Avlu

Avlu Merve Kim? Avlu Merve’nin Gerçek Adı Ne? Merak Edilenler

Avlu Merve kim? Avlu Merve’nin gerçek adı ne? Yaşı, boyu, kilosu, daha önce rol aldığı diziler hakkında merak edilen tüm detaylar haberimizin devamında siz değerli takipçilerimizle.

Avlu Merve Kim?

Star Tv ekranlarının ilgiyle takip edilen dizisi Avlu oyuncu kadrosuna yeni bir oyuncu daha dahil oldu. Merve karakteri ile diziye giriş yapan oyuncu dikkatleri üzerine toplamayı başardı. Merve, daha önce de defalarca hapishaneye girmiş. Hapishaneden çıkmasıyla geri girmesi de ardı sıra olmuştur.

 

Bu defa Ecem cinayete teşebbüs suçu ile hapishaneye giderken Merve de yanındadır. Merve, daha önce taktığı kelepçeleri överek anlatıp Ecem’in ilk defa suç işlediğini de hemen anladı. Hapishanede ise Denizin kızı Ecem’i koruyan Merve, Kudret’in adamlarına diklenince Azra onun daha önce de hapse girmiş biri olduğunu anladı. Cesaretinin sebebini merak etse de Merve yeterli bilgi vermez. Ecem ile arkadaş olan Merve, onun gerçekten aşık olmadığını ve aşkın böyle bir şey olmadığını söyler. Azra’ya mektup yazdığını söyleyince Azra, mektupları kontrol eder ve dikkatli ol diye onu uyarır. 

Avlu Mervenin Gerçek Adı

Merve’nin gerçek adı Selin Yeninci. Ocak 1988, İstanbul doğumlu olan güzel oyuncu lise yıllarından itibaren oyunculuk konusunda kendini yetiştirmek istemiş ve lisedeki tiyatro kulübünde oyun oynamaya başlamıştır. Bu kulüpte başkan olan oyuncu daha o yıllarda oyunculuk konusunda örnek olmuştur. Lisede bu kadar oyunculuğa istekli olunca mezuniyetin hemen ardından Oyun Atölyesi’nde oyunculuk konusunda eğitim almaya başlamıştır. Atatürk Lisesi mezunu olan oyuncu Dokuz Eylül Üniversitesi’nden mezun olmuştur. 

avlu selin yeninci resmi

Seslendirme de yapan oyuncu, Alevli Günler adlı tiyatro oyununda beğeni almayı başarmış, bu oyun sayesinde pek çok tecrübeli oyuncu ile tanışma ve onlardan tüyo alma şansı yakalamıştır. Bu oyunun ardı sıra dizi sektörüne de adım atması uzun sürmemiş ve Vicdan adlı dizi ile sektöre giriş yapmıştır. Bu dizideki oyunculuğu ile yine seyirciden tam not alan oyuncu, oyunculuk konusunda en büyük advisorı olarak annesini göstermektedir. Her oyunu izleyen annesinin muhakkak oyun sonrası da onu olumlu ve olumsuz yönde eleştirdiğini anlatan oyuncu bu sayede oyunculuk adına her oyunda tecrübe kazandığını dile getiriyor. 

Daha önce rol aldığı diziler ise Vicdan, Ah Neriman, Olur Olur, Toz Ruhu. Son olarak Rengarenk adlı dizide rol alan oyuncu Avlu’da canlandırdığı Merve rolüyle de dikkatleri çekti.

Selin Yeninci Avlu

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu