Avlu

Avlu Dizisi Azra Kimdir? Gerçek Adı Ne?

Avlu dizisi Azra kimdir? Azra’nın gerçek adı nedir? Yaşı, boyu, kilosu, daha önce rol aldığı diziler hakkında detaylı bilgiler haberimizin devamında siz değerli takipçilerimizle…

Avlu Azra Kim?

Avlu dizisi Azra karakteri Avlu’nun açıkladığı ilk karakterlerden birisi. Dram dolu hayatlara şahit olacağımız Avlu dizisinde kızını kaybetmiş olan bir annenin polisin kızını bulamaması ile çılgına dönüp, kendi adaletini bulmak için yola çıkması ile başlayan hikayesi konu alınıyor. Bu yolun sonunda mahkum olan bir anneyi avluda hayaline dahi sığamayacak bir kader beklemektedir. Bu arada [mavibuton]Avlu Oyuncuları[/mavibuton] tek başlık halinde görmek için tıklayınız.

Özgürlüğün bittiği yerde kendi düzenlerini kurmaya çalışan kadınların bulunduğu dizide, birbirinden farklı hikayelere de şahitlik edeceğiz. Azra’nın hikayesi de bu hikayelerden biri olacak. Azra ile Deniz’in karşı karşıya gelmesi ile sıkıntı yaşasalar da ikili sonrasında anlaşıp ceza evinde Kudret’e ve ceza evi müdürü Zerrin karakterine karşı birlik olacaklar. 

Azra ceza evine neden düştü diye aklınıza bir soru gelebilir. aslında bu soruyu dizideki olayları yakından takip edenler bilir ama yinede açıklamak istiyorum. Azra, güzelliği ile dikkatleri üzerine çeken birisi iken kendisine ahlaksız teklif de bulunan Yiğit’in yüzünü yakması ile kasten yaralamadan içeride yatmakta idi. Cezasının içeride geçirilecek süreyi tamamladıktan sonra şartlı salıverse de yüzünü yaktığı adamın öldürülmesi ve bu işi de Kudret’in adamı Azra’ya yıkması ile Azra yeniden ceza evine girdi.  

Avlu Dizisi Azra’nın Gerçek Adı

Azra’nın gerçek adı Ceren Moray. Son olarak Fox Tv’de yayınlanan O Hayat Benim adlı dizide baş karakter olan Efsun karakterine hayat veren oyuncu, Haziran 1985, Diyarbakır doğumludur. Babası Diyarbakırlı bir bankacı olan oyuncunun annesi ise Kastamonuludur. Çocukken İstanbul’a yerleşmiş olan oyuncu İstanbul Haliç Üniversitesi Tiyatro Bölümü mezunudur.

Ailenin tek çocuğu olan güzel oyuncu, ergenlik döneminin çok sıkıntılı geçtiğini belirtiyor. 1,60 boyunda ve 45 kilodur. Kavak Yelleri adlı gençlik dizisinde Su karakteri ile adından uzun bir süre söz ettirmiş olan oyuncu bu dizinin yoğun temposundan dolayı o dönemde 39 kiloya kadar düştüğünü söylüyor.

avlu oyuncuları ceren moray resmi 1

 

Fransız bir sevgilisi olan oyuncu 2003 senesinde yayınlanan Serseri Aşıklar adlı dizi ile kamera karşısına çıkmıştır. 2004 senesinde Dayı adlı dizide Simge karakteri ile seyirci karşısına çıkmıştır. Nefes Nefese, Doktorlar, Kavak Yelleri, İşler Güçler, O Hayat Benim,  Bir Küçük Eylül Meselesi, Olaylar Olaylar, Yok Artık adlı yapımlarda yer almış olan oyuncu Avlu dizisinde hayat vereceği Azra karakteri ile de adından söz ettirmeye hazırlanıyor.

Azra karakteri için farklı bir görünüme bürünen oyuncunun pek çok hayranı diziyi izleme sebeplerinin Ceren Moray olduğunu ifade ediyor. Oyuncuyu daha yakından tanımak adına gelin bir de röportajını izleyelim..

Bu yazının yeniden güncellenme tarihi= 11/04/2019

 

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu