Avlu

Avlu Mert Kim? Kudret’in Yeni Adamı Mert Karakterini Canlandıran Oyuncunun Gerçek Adı Ve Hayat Hikayesi

Avlu dizisi 34. bölümü ile Star TV ekranlarına 14 Mart Perşembe günü sevenleri ile bir araya geldi. Dizide dikkat ederseniz Kudret güvendiği adamlarla yanında çalışmak istediği için Mert’i de yanına al. Sağlam çocuktur demişti. 34. bölümü ile Kudret’in adamı Mert Avlu kadrosuna dahil oldu.

Avlu Mert nasıl biridir? Elbette bu sorunun cevabını bu yazımız içinde sizlere vermeye çalışacağız. Çünkü Necdet işleri biraz da ha geriden yönetip, pis işler için Mert gibi çabuk harcanacak kişilerle yola devam edecek. Polise yakalansa bile konuşmayacak sağlam kişilerin olması herkesin işine geldiği için Kudret bu adamı yani Mert’i özellikle istedi. 

Avlu Dizisi Kudret’in Adamı Mert Kim?

İlk defa ekranda gördüğünüz düşünebilirsiniz ama bence yanılıyorsunuz. Sadece rolüne iyi adapte olmuş bir tiyatro oyuncu ile karşı karşıyayız. Kudret ile telefon görüşmesinde 1 sn ekrana gelen ve bakışları ile oldukça korkunç olduğunu gördüğümüz bu katil, Kudret’in bir numaralı adamı olacak mı? Elbette hayır? Çünkü Necdet, polis ile telefon konuşmasına takılmadığı için, tüm cinayette Mert’in üzerine kalacak.Avlu Mert - Kudretin Adamı (Mert Doğan)

Dikkat ettiğimiz kadarı ile Mert karakteri bölüm oyuncusu olarak diziye dahil olduğunu gördük. Bu sebeple bu bölümde çıkacağını düşündüğümüz karakteri canlandıran oyuncununu hemen biyografisini paylaşalım. 

Avlu Mert’in Gerçek Adı

Dizinin 34. bölümünde, bölüm oyuncusu olarak kadroya dahil olan ve Kudret’in adamı olarak izleyeceğimiz oyuncunun gerçek ismi Mert doğan’dır. İlk kez kamera karşısına Çarpışma dizisi ile bu sektöre giren Mert Doğan oyunculuk üzerine “Art Academy ” okulunda eğitim almış ve bu konuda ayrıca lisans eğitimi almak için Antalya da bulunana “Akdeniz Üniversitesi Tiyatro bölümünü” başarı ile tamamlamıştır.Mert Doğan (Avlu dizisi Mert)

Okurken aynı zamanda belediye tiyatrosunda da aktif görev alan Mert, 2 yıl önce lisans eğitimini tamamlayıp, aktif olarak tiyatrolarda görev almaya başladı. Şu an sahnede olan “III. Richard Katliamın Provası” isimli oyunda yer almakta ve halen bu oyun sahnede olduğunu da belirtmek istiyorum. Özellikle yüzü kötü karakterleri çok iyi şekilde canlandırdığını gördüğümüz genç oyuncu Eylül 1995 İzmir doğumlu olup 24 yaşındadır. Kendisine çıktığı bu yolda başarılar dileriz. 

Avlu Dizisi Mert’in Diziye Katıldığı Bölüm

Kayıtlara geçmesi açısında benim önemsediğim ve dizi arşivi olması açısında değer verdiğim bir konu olduğu için, diziye katılan oyuncu kaçıncı bölümde katıldığını, ileride merak ediyoruz. Bu sebeple tarihe bir dip not düşelim. 

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu