Avlu

Avlu Nilgün Kimdir? Hakan’ın Ablası Nilgün’ün Gerçek Adı Ne?

Perşembe günü saat 20:00 da Star TV’nin yani dizisi olan Avlu dizisindeki oyuncuları sizler ile tanıştırmaya devam ediyoruz. Deniz’in (Demet Evgar) kocası Hakan’ın ablasını tanıtacağız. Avlu Nilgün kim? Daha önce hangi dizilerde oynadı? Avlu Nilgün’ün gerçek adı ne? Bu soruların cevabını yazımızın devamında sizleri bekliyor. 

Avlu Nilgün Kim? Nasıl Bir Karakter?

Star TV ekranlarında 29 Mart Perşembe günü  ilk bölümü ile izleyici karşısına çıkacak olan dizinin Limon filmin yapımını üstlendiği, Hayri Aslan’ın yapımcılığını yaptığı, yönetmek koltuğunda Yüksel Aksu’nun oturduğu Avlu dizisinde Hakan’ın ablası Deniz’in görümcesi olan Nilgün karakterini sizlere tanıtmaya çalışacağız. Tüm Oyuncu kadrosuna ulaşmak için [pembebuton]TIKLAYINIZ[/pembebuton]

 

Hakan, annesine bağlı biri iken annesinin kaybından sonra annesi gibi gördüğü ablası Nilgün olmuştur.  Nilgün ile kardeşi hakan arasında çok fazla yaş farkından dolayı kardeşi Hakan’ı oğlu gibi büyütmüştür. Hakan da ablasının bir dediğini ikiletmez biri olmuştur. Bu durum Hakan’ın aile hayatında bile çok büyük sıkıntılara yol açmıştır. Nilgün, kardeşi Hakan’ın okuldan tanıştığı Deniz ile evlenmesine çok sıcak bakmasa da karşı çıkmamıştır. Deniz ise Hakan’ın üzerinde büyük otorite sahibi olan Nilgün ile zaman zaman karşı karşıya gelmişlerdir.

Avlu Nilgün (Rüçhan Çalışkur) Resmi 1

Hakan’ın alkole bağımlı hale gelmesini ve şiddete başvurmasının sebebi çok konuşan eşi Deniz’e bağladığından Hakan’ı bu yönde etkilemeyi başarmıştır. Evde geçimsizlik hat safa da olduğu bir gün Hakan, evladına el kaldırmak istediğinde o zamana kadar susan Deniz, buna müdahale etmiş ve eşi Hakan’ın yaralanmasına sebep olmuştur. İlk başta öldü sanılan Hakan aslında ölmediği ortaya çıksa da Deniz cinayetten içeri girer. Hikaye de tam burada başlar. Avlu Nilgün’ün gerçek adı ne? Bu sorunun cevabı bir alt başlıkta sizleri bekliyor. 

Hakan’ın Ablası Nilgün’ün Gerçek Adı Ne?

Son zamanların en ilgin ve dikkat çekici fragman ve afişleri ile Perşembe gününe bomba gibi hazırlanan Avlu dizisindeki oyuncuların gerçek isimlerini sizlere açıklamaya devam ediyoruz. Deniz’in görümcesi Hakan’ın ablası olan Nilgün’ün gerçek ismi Rüçhan Çalışkur’dur. Şubat 1947 yılında Trabzon da hayata gözlerini açan Rüçhan kova burcudur. Oyunculuk üzerine 1983 yılında “Ankara Devlet Tiyatrosu” bölümünden mezun olduktan sonra tiyatrolarda sahne almaya başladı. Beş yıl sonra 1988 yılında sinema ve film sektörüne seslendirme sanatçısı olarak dahil oldu. İlk seslendirdiği film ise 1988 yılında “Beter Böcek” sinema filmidir. 2002 yılına kadar toplamda sekiz yapımda sesi ile yer aldı. Fiziksel olarak TV karşısına geçmesi ise 2002 yılında yayınlanan “Unutma Beni” dizisi ile başladı. Burada bölüm oyuncusu olarak diziye dahil olan Rüçhan hanım 2003 yılında “Bulutları Beklerken” sinema filminde “Ayşe” karakteri ile karşımıza çıktı.

Avlu Nilgün (Rüçhan Çalışkur) Resmi 2

Rüçhan hanımın kariyerinde çok önemli ve dikkatleri üzerine çekmesi ve yıldızının parlaması bu üç dizi ile olduğunu düşünmekteyim. Bunlardan ilki 2007 yılında “Parmaklıklar Ardında” dizisinde “Kutsiye” karakteri ile yükselişim başlangıcı olurken 2011 yılında “Canan” dizisinde “Yeter Anne” rolünü canlandırarak büyük beğeni toplamıştır. Son olarak dönemin popüler dizilerinden olan 2014 yılına damgasına vuran “Yılanların Öcü” dizisinde “Irazca” rolü ile bir annenin oğlunu nasıl koruduğunu neleri göze aldığı bizlere resmen yaşayarak izletti diyebilirim.  Avlu dizisine dahil olmadan evvel son olarak Borç adlı sinema filminin kadrosunda yer almıştı. Rüçhan Çalışkur oyunculuk üzerine 2004 yılında 23. film festivalinde en iyi kadın oyuncu ödülüne layık görüldü.  2012 yılında ise Turkan sinema filminde oynadığı başrol oyunu ile en iyi kadın oyuncu ödülüne layık görüldü. Rüçhan Çalışkur, 71 yaşına tiyatro oyunları hariç seslendirme ve oyuncu olarak 55 den fazla yapımda  gerek sesi ile gerekse oyunculuğu ile yapımlarda yer aldı. 

Rüçhan Çalışkur’un Yaşı, Boyu, Kilosu

Avlu dizisinde Hakan’ın ablası Nilgün olarak izleyeceğimiz Rüçhan Çalışkur, 1947 doğumlu olup şu na 71 yaşındadır. Kova burcu olan usta oyuncu 1.74 boyundadır. 50-55 kg aralığında olduğunu tahmin ettiğimiz oyuncuya başarılar dileriz.

Rüçhan Çalışkur’un Irazca rolü ile Hatırlayalım

Show TV ‘de 2014 yılında yayınlanan ve dönemin en başarılı dizilerinden olan Yılanların öcü dizisinde rolünü adeta yaşayarak oynayan Rüçhan Çalışkur’u hep birlikte hatırlayalım.

 

 

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu