında “Çakıl Taşları” Ali karakterine hayat veren Kadir Doğulu, yıldızının parlaması ve ülke çapında tanınan bir oyuncu haline gelmesine vesile olan dizisi 2011 yılında “Pis Yedili” dizisinde “Bayram Paşalı Güney” karakteridir.

İlk sinema deneyimi ise “Bir Hikayem Var”  sinema filmidir. Bu filmde “Mert” karakterini canlandırmış ve bu sektöre de adım atmıştır.  2017 yılında “Babamın Günahları” Ozan olarak izlediğimiz oyuncu, “Vuslat” dizisinde Aziz rolüyle büyük beğeni almıştır.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu